3.7.2022 | Svátek má Radomír


Diskuse k článku

GLOSA: Víte, co byl anšlus?

Správně se to dnes píše anschluss, což je způsob připojení, konkrétně Rakouska k Německu. Slovo Anschluß se tenkrát objevilo v novinách a oznamovalo tak světu, že Rakousko bylo připojeno k nacistickému Německu. Stalo se tak 12. března 1938.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Jelínek 27.3.2014 9:26

souhlas

je to tak jak autor píše . rozpínavému rusku se musíme postavit všemi prostředky , nebo na to doplatíme všichni je to jen otázka času ...

J. Mrázek 27.3.2014 8:58

Omluva autorovi.

Promiňte, považoval jsem Vás omylem za nepodplatitelného , nezmanipulovatelného  a myslícího autora. Omlouvám se.

R. Houška 27.3.2014 7:44

Autore, díky. Podle reakcí té spojené, Ruskem placené

Klausovsko-bolševické úderky, jste se strefil. Ono, člověk nezatížený výplatní páskou z ruského velvyslanectví, to tak prostě vidět musí. Pozoruhodné je, že ty účelové manipulace a ohýbání historie, se vyvíjejí od zcela primitivních - Čajka, Rasmon, Dan inženýr, kazatel z Rokycan, Kubín, po poměrně sofistikované, opírající se o vytrhávání historických faktů z kontextu, a jejich proruskou interpretaci - Vyhnalík, A.Novák...Je vidět, že Rusák nenechává nic náhodě, a především z Institutu, si buduje silnou, vlivovou síť. Možná by se na to hoši z VOS a BIS měli konečně podívat, abychom se nedivili, až si bude Putin na Pražském Hradě nasazovat na hlavu Zemanem málem pozvracené korunovační klenoty.

R. Houška 27.3.2014 7:45

Re: Autore, díky. Podle reakcí té spojené, Ruskem placené

Jak jsem mohl zapomenout na továrišča Šejnu, to opravdu nevím. Dodatečně se omlouvám jednomu z nejaktivnějších Institutů, který dnes dorazil do práce.

M. Šejna 27.3.2014 8:17

soudruhu Houško

tak jste nám vyjmenoval všechny třídní nepřátele, co v cizím žoldu rozvracejí vaše jediné správné a stranou požehnané myšlenkové pochody, které jste si nastupoval na politickém školení. No a teď zkuste, soudruhu, nám třídním nepřátelům napsat konkrétně, co je na naším "ideově diverzních" myšlenkách "pokleslého".

M. Zikmund 27.3.2014 8:23

Historie je plná křiklounů

kteří, jakmile někdo projevil jiný názor na věc, tak ho ihned obviňovali coby primitivního agenta cizzí mocnosti. Čtyři desítky let komunismu by o tom mohli vyprávět. Ale nejen ty, nakonec i Masaryka křiklouni obviňovali že je placený židy, protože měl jiný názor na případ Hilsner než velela tehdejší hysterie. Takže jste vlastně normální.

R. Houška 27.3.2014 8:49

Re: Historie je plná křiklounů

Historie je taky plná šmejdů, kteří pod záminkou projevení demokratického, odlišného názoru, zaplňují v době okupace své země náměstí s mávátky, a doma po večerech sepisují seznamy nepřátel nového vůdce. Většinou je k tomu vede touha přivlastnit si majetek těch schopnějších. Omlouváním, nebo adorací ruského Anschlussu Krymu, se nebezpečně blížíte k definici takovéhoto šmejdu, a je jedno, jestli si za to necháváte od Rusáků platit, nebo to děláte ze své dementní nenávisti k EU. Ta je i pro mě ve své současné podobě nepřijatelná, ale pořád je to 1000x lepší varianta, než RVHP. Pro každého normálního Čecha, musí být Rusák navždy odporným okupantem, stejně tak musí pro nás být každý komunista, který vstoupil do KSČ po roce 1968 odporným zrádcem, schvalujícím okupaci své země.

