17.5.2024 | Svátek má Aneta


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
A. 29.9.2007 10:49

Nebudeme si nic namlouvat

Saakašvili je financován z USA a je součástí zahraniční politiky USA, jejímž cílem je dostat  nové Rusko do naprosté isolace USA jde o zachování unipolárního světa a status jediné supervelmoci, která bude sama rozhodovat o budoucím uspořádání světa, takovém, které by USA vyhovovalo. Ekonomické spojenectví Ruska a EU vnímají jako smrtelně nebezpečné, protože by zde vznikla ekonomicky srovnatelná konkurence a rozhodování by muselo být společné a přinášet prospěch všem, nejen USA. Proto neustálé vrážení klínů mezi Rusko a ostatní svět, financování různobarevných revolucí, radarů a základen atd.  Ovšem tradičně je tato politika USA velice neobratná, což je dáno neznalostí poměrů v jiných státech a podceňováním jiných národů. O výsledku rozhodnou výsledky ekonomiky současného Ruska. Doporučuji pozoruhodný článek Williama Engdahla  na www.globalresearch.ca nebo www.mwm.cz

A. 29.9.2007 10:53

Re: Nebudeme si nic namlouvat

ještě odkaz na český překlad: http://www.mwm.cz/clanek1.php?id=1290&pjmeno=&kredit=&p1=

Xury 29.9.2007 13:08

Re: Nebudeme si nic namlouvat

Jak jste přišel, že ekonomické spojenectví EU a Ruska je USA nevýhodné? Mimochodem EU má z té vaší spolupráce sama dost velké obavy. Hlavně z toho, že Rusko má stále dost daleko do demokratického státu a je ochotno kdykoliv své zájmy prosazovat surovinovým vydíráním. Kromě toho Rusko má do ekonomické supervelmoci dost daleko a hlavně mnohem dál než Čína. To, že USA podporuje různé skupiny v bývalých sovětských satelitech (a nejen v nich) s cílem vybudovat politickou pluralitu je samoyřejmě pravda a dělají to tak léta. Konečně i díky tomu tady můžeme svobodně diskutovat na netu.

A. 29.9.2007 13:33

Re: Re: Nebudeme si nic namlouvat

Na to jsem nepřišel ani tak já, jako spíš poradci presidenta USA. Pokud by jim toto spojenectví nevadilo, nesnažili by se za každou cenu vrážet klíny mezi Rusko a EU. USA by nepracovaly na plánu nukleární převahy (článek ve Foreign Affairs březen/duben 2006) Ta podpora USA poskytovaná separatistickým hnutím nemá samozřejmě nic společného se zájmem o politickou pluralitu ale jen a pouze o oslabení pozice Ruska. Ostatně co má společného s politickou pluralitou podpora kriminálních živlů typu Berezovského, Juščenka a dalších. Berezovský začínal svou kariéru jako gangster místního formátu a vyšvihl se přes majitele sítě veřejných domů, heren a organizátora vyděračských gangů až na jednoho z nejbohatších lidí země po zmanipulované a uplacené "privatizaci" Teď z něj USA a Britanie dělají disidenta a bojovníka za demokracii. Juščenko má na svědomí spoustu závažných hospodářských deliktů v řádu mnoha miliard, ostatně stejně jako Timošenková atd atd... Takže pohádkám o nezišťné a ušlechtilé snaze USA obšťastnit zbytek planety čirou demokracií může věřit jen naprostý prosťáček. BTW: můžete nějak doložit, že by se současné Rusko dopouštělo surovinového vydírání? Pokud ovšem nepovažujete za vydírání situaci, kdy mu někdo krade z produktovodů ropu a plyn a Rusko protestuje. Nebo situaci, kdy nějaký stát vypoví všechny smlouvy o spolupráci, prohlásí Rusko za nepřítele ale trvá na tom, aby mu Rusko i nadále dodávalo svou energii a suroviny za třetinu až desetinu světových cen. USA šlo a jde výhradně o vlastní zájmy, zejména o ropu a další energie. Ke svým konkurentům ale i spojencům se nicméně chová značně přezíravě.

karel kuba 30.9.2007 11:15

Re: Re: Nebudeme si nic namlouvat

Surovinové vydírání? Ano, viz OPEC.