29.2.2024 | Svátek má Horymír


Diskuse k článku

HISTORIE: O jedné lži

V dějinách lze vysledovat jistá tvrzení, která posléze žijí vlastním životem a prakticky není v lidských silách uvést věci na pravou míru.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Vintr 4.9.2021 8:11

My máme 30400 mrtvých "s covidem". Což znamená, že na základě pozitivního výsledků zcela neprůkazného hloupého testů přišli smrt s covidem kdekomu. Kolik lidí skutečně zahubila ta chřipka, přejmenovaná na covid, vůbec nevíme, protože se to pro jistotu vůbec nezjišťovalo. Je ale velmi pravděpodobně, že mnohem víc lidí zemřelo kvůli mediálnímu strašení a absolutně přehnaným "opatřením proti šíření viru".

J. Vintr 3.9.2021 23:44

Papež nedisponoval armádou, aby mohl vzdorovat fašistům a nacistům. Jeho "nedotknutelnost" byla dána jen dodržováním diplomatických pravidel ze strany fašistického Musoliniho režimu a Hitlerova Německa, které bylo podmíněno jeho neutralitou ve formálním přístupu k těmto režimům. Kdyby proti nim otevřeně vystoupoval, ztratilo by pro ně dodržování těchto diplomatických pravidel jakýkoliv význam a mohli s ním udělat co by chtěli.

J. Farda 3.9.2021 20:52

Souhlasím. R^!

J. Jurax 3.9.2021 18:54

Stručně: Pro Brity byla upravena verze vycházející z P-39D Airacobra, v Británii označena Airacobra Mk. I. Protože zejména svou výškovostí a nízkou rychlostí, nižší než původně deklarovanou, Britům nevyhovovala, část jich šlo do SSSR a část pod po přepadení Pearl Harboru zpětné odebrali Američané mající kritický nedostatek letadel pod označením P-400. V literatuře kdovíproč jsou dodávky těchto Airacober označeny P-400. Do SSSR se dostalo 212 letounů P-400, první již v srpnu 1941 společně s Hurricany. Více viz třeba https://www.valka.cz/treba-Bell-P-400-Airacobra-Mk-I.

V roce 1941 byly dodávány do SSSR P-40 verzí A, B, C nazývané Tomahawk, Brity označované Tomahawk Mk. I, Mk. II a Mk. IIB.

Warhawky byly označovány P-40 od verze D výše, Britové je nazývali Kittyhawk.

H. Rybnická 3.9.2021 17:32

Přesněji: Byla to Spolková Republika, která informovala USA-CIA o místě pobytu Eichmanna. Ani Německo ani CIA ovšem neinformovaly Izrael . Vychází se z toho, že se v době, kdy Globke byl již penzista, se neměla věc dále rozmazávat. Globke patřil ostatně k poválečným poradcům kancléře Adenauera m.j. i ve věci finančního vyrovnání - odškodnění státu Izrael.

H. Rybnická 3.9.2021 17:20

Paní Lukešová nelze Vám odporovat, ale přece jen se děla určitá denacifikace, tedy pod dozorem spojenců se musela řada lidé zodpovídat ze svého chování. A také norimberský tribunál nemá ve světě diktatur prozatím obdoby. jakkoli bylo vše lidské, tedy ne perfektní. Ovšem jedno je jasn0: Při všech těch nedostatcích - nějaká obdobná de-komunizace se nikdy neděla.

H. Lukešová 3.9.2021 16:54

Bohužel se drtivá většina nacistů vyhnula zodpovědnosti, esesmani z vyhlazovacích táborů nebyli nikdy souzeni, nacisté v NSR, v arabských a jihoamerických zemích v klidu žili, aniž by se báli stíhání za válečné zločiny a zločiny proti lidskosti.

Také mě napadá jméno Kurt Waldheim, nacista, vrah z Jugoslávie, přítel Arafata, palestinského teroristy, generální tajemník OSN. Ale psala jsem to paní Rybnické, odplata z pohledu soudobého judaismu? Chtít se pomstít Němcům za holocaust? Španělům za inkvizici a vyhnání? Iráku za Farhud? Britům za proarabskou politiku během WW2 a středověké vyhnání? Ale kdeže. Žádná krev.

