30.10.2020 | Svátek má Tadeáš


Diskuse k článku

GLOSA: Anti! Anti! Anti!

Není malých rolí, říká se mezi herci. Není malých klání, mohou říkat pozorovatelé politiky. Svět hltá volby v oblastech, jež by na mapě mnozí hledali jen těžko. Třeba v italské Emilii Romagně. Či v německém Durynsku.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 25, poslední: 16.2. 2020 15:22, přehled diskusí

J. Anděl 16.2.2020 13:44

Asi nebudu první, kdo to tu připomene, ale u nás se takhle už nějakou dobu hledá antiZeman a antiBabiš.

Jakožto přesvědčený nevolič Zemana a Babiš, říkám, že to je málo. Nepotřebuju vědět, proč nevolit Zemana nebo Babiše. Chci vědět, proč volit vás.

P. Staronový 16.2.2020 15:22

Jo. Nikdo takový se prakticky nenabízí. Osobnostně ani programově, natož osobnostně a programově.

J. Krynický 15.2.2020 21:06

Tak co? U nás se před nedávnem hledal AntiZeman. :-P

J. Anděl 16.2.2020 13:45

Hle - nejsem první :)

M. Pivoda 15.2.2020 15:48

Nestranný pozorovatel: Bernie Sanders není jen momentální anti proto Donaldovi! To je v USA dlouhodobý trend (ať se vám to líbí, nebo nelíbí).

Petráček píše: "... Sanders (78) je kandidátem mladé radikální levice. Socialista starého střihu (pro jiné „kovaný bolševik“), věkem připomínající generální tajemníky ÚV KSSS, a vyhrál už druhé primárky. ..."

Počkejme si na třetí primárky.

M. Pivoda 15.2.2020 16:07

Oprava překlepu:

Chybně napsáno: "proto Donaldovi". Správně mělo být: "proti Donaldovi". Proč? Na QWERTY klávesnici je totiž písmeno "o" hned vedle písmena "i".

Ś. Svobodová 15.2.2020 14:30

Ovšem postavit na kandidátku Bidena, který svým vyhrožováním ukrajinské prokuratoře spustil reakci vedoucí k neuspěšnému inpeachmentu, to je samo o sobě na hlavu.

Ś. Svobodová 15.2.2020 14:17

Přitom výsledky Anti cokoliv jsou zpravidla tristní, jak by jim o tom mohli vyprávět předsedové Kalousek, Fiala a spol.

L. Písařík 15.2.2020 7:00

Pokud se mu podaří Trumpa náležitě očernit a přesvědčit o tom voliče, pak může uspět. Zatím to tak nevypadá.

Ś. Svobodová 15.2.2020 14:25

Pochybuji. Demokraté tak dlouho řvali "Vlk, vlk" aniž by ho lidem ukázali, že ti na další volání reagovat spíše nebudou.

K. Pavlik 15.2.2020 2:46

Aby to nedopadlo jako v VB. Borisuv opponent byl tak nemozny ze Boris byl jedine rozumne reseni.

Pokud Sanders bude bojovat proti Trumpovi tak to muze doadnout stejne.

H. Lukešová 15.2.2020 0:13

Dnešní demokraté se "corbynizují" posouvají do pozice ultralevice a přiklánějí se k islámským teroristům a postupně přijímají protiizraelské postoje. Můžou za to zejména kongresmanky Rashida Tlaib a Ilhan Omar.

Obě dámy mají za sebou spoustu protižidovských vyjádření. Ilhan Omar obvinila Izrael, že „hypnotizoval svět, který proto nevidí jeho špatné skutky“ a dále že izraelská lobby „podplatila americký kongres“, její nejslavnější výrok byl, že je „vše o Benjaminech“, respektive o dolarech, které údajně vlastní Židé a tím ovládají svět. Obě političky jsou i tvrdé zastánkyně právě bojkotového hnutí BDS, které uráží, znevažuje a snaží se ekonomicky a i fakticky zničit Izrael, jediný stát židovského národa.

