28.9.2020 | Den české státnostiDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


HISTORIE: Před sedmdesáti letyŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 241, poslední: 31.8.2009 22:28, přehled diskusí

Pane Olšar,omlovám se ,že jsem použl některé vaše statě v diskuzi. Jinak velmi poučné čtení a dobře sepsané.dík a přijměte mou omluvu.:
Autor: kocynder Datum: 30.8.2009 12:21

Snad se nestane:
Autor: Jiřina Datum: 29.8.2009 18:35

to,co před sedmdesáti lety.Politické vedení obou stran si válkou vyřešilo  HOSPODAŘSKOU KRIZI. Pracovní místa se našla v uniformácha zbrojním průmyslu !! Porodnost klesla, úmrtnost stoupla, přelidnění přestalo hrozit. Po válce byly zapomenuty všechny dluhy z doby předválečné, vzniknul nadbytek pracovních míst na odklízení zbořenišť za potravinové lístky. Genitální řešení hospodářských krizí.

Polsko,:
Autor: Spirit Datum: 25.8.2009 18:24

pokud existovalo samostatně, mělo vždycky imperiální choutky. Po jeho obnovení po WW1 vyvolalo ruskopolskou válku, a navzdory mírovým dohodám okupovalo v roce 1921 velké části Západní Ukrajiny, Západního Běloruska a Litvy. S výjimkou Litvy tam žila převaha Ukrajinců, Židů a Bělorusů. Tyto okupované země Poláci "dosidlovali" etnickými Poláky, nejen inteligencí, ale i policií, vězeňskými strážemi, železničáři, pohraničníky, atd. To vše se dělo pod záštitou totalitní nedemokratické vlády Pilsudského (od 1926. Ve třicátých letech žily v tehdejším Polsku jen 2/3 etnických Poláků - zbytek byly jiné národnosti, navíc Poláky utlačované (na př. 1 milion Němců). Poláci, kdykoliv k tomu měli příležitost, zabrali cizí území. Zažili jsme to i my. T.zv. tajné dodatky ke smlouvě Německa a SSSR ze 23.8.1939 jen stanovily, že Rusku budou vrácena území, která mu Poláci ukradli v roce 1921, a hranice že bude probíhat podle Curzonovy linie, vytyčené Radou Dohody už v  roce 1919, tedy návrat k tomu, na čem se usnesli vítězové 1.světové války. Curzonova linie byla v roce 1919 v podstatě etnickou hranicí mezi Poláky a etnickými Ukrajinci, Bělorusy a Židy. Katyňský masakr polských důstojníků a ozbrojených složek polského původu z východních vojvodství (ukradených Polskem Rusku v roce 1921) přesto nelze ospravedlnit. Nelze však ani zamlčet podrobnosti dějů, které tomu předcházely. O tom, jak se žilo nepolskému obyvatelstvu v Poláky zabraných územích, se bohužel nikde nic nedozvíte. Soudím, že jejich život se příliš nelišil od života Čechů, kteří zůstali v Sudetech po Mnichovu 1938. Nenávist k okupantům pak bývá krutá.

re : Nenávist k okupantům pak bývá krutá. . . .:
Autor: J.G. Pašek Datum: 25.8.2009 18:31

Kolikpak bylo a je té nenávisti dnes v ČR k Němcům v 1938-45  a Rusákům okupantům v 1968=89?  . . . . Eh?

Dnes jim Češi lezou do řitního otvoru . .= .  Otrok líbá pánovi botu.

Nenávist k okupantům pak bývá krutá. . . .:
Autor: Emil XX Datum: 25.8.2009 21:47

To platí hlavně pro přímé pamětníky a pak letitou neustále obnovovanou zášť. Dneska jsou největším nebezpečím islamisté.

Re: Nenávist k okupantům pak bývá krutá. . . .:
Autor: J.G.Pašek Datum: 25.8.2009 22:13

Hitler se netajil se svými úmysly, viz Mein Kampf, a Brežněv se netajil s jeho doktrínou jakbysmet a politicky korektní svět čuměl, přešlapoval a nedělal nic . . . . Dnes? Mohamedáni se netají s jejich úmysly a přitroublý politicky korektní svět čumí, přešlapuje, handrkuje, mudruje a suveréní mohamedáni s úsměvem a opovržením jdou za svým cílem a bez výstřelu ovládnout Evropu a svět . . .

