3.5.2024 | Svátek má Alexej


Diskuse k článku

EVROPA: Zastánci brexitu, jejich lži a demagogie

Politici, kteří s takovou vehemencí prosazovali brexit, mají jednu společnou věc s Jiřím Paroubkem v době českého předsednictví EU. Všichni zmínění totiž nebyli absolutně schopní domyslet důsledky svého jednání.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Jurax 5.7.2016 16:04

Od europoslance nelze čekat

že by s brexitem souhlasil. Navíc je-li to poslanec za zásadové lidovce, že.

Zpívá píseň toho, koho chleba jí. A jí chléb bruselský ...

Z. Koutecký 5.7.2016 16:04

Důsledkem Brexitu

možná bude, že se od GB oddělí Severní Irsko a Skotsko. Od Československa se oddělila Podkarpatská Rus a Slovensko a ublížilo nám to nějak? Migranty ze zemí EU tam bude jistě klidně pouštět a zaměstnávat dál, pokud je bude potřebovat. Sociální systém už dnes mají různé země v EU různý, v řadě případů podmíněný i u imigrantů odpracováním určitého počtu let. Příchod imigrantů ze třetích zemí GB už dnes striktně omezuje, má na to dokonce od EU výjimku. Na dotacích neprodělá, protože je čistým plátcem příspěvků do rozpočtu EU, i když i tady má GB výjimku a platí méně než na ní původně připadlo. Význam Londýnské City asi klesne, z čehož prý bude mít radost Washingtonská burza, ale jak moc velká ztráta to bude pro GB nevím. Na nějaký katastrofální propad obchodu nevěřím. Na Rusko valíme sankce a přesto s ním i takové Německo vesele obchoduje dál (viz např. Nordstream). Když jde o kšeft, tak nic než prachy nehraje roli.I ten nafoukaný Erdogan se nakonec Putinovi omluvil v naději na obnovení obchodu.

t. peterka 5.7.2016 16:02

S EU mi koresponduje několik termínů 1: "Dotace" ...utrácet peníze vydělané jinde je nemorální..2: EK řešila 2 problémy: řecká fin. Vytištěním nových peněz čili přenesením problémů do budoucnosti. Migrační krize: nekonečné hledání "evropského řešení"..cili opět nic...Co ovšem jde dokonale je byrokratické omezování libovolné lidské činnosti.3: Terorismus: ..hledat kterak omezit držení zbraně obyvatelům evropy...v době teroristické ho útoku v Belgii,místo rozhodne ho projevu se paní Moderními rozpláče...Domníváte se pane Zdechovský, že je možné v EU něco změnit?

K. Pavlik 5.7.2016 17:05

Re:

Takovy absurdni napad - Cesko by mohlo volit poslance do EU s kterymi souhlasi. Nejit k volbam je samozrejme strasna vyhoda - tuto moznost jsme za socializmu nemeli, jen by se to nemelo zneuzivat.

P. Čech 5.7.2016 17:26

Re:

Aktivní účast ve volbách by měla patřit mezi občanské povinnosti. Pokud by si tuto občanskou povinnost nějaký občan neplnil, stejně jako i jakoukoliv jinou občanskou povinnost, měl by být zbaven občanských práv (prosím neplést si s právy lidskými). Ono totiž nechodit k volbám a následně frflat dokáže každý de- bil, který nechce nést za nic odpovědnost.

M. Prokop 5.7.2016 18:15

Re:

Je-li někdo blb, nechce se mi ho nutit chodit něco rozhodovat.

Takže povinnost ne.

P. Čech 5.7.2016 20:51

Re:

Vy byste určitě nikoho nenutil. Povinnost plnění občanských povinností obecně je totiž naprosto zásadní. Je to také o té, tolik u nás vzývané, demokracii. Demokracie totiž neznamená, že si každý může dělat co chce, to je anarchie. A přesně to u nás panuje. Každý si může dělat co se mu zrovna zlíbí, plnění občanských povinností je bráno mnoha lidmi jako nepřípustný nátlak a podle toho to také potom obecně vypadá. Blížíme se k všeobecnému chaosu a zmatku, čili typické anarchii.

