19.5.2021 | Svátek má Ivo


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
tsstss 8.8.2008 7:47

Ani jsem netušil, jaký je ten A.S.Pergill hňup.

Sumo 7.8.2008 19:36

Byl jsem v Izraeli...

Byl jsem v Izraeli,a viděl jsem všude řád, slušnost a prosperitu.  Palestinci v Betlémě i jinde jsou něco na způsob našich cikánů. Všude nepořádek, v hotelích špína, přes okna nebylo vidět . Všude plakáty s vyobrazením teroristů. Kdo nevěří, nechť si tam zajede.

guerrier 7.8.2008 16:27

marocký číšník

Onen nešťastný číšník byl záměrně obětován dvojitým arabským agentem. Byla to záměrně podsunutá dezinformace israelcům.

A.S. Pergill 7.8.2008 16:25

Kopretino,

sionismus JE rasismus, protože v Izraeli platí rasistické zákony a segragace podle rasy a náboženství (jako v JAR, možná trochu více "soft", ale spíš sofistikovaněji maskovaná). IMHO pokud si tohle dělají ve svém státě, tak mě nad tím, mimo vaše propagandistické lhaní, nic nevzrušuje. Pokud by to chtěli zatáhnout jinam, třeba sem ...

Na druhé straně muslimové cíleně chtějí své hovadské barbarství zatáhnout do Evropy a vnutit autochtonnímu obyvatelstvu, což považuji za naprosto legitimní důvod k jejich systematickému vyhnání a/nebo vybití.

A pokud se týká toho Maročana - pokud to byl muslim, tak vyznával stejnou ideologii, z níž vycházeli i ti teroristé, takže se zase tak moc nestalo.

guerrier 7.8.2008 16:33

Re: Kopretino,

Sionismus není rasismus. Je to o právu na sebeurčení a o právu mít svůj stát. Tato hloupá nacistická lež vděčně přejatá komunisty jako i jiné bláboly o vyvolenosti mne vždy pobaví.

Braník 7.8.2008 16:33

Re: sionismus = rasismus ???

'v Izraeli platí rasistické zákony a segragace podle rasy a náboženství' dolozte, prosim?

Braník 8.8.2008 11:46

Re: segragace podle rasy v Izraeli

mily ASPergille, celou noc jsem nespal a stale cekal na dukaz teto neslychane   drzosti, ze v Izraeli pry je segregace podle rasy.

Nemel byste mi nejaky odkaz, aby jsem si mohl jit stezovat u vysokeho komisare OSN pro lidska prava?

Braník 7.8.2008 16:35

Re: A pokud se týká toho Maročana ... takže se zase tak moc nestalo.

To snad nemyslite vazne 8-o8-o8-o

Braník 7.8.2008 16:37

Re: což považuji za naprosto legitimní důvod k jejich systematickému vyhnání a/nebo vybití.

a jak tedy definujete rasismus vy, pane ASPergille ?

A.S. Pergill 7.8.2008 19:58

Re: Re: což považuji za naprosto legitimní důvod k jejich systematickému vyhnání a/nebo vybití.

Rasismus hodnotí lidi (a distribuuje jim práva) podle příslušnosti k nějaké národnostní skupině nebo lidskému plemeni (obvykle podle toho, co je na první pohled vidět).

Islám je ideologie, stejně jako nacismus, komunismus, fašismus a mnoho dalších. Jako neexistuje rasismus protikomunistický nebo protifašistický, tak nemůže existovat rasismus protiislámský.

kopretina 7.8.2008 16:53

Re: Kopretino,

Pergille, sionismus NENÍ rasismus, je to regulérní národně-osvobozenecké hnutí židovského národa. Sionismus hlásá myšlenku židovského státu, s tím já souhlasím. O tom, že "sionismus je rasismus" kafrají muslimové a bolševici. Neomílejte bolševickou propagandu.

Izrael není rasistický, v Izraeli mají Židé i Arabové stejná práva, stejně tak náboženské skupiny židé, křesťané i muslimové stejná práva. Rasisté jsou muslimové, tam Židé i křesťané nemají stejná práva s muslimy, mají postavení méněcenných DHIMI. Ženy nemají stejná práva s muži.

