7.2.2023 | Svátek má Veronika


Diskuse k článku

HONGKONG: O nepokojích z jiného pohledu

Když jsem sledoval záběry z protestů v Hongkongu, bezděčně se mi objevil před očima obraz věžáků v New Yorku sesouvajících se patro za patrem k zemi. Kruci, proč? Co mají společného? ptal jsem se sám sebe.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Novák 21.6.2019 10:04

Re: Všetým,

To nebyl návrh komunistů, Maciejko...

P. Grigar 21.6.2019 11:26

Re: Všetým,

..a co vám brání v jasné a kvalitní argumentaci, podepřené fakty? Nechejte Vítka Vítkem i s jeho názorem a předložte svůj pohled na věc, rozepište se o problematice extradice v zákonodárství hongkongském. Začněte třeba: domnívám se, že......;-)

S. Netzer 21.6.2019 9:14

Články s. Vítka

jsou ozdobou NP!

Soudruh konspiracionista šel "po stopě peněz" a odhalil organizaci, která podporuje "Juana Guida", má své špinavé prsty v nezdařeném pokusu o svrhnutí s."Huga Chavese", a nyní "přikládá dolarová polínka pod kotel strachu z čínského draka".

Více takových článků!

P. Kmoníček 21.6.2019 8:36

Tak nevím,

je ten Vítek blbec nebo komunisty stále chráněný zločinec. Ona se nabízí i třetí možnost, možná nejpravděpodobnější. Může být totiž obojí.

P. Grigar 21.6.2019 11:29

Re: Tak nevím,

.. inu, o komkoli si může myslet kdokoli cokoli. O Vítkovi, o mně a dokonce i o vás, pane Kmoníčku.

R. Vacek 21.6.2019 8:14

Předpokládám, že lidé v bohatém Hongkongu

se nesmířili s tím, že jsou součástí Číny. Proto jakákoliv akce, která má toto propojení s pevninou posílit vyvolává odpor. Čína je mocnost, takže nějaká šance na samostatnost neexistuje. A Amerika má samozřejmě zájem, aby nespokojenost trvala, protože je potřeba ukazovat Čínu jako říši zla.

A. Alda 21.6.2019 9:49

Asi tak.

I. Mertl 21.6.2019 7:51

Tak to jsem si vždycky myslel

Zde je důkaz, ten pán je blázen. Co vede redakci k zveřejňování dílek takových neumětelů? Ano, jistě, je kádrově perfektní, fajn. Jako by utekl z Rudého práva v roce 1955.

V. Novák 21.6.2019 10:08

Re: Tak to jsem si vždycky myslel

Důkazem je, že pán má jiný názor než jistý Mertl?

Tak to jo...

To je neprůstřelné...

P. Grigar 21.6.2019 10:43

Re: Tak to jsem si vždycky myslel

.. přímo směroplatný to je.

I. Mertl 21.6.2019 15:06

Re: Tak to jsem si vždycky myslel

Dobrý, V. Nováku, já vím, že jistý Vítek je Váš klon.

P. Grigar 21.6.2019 15:57

Re: Tak to jsem si vždycky myslel

.. děsím se chvíle, kdy i vy budete klonován.

J. Jurax 21.6.2019 12:30

Co vede redakci ... netuším.

Ale řekl bych, že holt dává prostor různým názorům, což je po mém soudu chvályhodné. Mimoto jednostrunnost je nudná.

A všichni se mohou dosytosti vydovádět obmyslnou argumentací podporující či vyvracející názory autorovy nebo jen obdivnými výkřiky či drsnými, leč stručnými odsudky, jakož i hojnými urážkami a dehonestací autora, případně i jeho předků a všech, kdož projevili byť je náznak souhlasu nebo nesouhlasu.

P. Jášek 21.6.2019 7:08

A ještě nějaké macesy a modrookou holku...

Ona už je sobota, že vychází "f"tipný článek?

R. Langer 21.6.2019 5:50

Stačí dočíst sem:

"V New Yorku měly dva věžáky spadnout po nárazu letadel. Bizarní, ale budiž. A co třetí? Sesypal se strachem, nebo snad ze solidarity?"

- a dál už není potřeba. Bláboly.

J. Fridrich 21.6.2019 6:05

Re: Stačí dočíst sem:

Ano, je to tak - soudruh Vítek se definitivně zbláznil, ale to jsme čekali. S. Vítku, jsem rád, že jste nám naivkům, kteří věří každé lži zlých Američanů odhalil to, co vy a podobní vyvolení víte od počátku toho Amerického podvodu, vy přece víte, že WTC odpálil tehdejší president USA George W. Bush mladší, který donesl do dvorany Dvojčat atomovou bombu v igelitce a s vicepresidentem a šéfy FBI, CIA a NSA tam pumu nastražili na pánské záchodky a potom utekl jak malý kluk na Floridu odkud tu jadernou nálož odpálil. Američtí agenti pouze šikovně zkoordinovali start těch 4. civilních letadel s několika stovkama cestujících na palubě a v pohodě 2 z nich nasměrovali na ty dvě věže WTC, jedno na Pentagon a to čtvrté letadlo netrefilo Bílý Dům, protože to cestující toho letadla neplánovitě pokazili.. Vás ale neošidili a to jsme rádi. Jistě jste také odhalil ten podvod s Americkou cestou na Měsíc v červenci 1969, vás prostě ti vrazi z Wall Streetu neošidí.. S. Vítku, když se ráno probudíte, jste ihned zorientován v čase a prostoru? Znáte své jméno a poznáváte své blízké, případně členy ošetřujícího personálu? Léky berete pravidelně? Přibývá lidí kteří věří zcela přihlouplým konspirativním teoriím, čtenářů Blesku, sledovačů primitivních seriálů a stupidních reklam v televizi, odmítačů očkování svých dětí a naopak příznivců rodit děti v obýváku a pod.. Hodně lidí věří všemu co " objeví " na NETU, např. že Američané nebyli v r. 1969 na Měsíci ( ten radarový odražeč a vozítko Lunar Rover tam asi poslali Američané poštou a milion Američanů a tisíce novinářů se dívali asi na film o startu Saturnu 5 z mysu Canaveral v kině.. ), WTC-dvojčata v NYC si odpálili atomovou pumou sami - jak napsal jeden Ruský akademik..