L. Novák 5.7.2016 21:08

Re: právo vs. povinnost

Občan má volební PRÁVO, ne povinnost. Vy tu účast na volbách vykládáte jako kdysi za totality soudruh kapitán Lomický na PŠM v Boru u Tachova. Byl to obyčejný automechanik, ale stal se pro peníze vojákem z povolání. Říkali jsme mu "náčelník chaos". A velmi ho zaskočilo, když jsem ho upozornil, že účast na volbách je pro občana právo a ne povinnost, jak tehdy tvrdil. :-P

P. Čech 6.7.2016 7:27

Re: právo vs. povinnost

To je věc názoru. Podle mne, pokud občan nevyužívá své, jak říkáte právo volit, nemá zároveň právo do čehokoliv ve státě mluvit.. Pojem "volební právo" byl opět vymyšlen politiky a to v dobách, kdy právo volit bylo mocnými lidem a nebo ženám upítáno. Dnes toto "právo" nikomu upíráno není a jestliže se ho někdo dobrovolně vzdává, vzdává se zároveň veškerých výdobytků systému. Proto toto právo řadím mezi občanské povinnosti, aby se předešlo nedorozuměním a nástupu anarchie.. Občan totiž má mít nejen právo, ale i povinnost se účastnit ne věcech veřejných, tedy i na vládě a moci. Pokud se tohoto občan dobrovolně vzdává nemá být obdařen systémem jakýmikoliv občanskými právy. Tedy např. na různé sociální dávky a pod.

M. Prokop 5.7.2016 22:10

Re:

Máte v tom hockey. Rozhodovat o občanských záležitostech je právo, nikoliv povinnost. Jsem rád, že mám rozličná práva, ovšem je jen na mne, která z nich využiji. Povinnosti plnit musím, těch by ovšem mělo být přiměřené množství. Tomu se říká liberalismus. S chaosem a zmatkem to nijak nesouvisí.

"Povinnost plnění občanských povinností " - nemáte tam těch povinností nějak moc?

Demokracie je pouze způsob organizace vyslovování vůle. Zdaleka ne to, že by si každý mohl dělat co chce. Jen k tomu musí mít většinu, takže v demokracii se snadno může stát, že si A a B klidně odhlasují okradení C. To je bohužel velká nevýhoda, ovšem všechny ostatní formy vlády ji obsahují také.

V. Braun 5.7.2016 17:43

Re:

No vidíte, a mě s EU korespondují zase jiné věci

1: Společný trh s jednotnými předpisy a tím zjednodušení přístupu, například dodavatel elektrospotřebičů nemusí dávat přístroj k přezkoušení v každé zemi zvlášť, postačí jen jednou pro celý trh.

2: Volný pohyb osob, využívá ho dost Čechů pracujících zcela legálně v různých zemích EU

3: Spolupráce v bezpečnostní oblasti, například společná energetická politika nebo výměny informací o teroristech, i když tam je ještě hodně práce.

Sice nejsem pan Zdechovský, nicméně moje odpověď je, že se EU mění stále, v posledních letech více než dříve, a jistě se měnit nepřestane.

M. Prokop 5.7.2016 18:16

Re:

Mění.

K horšímu.

Dříve svobodu zvyšovala (proto jsem dříve byl pro členství), teď snižuje (tak jsem proti členství).

F. Houžňák 5.7.2016 18:42

Ano, třeba společná energetická politika

spočívající v tom, že Německo nutí všem členům EU svoji ideologicky podmíněnou, zcela nespolehlivou výrobu energie z větru a sluníčka, přičemž mají všichni vypnout všechny jaderné a uhelné elektrárny, které celou elektrizační soustavu drží při životě. Informace o teroristech, jak se člověk mohl dozvědět v posledních týdnech, se v podstatě nevyměňují, a když se vyměňují, tak jenom do šuplíku. Jsou i výjimky, ale je jich zjevně dost málo. No a volný pohyb osob - Německo zakazovalo 7 let špinavým Slovanům u nich pracovat, a teď nakazuje třeba všem zahraničním firmám, že musejí platit svým řidičům německé mzdy - samozřejmě čistě jenom z dobra srdce, aby se ti lidé měli lépe, a ochrana vlastního trhu - toho zcela volného EUtrhu - jim samozřejmě ani na mysl nepřišla. A tak by se dalo pokračovat dál. Ostatně za císaře pána jste se mohl odstěhovat třeba do Francie, založit si tam firmu nebo žít z vlastních peněz, a pokud jste řádně platil daně, nikdo vás neotravoval. A to prosím úplně bez EU. Že to těm opěvovačům skvělého světa pouze a jenom díky EU už neni blbý ...