Re: Nenávist k okupantům pak bývá krutá. . . .:
Autor: Jiřina Datum: 29.8.2009 18:01

Pane Pašek, pro koho asi staví po Evropě mešity? Do tak nákladných staveb se neinvestuje na dobu určitou.....

Re: Polsko,:
Autor: certik Datum: 25.8.2009 19:29

Ojoj, tak se s tim nemazlete a rovnou nam vyklopte, ze vyvrazdeni volynskych Polaku bylo vlastne jenom primerenou reakci na polske imperialni choutky.

Jakpak se ono zilo nepolskemu obyvatelstvu ve vychodnim Polsku nejlepe zjistime, kdyz porovname polskou spravu, pozdejsi nemeckou spravu, a bolsevickou spravu. Ty posledni dve vedly k hladomorum, masakrum, a genocide. Mohl byste nam tez poreferovat o tom, kterak Polaci ukradli v roce 1921 Rusum uzemi, ktere predtim patrilo Rakousku a jeste predtim Polsku?

Re: Polsko,:
Autor: Spirit Datum: 25.8.2009 20:04

Čertíku, vy v pekle nemáte internet? Rakousku ty země s převahou haličských Ukrajinců a Židů patřily až od trojnásobného dělení Polska koncem 18. století. Litvu, Bělorus a Ukrajinu ovládala polsko-litevská UNIE (Jagellovci) od 15. století, kterou vedli Litevci. Ne tedy Poláci, kteří tam nikdy dřív nežili. K dělení Polska došlo právě pro neustálé rozbroje v zemi (každý Polák šlechticem, Nepoláci poddanými), velké vzpoury nepolských národů, atd. Je otázka, za kolik té polské nadutosti a nebojácnosti mohou geny, které v Polácích zanechali ve středověku Mongolové (Tataři).

Mongolové a Tataří zanechali nejvíce genů v Rusku:
Autor: Emil XX Datum: 25.8.2009 22:02

Dokonce i Lenin měl z části mongolskou krev a k tomu se hrdě hlásili i boševici za Brežněva, kteří ovšem zamlčovali, že měl z části i židovskou krev (to vím samozřejmě od Rusů).

Re: Polsko,:
Autor: Emil XX Datum: 25.8.2009 22:16

Ukrajinci se za Bohdana Chmelnického vzbouřili proti Polákům s tím výsledkem, že se dostali do područí svých dočasných spojenců, Krymských Tatarů.

Jagelonci vymřeli, pokud vím, roku 1526. A roku 1683 zachránili Poláci obleženou Vídeň.

Jaksi jste zamlčel existenci státu Ukrajina po WW1:
Autor: Emil XX Datum: 25.8.2009 20:45

Tento stát byl nakonec dobyt Rudou armádou a šéf tamní Čeky, lotyšský Žid Lacis se stal jedním z nejpověstnějších Džerdžinského hrdlořezů (a jako takový se stal "zákonitě" obětí Stalinovy čistky konce 30 let). Stojí za zmínku, že ukrajinští vůdci, Petljura a Machno byli bolševiky považovány za hrozbu i poté, co utekli do ciziny. Oba byli zavražděni bolševickou tajnou službou v polovině 20 let, stejně jako po WW2 i Štefan Bandera (r. 1957). Po přijetí do šťastného svazku národů SSSR zažila Ukrajina pověstný hladoor s několika miliony mrtvých, jehož připomínání tolik vadí i současnému Rusku. V době WW2 se Ukrajina ocitla mezi dvěma ohni, tamní partyzáni bojovali jak proti Němcům, tak proti Rusům.

Re: Jaksi jste zamlčel existenci státu Ukrajina po WW1:
Autor: Spirit Datum: 25.8.2009 21:44

Článek byl o Polsku. Když se hroutilo carské Rusko, vznikaly dočasně na celém jeho území bělogvardějské státečky. Nejen na Ukrajině. Jedním z důsledků toho je třeba trvalý neklid na Kavkazu. Chování Poláků po WW1 mi připomíná ambice našich politiků té doby na anexi cizího území z jakýchsi "historických důvodů". Chtěli Lužické Srbsko, koridor k Berlínu nebo k Jaderskému moři, z Rakouska vše na sever od Dunaje (před tisíci lety tam žili Slované), z pozdějšího Polska celou Halič, včetně Krakova, atd. Pak ovšem respektovali mírové dohody. Poláci ne. Vítězné mocnosti jejich anexi části Ukrajiny, Běloruska a Litvy sice odsoudily, ale nic proti tomu neudělali.

