29.5.2020 | Svátek má Maxmilián, MaximDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


HISTORIE: Vyhnání Krymských TatarůŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 37, poslední: 21.5. 2019 6:55, přehled diskusí

Zajímavé je, že v cestopise, který napsal v druhé polovině:
Autor: J. Chaloupka Datum: 20.5.2019 18:35

19. století jistý Američan jménem Mark Twain, jede do Evropy se skupinou jiných Američanů a v rámci té cesty jedou navštívit na Krym ruského cara. Jakpak se tam asi dostal? Myslím ten ruský car.

Re: Zajímavé je, že v cestopise, který napsal v druhé polovině:
Autor: D. Mach Datum: 20.5.2019 19:50

Beethoven trávil mnoho času v Karlových Varech. Jakpak se tam asi dostal? Myslím toho Beethovena.

Re: Zajímavé je, že v cestopise, který napsal v druhé polovině:
Autor: Š. Hašek Datum: 20.5.2019 20:18

Jste mimo thema. Fest!

On si fakt car nepřál, aby na Krymu bylo NATO pánem. Ten car se kmenuje Putin. Já osobně se divím, že se tomu někdo diví. Diví se tomu, že Krym je ruský. Má být snad pašalíkem nějaký báby Clintonový??? Upadl jste??? Snad nejste podobně hloupoučký jako Schw.???

Re: Zajímavé je, že v cestopise, který napsal v druhé polovině:
Autor: D. Mach Datum: 20.5.2019 21:57

Umíte něco jiného, než nadávat? A kdo vám k tomu dal právo? V rámci Sovětského svazu bylo rozhodnuto o začlenění Krymu do Ukrajinské svazové republiky. V rámci tzv. Budapešťského memoranda Rusko podepsalo 5.12.1994 závazek, že uznává Krym jako součást Ukrajiny a nebude usilovat o změnu tohoto statusu. Žádná bába Clintonová ani NATO v tom nikdy nehrály žádnou roli. To vy jste opravdu mimo.

Paní Šustrová, máte to zapotřebí?:
Autor: P. Zinga Datum: 20.5.2019 15:28

Takový propagandistický žvást? Popírající fakta?

No co, co jsou fakta, stojím-li na té správné straně...

Re: Paní Šustrová, máte to zapotřebí?:
Autor: Š. Hašek Datum: 20.5.2019 18:54

Má to zapotřebí. Jináč by totiž nebyla vidět.

Je mi jí líto. Ale jen málo. Jako všechny z Hrádečku, kde si mysleli, že "budou velet i Tibetu". Husák jim byl málo.

Zkráceno.

Re: Pane Zinga, máte to zapotřebí?:
Autor: D. Mach Datum: 20.5.2019 20:08

Co jsou ta "fakta"?

Re: Pane Zinga, máte to zapotřebí?:
Autor: Š. Hašek Datum: 20.5.2019 20:20

Fakta jsou fakta.

Potom jsou i smyšlenky, které vycházejí na současné Ukrajině. Nechápete???

Re: Pane Zinga, máte to zapotřebí?:
Autor: D. Mach Datum: 20.5.2019 21:59

Nechápu, proč reagujete na něco, co jsem psal panu Zingovi. A nebo tu vystupujete pod více jmény? Pak jo. Nerozumím tomu, proč nerozumíte tomu, že bych chtěl znát ta fakta. Je to ještě stále složité pochopit?

Nuže, jak to bylo doopravdy. :
Autor: J. Kraus Datum: 20.5.2019 13:22

Na úvod jen krátce, že muslimové byli přirození přátelé Němců za první i druhé války. Velký muftí a pan Hitler, atd. atd., to jsou známé věci. Méně známé je, že krymští Tataři stáli v krymské válce na straně britsko-francouzské proti Rusům. V dílech ruských klasiků se pak můžeme dočíst o vředu na těle Ruska, zvláště, jak už zde někdo píše, když oni Tataři opřeni o Osmanskou říši celá staletí loupili méněcenné křesťany do otroctví. Wehrmacht zaútočil na Krym v říjnu 1941. Generála Mannsteina uvítala delegace krymských Tatarů jako osvoboditele. Vzápětí nastala takřka masová deserce krymských Tatarů k nacistům. Ti z nich postupně vytvořili osm praporů. (Horská brigáda SS tatarská č.1 byla tatarská, nikoli krymsko-tatarská.)