L. Novák 5.7.2016 21:16

Re: Ano, třeba společná energetická politika

Bingo!

Energetika? "Bilionový tunel OZE", zák. 180/2005 Sb. o podpoře OZE, opsaný zločincem Bursíkem z Německa a prosazený sjednocenou levicí v Poslanecké sněmovně - no to jsme to opravdu vyhráli!

t. peterka 7.7.2016 10:53

Re: omlouvám se pane Braun..

Eu má řešit věci podstatné, čili Váš bod 2 a 3 ..

v bodě 1 souhlasím jen částečně..každá země by si toto měla určit sama...Co se elektrospotřebičů týče vzpomínám na nařízen omezení výkonu domácích vysavačů..tím by se zabývat nemuseli.

M. Prokop 5.7.2016 20:45

Domníváte se pane Zdechovský, že je možné v EU něco změnit?

Zdechovský nejsem, ale domnívám se, že ano. K horšímu určitě. Juncker a pár dalších už s nějakými nápady přišli.

C. Hulka 5.7.2016 15:09

Parazit Zdechovský

který se v životě neživil prací to ví nejlíp. Jde mu, tý svini vyžraný, totiž o koryto.

P. Rada 5.7.2016 15:17

Re: Parazit Zdechovský

Čím se živíte Vy? Ptám se i s ohledem na příspěvek k problematice "poctivé práce" uvedený níže.

S těmi "sviněmi vyžranými" ale máte kus pravdy. Statistiky otylosti totiž hovoří, že v ČR to platí prakticky o polovině populace. Jak jste na tom?

http://www.zijzdrave.cz/kila-navic/obezita-a-nadvaha/cesi-a-obezita-%E2%80%93-jak-jsme-na-tom/

J. Jurax 5.7.2016 16:12

Re: Parazit Zdechovský

Ale kuš - utrpěl sice humanitní vzdělání, ale přinejmenším podle Wiki se nedá říct, že by se nikdy neživil prací.

Nemluví z Vás závist? V Kuksu je mají sochu Závisti na straně odsouzeníhodných hříchů; je zpodobněna jako odpudivá stará ženština vlastní jazyk jazyk si hryzoucí ... :-)

C. Hulka 5.7.2016 17:05

Re: Parazit Zdechovský

Makám celej život, už dlouho. Závidím? Ani náhodou, není co závidět. Nesnáším vychcánky a flákače jako je tenhle pašíček.

J. Tachovský 5.7.2016 14:25

CZexit by byl naprosta katastrofa

zejmena pro ceske europoslance, kteri by se pak museli zitiv poctivou praci.

P. Čech 5.7.2016 14:51

Re: CZexit by byl naprosta katastrofa

Tak, tak. To by byli asi tak jediní, kdo by to negativně pocítil. Možná ještě jejich potenciální nástupci - Bohuslav Sobotka,, Zaorálek a možná ještě i jiní, neúspěšní politici, kteří neumí pořádně pracovat a proto se živí žvaněním.

P. Rada 5.7.2016 15:12

Re: CZexit by byl naprosta katastrofa

Pane Tachovský když už se snažíte opřít o pojem "poctivá práce", měl by jste jmenovat dotyčnou minoritu které se to opravdu týká. Poctivou prací se v ČR dnes totiž živí sotva kdo. Zato šikana je zde nebývale rozbujelá:

https://www.novinky.cz/domaci/407165-cesi-patri-v-praci-k-nejsikanovanejsim-evropanum.html

V úhrnu ale vesměs jde o drancovačku přírodního bohatství ze které někdo těží více - jiný méně - avšak pravidelně systémem "po nás potopa". Svědčí o tom jak 3.5x přektočená ekostopa, mizející ložiska domácích nerostných surovin a nebo 80% zemědělských ploch v nájmu a proto celoplošně klesající úrodnost doháněná dnes chemií co ale otravuje kde jaký vodní tok.

Proto bych od Vás rád slyšel specifikaci těch údajně "poctivě pracujících".