Odpovědí je silný, prosperující, triumfující Stát Izrael po ekonomické, vojenské, vědecké stránce. Dnešní antisemité, co si tedy říkají antisionisté, Izrael nenávidí, proto triumf a vítězství je odpovědí na současný antisemitismus. Izrael, blyštící drahokam Blízkého východu, z něho se antisionisté můžou zalknout zlobou, nenávistí, hněvem a zběsilostí.

Izrael, židovský stát, garance záchrany židovského národa, Izrael, vítězící a triumfující, je nejsladší odplatou všem nacistům, neomarxistům a levičákům všech barev, islamistům, falešným stoupencům Ježíše Krista. Bůh žehnej Izraeli! Am Yisrael Chaj!

V. Hlad 3.9.2021 16:42

Máte na mysli Curtiss P-40 Warhawk nebo Bell P-39 Airacobra (Pokryškin) ?

F. Navrátil 3.9.2021 16:34

Jen pro zajímavost. Státním sekretářem kancléře Adenauera se po 2. světové válce stal jeden z autorů Norimberských zákonů Hans Globke. Ze své funkce zajistil, aby nebyl zatčen v té době v BRD pobývající organizátor holocaustu Eichman. Po jeho únosu do Izraele Globke vyhrožoval židovskému státu zastavením zbrojních dodávek, pokud u soudu padne jméno Globke!

J. Jurax 3.9.2021 14:31

No, už bitvy u Moskvy se účastnily Hurricany z dodávek z Británie - nejmíň 2 IAP. Někdo to doma mám přesněji, jestli to najdu, tak se ozvu.

Nicméně celá problematika je složitějši, izolacionistické USA podporovaly Británií nejen dodávkami, nýbrž i doprovodem konvojů loděmi US Navy, při nichž došlo i ke konfrontaci s U-booty. A válku USA vypověděl po Pearl Harboru Hitler, kdyby tak nebyl učinil, možná by se opakoval prvoválečný scénář. A už před vstupem USA do války přesměrovávali Britové část dodávek z USA do sojuzu. Do SSSR se dostaly první P-400 v srpnu 1941 společně s Hurricany.

V. Novák 3.9.2021 14:01

O dodávky do SSSR zpočátku usiloval hlavně FDR. Churchill 1) nepočítal s tím, že SSSR dlouho vydrží a 2) věděl, že co bude dodáno do SSSR, nebude dodáno do Británie.

To nejhorší, tedy zastavení Němců před Moskvou, musela RA vydržet bez zahraničních dodávek, protože ty se v té době teprve rozbíhaly. A Německo nebylo nepřítel USA...

V. Novák 3.9.2021 13:57

Oni ti západní politikové nejspíš neuměli německy.

"Mein Kampf" byl pro překlady pečlivě cenzurován a nakladatelství, které objednalo úplný překlad, bylo žalováno a prohrálo, takže nanaložilo.

Ruští Židé naopak německy uměli, takže politici SSSR byli informováni.

J. Jurax 3.9.2021 13:18

To jistě. Ale Stalin taky byl svou vojenskou silou jedinou momentální protiváhou Hitlerovi. Vždyť i Mnichov je dodnes omlouván tím, že Británie i Francie nebyly na válku připraveny. A do léta 1940 se to taky potvrdilo; Británii po Dunkerku zachránil kanál a stíhači RAF.

No a jak Hitler napadl SSSR, stal se Stalin vítaným spojencem Británie, jež dosud už téměř rok čelila Německu úplně sama. I pro kovaného antikomunistu Churchilla, jenž se začal zasazovat o dodávky zbraní i materiálu do SSSR přesto, že SSSR před pár měsíci dodával Hitlerovi suroviny a blahopřál k potopeným bruttoregistertonen britských lodí. A dlužno říci, že se tato politika západním spojencům vyplatila přinejmenším dokud se bojovalo.

Toť reálná politika, ty miliony Stalinem povražděných přestaly být argumentem.

H. Lukešová 3.9.2021 12:33

Tak máte jistě hodně pravdy, paní Rybnická, pravděpodobně by papežův apel nikomu fakticky nepomohl, leč přece jenom jednou se veřejný apel proti Hitlerovi a nacistům podařil. Němečtí biskupové veřejně protestovali proti likvidaci (sterilizaci a posléze surovému zabíjení) postižených lidí, psychicky a tělesně postižených lidí, myslím si, že se jednalo o akci T4...