J. Vavruška 21.6.2019 8:58

Re: Stačí dočíst sem:

O velkolepé filmové montáži nazvané "lety s lidskou posádkou na Měsíc" se již brzy dozvíme více, vydržte ještě pár let :-)

Pokud vám nestačí, že NASA nedokáže vyrobit motory, se kterými se údajně létalo na Měsíc, nedokáže k nim najít vůbec žádnou výkresovou dokumentaci (tedy ani ten "základ", bez "pozdějších vylepšení", která údajně byla pouze "načmáraná na tabulích a v hlavách inženýrů"), místo toho kupuje stále další a další ruské raketové motory RD-180, aby bylo na čem létat do kosmu, tak si holt budete muset počkat, až to někdo přizná přímo na kameru. Nebude to lehké - autoři a herci už z velké části nežijí. Ale dočkáme se.

I. Schlägel 21.6.2019 10:49

Re: Stačí dočíst sem:

Vy máte dost, dobrý muži. :-)))

J. Vavruška 21.6.2019 12:12

Re: Stačí dočíst sem:

Dočkej času, jako husa klasu... všechno bude...

J. Fridrich 21.6.2019 12:31

Vy jste chudacek, ktery o " dobyvani " Vesmiru jak jej pojali vasi soudruzi z vaseho " raje na zemi " - Rise Zla- sovetskeho svazu - toho moc nevi.. Americane Vesmir POZNAVAJI - a nedobyvaji jej. Tak jen maly a " primitivni testik " vasich znalosti tohoto oboru - kdo byli tri zaadatele astronautiky na nasi planete ?

R. Langer 21.6.2019 15:10

Re:

Já dám z hlavy jenom Ciolkovského, a von Brauna. Třetí mě nenapadá...

P. Grigar 21.6.2019 16:00

Re:

.. Goddard jakýsi.

J. Fridrich 22.6.2019 8:28

Jednoduchy-zakladni test jste nesplnil. Dle ocekavani jste uvedl jako rusomilny clovek rusa Ciolkovskeho. Druhy a treti zakladatel je American Goodard a Nemec Herman Oberth.

P. Grigar 22.6.2019 15:19

Re:

.. pane Fridrichu, než začnete někoho zeměšňovat, udělejte si nejdříve pořádek ve vlastních vědomostech. Američan se jmenoval Robert Goddard(..ne Goodard!) a Němec Hermann(..ne Herman) Oberth. Hrajete si tu na chytrého a v prvním případě jste dokázal zkomolit příjmení a ve druhém jméno vašich oblíbenců. Z toho můžu směle vyvodit, že o nich nemáte ani šajna, jenom přepisujete informace z Wikipedie.. ani to však nezvládáte bez chyb. Pro mě jste takový náš Žvahlav..

J. Fridrich 22.6.2019 17:10

Ahoj Zvahlave... Co to vlastne je, pane Grigare ?

J. Fridrich 23.6.2019 9:11

Pane Grigare - oddelovat podstatne od nepodstatneho je velmi dulezite... To vam ale moc nejde.

P. Grigar 21.6.2019 10:33

Re: Stačí dočíst sem:

.. soudruhu Fridrichu, a jak jste na tom vy s orientací v čase a prostoru, ráno po probuzení? Uvědomujete si, že už nejste na ubytovně v "zakrytoj oblasti SSSR" v tzv.Říši zla, kde jste dobrovolně, za rublíky a bodíky v kádrovém profilu, pomáhal vylepšovat holubičky míru v rámci sovětského zbrojního průmyslu? Jak okouzlující, když se z komunistického přicmrndy stane demokrat tělem i duší, přítel USA nejvěrnější. Netlačí vás knoflíky, na kabátě obráceném?

P. Han 21.6.2019 1:19

Přemýšlel jsem,

jak do hongkongských demonstrací Vítek zamontuje vrahy z vólstrýtu, a už to vím. Také se mi ozřejmilo, že vydávat z Hong Kongu do Pekingu politické uprchlíky je správné. Soudruh Vítek se od doby, kdy bránil KLDR proti USA, nezměnil. Tomu se říká názorová konsistence, chceme-li mluvit slušně.

J. Vavruška 21.6.2019 8:59

Re: Přemýšlel jsem,

A toho vraha z Taiwanu? Toho mají nechat na svobodě?

J. Pavelka 21.6.2019 9:47

Re: Přemýšlel jsem,

Toho nakonec mohou vydat jednorázově, beuź obecné dohody o extradikci každého...o kterého čína požádá...kdyby utekl k nám, také nemámě příslušnou dohodu..Pak je tu ta opičárna, že Taiwan, ač je samostatný stát,, musí předstírat že je součástí Číny