7.12.2022 | Svátek má Ambrož, Benjamin


Diskuse k článku

FAUDA: Zpravodajci varují před palestinskou intifádou

Izraelská armáda provádí od jara téměř každodenní bezpečnostní operace v palestinských městech na Západním břehu, a čím déle pokračují, tím víc sílí i ozbrojený odpor Palestinců. Zásahy začaly po vlně teroristických útoků, které si vyžádaly devatenáct mrtvých Izraelců. Teď ale řada bezpečnostních představitelů varuje, že může vypuknout třetí intifáda.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
D. Rajninec 12.9.2022 5:01

Zaujímavá myšlienka - palestínci sa odmietajú vzdať ! A prečo by sa mali vzdávať , hlavne komu by sa mali vzdať?

Nie som odborník na Palestínu , ale neviem sa zbaviť dojmu , že džihad a intifádu si židia a palestínci pravideľne vymieňajú .

Nebolo by už na čase pokojne sa rozísť o dvoch štátov ? Iba ak by o tom istom m2 hovorili palestíci a židia , že je ich !

Potom sa bude treba vraždiť ďaľších 100 rokov! Len netreba zabúdať na potenciu palestínskych mužov , aby ich za pár rokov nebolo 3-10 x viac ako židov.

O. Machluf 12.9.2022 7:39

Zajímavé je, že Plastelinci vždy začnou a džihádu nebo kladenim nepřijatelných podmínek pokaždé, když mají vlastní stát na spadnutí viz rok 2000. Proč asi, co myslíte?

J. Lukavsky 12.9.2022 7:40

"Nebolo by už na čase pokojne sa rozísť o dvoch štátov ?" Dobrý nápad, to už ale udělala OSN v r. xxxx. Namalovala oba státy na mapě. Problém ale je v tom, že Arabové uznají jediný stát a to Palestinu na celém území, až k moři, do kterého hodlají Židy zahnat. A to bude ten problém, že Židi se neuvědoměle odmítají nechat zahnat do moře. No a s tím nepoměrem mužů... v Šestidenní válce byl poměr 1:20 a kupodivu to dopadlo jinak. J.L. end

O. Machluf 12.9.2022 8:41

Palestinci si libují v roli obeti. Je to jednodušší než budovat vlastní stát z ničeho, jako to dělali naší předkové. V roce 1948 jsme stali na stejné startovní čáře.

O. Machluf 12.9.2022 8:41

Palestinci si libují v roli obeti. Je to jednodušší než budovat vlastní stát z ničeho, jako to dělali naší předkové. V roce 1948 jsme stali na stejné startovní čáře.

K. Křivan 12.9.2022 19:45

V roce 1948 stáli na stejné startovní čáře inteligentní, vzdělaní a pracoviti Židi vedle neinteligentních, nevzdělaných a líných Arabů.

Palestinci jsou obětí vlastní lenosti, stupidity a islámu.

J. Farda 12.9.2022 20:57

A islamistického fanatismu. :-(

H. Lukešová 12.9.2022 8:44

1) Palestinských Arabů nebude víc jak Židů, židovská porodnost masivně vzrostla, zatímco zatímco to arabská výrazně poklesla a k tomu židovská alíja, takže o židovskou většinu v Izraeli bych se nebála, to Evropané by se měli starat o svou natalitu, Evropané jsou stále více přemnožováni muslimy.

2) Za džihád a intifádu můžou jen a jen palestinští teroristé, ti útočí na Izraelce, ničí jim pole, která obdělávají, domovy, kde bydlí, na světě není více destruktivnější skupiny obyvatelstva než tzv. Palestinců. Izraelci se brání, palestinští teroristé útočí.

3) Dvou-stání řešení? Naprosto vyloučeno, když je většina palestinského arabského obyvatelstva napojena na různé teroristické organizace.

4) Zlu se neustupuje. S teroristy se nevyjednává, ale bojuje.