25.1.2022 | Svátek má Miloš


Diskuse k článku

GLOSA: Boj o zrušení roamingu nekončí

Evropský parlament podpořil zrušení roamingu do konce letošního roku. Dosažení cíle ale brání jedna podstatná překážka.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Švejnoch 18.3.2015 11:37

Re: Ano

Ušetřil jste mi spoustu psaní.

J. Kanioková 18.3.2015 10:52

""Občané na unii nesnášejí polovičatá řešení""

No... myslím, že je to mnohem horší. Že občané mají EU plné zuby (tedy ti, kteří nejsou přisátí na EU cecík). Naprosto souzním s p. Janyškou. Kdybych měla vypsat, co všechno dělá EU blbě a na co je... RVHP II.

Např. - Nigel Farage: Armáda EU... děláte si z nás srandu, pane Junckere ? - https://www.youtube.com/watch?v=gHg7p_g8J7w

Z. Švrček 18.3.2015 10:36

Vážený pane!

Já docela chápu, že sestavit spojení do zahraničí tak, aby fungovalo, bylo správně rozúčtováno a vyúčtováno tomu správnému, je přece jen (malinko) náročnější a tudíž i (malinko) dražší, než v jakémkoliv tuzemsku a proto nutně nepovažuji zrušení roamingu za nezbytnost, jak tomu je u vás, či u Europoslanců, kteří volají mezinárodně denně. Nicméně hlavní hrůzou a tristním stavem zde není neschopnost se v rámcí EU domluvit, ale samotný fakt, že se Evropská komise se*re do něčeho, co má být ponecháno trhu, svobodné vůli a zodpovědnosti spotřebitele a ještě v obyvatelích tohoto zločinného útvaru zvaného EU budí dojem, že většinu služeb mají podnikatelé (nejen ti v e-komunikacích) poskytovat v rámci charity pokud možno zadarmo a k tomu považuje spotřebitele za nezodpovědného idiota a taky jej k tomu vychovává. EU prostě sama o sobě množí regulace a zásahy ve všech oblastech lidského života a pod heslem, že je to pro naše dobro, že nemáme myslet, že se o nás postará a tak přetavuje postupně a vytrvale fungující kapitalismus v socialismus. Tam je ta hrůza a ne, že ještě existuje roaming.

K. Janyška 18.3.2015 9:36

Naprosto tristní je samotná existence socialistické EU.

Což to nevidíte ? Pár pitomců, doslova běčkových politiků a tzv. odborníků, vládne Evropě.  I když pod dohledem skutečného majitele EU, Německa... Dzp.

J. Kostelanský 18.3.2015 4:54

Vždy je to rovnaká pesnička

Keď sú monopoly či oligopoly (a mobilní operátori sú ich typickými predstaviteľmi) prinútené znížiť ceny a skvalitniť služby, vždy to má rovnaký scenár a rovnaký výsledok: krútia sa ako žížala na háčiku a plačú nad tým, akú obrovskú stratu utrpia a ako si finančnú stratu budú musieť kompenzovať inde.

A výsledok je tiež vždy rovnaký - pokles cien a zvyšovanie ziskov. Pretože nižšie ceny vyvolávajú vyšší dopyt /poptávku/ po službách. Ekonomicky sa to volá elasticita dopytu. Ak sa napr. cena nejakej služby alebo tovaru zníži o polovicu, dopyt po nej sa zvyčajne nezvýši dvojnásobne, ale sa zvýši menej alebo viac ako dvojnásobne. Podľa toho je ten dopyt neelastický alebo elastický.

Lenže pre oligopoly je jednoduchším riešením mať drahšie tovary a služby a predať ich menej ako naopak. A preto vždy plačú, hoci v dlhšom časovom horizonte z toho majú profit.

Stačí si len porovnať, aké zisky mali operátori pri cene hovoru 15 korún za minútu a aké majú teraz pri cene 3 koruny za minútu...

P. Sulc 18.3.2015 3:23

Demokracie, vlada lidu ?

Takze poslanci, ti zvoleni lidem, napisi dopis a Rada, ta nikym volena, mozna milostive prihledne k zadosti a prani vyslysi. A nebo take ne. Jen tak mimochodem, v desitkach mest v Brasilii demonstruji snad uz i miliony lidi. Divna zeme, ta brasilie, asi tam nepiji pivo tak jako v Evrope. A nebo nejsou tak do$rani.