Středa 17. července 2024, svátek má Martina
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

HISTORIE: O jedné lži

V dějinách lze vysledovat jistá tvrzení, která posléze žijí vlastním životem a prakticky není v lidských silách uvést věci na pravou míru.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
PH

No a o to právě jde . Stačilo by pouhé uvedené konstatování, že " Jistě mohl vystoupit s daleko razantnějším prohlášením, dát Hitlera do klatby či mít plamenné antinacistické projevy. Nedokázal by tím nic.." Což tedy pokrývá obhajobu většiny lidí, kteří žili v Evropě ovládané nacisty.

Leč, aby ho za to církev prohlásila za svatého - k čemuž se chystá, jak uvedeno v závěru, to bude vyžadovat trochu té morální otrlosti. a radši s tím počkat než umře generace lidí, co ty hrůzy války pamatujou a ptali se už tenkrát, jak to mohl bůh dopustit.

A, byl tuším papež Jan Pavel II, kdož zjednodušil pravidla kanonizace, takže až bude vhodný čas, tak mu ten "štempl" "svatý z moci úřední" můžou klidně přiklepnout..

0 0
možnosti
LD

Pius XII. musel mít na paměti, co udělal s jeho dávným předchůdcem Napoleon Bonaparte.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz