18.5.2024 | Svátek má Nataša


Diskuse k článku

GRUZIE: To už tady bylo

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Petr H 12.8.2008 17:39

Re: Re: Re: Re: Připad Georgie ukazuje

To chcete tváří tvář dnešní realitě naznačit,že rusák je v tom zase nevinně?Ani za ivazi k nám ani za dnešní plundrování Gruzie chudáček mužik nemůže nebo co?Člověče,probuďte se.

Patrik 12.8.2008 17:43

Re: Re: Re: Re: Re: Připad Georgie ukazuje

Hele Petříku straníku,byla nějaká dohoda a někdo ji porušil.Hádej kdo?Můžeš dvakrát.

Mirek F. 12.8.2008 17:44

Re: Re: Re: Re: Re: Připad Georgie ukazuje

Chci naznačit, že agresory byli komunisté, národnost nebyla důležitá. Zatímco obyčejný Rusk, Polák nebo Gruzínec držel hubu, stejně jako Čech:-/. Národnostní xenofobie nemá smysl.

Co se konkrétně nynějšího konfliktu týče, zahájila ho Gruzie zvěrským plošným ostřelováním Cchinvali, což u vás - který se oprávněně rozčilujete nad zabitím v Liberci -kupodivu žádné reakce nevyvolává. Ruské "plundrování" aneb bombardování Gruzie  je něco, co v Srbsku předvedlo i NATO.  

zk 12.8.2008 17:58

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Připad Georgie ukazuje

o zvěrském bombarování mluví rusáci, vy jste tam snad byl? nebo jim věříte? A Jižní Osetie je součást Gruzie, na který si stále dělá zálusk právě Rusko a ruští (sovětští) soudruzi generálové. Gruzie chce pouze jedno, aby ji Rusko nezabíralo její území.

Mirek F. 12.8.2008 18:23

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Připad Georgie ukazuje

Tohle řekněte Jihoosetincům. Kupodivu oni po tom, být součástí Gruzie , nijak netouží. Nějak se mi zdá, že rozhodnutí bolševiků z dvacátých let minulého století, udělat z jižní Osetie součást Gruzie mezi Osetinci příliš popularity nezískalo.

Ale chápu, že když se na město pálí z raketometů, tak to je přece mírové poselství. 

zk 12.8.2008 17:54

Re: Re: Re: Re: Připad Georgie ukazuje

Gruzínci byli pouze součást  "velkého sovětského svazu" už od 21 roku a museli držet hubu a krok. Nebyla to žádná samostatná republika. Tady nejde o národy, těch bylo v SSSR mnoho, ale jde o to, že ruský stát napadl jiný, nyní už samostatný stát. Kapišto, Míro?8-o

Mirek F. 12.8.2008 18:28

Re: Re: Re: Re: Re: Připad Georgie ukazuje

Nepřeskakujte z tématu na téma. Řeč byla o roce 1968, kdy stále existoval SSSR, kde normální lidé, ať už Rusové nebo Gruzínci, museli držet hubu, zatímco moc měli bolševici, jak ruští tak gruzínští.

Patrik 12.8.2008 17:38

Re: Re: Re: Připad Georgie ukazuje

Doufám,že Petře nejezdíš do Německa.Jsou tam přeci vrazi a nebo jejich potomci,kteří tady vraždili.

Petr H 12.8.2008 17:41

Re: Re: Re: Re: Připad Georgie ukazuje

Víš,tohle téma moc neotevírej,můj táta zažil Protektorát a před kým si jako Němec musel dávat bacha na hubu byli Češi.

Patrik 12.8.2008 17:44

Re: Re: Re: Re: Re: Připad Georgie ukazuje

To zase Němci byli nevinni?Že mě to nenapadlo.

Petr H 12.8.2008 17:47

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Připad Georgie ukazuje

To víš že ne,ale že neplní válečné dodávky nepráskli tátu Němci,ale Češi.V Protektorátu.Buď v klidu,Němci se chovali jako svině i k Němcům a budou to mít na talíři hodně dlouhou,ale mužici nejsou o nic lepší.

Patrik 12.8.2008 17:52

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Připad Georgie ukazuje

Já ti jenom naznačoval,že nenávidět nějaký národ je prostě blbost.

sakradědek 12.8.2008 18:43

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Připad Georgie ukazuje

Jsem už tak starý, že jsem chodil do školy za protektorátu a taky za bolševika. Když jsme ve škole povinně zpívali "Poslední bitva vzplála.." neviděl jsem v tom žádný rozdíl proti "Die fahne hoch..". Mezi Němcem a Rusem rozdíl nevidím, jen snad Němci jsou inteligentnější a bylo jasné, co se smí a co ne. Za bolševika (vládnoucího z milosti Rusů) to určoval případ od případu sopudruh tajemník (okresní, krajský, generální). Jen nechápu proč zpívat "Die fahne hoch.." je trestné (nebo co to zpívají) a Internacionála ne.

