1.12.2021 | Svátek má Iva


Diskuse k článku

GLOSA: Naštvat sousedy!

Naštvat sousedy – jinak se páteční běloruský státní svátek, který vyhlásil Alexandr Lukašenko pod názvem Den národního sjednocení (ale volno nedal, je to pracovní den), snad ani označit nedá. Sedmnáctého září 1939 totiž Sovětský svaz z východu napadl Polsko; připojil se tak k hitlerovskému Německu, které předtím 1. září vpadlo do Polska ze západu, a fakticky tím v Evropě zahájil druhou světovou válku.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Vlček 20.9.2021 14:10

Paní Šustrová, coby bývalá disidentka, už nemá v Česku na koho se obracet, kdo by věnoval pozornost jejím revolučním vizím, tak se dala na rozes rávání situace v jiných státech. Očividně jí padlo do oka Bělorusko.

Měla by tam zajet, vzít to tam pěkně od podlahy, a založit revoluci proti Lukašenkovi, po vzoru našeho sametu, a smést ten odporný autoritativní režim.

Dokud totiž v Bělorusku nezvítězí pravda a láska, nenastane klid v duši této rozené revolucionářky, Petrušky Šustrové. ;-D;-D;-D

J. Pavelka 20.9.2021 16:29

No tak buďme k ní zpravedlivý...Bouřit se u nás proti Husákovi (a zkoušet tenkrát "smést totalitní režim" taky nebyla žádná legrace...Ale je fakt, že Lukašenka je třeba nechat na jiných

J. Černý 20.9.2021 17:25

Ale když našim lidem došla trpělivost, tak skončil.