28.5.2024 | Svátek má Vilém


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Aleš 19.4.2006 7:16

jsou i jiné projevy

možnost výpovědi přece také umožňuje  u profesí, které nevyžadují vysokou míru zácviku  často měnit zaměstnance a udržovat nižší úroveň platu. Rozhodnutí samotné myslím nepomůže změnit nezaměstnanost, může zvýšit fluktuaci, střídání zaměstnání u mladých lidí.  Nejsmutnější je, že toto podle mého chybné politické rozhodnutíé, které diskriminuje jednu skupinu pracujícíích vyvolalo odpor a ztížilo přijetí dalších potřebných opatření v této oblasti.

Zuzana W 19.4.2006 3:13

No, nevim,

"Ne, ted jsme ve Francii, oni jsou nam dost podobni. Taky jsou neporadni a lini."

zda jsou Cesi lini a neporadni. Mam podobny zazitek jako Petr Vileta,  jenze to slo opacnym smerem. v r.1990 jsem jela z Vidne uhlednymi rakouskymi mestecky a vesnicemi po krasne silnici kolem upravnych obdelanych policek a hned za ceskymi hranicemi jako kdyz utne. Smutny pohled, znicene domy, ktere vypadaly opustene, vse na mne pusobilo otlucene a zaprasene, jakoby se o to nikdo nestaral, rozbite silnice a cesty, atd..

Ale je to rok od roku lepsi pohled, nove a opravene domy, opecovana priroda, silnice lepsi nez v Rakousku (novejsi), plne obchody, opravdu lenost a neporadnost? Mne se nezda...

Zuzana W 19.4.2006 3:18

Re: Nejak to nefunguje,

takze mam tady podobny text dvakrat, nu coz.

jonáš 19.4.2006 7:27

Re: Re: Nejak to nefunguje,

No mně se takový kádrování celých národů moc líbí. Co takhle vzít do úvahy lokální hrubý produkt, nebo jak se říká v tý nejlepší Americe, It's economy -- stupid?:-)

mike 19.4.2006 4:42

Re: No, nevim,

Ono je to tak porad. Kdykoli jedu do nebo z Rakouska vlakem (pri ceste autem to rusi hranicni prechod), vzdycky presne poznam, kde je hranice. Podle krajiny, ktera se nahle zmeni. Upravena policka a posecene louky na jedne a neudrzovany plevel na druhe strane. Nevsiml jsem si, ze by se za poslednich asi 10 let neco zmenilo. A samozrejme, nadrazi. Okoli trate Ceske Budejovice - Linz je na ceske strane opravdu otresne.

VL 19.4.2006 9:44

Re: Re: No, nevim,

Je to zatraceně k poznání. Pokud jedu do Rakouska z Bavorska, tak si po přejetí hranic připadám tak trochu blíž k domovu. Ono je to relativní, Rakousko je v porovnání s námi ideální pořádek, v porovnání s Německem neskutečný bordel. Kdysi to popsal jeden známý asi takhle: Přiletím to Frankfurtu nad Mohanem a od letiště až do města jedna továrna za druhou, přiletím do Vídně a od letiště do města jedna hospoda za druhou.

Janus 19.4.2006 9:46

Re: Re: No, nevim,

Jo, jo, říkáte si spolu s klasikem, jak je to krásné - úroda sklizena, políčka řádně obdělána. Je to hospodářství - inu, Turecko. ;-D

Zuzana W 19.4.2006 12:34

Re: Re: Re: No, nevim,

Jezdim z Rakouska na Mikulov a tam skutecne ani nepoznate, ze jste prejeli hranici - tak asi ti jihomoravaci budou pilnejsi ;-) Tuhle nas vezl rakousky taxikar a mel stejne dojmy jako my.

Janus 19.4.2006 13:32

Re: Re: Re: Re: No, nevim,

Pravda, vše se vyvíjí. Jen jsem tak při této debatě vybavil patnáct let starý zážitek, kdy jsme se v roce 90 jeli podívat do Vídně. Počasí se příliš nevydařilo - občas sprchlo. No, a zabrousili jsme do turisty obvykle nevyhledávaných míst a začali jsme si připadat jako v Praze - tu oprýskaná omítka, binec na chodníku, rozkopaná ulice. Prostě - jako doma. ;-)

Jana 19.4.2006 13:54

Re: Re: Re: Re: Re: No, nevim,

Já jsem si jako doma zase připadala v Holandsku.

A největší šok jsem jednou zažila při přejetí hranic Kanady a USA.

ZEPOP 19.4.2006 15:04

Re: Re: Re: Re: Re: Re: No, nevim,

"Já jsem si jako doma zase připadala v Holandsku." Jen doufám, že nejste také tak šetrná ... ;-) Víte, že se říká, že co Skot odhodí, to Holanďan zvedne ... ;-D

Zuzana W 19.4.2006 14:15

Re: Re: Re: Re: Re: No, nevim,

Jasne, velka mesta maji sve spatne ctvrti - vsude na svete. Nekteri moji cesti pratele byli po navsteve Vidne v roce 90 velmi zklamani, to pry Praha je mnohem krasnejsi. :-)

Jura 19.4.2006 2:32

Francie ohřívá Evropu

Nevím je to problém Francie a nadávky padají u nás. Já si myslim, že pokud jde o výpověď zaměstnance, tak by mělo platit, že pokud chce zaměstnavatel propustit zaměstnance ze zaměstnání, tak by měl dodržet tříměsíční lhútu, Toto lze změnitt pokud na okamžitou výpověď s tím, že zaměstnavetel vyplatí propouštěnému zaměstnanci tři měsíční platy. Jestliže má zaměstnanec ve smlouvě uvedeny platy z důvodu propuštění, tak ty se k těm třem  připočítají. Je potřeba do určité míry chránit i zaměstnance a to i pokud jsou mladí..