Patrik 12.8.2008 17:46

Re: Re: Re: Re: Re: Připad Georgie ukazuje

No to se nedivím.Kdyby Hitler vyhrál válku,tak se měli Němci dobře a on ten Stalin  a spojencijim to překazili.No to by mě také naštvalo.

I. Laengsfeld 12.8.2008 17:43

Re: Re: Re: Připad Georgie ukazuje

Koukam, ze Vy zijete porad v tom roce 1968... Hitler Liberec navstivil hned po vstupu

jeho vojsk (mam i fotky  jak je s Henleinem  a starostou  blizkeho Reichenau/Gablonz)  Breznev  mu takovou poctu  neprokazal,  to je pravda . Ale taky tam neco nedopatrenim rozbil  (i kdyz nebyl  takovy barbar jako Rusaci)  napriklad synagogu ;-P

zk 12.8.2008 18:07

Re: Re: Re: Re: Připad Georgie ukazuje

No, Hitler Liberec navštívil za velkých ovací německého obyvatelstva. Rusáci dorazili v noci a hned stříleli a vraždili. Brežněv si na návštěvy svých kolonií moc nepotrpěl, na to měl lidí. Zrovna tak Hitler nic nerozbíjel, ani nedopatřením, na to měl také lidi, víte:-D8-o

I. Laengsfeld 12.8.2008 18:32

Re: Re: Re: Re: Re: Připad Georgie ukazuje

Je to uz 40 let, celkove  lidske ztraty  CSSR  za invase odpovidaji  nynejsimu poctu obeti

na silnicich radove za tyden ... (a byly to az na vyjimky v zasade take hlavne dopravni nehody aut a  tanku )  Tim ten rok  nezlehcuju - akorat uz je  to dostatecne davno, aby se takove veci

hodnotily strizlive. Saakashvili  zahubil ted  za jednu noc vic lidi nez  Breznev  za celou dobu

sve vlady (nepocitam  tedy  Afganistan - tam bychom ho museli ale  srovnavat s Bushem)

karel kuba 12.8.2008 18:15

Re: Re: Re: Připad Georgie ukazuje

Viděl jsi prd ... ten tak jednoduše sklouzl pásama na kočičích hlavách. Tak blbě nekecej.

zk 12.8.2008 17:52

Re: Re: Připad Georgie ukazuje

to máte pravdu, ale co byste chtěl od rusáků, ti často chodí v noci. Vy si to nepamatujete?Rv

Ivan 12.8.2008 18:19

Re: Připad Georgie ukazuje

Opět jeden z nenávistných modrých ptáků. Agrese vyvolaná gruzínským psychopatem navedeným Lízou ke genocidě Osetínců, což měl být vhodný test trpělivosti Ruska, byla Ruskem po zásluze potrestána, o ostatní se postarají Gruzínci sami.Tentokrát asi Sarkašvilimu nepomůže ani střelba do protestujících demonstrantů, ani vraždy politických odpůrců při volební frašce ve stylu "zvolil jsem se do vašeho čela".  Gruzínci nadlouho vystřízliví ze sympatií k proradným USA.

Čumil 12.8.2008 17:04

Vlast nebo smrt?

"Naději a chuť bojovat proti ohromné přesile naopak ztrácejí gruzínští vojáci. František Šulc viděl několik z nich, jak svlékají uniformy a v civilních šatech a autech odjíždějí směrem k hlavnímu městu Tbilisi.  "

strejda 12.8.2008 17:16

Re: Vlast nebo smrt?

Odkoukali to od Saakašviliho. Ten jakmile uslyšel ránu utekl i své ochrance. Pravé hrdinství je posílat lcizí idi na smrt. To dokáže Saakašvili i mnoho zdejších pisálků. Nic víc!

čtenář 12.8.2008 17:17

Re: Re: Vlast nebo smrt?

Spíš to odkoukali od wehrmachtu.

Barry Goldwater 12.8.2008 17:01

Já bych to neviděl tak černě

Ruská invaze do Afghánistánu ukončila období apatie Západu, smetla smířlivéhzo Cartera a dosadila za prezidenta Regana. Další kroky Západu po jeho vedením vedli k "zázraku" našeho osvobození.

