20.9.2021 | Svátek má Oleg


Diskuse k článku

GLOSA: Mao by zatleskal

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Ś. Svobodová 29.7.2021 14:30

Mao tleská i Neviditelnému psu. Ani on nepovažuje příspěvek obsahující ono slovo za zveřejnitelný.

Ś. Svobodová 29.7.2021 14:01

Při čtení mně napadla nevyslovitelná myšlenka obsahující násilí, nenávist a několik nevyslovitelných slov z nichž žádné není na n.

J. Krásenský 29.7.2021 11:56

Už připravuje nějaká komise změny názvů Niger (řeka a stát) a Nigérie (stát)? Měli by na tom zapracovat.

H. Rybnická 29.7.2021 9:43

Pane autore Vaše úvahy jsou trochu jednostranné. Tato adeptka na kancléřský trůn je mladá a ve vyšší politice absolutně bez jakýchkoli zkušeností. Není divu, že zvědaví novináři - které dnes tak opěvuje pan Hvíždala - vyštárají řadu nepříjemných věcí. Nezveřejnila své vedlejší příjmy (což je zákon), neuvedla v diplomkách citace, vydala knihu ve které je hromada plagiátů atp. Omlouvá se veřejnosti již několik týdnů pokaždé za něco jiného. Také celkové vystupování málo přesvědčivé. To Vámi uvedené je jen taková kapka do stejně již přetékající skleničky neštastého rozhodnutí její strany ji nominovat.

Š. Hašek 29.7.2021 10:01

Pokud jsem to dobře pochopil, paní Rybnická, tak navrhujete, aby ta dívka nějaký čas nosila lejstra mezi kancelářema. opravovala mluvnicky politické projevy. Zkusila to u hasičské jednoty (po výcviku), vedla buňku strany na vesnici, ......... Neb jest nezkušená.

Potom samozřejmě souhlas s Vámi!!!

Pamatujete hejhulu s mlékem na bradě, který si hrál na předsedu vlády a domníval se, že je Antonínem Švehlou II ?? Byl to socan.

Ta dívčina tráví kolik služebního času neustálými omluvami?

F. Kusák 29.7.2021 11:51

Tak já nevím, ale 41 let, to zrovna žádná extra mladice není, a v politice se pohybuje mnoho let. Je také žhavým kandidátem na kancléřku. Ale ono v podstatě ani o ní nejde. Je to obecný problém, kdy se vlastní podstata problému neřeší, ale trest dopadá na ty, kteří poruší podivnou korektnost. Kanadský premiér se pomazal při studentském karnevalu krémem na boty a myslím, že se za to bude omlouvat až do konce života.

H. Rybnická 29.7.2021 12:34

Pane Kusáku, se v "politice pohybovat" nic moc neříká. Fakt je, že kancléř/ky zpravidla mívají pragmatické zkušenosti z několika let na ministerských postech. To už je jiný kalibr než být "pouze" členem parlamentu nebo partaje, nevyváží tyto zkušenosti ani něco málo partajního předsednictví. A že by kancléř/ka, ostatně stejně jako premiér nebo prezident každé země měli být příkladně korektní, také popíráte?

Ś. Svobodová 29.7.2021 13:54

Děláte z diskuze o kutlurní válce diskuzi o volbě kancléře.

P. Brich 29.7.2021 14:02

Protože samozřejmě v Německu něco jako kulturní válka být nemůže!! To musí paní Rybnická vědět přesně, protože tam žije.;-) Špatné věci se dějí jen v ČR!!;-€EU;-O

H. Rybnická 29.7.2021 15:33

Ne pane Brichu. Zajímavé je že to nejpřesněji vědí oni, kteří v Německu nežijí,

H. Rybnická 29.7.2021 15:31

Paní Svobodová, volba kancléře nebo kancléřky je před dveřmi. To je fakt.

J. Jurax 29.7.2021 16:02

Ano.

Mladá, blbá (Vy politicky korektně pravíte nezkušená), zelená. A zjevně vyčůraná (příjmy, citace, plagiáty). A správně politicky korektně předpokálená (to ta omluva za nevyslovitelné, co vyslovila). Prostě ideální zelený kandidát na reichskanzlerin.