Re: Jaksi jste zamlčel existenci státu Ukrajina po WW1:
Autor: Emil XX Datum: 25.8.2009 21:57

Bělogvardějské státečky jako Finsko, Pobaltské státy, Gruzie...

Do roku cca 1700 nemělo Rusko přístup k Baltskému moři, do druhé poloviny 18 století ke Kaspickému moři. Ukrajina byla v 17 století střídavě Polská a Turecká. Ještě roku 1571 vyplenili Tataři naposledy Moskvu.

Ten trvalý neklid na Kavkaze, pokud vím, tak tam válčil např. Lermontov a odtud čerpal některé své náměty.

Jak daleko chcete jít do minulosti, patrně tak, jak se to hodí.

Fakt je, že Němci i Rusové by nejraději měli hranice z r. 1914, až na to, že by se neshodli o Východní Prusko...

Re: Polsko,:
Autor: . Datum: 25.8.2009 22:10

přečti si knížku od Kosynského - Nabarvené ptáče. Spisovatel radši žije v Usa. Až dočteš, Polsku se zdaleka vyhneš

Re: Polsko,:
Autor: Pišta Datum: 26.8.2009 5:55

Až na to , že Rusáci a Prušáci se o Polsko bratrsky podělili už jednou. Až na to, že Krásnája armíja po říjnové revoluci  dostala do držky až u Waršavy.Jakpak se tam dostala, Asi také přišla na pozvání. Češi na Slovensku za Tisa, si žili jako v bavlnce?

Ale nejlépe se zachovaly USA - ty žádné smlouvy neuzavíraj:
Autor: Tonevadí Datum: 25.8.2009 16:58

ale taky jim ani nevadilo, co Hitler dělá.  A o kšeftech jejich papalášů s Hitlerem a jeho podporovateli,  se dá dočíst ledacos.

A kdyby je Japonci nenapadli - dávno po těchto zde diskutovaných paktech a přepadení - kdoví, jak by se to dál vyvíjelo... (něco podobného jako za 1. sv. v.)

Re: Ale nejlépe se zachovaly USA - ty žádné smlouvy neuzavíraj:
Autor: hlava22 Datum: 25.8.2009 17:46

no, USA uvalily na Německo hospodářské sankce  kvůli 15. březnu. Byl to v našich dějinách jediný konkrétní čin jiného státu v náš prospěch.

Re: Ale nejlépe se zachovaly USA - ty žádné smlouvy neuzavíraj:
Autor: Jarda Datum: 25.8.2009 20:04

O vsem se da docist, i o sovetsko-nemecke spolupraci pred rokem 1939. Jinak soudruhu "tonevadi", opravdu si myslis, ze kdyby soudruh Hitler tu smlouvu "O neutoceni" dodrzel, ze by Te prisli Rusaci osvobozovat?

Re: Ale nejlépe se zachovaly USA - ty žádné smlouvy neuzavíraj:
Autor: Pišta Datum: 26.8.2009 5:51

Zatímco sovětští komoušští papaláši jezdili v době , kdy vrcholila bitva o Anglii a gestapo řádilo téměř v celé obsazené Evropě, na žranice do Berlína.Asi tam při nich také protestovali proti nacismu. A pokud jde o kšefty, tak plzeňská 3kodovka dodávala kanony do CCCP, ještě za protektorátu, až do června 1941.

Objeviteli "smutné pravdy" o paktu Ribentropp- Molotov soudruhu Olšerovi:
Autor: F. Čech Datum: 25.8.2009 15:40

Vážený soudruhu, z čeho soudíte, že tento pakt byl ze strany Hitlera podepsán pokrytecky a se strany Stalina ne. A co bezohledného vidíte na napadení SSSR Německem. A proč mluvíte o nedemokratické vládě Polska na kterém nenacházíte nic pozitivního a masového vraha Stalina ze všeho vyviňujete? Měl byste vědět, že každá smlouva s Rusy měla vždy jen cenu papíru na němž byla napsána. A proč jste nevzpomněl bezohledné napadení maličkého Finska a následný neúspěch Rudé armády v této válce?  Proč favorizujete soudruha Stalina, kydž přece musíte vědět, že dva lumpové uzavřeli zločinnou smlouvu, která jim měla dát čas ukrást co se dá - každý z jedné strany si rozdělit Evropu, s nevyhnutelným závěrem,. kdy se oba tito nenažranci pustí do sebe. Stalin zabil násobek lidí ve srovnání s Hitlerem. I samotných Rusů zabil Stalin nejméně 3x víc. ve vašem pojetí ale za všechno mohou Poláci! Jste hnusná bolševická krysa a vaše nechutné "objevy" patří do vašich haló novin.