Nacisté říkali o těchto lidech, že jsou "nehodní života"... "život nehodný žití"..., před Židy byli likvidováni právě tito lidé, na nich si nacisté "vyzkoušeli" vyhlazovací techniku a pak ji aplikovali na Židy.

F. Navrátil 3.9.2021 12:28

V tom máte samozřejmě pravdu. Ale v té době bylo možno přečíst si Mein Kampf, kde byla budoucnost podle Hitlera jasně nalinkovaná. Najdete tam všechno. Od války proti plutokratům a židobolševikům, přes odsouzení katolické církve, rasovou teorii i vyhubení celých národů a mimochodem i humanitární podstatu masívního bombardování. Jakpak papež reagoval na napadení katolického Polska hitlerovským Německem?

H. Rybnická 3.9.2021 12:25

Paní Lukešová papež byl inteligení člověk a uměl přemýšlet o následcích - a následcích následků - v rozdílu k některým jiným státníkům tehdejší a dnešní doby. Věděl. že kdyby se postavil veřejně a otevřeně proti nacistům, by to stálo nesčíslné životy jak Židů ale také jiných, jakékoli víry ebo dokonce nevíry, samozřejmě nevinných. Myslíte vážně že by se něco zlepšilo? Možná by ostrým a veřejným odsouzením vyvolal něco jako Lidice. Což velice dobře věděl, Jak říkám, v rozdílu k jiným.

H. Lukešová 3.9.2021 12:22

No jo no, je pravdou, že v Izraeli mají denně tisíce nakažených, jeden den přes 8 000 další dny již přes 10 000, ale co můžou Izraelci dělat? Tak dodržovat hygienická protiepidemiologická opatření, což by konečně měli dělat všichni a pak jen doufat a doufat.

Já upřímně věřím, že očkování má smysl, byť samozřejmě není samospasitelné, ale podařilo se vymýtit černé neštovice, očkuje se proti chřipce a encefalitidě a většině virovým nemocem a prý i očkování proti koroně, které není stoprocentní, ale alespoň brání těm nejhorším smrtelným průběhům. My máme přes 30 400 mrtvých, v Izraeli mají zatím přes 7 000 obětí.

J. Nevrkla 3.9.2021 12:12

To máte zřejmě pravdu. Ale stejně mě udivuje, jak ten inteligentní národ se ochotně podřizuje vakcinačnímu diktátu a dost drsným omezenim, ačkoliv moc nefunguji.

H. Lukešová 3.9.2021 11:59

To je sice pravda, ale k pronásledování Židů v nacistickém Německu docházelo ihned po Hitlerově převzetí moci. 1935 vydány Norimberské rasové zákony, které Židy odlidštily, bojkoty židovských obchodů a ekonomické vyřazení židovského a nakonec Křišťálová noc z listopadu 1938 a Židé byli zavíráni do koncentračních táborů i ve 30. letech, leč se ještě nejednalo o vyhlazovací tábory smrti s plynovými komorami, ale "jen" "klasické koncentrační tábory" Dachau u Mnichova, Buchenwald nedaleko Výmaru atd.

H. Lukešová 3.9.2021 11:53

Tak na jednu stranu se o holocaustu hodně mluví, ale na druhé straně neomarxisté (noví levičáci) používají holocaust jako bič na Izrael, když Židy v Izraeli obviňují z nacismu a aparteidu a obecně je připodobňují k nacistům a palestinské Araby přirovnávají k Židům za WW2, což je největší urážka židovského národa, nehledě na to, že řada Arabů a muslimů bylo přesvědčenými nacisty a s německými nacisty spolupracovali....

A z židovské otázky respektive posléze z palestinské otázky dělají středobod všeho dění neomarxistická levice. Palestinianismus je novým náboženstvím dnešních levičáků, když také prosazují neobludnější rudou lež, že je sionismus rasismus, ušlechtilé vlastenecké hnutí židovského národa, sionismus, který zachránil židovský národ, jediná skutečná jistota pro Židy. Antisionismus je antisemitismus, jak řek ctihodný Martin Luther King, bojovník za občanská práva.