I když mladá, je jí 41; první pel mládí má už zaručeně setřený. A v politice zdaleka není první rok.

H. Rybnická 29.7.2021 18:39

Podle sebe soudím Tebe pane Juraxi, platí to zvláště pro Vás a Váš styl argumentace. Máte opravdu takové mindráky? Ta paní je prostě nezkušená a naivní, myslela že stihne všechno najednou (ostatně i s doktorátem, kterého se nakonec vzdala) a utopila se sama Na to nemusí člověk hned reagovat sprostě. Stačí konstatovat. A že biologický věk sám o sobě nic moc neznamená vidíte na některých zdejších mentálně ještě neplnoletých spoludiskutujích. í

J. David 29.7.2021 20:33

Věk je relativní, blbost je absolutní. Taková von der Leyno, koho by napadlo vymyslit těhotenské mundůry tankistek, aby se nasoukaly s pupkem deklem do Leopardu, pouze babí hlava se zobákem. Krapánek ten Bundeswehr rozmrvila, tak jí vykopli do EK. A baba dále brsní a brsní a mrví kde co nyní na EU úrovni. Kdyby klohňala eintopf pro EK, udělala by lépe, jenomže kdo z komisařů by to žral, když ta dáma je svérázně kreativní.

Paní Rybnická, ve svém věku jsem možná "unreif", ale demetia senilis mne zatím nepostihla, takže jsem furt "tauglich". Blbosti kritizuji a kritizovat budu. Zatím ještě mám nárok, byť maistrem razí thesi "maul halten und...", další dosaďte. Slovo tělem učiněno jest, a tělu za slovo hrozí i "tjurma" ( Gefängnisstrafe).

J. Jurax 29.7.2021 21:46

Ale kuš ... co do toho plete jaké mindráky? Že nejsem politicky korektní máte za mindrák? Toť vskutku originální úvaha.

A že by zelení neměli jako kandidátku na nejvyšší post v zemi nikoho lepšího než dámu naivní a nezkušenou, jak pravíte? Která z naivity neuvedla v diplomkách citace? A netušila, že má zveřejnit i vedlejší příjmy? To vtipkujete nebo to myslíte fakt vážně?

O nejvyšší post v nejmocnější zemi EU se s podporou své strany pokouší dáma, která se veřejně podělá děsem, když je jí vytčeno, že použila - mimochodem oprávněně - slova n.gr (místo tečky doplňte e, originál místní progresivní blbec cenzor nepustí), a trapně poníženě se omlouvá? A Vy tohle máte za normální?

Mimochodem - Wiki praví, že ta dotyčná podle Vás naivní a nezkušená byla od roku 2013 poslankyní Německého spolkového sněmu. V letech 2012–2015 byla členkou stranického výboru a v letech 2009–2013 působila jako předsedkyně strany ve spolkové zemi Braniborsko.

Takže je-li po minimálně devíti letech v politice ještě naivní a nezkušená - ve svých více než 40 letech - jak pravíte, pak tím potvrzujete, že charakteristika blbá je opravdu na místě.

J. Ganaur 29.7.2021 19:59

R^Česky od plic řečeno:Kráva!

J. David 29.7.2021 20:05

Holt mi napadá příměr na naše andragogické "pekari páskované", genderově neuvádím female. Ale světly koulí excelentně a chrochtí požerákem znamenitě.

Š. Hašek 29.7.2021 9:26

Ta Němka se (podle všeho) chovala jako "vzorná soukmenovkyně, ve Třetí Říši v roce 1944". Je smutně humorné pozorovat ty Němce.

Něco chuderka špitla, pak jí to došlo, rychle se bojácně ohlédla - kdo to všechno slyšel .............. a pak honem vyrobila ve spolku žen deset kilo řepného medu pro Wehrmacht. A dohlédla, aby dvanáctiletý synek byl vždycky ve všem první v oddíle Hitlerjugend.

Ostatně myslím, že brzy vyjde směrnice o zákazu Dobrého vojáka Švejka. Tam je "návodů" a "středoevropské nenávisti"!!!

F. De Winter 29.7.2021 9:22

I v Česku žijí lidé, kteří všechno vidí skrze rasu.

