3.6.2024 | Svátek má Tamara


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
kopretina 3.8.2009 20:01

Re: Jo, Kopretinko:

Jo a navštivte mé stránky o Izraeli a Blízkém východě:

http://sites.google.com/site/hlukesova/

Objektivní, ne protižidovské výlevy levičáckých médií.

Sigmund 3.8.2009 20:28

Re: Jo, Kopretinko:

....měli právo Araby potrestat.... :-) 

kopretina 3.8.2009 20:39

Re: Jo, Kopretinko:

Jo to měli. Arabové zabili hodně, hodně Židů, pan Gerloff zde měl článek o chronologii pronásledování Židů v arabském světě a Vy nic.:-)

Sigmund 3.8.2009 20:46

Re: Jo, Kopretinko:

Co - já nic-? 8-o

kopretina 3.8.2009 21:29

Re: Jo, Kopretinko:

Protože máte protižidovskou obsesi. Vadí Vám násili proti Arabům a nevadí Vám násilí proti Židům. V jedné diskuzi jste psal, že nenávidíte Židy, to je projev antisemitismu a to rozhodně není správné.

Já necítím nenávist k nikomu, ani k muslimům. Nenávist je hřích a je to nekřesťanské.

Sigmund 3.8.2009 21:59

Re: Jo, Kopretinko:

Já jsem někdy napsal,že mi vadí násilí proti někomu? To si nepamatuji. A nikdy jsem nenapsal,že NENÁVIDÍM židy. To si vymýšlíte. Toliko jednou jsem napsal,že je nemám rád,ale to má k nenávisti hodně daleko... A netvrďte,že nikoho nenávidíte. Vaše časté výpady vůči muslimům svědčí o něčem jiném. Ale to je šumák,už jsem si zvykl. Jen mne děsí to,co předvádíte poslední dobou. Mám pocit,že už jste se úplně zbláznila. Měla by jste si dát chvíli pauzu,jinak skončíte jako tragikomická figurka. Víte,že narozdíl od jiných Vás nenapadám,tak to neberte jako nějaký útok,když Vám doporučím,abyste se chvíli věnovala více studiu a méně té "propagandě".

kopretina 3.8.2009 22:16

Re: Jo, Kopretinko:

Nemít rád Židy se příliš od nenávisti neliší a neliší se od nenávisti nacistů, právě kvůli takovým lidem jako Vy byl umožněn holocaust, protože latentní antisemitismus vedl k tomu, že lidé byli k Židům necitelní, bez soucitu.

K muslimům necítím nenávist, kritizuji jen muslimské radikály, i když použiji termín muslim, myslím tím muslimského teroristu, ne jako muslima takovéhoAno, je chyba, když nenapíšu islamista a napíši muslim. Vy neposuzujte můj psychický stav, nejste lékař. Ano, budu se věnovat více studiu, to je pravda, internetové diskuze jsou ztrátou času, i když mi to někdy nedá, můj duševní stav je dobrý. Vy říkáte, že mě neurážíte, ale teď jste mě urazil, když jste mi napsal, že jste blázen. A já jsem nikdy neurazila Vás osobně.

Musíte uznat, že většinou reaguji jen na hluváty, kteří napadají mě. Vy nemáte rád, když někdo napadá muslimy, já zas nemám ráda, když někdo napadá Židy.

Sigmund 3.8.2009 22:32

Re: Jo, Kopretinko:

Nemít rád se neliší od nenávidět? Kvůli lidem jako já byl holocaust? Kdo nemiluje židy je vlastně jejich vrah? Uvědomujete si,co plácáte? :-) Já jsem Vám napsal,že jste blázen a tím Vás urazil? Tak si ten příspěvek přečtěte ještě jednou,bylo to jinak... A to že někdo napadá muslimy,to mne žíly netrhá,pokud si nevymýšlí nesmysly a nelže...  Nicméně,nechme toho. Jak říkám,nenapadám Vás,jen radím. Třeba by Vám s nějakým časovým odstupem došlo,že opravdu nejste objektivní,jak se tu často holedbáte.

kopretina 3.8.2009 22:57

Re: Jo, Kopretinko:

Já jsem Vám napsal,že jste blázen a tím Vás urazil? Ano, to je urážka.Nemusíte se mnou souhlasit, ale nemusíte mě napadat.