Rashidu Tlaib pro změnu cítí uspokojení z holocaustu z toho důvodu, že „údajně Palestinci nabídli bezpečné útočiště pro Židy“. Nic není dále od pravdy. Byli to palestinští Arabové, kteří začali s terorem proti Židům již od počátku 20. let 20. století, nejdivočejší byly protižidovské pogromy Hebronu a v Jeruzalémě roku 1929 a velká arabská vzpoura po celé mandátní Palestině v letech 1936-1939. A od poloviny 30. let 20. století palestinský vůdce Hajj Amin al Husseini se přiklonil k nacistům, tzv. Palestinci pod jeho vedením se stali přímými spojenci německých nacistů a stali se spolupachateli genocidy židovského obyvatelstva a také i pod těmito okolnostmi Britové začali zastávat proarabskou politiku a prakticky zamezili „legální“ židovskou imigraci do Palestiny a stovyk tisíc Židů tím byli odsouzeni k smrti ve vyhlazovacích táborech. Palestinští Arabové během 20. až 40. let nenabídli Židům nic jiného nežli násilí, válku a smrt.

Z těchto důvodů Izrael zabránil vstoupit oběma kongresmankám na své území. Obě političky soustavně v americkém kongresu útočí na Izrael a Židy a je ostudou amerických demokratů, že se proti svým členkám nejsou schopni vymezit a odsoudit jejich antisemitismus. Za zmínku stojí, že izraelský ministr vnitra Aryeh Deri (Shas) nabídl

H. Lukešová 15.2.2020 0:15

Rashidě Tlaib humanitární vízum. Rahida Tlaib nejprve požádala Izrael, aby ji dovolil vstoupit do země z důvodu návštěvy své devadesátileté babičky, kterou podle jejích slov má poslední příležitost ji navštívit. Aryeh Deri souhlasil pod podmínkou, že se během své návštěvy zdrží jakýchkoliv protiizraelských politických akcí, výzvám k bojkotu, to však později Tlaib odmítla se odůvodněním, že ji takové perzekuční podmínky „zabíjejí“.

Tlaib více nenávidí Izrael,než miluje svou babičku. Kongresmenka Tlaib je podporovatelkou „neziskovky“ Miftat, která velebí teroristku Dalal Mugrabí, zodpovědnou za vraždu 37 Izraelců. Ti zahynuli útoku na autobus na severu Izraele, za který je právě přímo zodpovědná Mugrabhí.

Ovšem na druhé straně za ohlušujícího ticha médií došlo k dvěma dalším teroristickým útokům.Dne 15.8. 2019 palestinští Arabové napadli nožem izraelského policistu ve starém Jeruzalémě. Incident se udál na Chrámové hoře. Izraelský policista v sebeobraně oba teroristy zastřelil. Krátkou dobu poté, teroristická organizace Hamas na svém FB profilu vyzývala k vraždě tohoto policisty. O den později 16.8.2019 palestinský terorista najel automobilem na dva mladé Izraelce, sourozence, na dívku Noam Navies (19) a jejího bratra Nahuma (17) z Gush Etzionu. Nahum utrpěl těžká poranění na hlavě a je velmi vážném stavu, je v bezvědomí a na respirátoru, zatímco jeho sestra je mírně zraněna v oblasti končetin. Dne 23.8.2019 bomba umístěna poblíž pramene Ein Bubin u města Dolev zasáhla tři Izraelce, z nich 17letá izraelská dívka následkem těžkého zranění umírá.

Žádný z demokratů nebyl schopen odsoudit tento zběsilý antisemitismus.

V. Církva 15.2.2020 18:58

Odporné bytosti jako Rashidu Tlaib radši ani nevytahujte. Negativismus je to co američané kdysi neměli rádi a doufejme že i dnes s ním volby demokrati nevyhrají.

Tak buďme pozitivnější i my.

K. Pavlik 15.2.2020 2:47

Pokud se snazite vytvorit protizidovskou naladu tak to se svymi prispevky, ktere nejsou k veci, delate opravdu dobre.

J. Sinnreich 15.2.2020 5:48

K veci je prave to, ze obe dem.kongresmanky, muslimky Tlaib a Omar podporuji komunistickeho geronta Sanderse. Je smutne, ze takova osobnost se vubec muze vyskytnout na americke politicke scene.