Západ je demokratický, Rusko příliš silné na to, aby demokratické země rychle získaly  souhals svých občanů k otevřené válce s Ruskem. Ale poslední akce Ruska - pokus o zabrání Arktidy, vetování rezluce o Zimbabwe,  způsob provedení již dvou ruských voleb za sebou, reakce na radar ve střední Evropě a nyní Gruzie - to je dost dlouhá řada skutků, svědčících o tom, že tvrzení o přátelství s Ruskem je nesmysl.

Je nutné posílite evro-americké vztahy, urychlit sjednocování Evropy, oživit NATO, dokončit a dále posilovat antiraketový systém a hlavně, vyloučit ze společných Rusy ze společných projektů, ve kterých mohou získat  přístup k západní technologii. Za Rergana také platilo embargo např. na dovoz počítačů  do ruské koloniální říše.  Ruská ekonomika stojí na dvou komoditách plynu a ropě, s kterými zásobuje hlavně WEvropu. Je úkolem Evropy tuto závislost urgentně odstranit. Posíení sjednocován Evropy pro nás znamená izolovat politika, který se zasloužil o diskreditaci pravice u nás více, než by to dokázal nejlépe vycvičený agent KGB, pana prezidenta.  Jeho neustále sabotování  rozvoje EU musí vyvolávát u jeho přítele Vladimíra velké uspojení, které snad bude jednoho dne odměněno dalším metálem.

Rusko díky pevné politice USA muselo opustit své kolonie ve východní Evropě a dokonce i pobaltské země.  Bude-li západ postupovat rzhodně a jednotně, Rusko jednoho dne pustí všechna naloupená území i bez války. 

Chris Kelvin 12.8.2008 17:09

Re: Já bych to neviděl tak černě

V lecčems máte bohužel pravdu. Včetně té diskreditace pravice u nás. Ale hlavně v tom, jak Rusko v poslední době podivně vystrkuje růžky a z voleb dělá jakési divadélko ne nepodobné tomu v Bělorusku apod.

Ivan 12.8.2008 17:10

Re: Já bych to neviděl tak černě

Opět někdo na výplatní listině USA?   Reaganova politika zdržela zánik SSSR o řadu let, protože jediná síla, která SSSR držela pohromadě byl strach z USA zbrojení. SSSR by zanikl, i kdyby USA vůbec neexistovaly a to dokonce dříve, než k tomu došlo. Je příznačné, jak zpravodajské služby USA byly rozpadem SSSR zaskočeny. Jsou to prostě slouhové pracující na objednávku administrativy, takže když Bush poručil, tak "našli" zbraně hromadného ničení v Iráku.

Květoslav 12.8.2008 17:35

Re: Re: Já bych to neviděl tak černě

SSSR držel pohromadě strach jeho otroků z tyranie vládnoucích bolševiků. A ti se zase báli USA a jeho ekonomické síly. Když SSSR prohrál se západem, rozpadl se. Kdyby Reagan nikdy neudělal nic jiného, tohle z něj dělá jednoho z největších politiků novověku.

Patrik 12.8.2008 17:55

Re: Re: Re: Já bych to neviděl tak černě

To udělal Gorbačov.Kdyby byl v Moskvě stále Brežněv,tak máme stále Waršavskou a NATO.

pbla4024 12.8.2008 18:10

Re: Re: Re: Re: Já bych to neviděl tak černě

Hahaha. Že za Cartera Sojuz krásně šlapal a rozpadnul se teprve za Ronalda.

Barry Goldwater 12.8.2008 18:34

Re: Re: Re: Re: Já bych to neviděl tak černě

Gorbačov byl vůdcem z nouze, když pošli tři stařičtí vůdci, Brežněv, Antropov a Černěnko, zhruba v měsíčních intervalech. Bylo jasné, že další vůdce musí být někdo mladší, ale nikoho nemli připraveného. V noui padla voba na Gorbačova, který, když se seznámil se skutečným stavem hospodářství, vycucaného Afghánistánem a přitvrzenou studenou válkou, pokusil se o trik, kteří tehdejší ekonomové nazývali usmažením sněhuláka. Výsledek se brzy dostavil.

Za 20 - 30 let bude Rusko v téže situaci. Putin neudrží moč, ale nikdo se ho nedováží odstranit. Nafta už nebude strategickou surovinou. Počet etnických Rusů klesne pod 100 milónů. V té době bude mít v tomto století Rsuko první šanci na záchranu. Pouze šanci. Záležet bude na něm.