Tuto protiizraelskou rezoluci odhlasovaly na půdě OSN muslimské a komunistické státy. To by muselo být rasismem i české národní obrození, protože ad absurdum poté došlo po WW2 k vyhnání všeho sudetského německého obyvatelstva.

J. Ziegler 3.9.2021 11:35

Po bitvě každý generálem . V té době bylo těžké si vybrat mezi čertem a ďáblem, navíc Stalin v roce 1938 měl na svědomí miliony zavražděných lidí, Hitler v té době nikoliv.

J. Nevrkla 3.9.2021 11:13

Já obecně Židům fandím. Někdy to ovšem vypadá, že mají kvůli holokaustu patent na utrpení. A zcela se pomíjí, že i oni byli v řadě případů viníky. Tenenbom píše zajímavě, ale dělat z židovské otázky centrum všech otázek je už taky přehnané.

Mě teď zaráží, jak ten hrdý a schopny národ bojující v Izraeli často za přežití, se tak masově podřizuje diktátu vakcinace a jak diktátorsky to po svých občanech vyžaduje. Trochu sám podléhá fanatismu. A přesto má teď stejně nakažených jako v maximech předešlých vln.

H. Lukešová 3.9.2021 10:52

Židovská sebenenávist bohužel také existuje. Židé, kteří nenávidějí jiné Židy a Izrael a dávají munici současným antisemitům, kteří říkají, "podívejte, co říkají sami Židé o Izraeli nebo jiných Židech (sionistech), tak to musí být pravda, my to říkáme také, takže máme pravdu"... O fenoménu židovské sebenenávisti píše Tuvia Tenenbom v knize "Chyťte Žida"..

.A za války tito Židé vraždili jiné Židy a i za doby inkvizice odpadlí Židé, kteří opustili judaismus a konvertovali ať už ke katolictví nebo protestanství spolu s novými pány pronásledovali Židy. Již prorok Izaiáš řekl o Izraeli že "tvoji ničitelé a bořitelé budou pocházet z tebe samého", srozumitelně řečeno nepřáteli Židů a Izraele budou někteří odpadlí Židé.

J. Nevrkla 3.9.2021 10:45

Ano, zřejmě tedy mnoho Židů velelo německým jednotkám, které vraždily jiné Židy, ve větší míře samozřejmě Slovany a jiné. Je evidentně třeba brát situaci ve všech souvislostech, trochu se to s adorací a lítostí k osudu Židů v porovnání s jinými asi přehání, není to tak černobílé.

F. Navrátil 3.9.2021 10:45

Vyhánění čerta ďáblem není účelná politika. Před Mnichovem, ani nyní.

H. Lukešová 3.9.2021 10:38

Tak je jasné, že podle židovské tradice kdo zachrání jeden život jako by zachránil celý svět. Byť když papež Pius XII. zachránil jednoho jediného Žida, jako by zachránil celý národ, což je veliká zásluha, kterou nelze popřít, leč někteří lidé se domnívají, že kdyby vyhlazování Židů odsoudil i veřejně, nebylo by tak snadné pro esesáky, vychované v katolickém prostředí, vraždit Židy a Hitlerovi a nacistům šlo právě o to, aby zběsilé vyhlazování neodsoudil papež veřejně a esesáci katolického vyznání neměli zábrany. Diplomat Raoul Wallenberg také zachraňoval tisíce Židů v Maďarsku a vyhlazování Židů odsoudil i veřejně.

I. Schlägel 3.9.2021 10:15

Vy jste jenom obyčejně blbý. Ale byla to dřina, co, než jste se vypracoval.

P. Kmoníček 3.9.2021 10:00

.....grázl...., promińte. Tedy pokud víte co to slovo znamená.

J. Ziegler 3.9.2021 9:59

Oprava, tato encyklika byla vydána již v roce 1937

P. Kmoníček 3.9.2021 9:58

Pávku, zaVás by se papež postavil také ! I když by mu žádné nebezpečí nehrozilo. A pana Vodvářku nečtěte. Zbytečně vám to louskání písmenek zabírá čas, který můžete věnovat důležitějším věcem. Třeba psát úvahy do nějakých týdeníků a uklízet na dvoře nepořádek. Ten Babiš junior je ale grárl, co ?