P. Lenc 15.2.2020 9:38

Přesné pane Sinnreichu.Ale po přečtení článku pana Kechlibara se domnívám, že pokud nedojde k nějaké superšpíně, tak "demokraté" nemají šanci.V USA je stále ještě dost myslících lidí.

H. Lukešová 15.2.2020 10:50

No to doufám, i když pan Pašek, Čechoameričan, co zde na NP kdysi chodil, napsal, "nikdy nepodceňuj blbost amerického voliče"...takoví lidé z obrovských velkoměst, stejně jako u nás, volí většinově liberály-levičáky, jedná se o státy na pobřeží, i když nedá se samozřejmě úplně paušalizovat, zatímco menší státy ve středu USA, jižních státech USA, tj. státy "rezavého pásu" a státy "biblického opasku" volí konzervativce-pravičáky. Takže uvidíme.

To samé v Izraeli, Tel Aviv je hnízdem kosmopolitní odnárodněné levice, zatímco v Jeruzalémě žijí hrdí vlastečtí Izraelci.

J. Sinnreich 15.2.2020 16:28

Je ovsem zajimave, ze zide v USA vetsinou tradicne voli Demokraty, jakkoli jejich politika poskozuje a nekdy je ocividne nepratelska vuci Izraeli.(Obama). Je to dano tradici, ale o rozumu a predvidavosti to moc nesvedci.

H. Lukešová 15.2.2020 17:50

Ano, to máte bohužel pravdu, že američtí Židé budou volit demokraty snad i kdyby byl u nich sebevětší padouch z moci. No a právě většina amerických Židů žije na pobřeží v USA, v NY, LA a tak. Je to nepochopitelné, jinak tak vzdělaní lidé a politicky úplně slepí.

Na druhé straně ale mnozí křesťané, evangelikálové, většinově křesťanští sionisté podporují Izrael mnohem více nežli američtí Židé, mnohem více. Křesťanští sionisté jsou v USA a nakonec i po celém světě největšími přáteli Izraele a Židů.

Takže mluvit o nějakém židovském spiknutí, co Američany nutí podporovat Stát Izrael, jakousi mýtickou židovskou lobby, je čirým nesmyslem. Pro americké Židy Stát Izrael tolik neznamená.

Zatímco britští Židé se dokázali proti Labouristům pod Corbynem vymezit, distancovali se od něho, několikráte ho v médiích označili za bigotního antisemitu, židobijce, židovští členové Labouristů opustilo stranu, buď šli ke Konzervativcům nebo založili Nezávislou stranu práce, v jednom článku dokonce zoufale naléhali na ostatní Brity, aby Corbyna nevolili, že jeho vítězství znamená existenciální hrozbu pro britskou židovskou komunitu, životní ohrožení, tak američtí Židé zůstávají u demokratů, i když i oni se posunují k ultralevici, podporují islamisty, palestinské teroristy, opuštějí Izrael...Rashida Tlaib, Ilhan Omar, Alexandia Ocasio-Cortez, Aynna Pressley a většina demokratů skáče, jak ony pískají, nedistancovali se od jejich antisemitismu a Židé jsou zticha.

J. Brei 15.2.2020 7:30

Co konkrétně z toho, co paní Lukešová napsala, ve Vás, pane Pavlík, vyvolává protižidovskou náladu?

P. Lenc 15.2.2020 10:31

Pravda je sviňa, že pane Pavlíku.

R. Langer 15.2.2020 8:30

Tak tak. To vy jistě svými příspěvky vytváříte náladu pro-židovskou, není-liž pravda? :-P

H. Lukešová 15.2.2020 9:06

Ten příspěvek je k tématu a protizidivskou náladu zde vyvolávají úplně jiní lidé. Omar a Tlaib podporují Sanderse, takže je dobre napsat, co jsou damy zač.

H. Lukešová 15.2.2020 9:20

A já jsem v životě nenapsala žádný antisemitský či vyloženě židoroutský text, na to zde byli a dodnes jsou jiní lidé.