Michaela Pixová je podle svého blogu na Aktuálně.cz kritickou sociální geografkou, aktivistkou, publicistkou, vysokoškolskou učitelkou a překladatelkou a při doktorandském studiu se věnovala „vztahu alternativních kultur a aktivní občanské společnosti k městskému prostředí".

K tomu, že od rasy nedokáže odhlédnout, se přiznala na Facebooku: „Sama se furt snažím třeba předstírat, že barvu nevidím, ale u tmavších lidí či muslimů mě třeba v tramvaji pokaždé provází myšlenky typu: Kolik lidí toho člověka tady nenávidí už jen od pohledu? Kolik tu sedí nácků, kteří by mohli začít hulákat Čechy Čechům?"

Když je v cizině a vidí „rozmanitost" tamní populace, tak se Pixová nemůže zbavit myšlenek na kolonialismus. „Zajímavý je, že se třeba dívám na krásnou černošku v moři, a říkám si 'Jak se sem do té Francie asi dostali její předci' a pak, to se mi opravdu stalo minulý týden, to hned začnu v hlavě kompenzovat tím, že se začnu dívat na nějakýho bílýho chlapa a říkám si ty svoje misandrický předsudky o bílých kolonistech a kapitalistech," popsala své uvažování aktivistka.

„Celé mě to obtěžuje, protože bych si přála všechny lidi primárně na první dobrou vnímat především jako lidi bez přívlastků, bez toho, abych je takhle debilně stereotypovala," přeje si. Nicméně, v poslední době ji toto uvažování provází nejsilněji při pohledu na bílé postarší muže. „Dost často je předem odsoudím jako konzervativní patriarchy. Bohužel se málokdy příjemně spletu," říká Michaela Pixová.

A takováto zrůdička učí na vysoké škole. :-P

Š. Hašek 29.7.2021 9:34

Pokud jste tu Pixovou citoval, tak mně se jeví jako reinkarnace Pavky Morozova.

Nebo zmrzla na věku šestnácti let a prvních tanečních. To dívky povídají, píší a sní všelijaká moudra.

Mně tedy vůbec nevadí, pokud mě nějaké dívenky budou považovat "za bílého patriarchu". Jsem postarší, bílý, dle manželky, sebe i doktora muž. Ale chodím oholen - já mám dojem, že patriarchové mívali plnovous. Z těch obrázků ......

Je to krá .... . Jinak se to nedá napsat. Ale prvačky ji asi žerou a lajkují ji.

P. Brich 29.7.2021 14:05

Asi poruchy menstruačního cyklu, které předává jako základ vysokoškolského vzdělání.

J. Jurax 29.7.2021 16:22

Michaela Pixová je geografka zabývající se výzkumem, psaním, výukou a aktivismem. Na UNYP (University of New York in Prague) vyučuje problematiku environmentální krize a globální udržitelnosti a na Karlově univerzitě přednáší o Urban Change and Grassroots Movements. V současné době pracuje jako koordinátorka České klimatické koalice. Viz https://www.unyp.cz/cs/michaela-pixova

Taky krátce působila jako mediální koordinátorka LGBTQ kampaně Jsme fér.

Myslím, že uvedeným je dotyčná dáma dostatečně charakterizována. Dobře to doplňuje její názory zde zveřejněné panem de Winter. Zelená, progresivní, sluníčková a lehce BLM.

J. Ganaur 29.7.2021 20:03

Prostě 3.14ča!;-)

J. David 29.7.2021 9:20

Zakážeme knihy Marka Twaina, tam je "n.e.g.e.r" obvykle označován afroameričanem. Zakažme kocoura Mikeše, neb ho v pytli unesli Cikáni (dnes Romové), byť byl černé srsti. Jak nazveme singularitu Black hole (černá díra), když máme i bílé trpaslíky (White dwarf), černý pasažer, písničky typu https://www.youtube.com/watch?v=1tMlkYKTycM , etc. Nekomu asi "kape na karbid". A pak to LGBT a 4+ tuctů pohlaví. To se ta pohlaví budou množit pučením, jako láčkovci? Ale jiná doba, prý jiné vědecké poznatky, i přístup a názvosloví se musí změnit. Nu, za mého mládí jsme lísajícího se mimopohlavníka hodili do kašny, aby zklidnil hormon, a byl klid, taková lidová therapie. Dnes by to bylo výtržnictví a mimopohlavník by si stěžoval na způsobené duševní pohnutí kvůli ztrátě identiy jeho pohlavní orientace. Svět asi blbne, zejména v USA a v EU.