Muslimské jednotky obecně byly na frontě, na rozdíl od podobných jednotek západoevropských, pro zbabělost a strach z bolesti nepoužitelné. Byly nasazovány proti partyzánům nebo třeba při potlačení varšavského povstání. Wehrmacht nechtěl mít s takovými lidmi nic společného. Velitelé jednotek SS, které s nimi spolupracovaly, často protestovali na vyšších místech proti jejich nelidské a neslýchané krutosti a sadismu a žádali být zbaveni té spolupráce. To je doloženo z Polska, Běloruska a Jugoslávie. Nenašel jsem, nakolik se to vše týká krymských Tatarů. Němcům loajální Tataři pravděpodobně včas uprchli za západ, podobně jako kolaboranti jiných etnik. Spojenci je pak vydali zpět Sovětům a tam se rozplynuli v nicotě. Tuším Solženicyn se o tom někde zmiňuje. Na Krymu zůstavší rodiny uprchlých bojovníků pak potkal osud, který jim jejich otcové a synové připravili. Pramen Ailsby - Hitlerovi renegáti a jiná literatura.

Re: Nuže, jak to bylo doopravdy. :
Autor: A. Hrbek Datum: 20.5.2019 14:08

http://www.lexikon-der-wehrmacht.de/Zusatz/SS/SSGebBrigtatarisch-R.htm

A proč to teda ten Stalin dělal?:
Autor: R. Vacek Datum: 20.5.2019 13:07

Pro okolí měl smyšlenou záminku - třeba kolaboraci s Němci. Ale jaký teda měl skutečný důvod? Bavilo ho to? Nebo se to neví?

pokračování o vyhnání resp. genocidách:
Autor: O. Prokop Datum: 20.5.2019 11:03

1 Rusové - Krymští Tataři- viz článek,atd

2. Turecko- genocida Arménů 1916

3. Turecko - genocida Pontských Řeků ( na severu nynějšího Turecka- severovýchod). Nyní 17.5. uplynulo 100 let od jejich genocidy- cca 400 tis mrtvých....

Tady se zase urodilo..:
Autor: J. Richter Datum: 20.5.2019 10:49

..proruských kolaborantů.

Biľak se musí v pekle tetelit blahem.

Soudružka Petruška je mimo.:
Autor: Š. Hašek Datum: 20.5.2019 10:34

Viz příspěvky k věci níže/dříve.

Ukrajina je vůbec "zajímavá" země stran svojí historie a vztahu ke vrahům Slovanů. Podobně zajímavě to asi vidí i spisovatel z Ukrajiny na Krymu..

EU se poučila:
Autor: J. Pražák Datum: 20.5.2019 10:14

EU si vybrala principy z většiny totalitních diktatur 20. století a "zlidštila" metody, i když cíle zůstávají stejné - ovládání lidí.

Dnes již Štras-bruselští vůdci nepotřebují gulagy, koncentráky, černé a hnědé košile s obušky, ale stačí jim "neziskovky", "aktivisté" a "dotace". Vše si ubohé podmaněné národy platí z daní.

I etnické čistky probíhají prostřednictvím "uprchlické krize", kterou vyvolala Merkel hrubým porušením ústavy (§16A Grundgesetz).

O výměnu obyvatelstva se postará čas a větší plodnost pologramotných divochů, kteří i nyní přicházejí již i legálně do Západní Evropy. Jen do Německa přišlo oficiálně za leden a únor 39711 "uprchlíků".

Ďáblovo semeno bylo zaseto a nyní již začíná přinášet trpké plody.

Už se krymští Tataři omluvili Rusům a Ukrajincům:
Autor: F. Houžňák Datum: 20.5.2019 9:39

za to, že je po staletí přepadávali a odvlékali do otroctví? Taky by měli zaplatit odškodnění, Ukrajina jim na něj jistě ráda přidá. To té doby ať si políbí své muslimské zadky.

Re: Už se krymští Tataři omluvili Rusům a Ukrajincům:
Autor: D. Mach Datum: 20.5.2019 19:56

Asi byste si měl doplnit dějepis. Krym byl od 13. do konce 18. století Tatarským územím a teprve v roce 1783 ho dobyla Kateřina II. Takže Tataři by se měli omlouvat Rusům a Ukrajincům za to, že jim sebrali Krym. To trochu skřípe, nebo ne?

No, vůbec to neskřípe, jenom ve vaší nenávistně:
Autor: F. Houžňák Datum: 20.5.2019 21:14

protiruské mysli. Po celou tu dobu, jak píšete, od 13. do 18. století, krymští Tataři pořádali nájezdy na okolní slovanské - ruské a ukrajinské - osídlení, loupili, vraždili a odvlékali lidi do otroctví. Škoda, že jste tam tenkrát mezi těmi zotročenými Rusy nebyl, mohl jste si ty Tatary užít. No a když toho Rusové měli plné zuby a vojensky se zmohli, tak s těmi Tatary zametli, a plně po právu. Tataři si začali.

Re: No, vůbec to neskřípe, jenom ve vaší nenávistně:
Autor: D. Mach Datum: 20.5.2019 22:02

Tak to vás velmi lituji, že jste ty vražedné nájezdy na vlastní kůži zažil. Já zažil ruskou okupaci. Mám ke svým protiruským názorům důvod. Zkazili mi celé mládí!