Sigmund 3.8.2009 23:06

Re: Jo, Kopretinko:

Tak,dáme si to ještě jednou,jo? Přečtěte si ten příspěvek znovu. Třeba si už konečně všimnete,že jsem psal o pocitu,že jste se zbláznila,ale bláznem jsem Vás nenazval.

kopretina 3.8.2009 23:11

Re: Jo, Kopretinko:

Ok, dobře. Nebudeme se urážet, budu používat termín někteří muslimové, ne všichni muslimové. Ke všem muslimům nenávist necítím, i když to z některých mých příspěvků nebylo jasné, ok?

Sigmund 3.8.2009 23:20

Re: Jo, Kopretinko:

To je vcelku jedno. Mne spíš děsí Váš fanatismus..... Obávám se,že si velmi škodíte.

Thyronx 3.8.2009 22:26

Re: Jo, Kopretinko:

Vy jste tady ale napsala take hodne nespravneho a jiz nekolikrat jste zde lhala a nebo jste se dopustila pomluv. To jsou vsechno hrichy. Jakto, ze na sebe pouzivate mirnejsi kriteria, nez na druhe?

kopretina 3.8.2009 22:39

Re: Jo, Kopretinko:

Koho jsem pomlouvala, to by mě doopravdy zajímalo. Většinou mě mí názoroví oponenti napadají za názor. Proč jste se do mně tak najednou pustil? Vždyť jsem Vám nic neudělala.

Thyronx 3.8.2009 22:51

Re: Jo, Kopretinko:

Ja jenom poukazuji na rozpory ve Vasem pristupu. To je soucast zdrave krestanske diskuze, ne?

Jakub S. 3.8.2009 20:47

Re: Jo, Kopretinko:

Měli, no ano, Sigmunde. Dnes, už dlouho je to jakoby demodé, nicméně zdravá, zvládnutá pomsta za zvířecké činy nejhoršího kalibru, navíc v masovém měřítku - to je očišťující a opět sílu vlévající čin. Ostatně neustálé ponechávání odplaty za vše na (např.) nějakém bohu atd. ničí duši, pokřivuje chraktery, vnáší nejasnost a chaos do kritérií, hodnot, dogmat atd. Je to tak...

Sigmund 3.8.2009 20:56

Re: Jo, Kopretinko:

Když to berete takhle.... Proč tady mají mnozí křeče,když se "očišťuje" a "dolévá sílu" druhá strana?

Jakub S. 3.8.2009 22:23

Re: Jo, Kopretinko:

Na to teď tak rychle nemám odpověď. Musel bych popřemýšlet, teď nevím, jak se k takto postavené otázce postavit. Možná vás to překvapí, nicméně to, co u mne třeba vypadá jako náhlý citový výlev, bývá už resumé určitých delších pochodů, rozborů, úvah, víte?

kopretina 3.8.2009 22:27

Re: Jo, Kopretinko:

Jakube, tady ubohé individuum tvrdí, že jsou aškenázští Židé chazarského původu. To je islamistická, nacistická lež. Židé nemají s chazary nic společného. Dokazují to genetické testy DNA. Zde dávám anglicky psaný odkaz:

http://bible-prophecy-today.blogspot.com/2009/07/khazars-and-jews.html

Sigmund 3.8.2009 22:59

Re: Jo, Kopretinko:

Nebonzujte :-)

kopretina 4.8.2009 10:20

Re: Jo, Kopretinko:

Kdy a kde bonzuji? Umíte anglicky? Přečtěte si odkaz a nelepte se na mě.

