9.6.2023 | Svátek má Stanislava


Diskuse k článku

FRANCIE: Jak zkrotit žluté vesty

Liberálové, podporující ve volbách před dvěma roky francouzského prezidenta Emmanuela Macrona, varovali před autoritářskými sklony jeho nacionalistické soupeřky Marine Le Penové.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. John 11.2.2019 2:49

Obyčejní lidé

Macron, egoista, samolibý. Za posledních 15 let tam měli, svojí malostí depresí trpící Sarkozy (a jeho likvidace Libye),

tak dali hlas socialistovi Hollandovy (co se jen soc. tvářil a žil v luxusu a lid kašlal) no tak do třetice si zvolili Macrona, který je natolik odtržený od reality vlastního lidu. že snad moment štěstí mu přinesl, obnažená snědá těla, tam byl štastný (viz. foto mluví snad sama za sebe)

A to, že nižší střední třída tam opravdu dře bídů.

A z toho povstalo hnutí Žlutých vest (hned označená za komunisty, výsměch těch lidem)

M. Němcová 10.2.2019 20:52

Re: zvláštní,

někde píšu o libozvučné ruštině? tou mluvila většina na Majdanu, ale jejich hosté mluvili spíše anglicky.

H. Lukešová 7.2.2019 23:02

Re: Paní Lukešové se tímto omlouvám

A dnešní liberálové jsou zejména antisemité, co si říkají antisionisté, což se mě dotýká, protože se k sionismu hlásím. Antisionismus je veskrze zrůdná ideologie, která žene davy a média k útokům na Židy a Stát Izrael.

H. Lukešová 7.2.2019 22:59

Re: Paní Lukešové se tímto omlouvám

Omluvu přijímám, s obsahem článku, pane Mařáku, nesouhlasím, ale je to legitimní názor.

Co je špatného na úctě k tradici, která tady fungovala a funguje tisíce let? Jistě, některé změny jsou nutné, život jde dál, např. že žena nepatří jenom do kuchyně, postele či kostela, některé základní změny jsou důležité a potřebné, jenže měnit vše od základu, veškeré tradice, s tím nesouhlasím. Řada tradic funguje a skutečně jsem proti bořením civilizace.

Mně se nelíbí dnešní výstřelky, jako masivní podpora LGBT, přistěhovalectví, třetí pohlaví...

M. Mařák 7.2.2019 21:15

Paní Lukešové se tímto omlouvám

za poněkud politicky nekorektní "spíč", na který patrně v okruhu svých virtuálních přátel není zvyklá. I za to mé tradiční HRRRR-BUM, ale jsem již takový...

M. Mařák 7.2.2019 20:56

Re: Konzervativec nejsem,

"Mnohem více by se toho dalo říci o úzkém spojení mezi konzervatismem a nacionalismem, ale nebudu se tímto bodem obšírněji zabývat, protože by mohl vzniknout dojem, že moje osobní pozice mi nedovoluje sympatizovat s jakoukoliv formou nacionalismu. Dodám pouze to, že právě tyto nacionalistické sklony často staví mosty mezi konzervatismem a kolektivismem: od uvažování v pojmech “našeho” hospodářství nebo majetku je jen krátký krůček k požadavku, aby tato národní aktiva byla spravována v národním zájmu. V tomto směru je kontinentální liberalismus, který čerpá z Francouzské revoluce, o něco lepší než konzervatismus. Nemusím ani říkat, že nacionalismus tohoto druhu je něco zcela jiného než patriotismus, a že averse vůči nacionalismu je zcela slučitelná s oddaností k národním tradicím. Ale skutečnost, že dávám přednost některým tradicím své společnosti a cítím k nim úctu, nemusí být ještě příčinou nepřátelství vůči tomu, co je nezvyklé nebo odlišné."

M. Mařák 7.2.2019 20:51

Re: Konzervativec nejsem,

Tady je vysvětlen i můj postoj, proč nemohu být konzervativcem:

http://www.obcinst.cz/proc-nejsem-konzervativcem/

M. Mařák 7.2.2019 20:21

Jediný skutečný konzervatismus

v jeho klasickém a tradičním pojetí je v Evropě navíc islám.

M. Mařák 7.2.2019 20:18

Konzervativec nejsem,

neboť nejbližší je mně tradiční liberalismus. O něm ale, jak vidím, vůbec nic nevíte.

H. Lukešová 7.2.2019 20:14

Re: Doufám,ze vydrzi

Konzervativec se pozná svým postojem, uznáváním tradic vlastenectví, lásky k půdě, k své vlasti, své kultuře, svému náboženství a svému národu.

Vše ostatní jsou levicové neomarxistické bludy. Cizí naplavenina nemá s pravičáctvím a konzervativismem nic společného.

M. Mařák 7.2.2019 20:14

Re: Doufám,ze vydrzi

Skutečný konzervatismus tak, jak ho hlásá Evola, je mně docela blízký. Ty tři fanatiky toho jejich jediného biblického Boha (judaisty, křesťany, mohamedány), opravdu nemusím, to máte pravdu. Je to jedna stejná banda škůdců lidské civilizace.

M. Mařák 7.2.2019 20:10

Re: Doufám,ze vydrzi

Vy tady fňukáte nad jakýmsi ultralevicovým revolučním kreténem, kterého policie namlátila do lajny. Si udělejte v hlavě pořádek, osobo zmatená...

