3.6.2023 | Svátek má Tamara


Diskuse k článku

FRANCIE: Židé v obležení

Mylná je domněnka, že francouzští Židé žijí v blahobytu, většina původních Židů byla zavražděna nacisty v době šoa a tři čtvrtiny dnešní komunity tvoří sefardští a orientální Židé ze severní Afriky. Jejich rodiny se přestěhovaly do Francie většinou v období mezi vznikem Státu Izrael v roce 1948 a vyhlášením nezávislosti Alžírska roku 1962.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Čermák 24.3.2023 19:41

Jak je to se Židy v Rusku, teď i v minulosti? Když jsem byl v roce 2007 v Izraeli byli Izraelci z Rusů, kteří se do Izraele přestěhovali Nadšení. Někteří Židé se začali učit Rusky. Mladým ihned dali samopaly a zařadili je do armády, byli vidět všude. Podle mě jich bylo velké množství, nevíte kolik?

H. Lukešová 24.3.2023 19:53

V Izraeli žije přes 1 milion lidí, kteří mají kořeny v bývalém Sovětském svazu.

Židé v Rusku? V Rusku má také tradici tradiční lidový antisemitismus, ale Putin, ať je jakýkoliv, drží antisemitismus na uzdě, zatím ho nenechal propuknout.

Je pravdou, že Putin je jeden z mála ruských politiků, který nevyužívá antisemitismus jako "výtah" k moci. Vztahy mezi Izraelem a Ruskem byly dlouhou dobu velmi dobré, a snad i nyní jsou jakéz takéz korektní. Izrael se neplete do rusko-ukrajinské války a Rusko nezasahuje Izraeli do jeho vojenských operacích v Sýrii.

V. Čermák 24.3.2023 23:39

Díky za informace...

J. Havelka 24.3.2023 17:26

Benda ústavním soudcem, don Pablo ve vládě, kydy Zahradila....? Vondra začíná býti podivným.. Pane Fialo, ODS jakoby trochu..to nevidíte?

J. Urban 24.3.2023 18:38

ODS je furt ODS. A takovej don Pablo je mezi nima zlatej....;-D

V. Čermák 24.3.2023 19:36

Don Pablo je nejchytřejší ministr 5kolní Národní fronty. Pro brněnského kolegy Fialy sestavil tuto Vládu se 108kou...;-D

P. Molík 24.3.2023 13:43

Největší díl odpovědnosti za faktickou diskriminaci Židů ve Francii padá na zasloužilého proimigračního aktivistu a zároveň prezidenta Macrona.

J. Urban 24.3.2023 10:40

Židé odcházejí z Evropy. To zase bude prů§ er:-(

K. Křivan 24.3.2023 17:00

Ten nejinteligentnější národ opouští Evropu.

Ten nejhloupější, nejneužitnější národ zaplavuje Evropu.

Chudák Evropa.

P. Brecík 24.3.2023 17:17

R^

V. Kuhaj 24.3.2023 8:54

Už je to delší dobu, co jsem se poprvé dozvěděl, že se něco takového stalo ve Francii. Napjatě jsem čekal, co bude. Myslel jsem na něco jako masové demonstrace Francouzů za bezpečí svých židovských spoluobčanů. Politické řešení ve smyslu okamžitého ukončení přívalu muslimů do Francie, a tak. Nic. No, nic...řeči. A nic. Požár katedrály Notre Dame. Řeči, a nic. Pak v r. 2016 podřezali ve Francii faráře přímo v kostele. Říkal jsem si dobře, tak teď už to byla ta poslední kapka, ne? Ne! O pár měsíců později někdo v Brně položil před mešitu prasečí hlavu, a hledala ho Policie.

Není to tak dávno, co bylo ke shlédnutí video, jak dva staří židé vyšli z nějakého podniku, už nevím, kde to bylo. Kolem šel mladý muslim, a oba je zmlátil. Jen tak. Pak nevzrušeně odešel. Klid a efektivita, s jakou to udělal, svědčí, že to je další, který ovládá bojová umění. A NIC!!! Pořád nic. No, nebudu dělat překvapeného, jsou tady nové pořádky, nové priority, nové cíle, new age se vším všudy. Hnus!

F. De Lammer 24.3.2023 8:48

Chtělo by to nového Charlese Martela.

K. Křivan 24.3.2023 8:02

Francie už není civilizovaná evropská země.

V. Kuhaj 24.3.2023 8:58

Souhlasím! Ne bez jisté škodolibosti sleduji, kam Francii zavlekla ideologie "osvobozeného rozumu". Poprvé v dějinách rozum přitakává sám sobě, dojímali se tehdy nad tím, že se jim povedlo vymést křesťanské církve železným koštětem. A teď tam mají agresivní, surový islám. Jaká ironie!

P. Molík 24.3.2023 13:44

Ano, civilizační úpadek Francie je zřejmý.

F. Navrátil 24.3.2023 7:39

Útok na Židy byl v každé historické epoše předzvěstí exploze barbarství. Židé se opět nevejdou do bruselského schématu západních hodnot.

D. Laurencikova 24.3.2023 7:57

Apropos zapadni, "evropske hodnoty"... Mame tady dalsi "hodnotu", dalsi dulezity krok na ceste k dokonale inkluzi: Ve Spanelsku legalizuji sex se zviraty. Pokud nedojde ke zraneni zvirete, rozumi se. To zrejme staci jako souhlas.

