Neděle 14. července 2024, svátek má Karolína
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

GLOSA: Solidarita a rituál

Jeden by řekl, že solidarita s Ukrajinou překonává vše, co by si ještě loni dokázal představit. Jak u nás, tak v celé Evropě.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
VN

Neslibovala EU členství - nebo aspoň asociaci - už v roce 2013? Nebyl odklad podpisu ze strany Janukovyče příčinou majdanu na Majdanu?

0 0
možnosti
LB

Kandidát členství není totéž co člen. Kandidátství je možné slíbit. Jaké to je, se mohou zeptat Ukrajinci Turecka.

0 0
možnosti
Foto

EU se propadá do eurohujerské žumpy.

0 0
možnosti

Pro komplexní obraz.

Náhodou jsem zaslechl kousek tiskovky s Lavrovem. Lavrov si tam (pokrytecky?) stěžoval, že prezident Zielensky nemá zájem o mírová jednání. Že doufá v zásah vojsk NATO.

Na druhou stranu je pravda, že ani již dosaženou dohodu o zřízení humanitárních koridoru pro evakuaci obyvatelstva z obléhaných ukrajinských měst se dosud podle dostupných informací nepodařilo realizovat.

0 0
možnosti
PD

"Nepodařilo realizovat", přeloženo do češtiny, Rusáci na nějaké dohody serou.

0 0
možnosti
JD

Základním požadavkem na vlády je zabránit globální jaderné válce. Bezletová zóna by ji přiblížila. EU nemá síly na zadržení Ruska. USA mají co chtěly - válkou na Ukrajině zabránily možnému budoucímu připojení Ruska k EU.

0 0
možnosti
BR

Sílu na zadržení Ruska má NATO.

A pokud někdo (zde Rusko) vydírá hrozbou absolutního zničení, pak, pokud bude tato hrozba brána vážně, by si s ní mohl vynutit cokoliv. Právě v této věci by bylo nebezpečné se nechat vydírat. Když chce Putin zničit svět, no tak mu v tom asi nezabráníme.

0 0
možnosti
JN

Ukrajina už to se svými požadavky na ostatní přehání. Požaduje zbraně, evropské dotace, odpuštění dluhů. Nedostává se jí ovšem především zdravého rozumu. Proč nesouhlasila s neutralitou? Proč chce jaderné zbraně? Proč chce zpět Krym? Nic by to nestálo je ani nikoho okolo. Já už je vidím taky jako sobce, kteří pro nic zatáhli sebe a celý svět okolo do velkých problémů.

0 0
možnosti
BR

Ano, ano, sobecká země, která byla brutálně napadena, přestože byla garantována její územní celistvost. A ona je tak sobecká, že prolévá životy svých občanů v boji za svobodu a dovolí si volat o pomoc.

Ať se podvolí, jako jsme se kdysi my podvolili Hitlerovi a později Brežňevovi. Tak to myslíte, že ano?

0 0
možnosti
MM

Myslím, že Zeleňský úlohu Ukrajiny trochu přeceňuje (tím nechci zpochybnit jeho morální kvality a odvahu, ani zločiný postup Ruska). Bojuje za celou Evropu nebo svět? Má skutečně celá Evropa zájem na světové válce podnícené vytvořením bezletové zóny na jeho nátlak. Nebyl by to spíše definitívní konec konec Ukrajiny, potažmo velké čási světa? Bojuje za nás nebo některými požadvky proti nám. Jsme všichni Ukrajinci?

0 0
možnosti
BR

Svým způsobem bojuje Zelenský i za nás. Mezi světovými politiky je celá řada zbabělců, kteří říkají, že post-komunistické země východní Evropy nikdy neměly být přijaty do NATO. Ukrajině byla garantována územní celistvost výměnou za vzdání se jaderných zbraní.

Nevím, jestli Ukrajinci bojují i za Paříž. Ale vím, že bojují i za Prahu, Varšavu, Budapešť a za Pobaltské republiky.

0 0
možnosti

Jistě, trvat bezpodmínečně na něčem, co nejsem schopen ani ochoten hájit, čím se to liší od provokace? Ale už se stalo

I teď je potřeba jednat. Všechno je lepší než ta hrůza, která se děje. Nejdřív je třeba zastavit tu válku a pak řešit, co dál. Jak budeme žít po válce.

Jen aby bylo s kým jednat. Putin do té invaze investoval všechno. Bude těžké přimět ho, aby ji za čtrnáct dní zastavil. Bude těžké najít vůli s ním teď vůbec jednat. Ale zkoušet se to musí. I za cenu, že se mu nabídne kompromis, na který by mohl jít bez ztráty tváře.

0 0
možnosti
RV

Řešit jak dostat rozlité mléko zpět do misky nemá moc smysl. Smysl má zamýšlet se proč se rozlilo a jak tomu příště zabránit.

Proč se ani Německu s Francií nepodařilo válce zabránit a jestli naši politici pracovali na tom, aby válka nebyla, nebo přilévali olej do ohně.

0 0
možnosti
BR

Vy byste jako soudce pravděpodobně přistoupil k soudu nad vrahem tím způsobem, že nemá smysl vraha trestat, protože mrtvému už život nikdo nevrátí.

Spíše přemýšlejme o tom, čím mohl zavražděný vraha tak popudit, že se neudržel a zabil ho.

0 0
možnosti
PH

P42e50t84r 36H78á14k

5. 3. 2022 8:05

Vyhlášenou bezletovou zónu by musely vynucovat stíhačky NATO. Je dost nepravděpodobné, že by bezletová zóna nepřešla v napadání pozemních cílů - viz např. Libye.

To by pak k válce vedlo naprosto jistě.

Naštěstí mají Američané zřejmě rozum.

Jinak s celkovým vyzněním článku souhlasím. Ukrajincům Západ slíbil něco, co, jak se ukazuje dnes, nehodlal splnit, jen popichoval. Byli použiti jako kanónenfutr v zástupné válce. Nikdy na nich nezáleželo, bohužel. Charita lidí u nás vůči ukrajinským uprchlíkům je jistě fajn, ale tragédii ukrajinského národa to příliš nezmenší.

0 0
možnosti

Bohužel to pokračuje. Je hrozné považovat prezidenta napadene země a vrchního velitele bránící se armády za kašpara a provokatéra. Ale někdy je těžké se podobnému dojmu ubránit.

0 0
možnosti
BR

Nejde o to slibovat, ale jednat. A pokud jsme rozhodnuti jednat, může mít smysl to sdělit předem.

Nevím nic o tom, že bychom Ukrajině slíbili bezletovou zónu. Ale možná nás Putin k jejímu vytvoření donutí. Jsou kroky, které když udělá, tak se západní svět naštve a vynutí si vytvoření bezletové zóny nad Ukrajinou. Západní politici jsou velmi opatrní. Vůbec jim nezávidím. Ale běžným lidem je jasné, co se děje a je jasné, že to nemohou nechat být. Jestli Putin udělá nějakou velkou zvrácenost, tak si tito lidé bezletovou zónu nad Ukrajinou prosadí. A to i bez slibů.

0 0
možnosti
JD

Myslíte, že obyvatelstvo EU (Evropy) se naštve a bude chtít jaderný konflikt mezi Ruskem a USA? Možná, že dekadentní euroatlantická civilizace směřuje ke svému sebezničení. Ale nepovažuji to za požadavek lidu.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz