19.5.2024 | Svátek má Ivo


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Vilém 19.4.2006 1:07

Jenže já nic nenabízím

Ani nechci nkoho řídit. Až bude společnost slušná, rád si podiskutuji o tom, jestli by podnikatelé neměli mít možnost s absolventy uzavírat zvláštní smlouvy, jak pomoci absolventům získat místo třeba dotacemi apod.

Když jako ve Francii si to někdo připraví v noci a pak s tím vyleze tak jako deVillpan, jsou protesty na místě.

"Sociální ekolog", který pak pomlouvá lidi, kteří právem protestují, je u mne sám odpad.

WWW 19.4.2006 1:29

Nezlobte se Vileme, v pripade Francie opravdu nevite o cem mluvite !!!

J. Mach 19.4.2006 11:56

Re: Nezlobte se Vileme, v pripade Francie opravdu nevite o cem mluvite !!!

No, on Vilém neví, o čem mluví, ani v ostatních případech, ale o to pilněji komentuje a komentuje.

Stredocech 19.4.2006 11:56

Viléme, jenže pokud byste chtěl být důsledný, musel byste

zavést POVINNOST zaměstnavatele někoho zaměstnat. Toto Vašemu pojetí chybí a je to achilova pata celého systému. Francouzský systém je výhodný pro ty, kteří už práci mají, ale co ti, kteří ji nemají???

Pokud chcete vyvážet sociální stát, lze tomu rozumnět tak, že jste ochoten dávat 60% svého současného příjmu chudým lidem někde v Africe?

J. Mach 19.4.2006 12:02

Re: Re: ASOCIÁLNÍ EKOLOG A PLEVA

Zdeňku,pokud nemáte co víc napsat na přesný a výstižný článek p. Joukla, tak radši nepište. Ale pokud byste se chtěl dozvědět trochu víc o pozadí CPE a o postojích Francouzů vůbec, tak doporučuji článek v The Economist (první týden v dubnu) a dnešní článek P. Kohouta v dnešní M.Frontě. Ale pochybuji, že se vám zlepší rozhled, problém bude hlubší a souvisí to se vzděláním vůbec a s inteligencí zvlášť.

Argo 19.4.2006 12:10

Re: Re: Re: ASOCIÁLNÍ EKOLOG A PLEVA

ja bych vam na oplatku doporucila nejake francouske listy (Le monde napriklad dava prostor pro obe strany) a diskutovat s temi co se to opravdu tyka. Nevim proc si vetsina statu a jejich obcanu mysli, ze to chape lepe nez sami francouzi

Petr Vileta, balík z Plzně :-) 19.4.2006 2:27

Re: ASOCIÁLNÍ EKOLOG A PLEVA

Vileme, nebudu vam nadavat, nebudu vam vase nazory vyvracet. Jen popisu jednu osobni zkusenost. Za minuleho rezimu jsem samozrejme, jako vesina ostatnich, nikam na Zapad necestoval. Poprve jsem vyjel teprve v roce 1990 a to rovnou do Anglie. Protoze jsem mel hluboko do kapsy, zvolil jsem cestu autobusem pres Nemecko, Belgii, Francii a pres trajektem kanal do Britanie. Odlijzdelo se nekdy odpoledne, az na nemeckou hranici jsem se dival po okoli a videl zchatrale a polorozpadle budovy v nasich mestech a zchatrale a obcas uplne ropadle budovy na vesnicich. Cim blize jsme byli ke hranici, tim to bylo horsi. Po prejezdu hranic jsem mel oci navrch hlavy. Upravene domky, perfektni silnice, vsude uklizeno, kere, kvetiny v oknech. Domnival jsem se, ze vjizdime do nejakeho mesta, ale po nekolika sekundach jsme byli zase mezi poli, takze to byla vesnice. To se opakovalo v celem Nemecku. Tak me to zmohlo, ze jsem se vzbudil az na nemecko-belgicke hranici. V Belgii take upraveno, uklizeno, proste poradek. Protoze uz byla noc, usnul jsem. Kdyz jsem se vzbudil, vidim z okna polorozpadle stodoly, napolo sklizena pole, rezave zemedelske stroje. Otocil jsem se na spolucestujiciho a ptam se: "My jsme se vratili domu?". V autobuse nastal smich a nekdo mi odpovedel: "Ne, ted jsme ve Francii, oni jsou nam dost podobni. Taky jsou neporadni a lini."

Zuzana W 19.4.2006 3:06

Re: Re: ASOCIÁLNÍ EKOLOG A PLEVA

"Ne, ted jsme ve Francii, oni jsou nam dost podobni. Taky jsou neporadni a lini."