M. Prokop 5.7.2016 15:46

Re: CZexit by byl naprosta katastrofa

Ten, kdo vyrábí něco potřebného, případně koná pro zájemce potřebné služby se živí poctivou prací.

Ne tak příživníci na penězích z Brusele, vymýšleči ekostop, GW, boje s CO2 etc.

Bez chemie či GMO by byla lidí ani ne polovina, což je zřejmě cíl ekoteroristů.

P. Čech 5.7.2016 17:38

Re: CZexit by byl naprosta katastrofa

Nejen příživníci na penězích z Brusele, jak říkáte, ale i všichni politici všech politických stran, které jsou v parlamentu. Tyto jsou totiž všechny financovány ze státního rozpočtu, tedy i z mých či Vašich peněz. Dochází zde k nevídanému paradoxu. Nevím jak Vy, ale já nesnáším komunisty. Ovšem na zákiladě zákona je z mých peněz financována m.j. i KSČM S tím se nikdy nehodlám smířit. Politické strany obecně by měly být financovány výhradně z příspěvků svých členů, ev. svých voličů a sponzorů. Potom by to bylo naprosto spravedlivé.

M. Prokop 5.7.2016 18:17

Re: CZexit by byl naprosta katastrofa

Ano.

P. Rada 5.7.2016 19:39

Re: "Naprosto spravedlivé"?

A což takhle politické strany pane Čechu rovnou zrušit? .... To asi zas nechcete - že?

Naivita uvažiování Vašeho i pana Prokopa je ale zřejmá s problému který oba přehlížíte. Totiž s toho, že strany nežijí zdaleka jen ze státního příspěvku ale zejména s moci kterou si vítězstvím ve volbách přisvojují. Propojení podnikatelské sféry s politikou je totiž daleko nebezpečnější aspekt.

Ten státní příspěvek má spíš tu funkci, že malé strany bez kapitálu které nepřektočí pětiprocentní hranici potlačuje až likviduje a s nimi všechny jejich ideje. Celostátně tak volby vyhrávají větší peníze.

Ten kdo má dost peněz se presentovat totiž může zaplatit dotyčné volební experty a agentury - prostě rozjet ve velkém kampan - reklamu - i když třeba klamavou. Takový daleko spíše uspěje a zejména u prostě smýšlejících. Propojení politiky s podnikáním je pak často účelové - aby se investice dotyčným v popředí i pozadí zhodnotila.

Tací kteří si podle Vašeho náhledu dělají politiku jen ze svého a pro sebe či nejbližší sice také doposud existují, jejich aktivita opravdu mívá vysokou hodnotu - ale pravidelně jen někde v zastrčené lokalitě - např trempské osady. To je politika kterou obdivuji. Ukočírovat mnohamilionový konglomerát jen na základě osobního entuziasmu prakticky nelze.

M. Prokop 5.7.2016 20:48

Re: "Naprosto spravedlivé"?

Zelený sedmilhář o naivitě? Chucpe!

P. Čech 5.7.2016 21:01

Re: "Naprosto spravedlivé"?

Vážený pane Rado, celý systém, založený na volné soutěži politických stran je veskrze špatný. To by měli všichni naši občané s přihlédnutím k politickým systémům od roku 1920 vědět. Je zde jedna zásadní otázka. Je parlamentní demokracie demokracií zastupitelskou? Podle mne by měla být. V tom případě ovšem nemohou občany v parlamentu zastupovat politické strany, ale konkrétní osoby, které také do PS musí být voleny. U nás voleny nejsou, jsou voleny politické strany a hnutí. Celý náš politický a společenský systém, ve kterém politické strany ovládají zcela a nebo z větší části demokratické moci zákonodárnou, výkonnou a soudní je zásadně špatný, neefektivní a nesmyslný. Hlavně je nedemokratický, protože demokracie (jakákoliv) je - demos kratos - vláda občanů a nikoliv vláda a moc politických stran nad občany. A o tom to všechno je a z toho se také odvíjí nefunkčnost našeho systému, který občané neberou za svůj.

Z. Rychlý 5.7.2016 13:47

Možná bych se nad těmi argumenty

i zamyslel, kdyby je neříkal EU lidovec. Opak bude spíš pravdou, taková je s lidovci zkušenost.