28.11.2021 | Svátek má René


Diskuse k článku

GLOSA: Ve vlastní věci

Je několik autorů, kteří na českém internetu píší o Izraeli. Jsem jedním z nich, nemá smysl tvrdit opak. Patří k nim i žena, které si jako autorky hluboce vážím. Gita Zbavitelová. Profesionálka z Českého rozhlasu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Berka 30.12.2020 12:36

Pokud jste absolvoval ten se 150, pak jste jí celkem dost blízko - bez jakékoliv ironie. Ale můžete říci, který test to byl? Není se za co stydět.

M. Šejna 29.12.2020 23:39

Jak vidite, tak hranici geniality jsem neprekonal.

J. Berka 29.12.2020 22:27

Pokud mě paměť neklame, testů inteligence je více. U jednoho typu testů je hranice geniality na 150 bodech a u druhého na 190. Který jste absolvoval vy?

F. Žůrek 29.12.2020 19:46

V otevřených diskuzích je vidět, kolik je v lidech mnohorát nenávisti.

Nedávno mluvila o tom Jiřina Bohdalová.

P. Adámek 29.12.2020 17:02

Proč pan Stejskal tento konkrétní článek napsal, je uvedeno v jho předposledním odstavci. Je tedy evidentní, že nebylo úmyslem Vám předat nějaké zásadní informace.

P. Adámek 29.12.2020 16:56

Tohle je ukázkový příklad manipulace: Autor napíše: "Je několik autorů, kteří na českém internetu píší o Izraeli. Jsem jedním z nich, nemá smysl tvrdit opak. Patří k nim i žena, které si jako autorky hluboce vážím. Gita Zbavitelová." (a následuje polemika s Giotou Zbavtelovou). No a pan Štípek z toho vyvodí ""jsme tu dva, kdo píšou o Izraeli, já a paní Zbavitelová." Neměl byste se stydět, pane Štípku?

I. Štípek 29.12.2020 15:08

Z jistých důvodů soukromě sleduji neutuchající zoufalou snahu vícero bloggerů povýšit se ve vlastních očích na úroveň spisovatelů, publicistů, znalců a odborníků na tu či onu znalostní oblast. Většina z nich jsou osamělí, nemocní skutečným či vyfabulovaným zneuznáním, touhou někam to dotáhnout. Mnohokrát jsem se u jednoho takového ptal, proč se stylizuje do "nevděčných, pro většinu nedůležitých témat", jen aby trpěl nezájmem, kromě opakovaných pochval 2-3 kývačů. Jeho příspěvky jsou "stiff", nudné, dlouhé, bez tahu na bránu, takové "odevzdané". Jenže ono to jde, z menšinových témat vytvořit vzrušující vykřičník: podívelte, tady , zrovna teď se tvoří dějiny. A já se ptám, sákryš, kde ta paní Zbavitelová bere ty insider informace, jež jí dovolí kombinovat a předvídat možnosti vývoje v izraelské politice tak uvěřitelným způsobem? Jak vesmírně vzdálená je tato dáma otrockým překladům žalobnického kevičáckého mediobahna, štvavě rozdělujícího společnostost a přitahujícího povrchní neználky? Proto se neusmívám, ale považuji za urážku formulace vyznívající "jsme tu dva, kdo píšou o Izraeli, já a paní Zbavitelová". Vím, že starého psa...známe to, že. Nechci, opravdu nechci urazit, ale asi se dotknu. Kdybychom si mohli otevřeně promluvit, řeknu piš míň, do hloubky, počkej si. Anglicky dneska umí každý, chce to víc, nadstavbu. Třeba o těch kalech z Ostravy, to bylo excelentní.

M. Šejna 29.12.2020 14:54

asi vás, pane Křívane, zklamu.

Narozdíl od pana Stejskala mám židovské předky. Bohužel kromě mojí babičky všichni zemřeli v koncentráku.

Moje IQ jsem si nechal otestovat dvakrát. Vysledek: IQ 139 a 142.

Já chápu, že moje IQ nedosahuje vašich představ o inteligenci průměrného Žida. Asi to je tím, že nejsem čistokrevnej.

Ale na vás štekající čecháčky to moje IQ bohatě stačí.