Re: Objeviteli "smutné pravdy" o paktu Ribentropp- Molotov soudruhu Olšerovi:
Autor: Ludva Datum: 25.8.2009 15:44

Hitler vyvolal válku, která stála životy přes 50 miliónů lidí. Nevím jestli jich Stalin pozabíjel 150 miliónů, ale historie by se měla vyjadřovat přesně. Nikoliv čísly vycucanými z prstu.

Re: Objeviteli "smutné pravdy" o paktu Ribentropp- Molotov soudruhu Olšerovi:
Autor: pbla4024 Datum: 25.8.2009 15:46

Hitler a Stalin rukou společnou a nerozdílnou vyvolali válku, která stála životy přes 50 miliónů lidí.

Re: Objeviteli "smutné pravdy" o paktu Ribentropp- Molotov soudruhu Olšerovi:
Autor: Glosator Datum: 25.8.2009 16:02

Buďto se to skutečně musí napsat takto nebo by se WW2 musela dělit na více válek, což je sice možné, ale to, že šlo fakticky o součást jednoho velkého konfliktu, nelze nevidět. A také to, že některé země skončily válku na opačné straně, než ji začaly.

Válku vyvolal především Hitler.:
Autor: Sem Tam Datum: 25.8.2009 16:48

Re: Objeviteli "smutné pravdy" o paktu Ribentropp- Molotov soudruhu Olšerovi:
Autor: Badaxe Datum: 25.8.2009 16:08

Obávám se že jste vedle s argumenty, pokud za začátek WW2 bereme napadení Polska, pak tuto válku začali oba výše jmenovaní soudruzi rukou společnou a nerozdílnou. To že se později mezi sebou porvali je už věc následná, ale začátek války mají na svých umolousaných trikách oba, ten hnědý i rudý. další vadou vaší argumentace je že do sovětských obětí (obvykle 20 milionů) se započetly i lidi které zahubil hlad způsobený ale nikoli nácky, leč "schopnostmi" bolševické správy. To že jsou tam lidé hnaní na jatka politruky je asi jasné.

Re: Objeviteli "smutné pravdy" o paktu Ribentropp- Molotov soudruhu Olšerovi:
Autor: Glosator Datum: 25.8.2009 16:10

Jsou tam ale i lidé, povraždění jednotkami NKVD.

Stalin pomáhal zbrojit Hitlera a posílal Herr Hitlerovi blahopřání . . .:
Autor: J.G. Pašek Datum: 25.8.2009 16:29

k Hitlera válečných úspěchů  . . . . a blahopřál Hitlerovi, když obsadil Sudety, obsadil a co zbylo z Čech a Moravy, Rakousko, Francii, Belgii, Holandsko atd. a doufal, že brzy Británie padne jakbysmet . . . . a potom v 1941 přišla Barbarosa . . . 

Re: Stalin pomáhal zbrojit Hitlera a posílal Herr Hitlerovi blahopřání . . .:
Autor: certik Datum: 25.8.2009 19:51

No to byla zjevne kalkulace ktera predpokladala, ze Hitler ma rozum. Kdyby se byvali tou dobou Nemci vylodili v Britanii misto naprosto zoufaleho dobrodruzstvi v Rusku, tak by to s nejakou demokracii v Evrope na pristich par set let dopadalo pochmurne.

Ovsem Hitler rozum nemel, Stalinovu kalkulaci porusil, skoncil jako spalena mrtvola a Rusove byli malem pany Evropy stejne. Lidi se vzdycky desne divej kde se v SSSR vzalo tolik dobrejch sachistu, jak vidite, tohle uvazovani tam ma tradici.

Re: Stalin pomáhal zbrojit Hitlera a posílal Herr Hitlerovi blahopřání . . .:
Autor: Emil XX Datum: 25.8.2009 21:10

Podle Rusů byl Stalin obdivovatelem Ivana Hrozného i Machiavelliho. Pokud jde o Machiavelliho, tak ho Stalin nebral dost vážně, a to se mu patrně stalo osudným. Udělal přesně to, před čím Machiavelli varoval, lidé z jeho okolí totiž dostali takový strach o svůj život, že jej patrně přímo či nepřímo zabili.