28.2.2021 | Svátek má Lumír


Diskuse k článku

GLOSA: Zpráva z Itálie

Společenské pnutí působí osvětově. Poutá pozornost k regionům, které by jinak nezaujaly. Ještě před deseti lety běžný Evropan věděl, že Bavorsko v rámci Německa, Katalánsko v rámci Španělska či Skotsko v rámci Velké Británie se chovají (a volí) svébytně.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 6, poslední: 30.1. 2020 13:44, přehled diskusí

P. Kubáč 30.1.2020 13:44

Levicoví komentátoři jsou tak zamotaní do škatulkování a nálepkování, že sami sebe ( a s tím své čtenáře ) musí upozorňovat, že realita je složitější než "xenofob" a "populista"

P. Zinga 30.1.2020 13:25

V Emili Romagna jsou universitní města. Stačí?

J. Schwarz 30.1.2020 9:24

Jenže "levice"už nějaký ten pátek nezastupuje zájmy chudších vrstev, ale naopak zájmy rádoby "vzdělaných" elit, různých celebrit, akademických funkcionářů a nejrůznějších parazitů z "neziskovek"...

J. Novák 30.1.2020 8:58

Problémy s migranty v Itálii narůstají směrem na jih. ER je na severu, a je to tradiční bašta PD. Čili oni nevědí, jak zle je v migrací nejzasaženějších oblastech a i nadále si v klidu volí tak, jak volili celý život. S ohledem na toto je výsledek Legy překvapivě silný.

V Kalábrii, což je špička italské boty, je situace jiná: schytala tu invazi nejsilněji ze všech regionů (kromě ostrovů - Sicilie, Lampedusa). Kdokoli začne prosazovat, že lidem pomůže, má obrovský volební bonus. A pokud Berlusconiho kandidáta podpořil Salvini, o kterém se tam ví, jak tvrdě se proti invazi z jihu postavil, má volby v kapse, a je jedno, jestli je to mladá krásná holka, ošklivý starý chlap nebo koště v saku.

K. Salajka 30.1.2020 6:59

No 43 % Salviniho kandidátce v regionu, kde levice tradičně vládne, to je opravdu volební výprask. Spolu s ČT tolik toužíte, aby Salvinimu koza chcípla , že ani neráčíte sdělit, kdože to vyhrál. Program PD to je opravdu lahoda pro nás, absolventy socialistických zítřků.

R. Langer 30.1.2020 8:31

No, a tomuhle se například v ČT říká "vyvážené zprávy". ;-D