M. Zikmund 27.3.2014 8:56

Vzácná sebekritika

Přečtěte si, co jste napsal. Nejdřív sestavujete a vypisujete seznam zrádců a pak píšete o šmejdech, kteří po večerech sepisují seznamy nepřátel nového vůdce.

J. Mrázek 27.3.2014 9:00

Vzácná sebekritika.Souhlas.

Povedlo se mu to. Umění nechtěného ....

R. Houška 27.3.2014 9:44

Re: Vzácná sebekritika.Souhlas.

Mrázek, jim když Klaus s Jaklem řeknou, že zítra mají vyhlížet bleděmodrý červánky, tak strávíte zbytek života s nosem k obloze. Jinak na tom, že ten, kdo se postaví v otázce Anschlussu Krymu imperiálním Ruskem na jeho stranu je vlastizrádce, si trvám a trvat budu. Vaše seznamy je potřeba sepisovat, a je potřeba se proti vám bránit dostupnými, demokratickými prostředky, protože pracujete na opětovné okupaci své vlastní země Rusákem. Jenom tak se dokážeme ubránit tomu, abyste zase nezačali sepisovat své seznamy, na základě kterých budete třídní nepřátele opět střílet a věšet. Teď máte plnou hubu demokracie, ale ta bude tím prvním, co po svém nástupu k moci zlikvidujete.

J. Mrázek 27.3.2014 10:38

Na rozdíl od Vás...

..mám vlastní rozum a nepotřebuji Klause , Havla, Halíka a další . Tak si zašktněte sebe s poznámkou nemyslící, vhodný ke všemu. Hezký den i troubům....

M. Urban 27.3.2014 10:48

Re: Na rozdíl od Vás...

Máte vlastní rozum? Obávám se, že se mýlíte.

R. Houška 27.3.2014 10:55

Re: Na rozdíl od Vás...

Něco jiného je vaše přesvědčení, a něco jiného realita. Reálně nevidím jediný důvod, uvěřit vám vaše tvrzení...

R. Houška 27.3.2014 9:50

Re: Vzácná sebekritika

Rozdíl mezi tím, kdo sepisuje seznamy vlastních spoluobčanů určených na porážku pro okupanta a tím, kdo upozorňuje na pátou kolonu cizí mocnosti, která krom Číny, jako jediná po roce 1945, vtrhla na území svých sousedů, aby si je podrobila, a která vyvražďuje v odbojných provinciích vlastní obyvatelstvo, například totálním rozbombardováním celých měst, není jasný snad jen cvičené ruské opici, tedy totálnímu šmejdovi.

M. Zikmund 27.3.2014 10:10

Re: Vzácná sebekritika

Čím více druhým nadáváte, tím více projevujete pravdu o sobě samém.

R. Houška 27.3.2014 10:25

Re: Vzácná sebekritika

A nějaký argument proti mému vykreslení Ruska a jeho páté kolony z Institutu a KSČ(M) by nebyl? A jen tak mimochodem, popis skutečnosti je nadávkou pouze pro toho, kdo ví, že se jej to týká. To je věc známá od existence lidstva.

V. Novák 27.3.2014 11:02

Re: Vzácná sebekritika

K čemu?

Všechny argumenty jste už předvedl vy.

Vy sám jste se zařadil, odkopal, předvedl. Nikdo by vás nedokázal odhalit lépe než vy sám.

Nikdo by vaši estébáckou náturu nedokázal předvést v takové nahotě a syrovosti, jako jste to udělal sám.

Nic dalšího není potřeba.

R. Houška 27.3.2014 11:12

Re: Vzácná sebekritika

Dneska máte nějaký pozdní nástup do rachoty. Že by se v Institutu konalo nějaké hlubší školení?! Jestli ano, na vás rozhodně stopy nezanechalo. Ale to se tak někdy přihodí, že se člověk zmýlí ve výběru spolupracovníků...

