29.2.2020 | Svátek má HorymírDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


GLOSA: Nová studená válka?Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 12, poslední: 31.3.2016 22:30, přehled diskusí

Naprostá pravda,:
Autor: P. Skřivan Datum: 31.3.2016 21:08

co k tomu dodat ? ... že je to pochopitelné ? Přece nelze očekávat, že rusáci opustí obsazené pozice dobrovolně. Oni je opustili jen proto, že to prostě za dob SSSR přestali zvládat, tak udělali jediný možný tah: ústup dříve, než budou vyhnáni. Tím obrousili hrany, zajistili si beztrestnost. Od dob Putina pak mají pocit, že by nechtěli přijít o pozice další, event. některé získat zpět. Přestože jsou to furt stejní mužici a na světovládu prostě nemají dost fištrónu ... .

Taky s autorem souhlasím,:
Autor: J. Kanioková Datum: 31.3.2016 18:12

objektivita z naší civilizace mizí jak pára nad hrncem..

A Dvojí Metr je opět samozřejmostí..

Autor vidí politiku Kremlu pouze přes růžové brýle:
Autor: A. Reček Datum: 31.3.2016 17:28

Je to právě nyní Moskva, která poslala své vojáky bojovat na území cizího státu v Evropě. Tedy na východ Ukrajiny do oblasti Donbasu. Jde o jednoznačnou agresi na teritoriu Evropy od doby rozpadu SSSR v r.1991. To je nesmazatelný fakt o válečných úmyslech Kremlu a hrozbě pro ostatní země Evropy. První krok ku studené válce učinil Kreml.

Pokud je mi známo tak:
Autor: K. Kovář Datum: 31.3.2016 11:19

Stalin nebyl rus, byl gruzínec! Brežněv jakbysmet, to byl pro změnu ukrajinec! Tak co se má kdo otírat o rusy? V Ukrajině jsou u moci fašisti, banderovci a oslavují jednotky SS, děkuju za takovýho spojence! USA rozvrtali mohamedánům fungující státy falešným nařčením, to je taky pěkná pakáž co by si měla zametat před vlastním prahem! Dát si do čela podvodníka, rodáka z Keni to se museli pomátnout! Hillary je taky pěkný kvítko, jestli jí zvolí tak se maj na co těšit!

Ukrajinci pouze KONSTATUJÍ, že pro ukrajinský národ:
Autor: P. Vaňura Datum: 31.3.2016 15:24

byl Hitler menším zlem, než Stalin a proto hodně Ukrajinců bojovalo na jeho straně. Je totiž velice těžké být horším zločincem, než byl Stalin.

U nás to vzhledem k jiné historické zkušenosti nedokáže hodně lidí pochopit.

Re: Ukrajinci pouze KONSTATUJÍ, že pro ukrajinský národ:
Autor: Š. Hašek Datum: 31.3.2016 19:17

Zde pozor!

Konstatují dnes, po šedesáti letech. Vzpomenou přitom na své spoluobčany - Židy??? Ani náhodou! Libovali si, když šli ráno jejich sousedé s "německými přáteli" k nejbližší rokli. Nemám rád kavárenskomajdanský výklad dějin.

O tom, že Stalin byl zrůda, nebudeme pochybovat. Já jen, že úloha toho Němce s knírkem se už dnes (v kavárnách) moc nezmiňuje. Skoro ti mlaďoši krafají, že Stalin se octnul v Berlíně na základě svých velmocenských choutek.

Je všeobecně známou skutečností, že Němci byli na:
Autor: P. Vaňura Datum: 31.3.2016 20:21

Ukrajině vítáni chlebem a solí, nicméně naděje Ukrajinců z velké části zklamali. Také je známo, že Stalinovi partyzáni páchali zcela úmyslně válečné zločiny, aby nasměrovali pomstu Němců proti ukrajinským civilistům, např. zajali a brutálně umučili německého vojáka a jeho zohavenou mrtvolu nechali ležet tak, aby ji Němci našli.

A ukrajinští Židé jsou dnes vice méně oficiálně obviňováni z účasti na organizování Stalinova Holodomoru. Paradoxně byla část pachatelů později zlikvidována samotným Stalinem v Moskevských procesech (např. šéf NKVD Jagoda).

Re: Je všeobecně známou skutečností, že Němci byli na:
Autor: Š. Hašek Datum: 31.3.2016 22:30

Máte pravdu v tom, že "vnímání" hitlerovské armády na Ukrajině roku v roce 1941 bylo rozhodně "jiné", než třeba u nás či v Polsku. Souvislosti a důvody uvádíte.

Na dlouhou debatu.

Bohužel:
Autor: R. Jonák Datum: 31.3.2016 9:52

musím s autorem jednoznačně souhlasit.

Re: Bohužel:
Autor: M. Prokop Datum: 31.3.2016 10:32

Bohužel se onen převrat udál hlavně v autorovi.

Nepřátelská politika agresivního Ruska není jen strašák, ani ruská propaganda.

Re: Bohužel:
Autor: J. Krásenský Datum: 31.3.2016 11:54

Ján Čarnogurský

Re: Bohužel:
Autor: J. Krásenský Datum: 31.3.2016 11:56

http://literarky.cz/komentare/ostatni/21796-jan-arnogursky-spojme-sa-s-ruskom