Š. Hašek 29.7.2021 10:06

Z vysokého kapesného od rodičů, přejedení, neustálého volnočasu se blbne.

Nejlepší mi připadá ten "černý pasažer/schwarzfahren". Naštěstí jsem z toho venku, jezdím s kartou. A černé pivo jen občas. A to se dá i tajně, jako za prohibice!!!

J. David 29.7.2021 14:46

Kurňa, bude námětů přehršel. Jako starý vysloužilý haluzák mi třeba vratá hlavou, jak nazvat lov na sus scorfa, obecně řečeno "na černou". Jdu na černou, to bude zase hukotu v humanitních úlech, nebo gábl "kapr na černo". Nuž, za prohibice se tajně chlastalo, více než před prohibicí, kterou sufražetky prosadily ve víře v abstinentní tatíky. Všade cenzura prý korektnost. I za obecné slovo pederast (Kurňa, bude námětů přehršel. Jako starý vysloužilý haluzák mi třeba vratá hlavou, jak nazvat lov na sus scorfa, obecně řečeno "na černou". Jdu na černou, to bude zase hukotu v humanitních úlech, nebo gábl "kapr na černo". Nuž, za prohibice se tajně chlastalo, více než před prohibicí, kterou sufražetky prosadily ve víře v abstinentní tatíky. Všade cenzura prý korektnost. I za obecné slovo педераст česky Vám Lidovky NP zatípnou příspěvek (byť Ottův slovník naučný ho uvádí), že si Lidovky nepřejí... Na Olympiádě se řeší délka nohaviček, nikolivěk výkony, ještě že ti naši úspěšní střelci na trapu měli nohavice a neužili "černý střelný prach" v ručnicích, jinak nevím. Schwarzwald, co s tím černým lesem a Karkulkou, schwarzloch (black hole), co se singularitou, Zigeuner nebo Rom Romulus a Remus? Humanitníci poradí, jsou vzdělaní v oblasti genderových studií, ale se šroubovákem by si vypíchli oko. Nu nic, snad tyto taškařice přežiji se do "popelení se v urně" s ppm CO2 a s jedním pohlavím. Vám Lidovky NP zatípnou příspěvek (byť Ottův slovník naučný ho uvádí), že si Lidovky nepřejí... Na Olympiádě se řeší délka nohaviček, nikolivěk výkony, ještě že ti naši úspěšní střelci na trapu měli nohavice a neužili "černý střelný prach" v ručnicích, jinak nevím. Schwarzwald, co s tím černým lesem a Karkulkou, schwarzloch (black hole), co se singularitou, Zigeuner nebo Rom Romulus a Remus? Humanitníci poradí, jsou vzdělaní v oblasti genderových studií, ale se šroubovákem by si vypíchli oko. Nu nic, snad tyto taškařice přežiji se do "popelení se v ur

J. Jurax 29.7.2021 21:58

A máme pivo Černá Hora! A městečko! A v Krkonoších stejnojmenný kopec!

Bude třeba zvážit, jak tohle a mnohé jiné politický korektně přejmenovat.

F. Navrátil 29.7.2021 9:20

Černou horu, Montenegro, je třeba neprodleně přejmenovat nebo jí alespoň vyhlásit válku.

P. Brich 29.7.2021 14:09

Neměli by naopak Bělohorci Černohorcům líbat nohy?;-D

E. Korbelová 29.7.2021 9:00

Dobrý typ jak zastavit zelené šílenství. Prostě propátrat internet a na každého z těch šílenců najít něco politicky nekorektního. Věřím, že i na bláznivou Ursulu by se něco našlo, a když ne na ni, tak na nějakého jejího příbuzného jistě. Je třeba být jakobínštější než jakobíni a porazit je vlastními zbraněmi.