Sigmund 4.8.2009 10:26

Re: Jo, Kopretinko:

Bonzujete jen o kousek výš. :-) Jak malej harant... :-D

Jakub S. 3.8.2009 23:00

Re: Jo, Kopretinko:

Ale to je přece každému normálně soudnému a uvažujícímu a vzdělanému člověku jasné, že nemají nic společného. Mě ovšem fascinuje použití slova chazar jako nadávky. Uznávám, že to zní: Ty  c h a z a r e - !!

Fouc 3.8.2009 11:23

To jsou kecy jak za Husáka

Celá slavná "partyzánská skupina" byla tlupa zlodějů, která drancovala a okrádala civilisty. O "zabitých německých vojácích" se jim tak leda zdálo.

kopretina 3.8.2009 11:28

Re: To jsou kecy jak za Husáka

Vážený, zkuste si o této problematice něco přečíst, či se podívat na internet. Tito odbojáři byli velmi stateční a bojovali proti nacistickým vrahům, ani ke komunistům nebyli příznivě nakloněni. Zkuste si laskavě přečíst celý článek, než budete psát odsudky. O Bielských partyzánech byl i natočen film "Odpor", který půjde do kin.

R 3.8.2009 11:59

Re: To jsou kecy jak za Husáka

Hm, všichni partyzáni v německém týlu začínali jako tlupy zlodějů. Dále potom bylo rozhodující, kdo je vedl , jak se rozrůstali a ke které straně patřili, k polákům, sovětům, bělorusům, ukrajincům, židům.... Tuším i němci tam rozehráli nacionalistickou hru, údajně některé vesnice a samoty byly vyražděny oddíly založenými němci, aby to bylo možné svést na některé partyzány a tím je zbavit podpory místních obyvatel.  Vítězové,  zde hlavně sovětští partyzáni potom povýšili na na "hrdinné partyzány",  ti ostatní zůstali obvykle "tlupy zlodějů"

Jakub S. 3.8.2009 12:53

Re: To jsou kecy jak za Husáka

Bohorovný fouci, tyhle záležitosti nebyly, nejsou, nebudou černobílé. Kdybyste věděl, co já vím o pravdě té hrůzy na Ploštině... jak to bylo, kdo to provedl, jak se chovala tzv. 1. partyzánská brigáda Jana Žižky, s Rusy v čele. Ale takto stručně odborníkovi nelze!! Jenom objektivný obšírný popisující dlouhý článek.

Celkové poměry v oblesti býv. Haliče, Bílé Rusi, Ukrajiny, býv. Východního Pruska - o tom se nám ve spořádané střední Evrtopě může (naštěstí) jenom zdát. Ve velice zlém a paranoidním snu. Všichni proti všem, a nebylo dobré východisko. S někým proti někomu jinému - s kým? A vlastně proti komu? A nebyly dvě strany, jak jsme zvyklí uvažovat: čtyři až pět, ano.Rošády. šachy. Maty. Výměny figur. Živých. Smrt všude, od každého. A v čase se navíc spojenici náhle mění v protivníky a naopak. A někdo se náhle dostane do slepé uličky a stane se bestií. Atd. atd. Malý příklad: vlasovci v praze. Ano?

Vůbec pojmy jako Polsko, Rusko, SSSR, Bělorusko, Ukrajina, Prusko, Litva, Halič, Bukovina, Uhry... zatíženo už (přinejmenším) od tzv. Severní války (to ani neznáte,že?) tolika konotacemi, komplexy resentimenty, národnostními či věroučnými komplexy a averzemi... satis, pro tempore. Ite, missa est.

Jura Jurax 3.8.2009 19:22

Re: To jsou kecy jak za Husáka

R^R^R^

kopretina 3.8.2009 20:37

Re: To jsou kecy jak za Husáka

http://sites.google.com/site/hlukesova/

Jakub S. 3.8.2009 20:56

Re: To jsou kecy jak za Husáka

Díky, krajane.