Der WEF sagt, es sei an der Zeit, Sex und Ehen mit Tieren zu legalisieren, um die Inklusion zu fördern. - Freeworldnews.us

Umozneni snatku se zvirecimi oblibenci bude jiste brzy nasledovat. "Manzelstvi pro vsechny", nedavno uzakonene, tak vlastne jenom dostava svemu nazvu. ;-)

H. Lukešová 24.3.2023 8:02

Takže si dívka, když bude chtít, může vzít za muže pejska nebo kocourka, když bude chtít? A úřady budou tento sňatek uznávat jako legitimní?

V. Kuhaj 24.3.2023 9:10

Že chce taková dívka uzavřít sňatek s pejskem, je stejně trhlé jako to, že s ním chce mít sex. Jeden z důkazů skutečného úpadku lidstva. Smutné je, že soudy, s ohledem na lidská práva, pravděpodobně budou muset před něčím takovým rezignovat.

Mimochodem, Nostradamus jako jeden z budoucích problémů nastínil přenos zvířecích nemocí na lidi. Ne že bych byl až takový vyznavač jasnovidectví, ale u něj mě zaujalo, že předpověděl celkem přesně, jakou smrtí sejde král Jindřich II. Taky předvídal, že se lidé budou na ulicích vraždit navzájem. Občas si na to vzpomenu, když vidím ty nenadálé útoky nožem, střelnou zbraní...naposledy jsem před pár týdny viděl záběry, jak v Izraeli chlap zezadu zastřelil Žida. Mezi lidmi, na ulici. Jen tak. Tohle trefil (Nostradamus) fakt dobře. No, uvidíme, co nás čeká. Fakt nevím, proč budoucnosti automaticky říkat pokrok. Tohle fakt vypadá na úpadkovou společnost.

V. Kuhaj 24.3.2023 9:18

Vpravo je článek o Francii v plamenech. Desítky zraněných, stovky zatčených, v Bordeaux hoří radnice. Tak nevím. Litovat Francii, nebo jí tyhle s*ačky přát coby předvídatelný a viditelný důsledek úpadku...?

H. Lukešová 24.3.2023 9:39

Já také sama nevím, víte pane Kuhaji. Kdysi jsem byla na přednášce v Přerově, týkající se Izraele, bylo to na akci Moravských bratrů a tam jsem se bavila s jedním pastorem, sice nejsem protestantka žádné denominace, avšak je mi sympatický, je velmi pro-izraelský a řekl mi, že islám v Evropě je takový Boží soud nad Evropou, jak se chová k Izraeli a k Židům.

Ano, Evropa se de-judaizuje, většina Židů, i těch, co nejsou přesvědčenými sionisty, odejde do Izraele, křesťanů a ateistů ubývá kvůli nízké porodnosti evropských žen a triumfovat a sílit bude islám, už teď tvoří muslimové v některých městských čtvrtích většinu a až nebude k dispozici "židovské maso", vrhnou se i na ostatní obyvatele v Evropě, jakože v Německu, Francii, Velké Británii útočí muslimové už i na křesťany a kostely, holt asi to má tak být.

Evropa vyměnila starobylou ušlechtilou kulturu za kulturu agresivní, dominantní a domýšlivou.

Všechen evropský lid zahynul v Osvětimi https://chrudimskenoviny.cz/kategorie/z-medii/vsechen-evropsky-zivot-zahynul-v-osvetimi

V. Kuhaj 24.3.2023 9:46

Souhlasím jak s oním pastorem, tak i s vaším názorem, že muslimové se vyhnáním Židů nespokojí. Dojde i na ostatní. Docela by mě zajímalo, jestli to opravdu nevědí, nebo vědět nechtějí...:-/

D. Laurencikova 24.3.2023 9:13

Pockejme si jeste trochu, pani Lukesova. Mozna bude brzy mozne i prohlasit se za pejska, nebo kocourka... Kdyz se dnes definuje zena jako: "Zena je kazdy clovek, ktery se jako zena citi", bez ohledu na strniste na brade a i jinak dokonalou muzskou fyzickou vybavu, pak je mozne vsechno.;-)

V. Kuhaj 24.3.2023 9:49

Tuhle jsem zase jednou cestoval městskou dopravou, a musím říct, že někteří lidé by se mohli od hodiny prohlásit za tchoře.:-)

D. Laurencikova 24.3.2023 10:43

R^

J. Prečuch 24.3.2023 13:57

Mazlivé pojmenování kočko, kocourku získá úplně jiný rozměr :-)

P. Brecík 24.3.2023 17:21

S plnou podporou EU hodnot, u nás zastoupených pornohercem Jandou. Ten, když ztratil erekci, přišel k tomuto kšeftu. Vhodnějšího vůdce si jeho ovečky nemohly najít ;-D

K. Křivan 24.3.2023 8:09

To je návrat islámu do Španělska. Evropa potřebuje odmuslimit.Totálně.

D. Laurencikova 24.3.2023 9:07

Presne tak, pane Krivan! To neni jedina vec, kterou se vychazi islamu stale vice vstric, ackoliv mimoradne nechutna. Nejprve je treba volit vlady, ktere dalsi muslimizaci zamezi. A tady prave vidim ten problem, kdyz se podivam na dusevni stav mnohych volicu...

H. Lukešová 24.3.2023 9:31

Paní Laurenčíková, je pravdou, že v Brémách zakázali AfD kandidovat v tamějších volbách? Myslím si, že jsem to četla na Lidovkách. Pokud ano, tak to vypovídá i o úpadku Německa. Jediné straně zdravého rozumu úřady "házejí klacky pod nohy"...