Raději se někdy do Izraele podívejte a nekafrejte antisemitské nesmysly.

Braník 7.8.2008 17:15

Kopretino, on asi jinak neumi, a ten nick teda sedi!

Aspergillus u mne neco vyvolalo a ejhle:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Aspergiloza

http://wiki.medik.cz/wiki/Myk%C3%B3zy

Takze aspergillus je neco plesniveho a je zdravi nebezpecny.

kopretina 7.8.2008 18:08

Re: Kopretino, on asi jinak neumi, a ten nick teda sedi!

Přesně tak. Mám podobné pocity. Ti Kafralové v duchu "nejlepších" bolševických tradic kydají hnůj na Izrael a arabské soudruhy velebí. Proti sionismu se staví jen muslimové, nacisti a komunisti.

A.S. Pergill 7.8.2008 23:16

Re: Re: Kopretino, on asi jinak neumi, a ten nick teda sedi!

Arabské, potažmo islámské soudruhy jsem nikdy nevelebil.

Izrael je objektivně náš spojenec v obraně proti islámu, ale je to spojenec velice nespolehlivý (viz podrazy Izraele na palestinské a libanonské křesťany), který nám kdykoli vrazí kudlu do zad, pokud z toho vytěží sebemenší momentální prospěch.

Nedávný záhul v Libanonu - i předchozí únosy vojáků islámskými teroristi na hranici s ním - si zavinili izraelci v podstatě sami tím, že hodili teroristům na pospas milice libanonských křesťanů - i s civilisty, bez ohledu na tom že jim celá léta zajišťovali bezpečnou hranici. Ze smrti tisíců libanonských křesťanů vytěžili krátkodobou smlouvu, kterou teroristé stejně vzápětí začali porušovat. Ale ti zabití byli jen gojim, takže proč by se izraelci vzrušovali, že? Je to i pěkný příklad toho, jak izraelci vůbec nejsou ochotni vzít v potaz dlouhodobou (desítky let) trvající spolupráci - tak moc námi pohrdají.

Braník 7.8.2008 23:49

Re: Re: Re: Kopretino, on asi jinak neumi, a ten nick teda sedi!

Tak jeste jednou, jestli to chapu spravne:

Izrael trpi, ba primo prosi o ostrelovani severu zeme katusemi, unos vlastnich obcanu, zamerne si oslabil hranici s Libanonem tim, ze se z ciziho statniho uzemi proste stahl (takova sprostarna!)  a stejne zamerne vyvolal 'nedavny zahul', aby ukazal 'goijim', 'jak moc nami pohrdaji'?

No to je teda sila, diky za vysvetleni.

kopretina 8.8.2008 11:01

Re: Re: Re: Kopretino, on asi jinak neumi, a ten nick teda sedi!

Zásah proti Hizballahu byl ospravedlnitelný, únos vojáků a bombardování izraelského území Hizballahu. Izrael křesťany chrání, zatímco muslimové křesťany utlačují.

A.S. Pergill 7.8.2008 19:52

Re: Re: Kopretino,

V Izraeli je více druhů občanství, které je distribuováno podle "rasy" (příslušnost k židovskému národu dle poměrně archaických kritérií ze Starého Zákona) a náboženství. Nejvyšší typ občanství mají dle zmíněných kritérií čistokrevní Židé, kteří jsou současně praktikující judaisté. Jednotlivé typy občanů nemají stejná práva a povinnosti (nežidé a neiudajisté např. nesmějí sloužit v ozbrojených silách). Zastoupení v parlamentu sice mají všichni, ale to měli černoši v rasistické JAR také.

V Izraeli je nemožné, aby Žid/ovka a gojim/ka uzavřeli sňatek (ale jsou uznávány sňatky uzavřené jinde). Zahraniční dělníci, pokud nejsou Židé, podepisují poučení o tom, že by spáchali "rasový zločin", pokud by využívali služeb židovských prostitutek.

Vaše upozorňování na podobné problémy v islámských státech nejsou k věci, je to ono známé "vy zase bijete černochy".

kopretina 7.8.2008 20:02

Re: Re: Re: Kopretino,

To není pravda. Kde jste přišel na takový nesmysl, že je v Izraeli více občanství. Občanství je jedno, izraelské. Jinak si Žid může vzít Nežida. Vy jen omíláte muslimskou propagandu.