Mládí jste si nepochybně zkazil:
Autor: F. Houžňák Datum: 21.5.2019 6:55

sám, a tenhle přístup vám zůstal až doteď.

Krymští Tataři:
Autor: A. Hrbek Datum: 20.5.2019 9:07

Od roku 1942 sloužili krymští Tataři v Němci vedených policejních jednotkách. Poněkud později pak vytvořili Tatarskou horskou brigádu SS č.1, ve které jich sloužilo asi 20.000. Aktivně bojovali proti sovětské armádě až do konce války.

Po válce byla ta část krymských Tatarů, která kolaborovala (cca 230 tis.), odsunuta do Uzbekistanu. Podobě jako u nás byli odsunuti Němci.

V současné době žije na Krymu cca 260 tis. Tatarů, cca 480 tis. Ukrajinců a cca 1,2 mil. Rusů.

Re: Krymští Tataři:
Autor: V. Novák Datum: 20.5.2019 10:13

230 tisíc je cellový počet násilně deportovaných z Krymu. Krymských Tatarů bylo něco přes 183 tisíc.

Tedy v sučasnosti žije na krymu násobně vícc KT, než bylo deportováno.

Re: Krymští Tataři:
Autor: J. Pražák Datum: 20.5.2019 10:21

To Petrušce nevysvětlíte. Má klapky na očích a nenávist zafixovanou v genech, takže ani realita jí nemůže ovlivnit názory.

Je jen náhoda, že píšíc o různých přesunech :
Autor: P. Harabaska Datum: 20.5.2019 8:09

obyvatel ve válkou stíhaném SSSR, kteří znamenali pro napadený sovětský stát potenciální nebezpečí ať již pro národnostní vazby k agresorovi nebo pro předpokládané sympatie "utlačovaných" minoritních národnostních skupin k témuž agresorovi (z různých příčin), zapomněla autorka na skutečnost, že také v USA byly vybudovány koncentrační tábory pro osoby japonského původu žijící na území Spojených států v období druhé světové války. Od roku 1942 bylo do internačních táborů ve vnitrozemí USA přesunuto až 110 000 obyvatel ze západního pobřeží, kteří byli nuceni opustit své domovy a živnosti, a z nichž 62 % tvořili občané USA, kteří se většinou v zemi již narodili. Důvodem bylo přesvědčení americké vlády, že by lidé japonského původu mohli v době války napomáhat nepříteli – Japonskému císařství. Americká internace byla ovšem humánnější. Japoncům bylo např. odepřeno doručování pošty, nesměli opouštět vymezené prostory atp. Holt když se štípe dříví, lítají třísky.

Re: Je jen náhoda, že píšíc o různých přesunech :
Autor: V. Liptovský Datum: 20.5.2019 8:23

Podľa niektorých zdrojov išlo nielen o ľudí japonského pôvodu z územia USA, ale dokonca aj zo stredoamerických a juhoamerických štátov... Ešte pred pár rokmi som zachytil správu, že USA museli odškodniť takýchto ľudí z ktoréhosi juhoamerického štátu...

:
Autor: F. Čech Datum: 20.5.2019 9:09

Mám pocit, že hlavní rozdíl byl v poměrně rychlém návratu japonců do americké společnosti po konci války a v pokračování "útlaku" krymských tatarů do dnešního dne. Navíc cokoliv někdo na světě provedl zlého, USA pravděpodobně dělali něco podobného. Když něco špatného dělají 2, pořád je to špatně.

Re: Je jen náhoda, že píšíc o různých přesunech :
Autor: S. Rádl Datum: 20.5.2019 10:08

Dokonce i část uprchlíků z Německa, včetně Židů, byla v zájmu národní bezpečnosti přesunuta do internačních táborů v Kanadě. Něco jiného je pak uspořádání po skončení války, tyto internační tábory byly zrušeny a řada zadržených se uplatnila buď v Kanadě nebo USA. A nikdo samozřejmě nebránil těmto lidem se vrátit do Německa nebo v případě Židů se přestěhovat do Izraele.

Tak Rusko anektovalo Krym.:
Autor: K. Horák Datum: 20.5.2019 5:55

A při tom anektovaní nikdo nezahynul, dokonce ukrajinští námořníci vstoupili do ruske armády. To je zvláštní anektovani.

Jak to bylo v Kosovu ?

Re: Tak Rusko anektovalo Krym.:
Autor: J. Lukavsky Datum: 20.5.2019 7:40

Anexe je obsazení jednoho státu druhým - bez souhlasu SSSR. Takže to určitě anexe nebyla, ani být nemohla, spíš taková skorointernacionální pomoc. J.L. end