V. Novák 27.3.2014 14:19

Re: Vzácná sebekritika

Občas pracuji - já vím, že pro estébáky vašeho ražení to musí být překvapivé, ale občas zkrátka si vydělávat musím.

Na rozdíl od vás placených za kecy a mlácení a seznamů spisování, já jsem placen za užitečnou práci.

M. Šejna 27.3.2014 10:22

soudruhu Houško

o kterých zemích, které po roce 1945 vtrhly na jiná území, mluvíte. O USA (Grenada, Panama, Vietnam, Irák, Afghanistán)? Nebo o Británii (Falklandy, Sev.Irsko)? Nebo o Chorvatsku (vyhnání 250 tisíc Srbů z Krajiny)? Mohl bych pokračovat dál v agresích na cízích uzemích nebo vůči vlastnímu obyvatelstvu: Srbsko vůči Kosovanům, Makedonie vůči Kosovanům, Turecko a Irák vůči Kurdům, Izrael vůči Palestincům, arabské státy vůči Izraeli, SSSR vůči Afghanistánu, Čína vůči Vietnamu, Vietnam vůči Kambodži, Irák vůči Iránu a opačně, Turecko vůči Kypru, USA a EU vůči Srbsku, Azerbajdžán vůči Armenii, Gruzie vůči Osetii, Rusko vůči Čečně, státy NATO vůči Libyi ....

R. Houška 27.3.2014 10:53

Re: soudruhu Houško

demagogu Šejno, máte tam několik zjevných nepravd a několik nepřesností. Kolik z těch zemí si USA ponechaly, kolik jich anektovaly? Vietnam se pokoušely hájit proti anexi ze Severu, komunistického Severu. Falklandy leží v mezinárodních vodách, tedy Argentina na ně nemá o nic větší právo, než Británie, agresorem byla v tomto případě jasně Argentina. O Severním Irsku se asi nebudeme bavit, že, toto téma mohli snad zneužívat komunisté, poskytující výcvik IRA s cílem, že jakákoli destabilizace Západu se hodí...O jaké agresi Izraele vůči Palestincům chcete mluvit? O tom, jak předanou, kvetoucí zahradu jménem Gaza, předělala parta netahavých šmejdů na odpalovací rampu? Čína s Vietnamem se sekají už po tisíciletí, v roce 1979 nejprve Vietnamci napochodovali do jižní Číny, aby je pak Čína prohnala až skoro k Hanoji, ale při svém 6 letém pobytu ve Vietnamu jsem si nějak čínských okupačních orgánů nevšiml. Asi mi něco uteklo. Turecko okupuje část Kypru, to máte pravdu. V Srbsku jsem velmi často, a také jsem si nijak nevšiml okupačních úřadů USA nebo EU. V Karabachu je to poněkud složitější problém,Jižní Osetie byla součástí Gruzie podle mezinárodně, OSN uznaných hranic, takže dost nechápu, jak se někdo může dopustit anexe vlastního území, ale vy a Putin, mi to jistě nějak vysvětlíte. No, a jsme v Libii, kde o nějaké okupační správě NATO také nic nevím. Zato na Krymu se konfiskuje majetek státu, kterému podle OSN právoplatně patří, a konfiskuje to tam někdo, kdo se to zavázal smlouvou z roku 1994 chránit ve prospěch Ukrajiny, a to i silou. Ten někdo tam násilně zavádí novou měnu a instaluje veškeré orgány státní moci z dovozu. Tak, a včíl mudruj.

M. Šejna 27.3.2014 11:03

soudruhu Houško

já jsem nenapsal ani slovo o důvodech těch agresí. napsal jsem jen seznam agresí, které si pamatuji, že nastaly po roce 1945. Že jste tu za vola, který se chytne i toho co nebylo vyřčeno, jste svou reakcí jen potvrdil.