A.S. Pergill 7.8.2008 20:32

Re: Re: Re: Re: Kopretino,

Kdybyste, kopretinko, alespoň nelhala.

A pokud nevíte, tak si račte tyhle věci dohledat, dogooglovat atd.

Mj. v souvislosti s těmi sňatky Židů a gojim bylo asi tak před dvěma lety v našich sdělovacích prostředcích konstatováno, že je pro ně Praha se svou tradicí soužití Židů a gojim (třeba F. Kafka a M. Jesenská) velice zajímavou destinací (k uzavření toho v Izraeli nemožného sňatku), a že by z toho mohla turisticky těžit.

čtenář 7.8.2008 20:41

Re: Re: Re: Re: Re: Kopretino,

A ty, Pergill, co takhle zdravíčo, myslím duševní. Zdráv, ano, zdráv. Víš ty co, pověz mi něco o tom několikerém občanství v Izraeli. Rád si to přečtu.

kopretina 7.8.2008 22:13

Re: Re: Re: Re: Re: Kopretino,

A.S.Pergille, nelžu. Jak víte o sňatcích v Izraeli, ale nejvíce mě zajímá "několikero občanství v Izraeli". O tom jste slyšel kde?

A.S. Pergill 7.8.2008 23:06

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kopretino,

Buďto to víte a tady jen mlžíte, a potom je další vysvětlování zbytečné. Nebo jste jen nekritický obdivovatel všeho izraelského, potažmo židovského, a potom vás nepřesvědčí ani překlad izraelské ústavy (dokonce ani nevím, jestli je někde na netu jinak než v hebrejštině). Nebo jste schopna se poučit, a pak si to dohledáte sama.

Znovu opakuji, že ty sňatky proskočily naším denním tiskem v souvislosti s nějakou honosnější pražskou svatbou izraelského páru, který se nemohl z důvodu rasových zákonů vzít doma. Bylo to pravděpodobně v MF Dnes v papírové verzi (internetová volně přístupná není kompletní), pak na to odkazovaly ještě další noviny (?Právo, ?Lidovky). Ta informace (o rasových zákonech) pro mě nebyla nová, protože o tom v našich sdělovacích prostředcích padla tu a tam zmínka i dříve, v souvislosti se spoluprací předrevoluční rasistické JAR a Izraele (mj. společně vyvíjeli jadernou bombu). Něco vím i od spolužačky své maminky, která prošla za války koncentrákem, pak šla do Izraele, ale protože její podíl židovské krve sice stačil za Hitlera jako poukázka na plyn (na to stačil jeden pra-pra-dědeček nebo pra-pra-babička), ale v Izraeli to bylo na plnohodnotné občanství málo (navíc měla vlažný vztah k náboženství, nebo snad byla i pokřtěná), a tak skončila v USA.

Braník 7.8.2008 23:39

Re:podíl židovské krve sice stačil za Hitlera jako poukázka na plyn, ale v Izraeli to bylo na plnohodnotné občanství málo

to jako ze pan Hitler byl na zidy shovivavejsi a velkorysejsi? Aha, no vidite, kdo by to byl rekl.

A jak ho potom po valce pomlouvali, nezdvoraci jedni, no nevdek svetem vladne, komu to rikam...

tsstss 8.8.2008 7:39

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kopretino,

Vy, Pergille, jste prototypem toho českého pivního všeználka. Kdybyste jim nebyl, tak se dotážete na ambasádě Izraele, jak to je s izraelským občanstvím, se sňatkovými záležitostmi apod. Oni Vám odpovědí, jsou za to placeni. A pak máte tu normální, běžnou možnost, sebrat pas, kreditku a vyrazit do Izraele na cestu. Kde je problém ? Ano je, v tom pivním mozku.

Braník 8.8.2008 12:39

Re: A pokud nevíte, tak si račte tyhle věci dohledat, dogooglovat atd.

