19.5.2024 | Svátek má Ivo


Diskuse k článku

GLOSA: Vrahouni na lafetě

Pamatuji se velice dobře na pochmurné dění v roce 1953, kdy jsme museli držet slavnostní stráž s pionýrskými šátky na krku a na katafalku se tyčila busta, snad sádrová, generalissima. Jakýsi straně oddaný soudruh učitel se z nás snažil vytlačit alespoň slzu - prý nám zemřel OTEC!

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
E. Sevrát 13.12.2013 16:28

Re: Koho zajímá

Osobní rozhovor je osobní rozhovor.Je mi v podstatě šuma-fuk jestli byl v KSČ před rokem 68 nebo po něm, nebo někdy jindy.Důležité aspoň pro mě je,že byl členem zločinecké organizace KSČ.Na Wikipedii zásadně nechodím ,tam příspívají a čtou to jenom troubové,kteří pak údaje z W. vydávají za fakta.Také jste "bývalý" komunista,že toho zmetka tolik obhajujete ?

P. Khail 13.12.2013 17:16

Re: Koho zajímá

Jasně, byl jsem 15 let generálním tajemníkem. A protože na Wikipedii to není tak je to samozřejmě pravda. A přečtěte si někde co to znamená "obhajovat". Jistě víte kde máte hledat.

J. Dvořák 13.12.2013 9:42

No bóže !

Tak chcípnul, co z toho dělat komedii ?

K. Křivan 13.12.2013 9:53

Re: No bóže !

Jenže příliš pozdě !

V. Novák 13.12.2013 9:42

On neměl Mandela pracovat na rasovém usmíření

a takoví Švejdové by skončili na kandeábrech nebo s pneumatikou kolem krku... To by bylo zřejmě lepší řešení - aspoň dle autora.

F. Netopil 13.12.2013 9:38

A co takhle ?

Mandela byl takový jihoafrický bratr Mašín !!!

K. Křivan 13.12.2013 9:52

Re: Blbost.

Mandela byl komouš. Mašín by ho zastřelil.

V. Novák 13.12.2013 10:13

Mašíni stříleli kohokoli, kdo se jim postavil do cesty.

I náhodou.

Mandela se soustředoval na vojenské a policejní cíle. Na cifršpióna ani hasiče nestřlel.

P. Vaňura 13.12.2013 12:18

Na policejní cíle se přece zaměřila i skupina bratří

Mašínů. Většina jimi zabitých lidí byli příslušníci policie (naši nebo východoněmecké). Ten pokladník doplatil na to, že si chtěl hrát na hrdinu, myslíte, že Mandela by ho v analogické situaci nezabil? Totéž ten raněný hasič. Podotýkám, že chycení členové skupiny bratří Mašínů byli popraveni, ač dokonce oni ani nikoho nezabili.

B. Brousková 13.12.2013 13:28

Re: Na policejní cíle se přece zaměřila i skupina bratří

A u Mašínů také platí to, že ti co je potom honili v Dederoníi byli bývalí esesáci wehrmachťáci a gestápáci. Bylo pár let po válce.Každý komu bylo v Německu v té době víc než třicet, .musel před tím hajlovat a milovat ze srdce Ádu. Pokud byl mladší alespoň řádil s Hitlerjugent. Komoušům to kupodivu nevadí.

V. Novák 13.12.2013 14:41

Vojáky Mašínům nikdo nevytýká.

Vraždy, mrzačení, loupež a žhářství ano.

J. Slanina 13.12.2013 15:57

Re: Vojáky Mašínům nikdo nevytýká.

Celkem dostatečný výčet, soudruhu podpraporčíku. Vše sedí na bolševiky.

V. Kain 13.12.2013 10:56

Re: A co takhle ?

Pane Netopile,pana Mašína byste si vůbec neměl brát do té své nevymáchané h.u.b.y.Kdyby takových Mašínů bylo v tomto státě více,tak bychom na tom byli dnes zcela jistě lépe.To je ale na vás příliš složité.