R. Houška 27.3.2014 11:24

Re: soudruhu Houško

Já jsem továrišč Šejna taky psal o agresích, s cílem podrobit si své sousedy, těch mezi těmi vámi vyjmenovanými, moc není. A to, že jste v těch vámi vyjmenovaných v několika případech vyměnil napadeného za agresora, svědčí o tom, že za pasoucí se steak, jste tu především vy. Už raději žádné argumenty nepužívejte. Před tím by to chtělo i něco nastudovat, ne pouze papouškovat to, co vám po ránu nahrnou v Institutu do škopku.

P. Kmoníček 27.3.2014 12:57

Re: soudruhu Houško

Pane Houško,máte to marné.Kdo nechce uznat jasná fakta,tak je zkrátka neuzná a bude stále tvrdit,že voda je suchá.

P. Vaňura 27.3.2014 10:56

Pane Šejna, neexistuje skoro nic

nesmyslnějšího, než argentinský nárok na Falklandy.

http://en.wikipedia.org/wiki/Falkland_Islands

Ostrovy, objevené Brity a v době objevu neosídlené, měly např. dočasné britské osídlení i v době, kdy Argentina ještě vůbec neexistovala. Střídalo se tam britské, francouzské i španělské i skoro žádné osídlení ale už v 30 letech 19 století patřily ostrovy Británii.

Neznám jiný příklad, kdy si země nárokuje území, jehož obyvatelstvo etnicky na 100% náleží k jiné zemi s tím, že snad země, od které se v dané době odtrhla tam na pár let v období zmatků měla své občany.

M. Šejna 27.3.2014 11:14

pane Vaňuro

však také nikde nepíšu, že Argentina ten nárok měla. Napsal jsem jen seznam agresí po roce 1945. Nechtějte, abych si o Vás myslel, že agresi považujete jen a pouze za neoprávněný akt. Nebo si mám o Vás myslet, že rozlišujete mezi agresí a mezi humanitárním bombardováním? Pokud ano, tak se velice omlouvám a rozděluji vojenské akce podle Vašich potřeb takto:

Humanitární bomardování Vietnamu, humanitární bombradování Srbska, humanitární bombardování Grenady a Panamy. Humanitární bombardování Osetie Gruziňci. Humanitární válka Britů vůči Argentině. Humanitární bombardování Libye. Humanitární válka Američanů v Afghanistánu, humanitární odsun krajinských Srbů z Chorvatska.

Naproti tomu sprostá agrese Rusů vůči Čečně, sprostá Agrese Srbů proti Albáncům a Chorvatům, sprostá agrese SSSR v Afhanistánu, sprostá agrese Rusů v Gruzii. 

Spokojen?

H. Gene 27.3.2014 11:34

Re: pane Vaňuro

Ale agrese JE neoprávněný akt! Těžko za agresi považovat např. vlastní obranu, nebo zásah policie proti kriminálnímu živlu!

M. Šejna 27.3.2014 12:46

pane Gene

sice jste mě tady označil za blbce, ale rád bych se od Vás, od yntelygenta, dozvěděl, zda humanitární bombardování Srbska byla agrese?

H. Gene 27.3.2014 14:11

Re: pane Gene

Ne. Když budeš mlátit svoji manželku a já tam vlítnu a dám ti pár facek není z mé strany agrese.

M. Šejna 27.3.2014 7:30

pane autore

zásadním rozdílem mezi Krymem a Rakouskem je to, že Rakousko bylo nejprve připojeno a teprve pak se tam konalo referendum pod dohledem německé administrativy. Na Krymu bylo nejprve referendum pod dohledem krymské administratovy, a teprve potom požádal Krym o připojení k Rusku.

Chápete ten rodíl, autore? Pokud ne, vysvětlím Vám ho na jiném příkladu: znásilnění je tehdy, když muž ženu nejprve "přefikne" a pak se jí zeptá, zda by s tím souhlasila. Legální soulož je tehdy, když ty dva úkony jsou v opačném pořadí.