M. Mařák 7.2.2019 20:08

Trouby mne baví obrazně profackovat

tady na NP, zaslouží si to. Co se týče mého blogu, píši sporadicky, musí mne k tomu dokopat nějaké fake news, či jiné lži buď tady na NP, či někde jinde. Občas mne něco rozesměje, i o tom pak napíši, no a občas se jedná o osobnější věci. Ale rozhodně se nejedná o žádné chrlení a smysl mé existence, nebo co...

H. Lukešová 7.2.2019 20:07

Re: Doufám,ze vydrzi

Já levicová nejsem, levičák jste Vy, svým vítáním muslimské imigrace a odmítáním konzervativních hodnot judeo-křesťanství. Nacismus, komunismus a neomarxismus se mi hnusí, takže mě laskavě neurážejte.

M. Mařák 7.2.2019 19:41

Re: Doufám,ze vydrzi

Proti té rudé revoluční svoloči by měla policie zakročit jako Izraelská armáda proti zdivočelým Palestincům. Ale je to policie a nikoliv armáda, takže musí striktně postupovat v rámci platného právního řádu, jinak by tady na ni levičáci Vašeho typu naskákali jak supové na mršinu...

M. Mařák 7.2.2019 19:20

Odborářskou bandu línou

nemohu ani cítit, ale jedno jim musím přiznat, demonstrace mají pod kontrolou a chovají se při nich v rámci platného právního řádu.

Občané mají ústavou zaručené právo na demonstraci, pokud to probíhá jako ty, které tady organizují odbory, nijak mne to netrápí.

J. Svoboda 7.2.2019 19:10

Re: Rudé zdivočelé revolucionáře

Sice se mezi rabujícími "Žlutými vestami" udílely pokyny v ruštině, ale Putin za to určitě nemůže. Ten by chtěl už do důchodu, ale šťastná ruská populace ho nepustí a chce s ním dosáhnout úspěchu v podobě dnešní české životní úrovně v Rusku do roku 2035. Tak musí trpět. Kdepák, Rusko a Putin a válka nebo tak... :-DDDDD

J. Svoboda 7.2.2019 19:06

Re: Rudé zdivočelé revolucionáře

Kolik aut jste za demonstrací v Husákově totalitě podpálil a kolik obchodů vyraboval? Pochlubte se.

J. Svoboda 7.2.2019 19:03

Re: Rudé zdivočelé revolucionáře

Už si to nepamatujete? Do momentu střelby do demonstrantů a plošného zákazu demonstrace byly na kyjevském Majdanu klidné a nenásilné několikaměsíční protesty proti zkorumpovanému prezidentovi, zaprodaném Kremlu. Kdyby do nás střílel Husák na Národní třídě, taky byste měla takhle jizivé dotazy, osobo nes(t)oudná? V čem spatřujete podobu kyjevských demonstrací s jakoukoliv ze stovek demonstrací a stávek ve Francii od té doby?

J. Svoboda 7.2.2019 18:59

Re: zvláštní,

Odkdy francouzští demonstranti mluví libozvučnou ruštinou?

M. Mařák 7.2.2019 18:07

Re: Rudé zdivočelé revolucionáře

V tom případě nechápu účel Vašich předešlých příspěvků.

P. Grigar 7.2.2019 17:25

Re: Rudé zdivočelé revolucionáře

.. s vaším dovolením použiju váš argument "majdanový".. nežiji tam a nemám přesné informace.

M. Mařák 7.2.2019 17:07

Re: Rudé zdivočelé revolucionáře

Já tu rudou zdivočelou lůzu nebráním.

M. Prokop 7.2.2019 17:07

Re: Doufám,ze vydrzi

Konečně něco pravdivého. Liberál tedy nejste, žádný, ani echt, dokonce ani ten městský, levicový, nebo jak si všichni ti sockomouši říkají.

M. Prokop 7.2.2019 17:03

Re: Rudé zdivočelé revolucionáře

Mně na tom stejně baví ta druhá část. Jak chtějí méně dávat, ale víc dostávat.

M. Prokop 7.2.2019 17:01

Re: Rudé zdivočelé revolucionáře

EUrosoudružka zřejmě vidí jako "echt liberální" vše napravo od komoušů. Nebo to považuje za urážku. :-P

P. Grigar 7.2.2019 16:54

Re: Rudé zdivočelé revolucionáře

.. levicový humanista a ještě k tomu ukňouraný? Tož takhle mi to ještě nikdy nikdo nenapálil. Jestli si tohle přečte někdo z mých přátel, máte je na svědomí, umlátí se smíchy.

Vy jste typický levičák, dopustí se myšlenky a nehledí na následky, vlastník pravdy.

M. Mařák 7.2.2019 16:15

V úterý tady byla stávka organizovaná

odbory. Státní sektor. V Paříži tuším skoro dvacet tisíc manifestujících, pořádek, disciplína, nic rozbitého, nikdo zraněný, nic zapáleného, no problem.

F. Houžňák 7.2.2019 15:52

No, a teď se vše trošku zamotává a ukazuje se,

jaké jsou všechny francouzsko-německé tirády o sjednocování Evropy jenom kecy cílící na ovládnutí všech ostatních. Francie odvolala svého velvyslance z Itálie, protože se předseda jedné z italských vládních stran setkal se zástupci Žlutých vest. Vlastně by to Francouzům nemělo vadit, když jsme přece ten jeden evropský národ a "ever closer Union", ale nějak jim to vadí. Zvláštní. Že by všichni tihle EUpolitici lhali?

H. Lukešová 7.2.2019 14:48

Re: Doufám,ze vydrzi

Vy neomarxisté máte jiný hodnotový sytém, takový pokřivený.