J. Vavruška 13.12.2013 9:15

Ještě tam něco chybí

Byl to komouš. Vychvalovala snad ČT zemřelého Kim Il Čonga? Posílala česká vláda na jeho pohřeb ministra zahraničí? Není vychvalování komunisty a teroristy Mandely ve veřejnoprávních médiích náhodou propagací zločinného komunistického hnutí?

V. Novák 13.12.2013 9:43

Mandela se stal komunistou, protože komunisti byli jediní

bílí v JAR, kteří byli ochotní uznat černocha za člověka. Taky si za to od apartheidu užili svoje.

K. Křivan 13.12.2013 9:55

Re: Mandela se stal komunistou, protože ...

Blbost a lež !

V. Novák 13.12.2013 10:09

Re: Mandela se stal komunistou, protože ...

A co? Že černoch je člověk?

K. Křivan 13.12.2013 10:36

Re: Mandela se stal komunistou, protože ...

Že apartheid byl špatný.

Systémem apartheidu je vlastně každá chráněná vilová čtvrť kde žije smetánka. Mohou tam jenom ti, které tamní k sobě pustí. To není žádná diskriminace.

Vůbec mi nevadí, pokud mne někdo K SOBĚ nepustí. Vadí mi, když mne někdo ODNĚKUD nepustí. Jako komunisti nepustili z ČSSR. Kdyby mi nedali vízum Španělé, sklapl bych podpadky a mlčel. Nemyslím si, že mám nárok na španělské vízum, ale na odjezd z ČSSR bez "výjezdní doložky" ano.

Jihoafrický černoch do USA, Francie, Británie mohl - pokud ho tam pustili. Bránil mu snad v odjezdu jihoafrický apartheid? Proč teda nezabránil Mandelovi jít se kamsi "školit" a zabásl ho až se vrátil "vyškolen" na marxistického teroristu?

F. Eliáš 13.12.2013 14:39

Re: Mandela se stal komunistou, protože ...

Podpatky jsou pod patou. Odpadky, to je něco jiného.

V. Novák 13.12.2013 14:47

No, bránil. A nezabránil.

Do Etiopie odešel Mandela ilegálně. Aspoň tohle byste si mohl zjistit.

Většina černých byl násilmě přesídlena do bantustanů, které byly teoreticky autonomní. Už k práci v bílé části JAR (mimo bantustany) museli mít černoši speciální pasy, které je často neopravňovaly ani k tomu, aby tam zůstali přes noc. Natož k nějakému opuštění státu!

Legitimace, které případně vydala "vláda" některého bantustanu, neplatily ani v bílé JAR - natož jako pas do zahraničí.

Prostě - pro SA-mana naprosto ideální stav, že? Chápu, že byste si chrochtal...

E. Sevrát 13.12.2013 8:28

Izrael má ve svých krátkých dějinách

tolik teroristických vrahounů Mandelova typu,že nemá zřejmě důvod truchlit za nějákým černochem.Izrael radši udržuje zombieho,Libanonského řezníka A.Šarona již několik let na přístrojích,aby mu nemusel připravit státní pohřeb.A nějáký podnikavý Izraelec z něj udělal gumáka na lůžku s pytlíkem a kočuje s ním po Izraeli a tím se dobře živí.

K. Křivan 13.12.2013 8:37

Re: Izrael má ve svých krátkých dějinách

Takovou kravinu by neřekl ani Goebbels.

V. Kusý 13.12.2013 8:54

Re: Izrael má ve svých krátkých dějinách

Máte pravdu, taky se u nás říká "To by blbej neřek, kdyby mu hubu rozbil."

E. Sevrát 13.12.2013 8:57

Re: Izrael má ve svých krátkých dějinách

Kde u vás ? V kibucu ?