Pert1 19.4.2006 7:03

Re: Francie ohřívá Evropu

Proč chránit zaměstnance? Proč ne i zaměstnavatele?  Vůbec nejlepší by bylo, zakázat propouštění, ne? Ale hlavně bych zakázal odbory a stávkování.  Odbory ve firmě jsem zakázal.:-D

tojuska 19.4.2006 7:58

Re: Re: Francie ohřívá Evropu

Vy jste se narodil do špatné doby! Za dob Charlese Dickense byste se cítil jak ryba ve vodě, nikdo by neotravoval s nějakými požadavky, jinak by letěl.

cb 19.4.2006 8:05

Re: Re: Re: Francie ohřívá Evropu

Doba Charlese Dickense byla dobou nejdelsiho neprerusovaneho ekonomickeho rustu a zvysovani zivotni urovne vsech vrstev.

tojuska 19.4.2006 8:25

Re: Re: Re: Re: Francie ohřívá Evropu

Kdybyste makal dvanáct hodin denně šest dní v týdnu, bydlel někde v nuzném domě na předměstí Manchesteru a žil s rodinou od výplaty k výplatě, tak byste se třeba na ten ekonomický růst díval trochu jinak. Nebo si myslíte, že odbory a celé dělnické hnutí vzniklo jen proto, že lidi už nevěděli, co dělat roupama??

cb 19.4.2006 8:38

Re: Re: Re: Re: Re: Francie ohřívá Evropu

Jenze makat dvanact hodin denne sest dni v tydnu bylo porad lepsi, nez existence na venkove. Dickens sice popisoval mestske chudaky, ale pro ty chudaky to byl obrovsky pokrok oproti predchozimu.

Modra je dobar 19.4.2006 10:39

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Francie ohřívá Evropu

Samozrejme ze na dedine sa nedalo zit ked stat ukradol obecnu podu dal ju landlordom.

cb 19.4.2006 10:44

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Francie ohřívá Evropu

Protoze se zvedla produktivita v zemedelstvi a tolik lidi nemelo na vesnici co delat. "vyvlastneni" obecni pudy byl jen dusledek.

Modra je dobra 19.4.2006 11:01

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Francie ohřívá Evropu

Ze by komous ked sa ti tak vyvlastnenie paci

cb 19.4.2006 13:10

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Francie ohřívá Evropu

To nebyl soukromy majetek.

Modra je dobra 19.4.2006 13:21

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Francie ohřívá Evropu

Bol to majetok obcanov obce, tym sa to uz moze ukradnut?

68 19.4.2006 1:16

Tož Vás, Viléme, člověče neštastná,

ten zašlý režim taky řádně zdecimoval. A kdo ví, jestli to nemáte ještě horší. Jak si Vás tak při Vašem vzdělání představuju, vždyt Vy musíte opravdu být jen slabá desetinka svého původního, předškolního „já“. (Self.) Není to Vaše vina a nejste sám. A tyhle škody také nesmíme tomu předchozímu režimu nikdy zapomenout. Kde my jsme už mohli být!

Nemo 19.4.2006 2:02

Re: Tož Vás, Viléme, člověče neštastná,

Tahle parta vychodila tak nejvejs patpu obecnou. Prezvykuju tu unaveny levicacky kydy ktery maji jedinou dukazni hodnotu - jsou protiamericky. Kdo chce kam...

Vilém 19.4.2006 0:26

ASOCIÁLNÍ EKOLOG A PLEVA

Náš systém asi nefunguje, protože pan Joukl se doselektoval až sem. V čem je celá úvaha nesmyslná?

1. není to tak, že by lidé byli schopní nebo neschopní a tím to končilo - nádeníci, kterým hrozí okamžité propuštění, se neschopnými stanou, chudí také.

2. Tři měsíce jsou možná krátké, to jistě pan Joukl ví z vlastní zkušenosti, ale mezi třemi a 24 je velký rozdíl.

3. Schopní jistě nejsou francouzští podnikatelští povaleči, neschopní poznat za dva roky slušného zaměstnance.

4. Podstatný problém je jinde - nikomu nepomůže, že bude flexibilní, pokud bude Ind levnější - je třeba VYVÁŽET SOCIÁLNÍ STÁT DO SVĚTA, a samozřejmě zregulovat firmy - tvrdě, zcela podle přání občanů, státu, ze kterého ti asociálové dělají něco jako zločin. Je třeba rehabilitovat stát a naopak sociopatickou spodinu uřvaných otylých pravičáků , rozkladnou a zběsilou, je třeba zahnat ZPÁTKY DO KANÁLU.

conqueror 19.4.2006 0:45

Re: ASOCIÁLNÍ EKOLOG A PLEVA

Psychopaty nelze komentovat. Vilíkovi(;-€) někdo poškodil mozeček.

Vilém 19.4.2006 0:49

A vy jste někdy nějaký

mozek vůbec měl, chudáčku? Ještě jste se nezmohl na víc než sprosté nadávky, asi víte, že ten kanál se vztahuje na vás.:-D:-D

WWW 19.4.2006 0:49

Spravne Vileme. ja naturalizovany Francouz stojim pri vas. A voma slovy me nove hymny: "Zformujme bataliony a naplnme brazdy necistou krvi""

zdeněk 19.4.2006 1:00

Re: ASOCIÁLNÍ EKOLOG A PLEVA

Konec čtvrtého bodu nenechává nikoho na pochybách za koho kopete.(;-€). Společnost by se měla řídit středním proudem a ne extrémistickými levými a pravými výpady. To je asi všechno co lze na článek pana Joukla a vaši reakci dá napsat.