To vase ' v Izraeli je více druhů občanství, které je distribuováno podle "rasy"' me velmi zajima. I dogoogloval jsem se napriklad:

1. nejaky ASPergill to tvrdi na strankach NP

2. potom nejaky clovek, ktery se domaha 'bile justice' (to silne zavani Nacizmem, at uz neo- nebo archeo...) a mimo jine pise o udalostech v Palestine v roce 1948: 'Palestinci však byli lidem mírumilovným, neznalým válek a vojenského řemesla, zatímco aškenázští Židé přišlí z Ruska, Polska a Německa měli ve vedení války znalosti'  to jako mysli, ze jednotky SA, SS, wehrmachtu, namornictva a letectva vycvicily Zidy z Polska, Ruska i Nemecka, asi v koncentracnich taborech, aby to zustalo prisne tajne, ve vedeni valky, nez jim v roce 1945 laskave umoznili vystehovani do Palestiny???

Cim vice googluji, tim mene toho vim. Vazeny pane ASPergille, prosim, uz nas dele  nenapinejte a konecne nam to s temi ruznymi druhy statniho obcanstvi v Izraeli objasnete. Budeme vam vsichni velmi vdecni.

Braník 7.8.2008 22:01

Re: čistokrevní Židé a rasa

a sakra, 'cista krev a rasa' - tohle nejak zavani hnedym oderem Norimberskym...

A tak mi prosim tech Izraelskych obcanstvi nekolik vyjmenujte.

A takove to pouceni o 'rasovem zlocinu' by jsem rad videl. To vydavaji na mistnim MNV, nebo na fare, nebo to ma ten dotycny pasak? Ale zajiste na to mate odkaz, ze?

pisete: 'jednotlivé typy občanů nemají stejná práva' - tim myslite konkretne jaka prava? a dale 'nežidé a neiudajisté např. nesmějí sloužit v ozbrojených silách' - jeeee, co ja bych byl za to dal, nesmet slouzit. Ale musel jsem, ac nechte. Takze je to vlastne vyhoda pro nezidy a diskriminace zidu, muset slouzit na vojne nejaky ten patek, ne?

A prosim vas, kdo/co je goim/ka? Ja jsem zvidavy a  rad poucim, proto se porad ptam. Dekuji vam.

A.S. Pergill 7.8.2008 22:40

Re: Re: čistokrevní Židé a rasa

Poučení dostávají pracovníci ze zahraničí, kteří nejsou Ž/židé, při vstupu do země. Ne všichni jsou natolik loajální, aby si to nechali pro sebe. Naposled to provalili nějací Číňani a proskočilo to i po česky psaných serverech.

Gojim je židovský výraz (hebrejština? jidiš?) pro kohokoli, kdo není rodilý Žid (Starý Zákon to definuje dost složitě s prioritou matrilinearity).

A ty Norimberské zákony byly přinejmenším inspirovány Starým Zákonem (čtěte Bibli, tam to všecko je), takže zákony vycházející z těch samých partií Starého Zákona musejí jevit určitou terminologickou i faktografickou podobnost. Když to patriarchové po dobytí "Země zaslíbené" sepisovali za účelem udržení porobeného obyvatelstva v otroctví a jeho postupného vyhlazení (doporučuji např. Knihu Jozue, ale nejen v ní jsou podrobné popisy masakrů původních obyvatel), tak netušili, že jejich pra-pra-pra-potomci budou masakrováni podle stejných zásad, ale prováděných v daleko větším rozsahu (holt pokrok ...).

Braník 7.8.2008 23:33

Re: Re: Re: čistokrevní Židé a rasa

'Naposled to provalili nějací Číňani a proskočilo to i po česky psaných serverech.' Je, to bych si tedy rad precetl. Mate na to odkaz?

'čtěte Bibli' no, tam to je nejak velmi zasmodrchane, ja tomu nerozumim. Norimberske zakony vznikli podle Stareho zakona? Pana Hitlera inspiroval Stary zakon?

Braník 8.8.2008 12:44

Re:Naposled to provalili nějací Číňani a proskočilo to i po česky psaných serverech

Je, to bych si tedy rad precetl, ovsem cinsky neumim. Mate na to nejaky cesky odkaz? :-)

kopretina 8.8.2008 11:06

Re: Re: Re: čistokrevní Židé a rasa

Norimberské zákony nebyly inspirovány Starým zákonem. Nyní si Bibli pročítám, jsem u SZ a žádné takové pasáže o židovském prarodiči tam nejsou.