No, nevim, zda u Cechu to bylo neporadnosti a lenosti. Mam z r. 1990 podobny zazitek, ale slo to obracene. Jela jsem z Vidne upravnymi rakouskymi mestecky a vesnicemi, perfektni silnice, zadne zchatrale domy, peclive obdelavana policka. Za hranicemi na ceske strane jako kdyz utne. Rozbite silnice a cesty, spousta domu byla tak zdevastovana, ze pusobila opustene. Vsechno mi pripadalo omsele, zaprasene, znicene...

Ale od te doby je to rok za rokem porad lepsi pohled, silnice nekdy dokonce lepsi nez v Rakousku, (jsou mladsi), spousta novych nebo opravenych domu,  o pole mnohem lip postarano, upravene vesnice, plne obchody ..........? Moc to na lenost a neporadnost nevypada..

Vilém 19.4.2006 7:17

Dojmy a pojmy

Tohle snad nemyslíte vážně. Samou nenávistí k Francii vám nedochází, že ta otázka je obecná, největší nepořádek najdete samozřejmě v USA, kde mají všehoschopní volnou cestu.

Tyto žvásty o dědičně neschopných se vedly třeba o dnešních obyvatelích USA, jejichž předkové opouštěli Evropu jako vandráci.

Celé tohle téma je vhodné leda k pobavení do hospody, pokud jde o kognitivní hodnotu toho, co tady píše ten hlupák, který se označuje za sociálního ekologa. Pouze politickou hodnotu to může mít, protože bohatým hňupům umožňuje, aby si namlouvali cosi o svých schopnostech. Proto mluvím o tom zahnání do kanálu, tam totiž patří tahle politika zběsilého svinstva a nenávisti k méně bohatým, svatouškovské blábolení o morálnosti okrádání, o skvělé společnosti, kde takoví troubové jako autor parazitují na veřejných rozpočtech a ještě moralizují o tom, jak nikdo nesmí nic dostat.

Argo 19.4.2006 12:13

Re: Re: ASOCIÁLNÍ EKOLOG A PLEVA

za tech 15 let se hodne zmenilo. Nejen u nas. Lini mi francouzi neprijdou (2 roky jsem tam studovala na vysoke) ale mozna znam jen tu "spatnou" socialni vrstvu, co se nechce vejit do vasi skatulky.

Lerak 19.4.2006 6:34

Re: ASOCIÁLNÍ EKOLOG A PLEVA

Vylízaný Vilém do budoucna vyžaduje naprostou ignoraci.  

RiFl 19.4.2006 7:08

Re: ASOCIÁLNÍ EKOLOG A PLEVA

Viléme, Vy jste doopravdy nebetyčný Vuhl.

JH 19.4.2006 8:03

Re: Re: ASOCIÁLNÍ EKOLOG A PLEVA

VAŠE NÁZORY A TEXT JE ZCELA VYVÁŽENÝ A NENECHTE SE FAŠISTICKO -PRAVIČÁCKO-FLANˇDÁCKOU DEMAGOGIÍ A SPROSTOTOU OSLABIT. JE TO SKUTEČNĚ TAK JAK PÍŠETE, PROTO T.ZV. "PODNIKATELÉ" VÁM ZUŘIVĚ NADÁVAJÍ. ODHALIL JSTE JE A NEMAJÍ ARGUMENTY.

macek 19.4.2006 8:37

pro viléma

Vidím, že jste asi přemýšlivý člověk, i když Vám to pálí jenom jedním směrem. Nevím co se Vám přihodilo, že máte tak agresivní styl. no to je Vaše věc. Mám pouze připomínku k bodu 4 (ostatní body nestojí za reakci). Stát nic nemá, co dává musí někomu vzít. Myslím si, že jednodušší než snaha o vývoz sociálního státu, by pro Vás bylo přestěhovat se někam, kde tento "ráj na zemiů" funguje. Co třeba KLDR nebo Kuba?

jakovy 19.4.2006 11:21

**** proBoha ! nereagujte Re: pro viléma, recesistu

Dyť si z nás dělá furt srandu. T

y jeho žvásty nikdo, ani on, nemůže brát vážně. Ale on se dycky někdo najde.

Jouda ze Lhoty 19.4.2006 12:32

Re: ASOCIÁLNÍ EKOLOG A PLEVA

Pro Vilika: Dobrá ironie nebo proboha to myslel vážně???

Lipolt 19.4.2006 16:06

Re: ASOCIÁLNÍ EKOLOG A PLEVA

přesně tak.