I. Štípek 29.12.2020 13:22

R^R^R^R^R^

K. Křivan 29.12.2020 12:21

Evropské hodnoty ? Jaké ? Ty Nové Evropy ? Soudruha socialisty Adolfa Hitlera ? Ne, díky. Už jsem zvracel. Ty dnešní nejsou o nic lepší.

K. Křivan 29.12.2020 12:18

Moc se omlouvám, toho Goebbelse jsem silně přepísk. Byla to bestie, ale příšerně inteligentní bestie. Příšerně moc a příšerně v pravém smyslu slova. Ale toho Jakeše jste už předběhl. :-) R^

K. Křivan 29.12.2020 12:00

"Žida z povolání" to jako že ho někdo platí, že je Žid ? A je ? Nebo je jen inteligentní jako Žid ? Duševně na úrovni alespoň průměrných židů ? No, to se Vám stát nemůže, že by vás někdo přirovnal k Židům, ..... upřímnou soustrast. Třeba ještě stihnete být inteligentní jako Goebbels, máte dobře našlápnuto, Jakeše jste už předstihl, .... Gratuluji !!!

M. Šejna 29.12.2020 11:03

ten "nejmenovaný zřejmě troll" jsem byl já. A je vidět, že jsem označením pana Stejskala za "Žida z povolání" tnul do živého.

;-D

Rozdíl mezi články paní Zbavitelové a pana Stejskala o Izraeli a o židovské problematice je dost zásadní.

Články paní Zbavitelové lze hodnotit jako velmi poučné komentáře o Izraeli. Naproti tomu články pana Stejskala jsou obvykle lacinou propagandou.

Ani mě nepřekvapuje, že si to pan Stejskal neuvědomuje, ale vrcholem jeho propagandy byl článek z 21.prosince, kdy tu napsal toto:

"IZRAEL: Blaze zemi, v níž vůdce jde příkladem"

Ten článek byl o tom, že premiér Netanjahu se nechal první veřejně očkovat proti koronaviru, aby šel příkladem.

Takže já tady použiji podobná propagandistická slova:

ČESKO: Blaze zemi, v níž vůdce jde příkladem. Český vůdce Babiš se totiž také nechal jako první očkovat

;-D

P. Zinga 29.12.2020 10:34

Pan Stejskal i paní Zbavitelová mají právo koukat se na svět svýma očima a sdělovat, to co vidí, svým jazykem. nemyslím, že si dělají nárok na vlastnictví jediné pravdy,a já si myslím, že ji ani vždy nemají. Ale kdo vlastní pravdu? Či má pocit, že ji vlastní?

Evropské hodnoty s Jourovou...

M. Malovec 29.12.2020 10:31

To, že se pan Stejskal věnuje Židovství (ž?) je nesmírně cenné. Málokdo jej brání, kromě prezidenta a málokdo vidí problematiku realisticky. Díky za jeho názory.

F. Svoboda 29.12.2020 9:54

Připojuji se. Bohužel tento úkaz je nejvíce patrný, pokud autor zabrousí do temat víry a církví, tam je patrné, že zamrzl v evangelickém fanatismu konce 19. století. Vím o čem píši, neboť v mém rodu byla prababička z tvrdé evangelické rodiny, provdaná za katolíka . Po svatbě byla vyděděna a vztah ze strany původní rodiny byl zkrátka příšerný. Takže o ekumenismu se panu Stejskalovi ani nezdá !!!

J. Vlček 29.12.2020 9:27

Souhlasím s vaším názorem.

J. Vlček 29.12.2020 9:20

Pane Stejskale, už jen to, že nemůžete psát do rozhlasu to, co můžete uvádět zde na NP, samozřejmě pokud zde uvádíte pravdivé informace, a já věřím, že ano, jenom potvrzuje smutnou realitu, že je u nás něco v nepořádku s pluralitou názorů a potažmo se svobodou slova, zejména pak co se týče uplatnění těchto atributů v našich sdělovacích prostředcích. !

F. Navrátil 29.12.2020 9:13

Protože pan Stejskal občas zabrousí na domácí politickou scénu, kde se jeví jako zaujatý a nekritický autor, snižuje to i věrohodnost jeho článků o Izraeli.

F. Kusák 29.12.2020 8:38

Ten, kdo prohlásil, že se od se od pana Stejskala nic podstatného nedozvíme, měl bohužel pravdu.

Ale i názory autorů jsou zbožím, a to můžeme konzumovat nebo také nemusíme, záleží to na každém z nás.