V. Kusý 13.12.2013 10:02

Re: Izrael má ve svých krátkých dějinách

Nejsem Žid, Židů si z Vám nepochopitelných důvodů vážím a raději bych sdílel s nimi kibuc, než s Vámi rodnou Moravu, nebo Čechy.

E. Sevrát 13.12.2013 10:40

Re: Izrael má ve svých krátkých dějinách

Správně jste to vystihl,z "nepochopitelných důvodů".Vaše rodná Morava by se měla odtrhnout od Čech jako Slováci.Stejně jenom Čechy na ty nemakančenky z Moravy doplácejí a 

oni proto stále volí komouše a socany.A hlavní svoloč , která se natáhla do Prahy je vždy z Moravy.Např. Topolánek,Langer,Nečas,Hudeček atd.Na Moravě je dobrá jenom slivovice a tu od nich můžeme kupovat za pár korálků.Víno je druhé třídy, jenže  bezdomovec z Čech ho má rád, takže i to si můžeme koupit jako sociálního a charitativního program.A až bude mít Morava ten svůj stát tak si tam můžete budovat pod vedením KDU-ČSL i ty kibucy dle libosti.A mimochodem, já si taky řady Židů vážím,ale ti většinou nemají nic společného se Státem Izrael.

V. Kusý 13.12.2013 11:57

Re: Izrael má ve svých krátkých dějinách

Nebyl bych, být Vámi, tak prudký v odsudcích.Stačí si projít jihomoravskou a středočeskou vesnici a sám, pokud nejste raněn slepotou, seznáte ten rozdíl.Stran Moraváků, kteří přitáhli do Prahy, směrodatný je ten účel, za kterým tam přišli.Já jsem v době, kdy jsem jezdil s autobusem navozil do Matičky tolik moravských zedníků a jiných profesí, že se Vám o tom nezdálo.Nemluvě o tom, že ještě dnes ti moravští nemakačenkové pracují za třetinu pražských mezd.Ale to Vy nechcete pochopit, takže si žijte ve svých představách, a já si nechám ty své, platí?

E. Sevrát 13.12.2013 14:10

Re: Izrael má ve svých krátkých dějinách

Ale jo,já mám ty Moráváky v podstatě rád,ale opravdu na Moravě.Bohužel,ne ty zedníci a ostatní, kteří nejsou tolik vidět,ale ti hodně ambiciózní jako třeba teď primátor Hudeček nedělají v Praze a Čechách ten pravý obraz Moravana.Omlouvám se,nechal jsem se unést,pro rozdělení ČR taky nejsem o to více mě štvou někteří (naštěstí jich je asi málo) Morávaci,kteří o tom melou.Ani rozdělení ze SR nepovažuji za šťastný krok i když byl asi nutný.

H. Lukešová 13.12.2013 16:58

Re: Izrael má ve svých krátkých dějinách

Dobrý den pane Sevráte, s těmi Moraváky jste ujel. Já jsem také z Moravy a Čechy mám ráda, odtrhnout se od Čech a Slezska rozhodně nechci, vážím si celé České republiky, jejichž jsem občankou, mimojiné do sčítacích listin uvádím národnost "česká" ne "moravská", moravský ovšem ani český nacionalismus nesdílím.

Jinak Židé nejsou horším národem, než-li jiné národy, mají mezi sebou spoustu vědců a umělců a ve Státě Izrael se vydá tolik vědeckých patentů jako v celém arabském světě. Izrael je stát na úrovni, jistě ultraortodoxní pejzatci studující Tóru a Talmud pro Izrael nejsou přínosem, ale světští vědci, to jsou hodnotní lidé, i když dělit lidi jako "hodnotné" a "nehodnotné" není úplně košer.

V. Novák 13.12.2013 10:11

Citované rčení znamená, že výrok, na nějž je reagováno,

popisuje věc notoricky známou, tudíž zbytečnou opakovat.

Nejsem si jist, zda to je to, co jste chtěl vyjádřit...