14.11.2019 | Svátek má Sáva


Diskuse k článku

GLOSA: Proti antisemitismu

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
F. Grossmann 19.10.2019 18:41

Blízko antisemitismu má i Gottův názor na řízení světa. Rezonuje s Protokoly sionských mudrců i s Hitlerovým Mein kampf.

J. Kanioková 19.10.2019 19:12

Kristovanoho !

M. Prokop 20.10.2019 15:28

To možná jo, ale ten už nehrozí. Zato kozomrdů přibývá a ti mají antisemitismus v krvi.

J. Černý 19.10.2019 14:40

Ale u nás se oslavuje známý antisemita Ferdinand Peroutka, je po něm pojmenována dokonce novinářská cena. EU

Š. Hašek 19.10.2019 15:19

Trefná poznámka!

Netvrdím, že Ferdinad Peroutka byl antisemita. Ale četba několika jeho článků z roku 1938 mi říká, že "považoval Židy za přímý zdroj iniciativ pana Hitlera". A dále, že "Německo považoval za kulturní zemi, vč. Norimberských zákonů", se kterou nebude problém pokračovat ve zdárné spolupráci při budování nové Evropy.

Mohl mlčet a místo honoráře za články mohl v té době vzít plat popeláře/uklízet sklenice v Koruně na Můstku. Nemlčel a je ctěn. Tedy jak kým, že.

Pí Kaslová je celkově dost hloupé stvoření. Zde již mimo grund článku.

M. Prokop 19.10.2019 15:38

A správně pojmenována, protože to byl velmi kvalitní novinář, což nechápe blb vrchní haradní čučkař i blbové jemu naslouchající.

A. Reček 19.10.2019 11:44

Multikulturní liberálové a levice v komisi v Bruselu se nemusí otírat o vlády v Budapešti a Varšavě, protože ty plní přání svých občanů. Svědčí o tom i výsledky voleb v Maďarsku a Polsku teď v říjnu. V komunálních volbách dali Maďaři Orbánové straně Fidesz opět dokonce 50% hlasů a v parlamentních volbách v Polsku Kaczyńského strana PiS získala s přehledem 43,5% hlasů ! S těmito zeměmi Jourová problém mít nebude. Navíc vytváří se nyní nové složení komise v Bruselu, na základě výsledků květnových parlamentních Eurovoleb. V těch už levice a liberálové většinu nemají!!

J. Kanioková 19.10.2019 19:13

Souhlas !

J. Friedlaender 19.10.2019 21:03

Pane Řečku, je to smutné, ale ani demokracie se svou vládou většiny není zárukou dobré a slušné vlády. \I většina může být neslušná. V roce 1933 dostali v Německu nacisté a komunisté dohromady 52 % hlasů a 54 % mandátů.

A. Alda 19.10.2019 11:25

Jourová vůbec neví, co to je právní stát. A neví to ani Petráček.

Právní stát je takový DEMOKRATICKÝ stát založený na TRIPARTITĚ státních mocí, ve kterém navíc ke dvěma předchozím podmínkám platí tři conditio sine qua non:

1. co není veřejné moci dovoleno, to je jí zakázáno;

2. co není soukromým osobám zakázáno, to je jím dovoleno;

3. zákazy a příkazy mohou být stanovovány pouze zákonem, eventuálně na základě zákona a pak v jeho mezích.

Náš stát je státem právním, i Polsko je státem právním - na rozdíl třeba od Británie nebo USA, které jsou jiným typem státu (stát panství práva). Ovšem i když jsme státem právním, jsme velmi nekvalitním státem právním, neboť o kvalitě právního státu vypovídají jiné ukazatele, například stabilita právního řádu, právní jistota, vymahatelnost práva, právní vědomí obyvatelstva, transparentnost právem regulovaných procesů, veřejnost soudních jednání atd. atp.

Š. Hašek 19.10.2019 15:26

Souhlas.

Jourová je asi tak chytrá jak drzá domovnice. Nezbývá nic jiného, než na ní zvysoka kašlat. Mám nejasný dojem, že brusel bruselwehrmacht nemá. Možná ubude rozhleden, akvaparků, brožurek o pohlavích, tísňodotací, ....... .

Nebál bych se udělat z ní nánu. Ostatně už teď jí je.

Dost záleží na tom, jestli Babiš se nechá úkolovat tou hodnotnánou.

V. Kain 19.10.2019 18:26

Ale tady vůbec nejde o její portfolio které je už z podstaty nesmysl,ale o těžkou škváru kterou má Jourová za měsíc a na kterou žádný zaměstnannec nedosáhne za rok.

Š. Hašek 19.10.2019 19:47

Samozřejmě.

P. Lenc 19.10.2019 9:18

Myslet si že Jourová bude mít "koule" a aspoň pojmenuje tristní politickou agonii EU je opravdu dobrá sci-fi.Ale za ty prachy, kdo by tam neseděl, že?

J. Brei 19.10.2019 8:55

"Slova, která čteme v e-mailech, zprávách ve WhatsApp a na Facebooku, jsou pro nás velmi důležitá. Ukazují nám, že smíme být součástí této společnosti, a že vrah z 9. října se svou ideologií nenávisti a bestiální brutality zůstává v absolutní menšině. ...

Bohužel existují pokusy některých politických sil zneužít smutné události tohoto útoku k vlastním politickým cílům. Zde lze pouze opakovat to, co jsme řekli již dříve: Skutečným nepřítelem je nenávist. Nezáleží na tom, proti komu je namířena, ať už proti Židům, křesťanům nebo muslimům - sunnitům nebo šíitům - nebo proti ateistům nebo agnostikům, proti ženám nebo mužům, proti lidem s postižením nebo bez postižení, proti nemocným nebo zdravým, proti lidem, kteří jsou údajně příliš inteligentní nebo jsou příliš málo inteligentní, proti bohatým nebo chudým. Ale také proti těm, kteří vykonávají určitá povolání, např. v uhelném průmyslu, v Bundeswehru nebo u policie; proti řidičům SUV nebo proti cyklistům. Slovo TOLERANCE by mělo stát nad vlastním názorem a především nad vlastním jednáním. Politické zneužívání obětí teroristického útoku v Halle nás zarmucuje ještě více.

My Židé jsme optimisté. Vzhledem k naší historii, ani jinou možnost nemáme. Věříme ve všemohoucího a milosrdného Boha. A věříme v člověka, kterého stvořil, a který v naprosté většině stojí na jeho straně a nikoli na straně zla!"

(Zdoj: https://www.jghalle.de/wordpress/)

Je správné, bojovat proti nenávisti. Je však chybou, když je tento boj veden selektivně jen proti některým jejím projevům a jen některým jejím šiřitelům, zatímco jiné projevy nenávisti jsou přehlíženy, zlehčovány, nebo dokonce tolerovány a jejich šiřitelé omlouváni nebo zamlčováni. To platí nejen v Německu, ale i u nás.

P. Hlosta 19.10.2019 8:21

Postavení Jourové je spíše symbolické, než aby mohlo být účinné.

M. Prokop 19.10.2019 10:51

K účinnosti by bylo třeba přiznat si problém, popsat ho a řešit ho.

V EU zatím nejsou splněny ani první dva kroky.

J. Krásenský 19.10.2019 7:32

Jak bude J. vymáhat právní stát? Ideologicky. Oznamovatele muslimského antisemitizmu nechá zavřít podobně jako v kauze Budišov. Má bohaté zkušenosti.