3.5.2024 | Svátek má Alexej


Diskuse k článku

EVROPA: Zaděláváme si na nového Hitlera?

Tehdy mělo problém Německo. Prohraná válka, svazující versailleská smlouva, ekonomické trable. Dnes má problémy celá Evropa, vleklé recese, problémy s eurem, asijská konkurence, ale především nevídaná imigrační vlna zaplavující Unii.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
K. Křivan 10.9.2015 11:19

Re: Němci, doufám že většina - se nezbláznili

Přesně tak.

K. Křivan 10.9.2015 11:17

Každý diktátor by byl lepší,

než vláda islámu.  Opravdu každý. Kromě Stalina.

K. Křivan 10.9.2015 11:15

Re: Čistě teoreticky.

Pinocheta bych bral.

P. Vaňura 10.9.2015 10:21

Myslím že ŽÁDNÝ římský diktátor

v době fungující republiky NEBYL ZAVRAŽDĚN a rodiny se ještě dlouho po jeho smrti chlubily tím, že jeden z jejich předků zastával tuto funkci. Ač měl diktátor teoreticky absolutní moc, stalo se, že po skončení ÚKOLU byl donucen odstoupit, když to neudělal sám. Diktátor totiž nebyl nikdy jmenován jen tak, ale vždycky s nějakým konkétním úkolem. Většinou odstoupil, když ho splnil a čím dříve to bylo, tím byl slavnější, např. "za dva měsíce ukončil vítězně válku a učiniv několik reforem se po třech měsících vzdal funkce." Každý občan mohl po skončení funkce požádat, aby diktátor obhájil své činny.

Špatnou pověst získala diktatura až za 100 let v případě Sully a Caesara, kteří se ovšem své funkce chopili v podstatě vojenským převratem. Ale dokonce i ten Sulla, když, patrně v důsledku nemoci, funkci diktátora po letech složil se otázal, zda někdo z občanů nechce, aby obhájil své činy.

P. Vaňura 10.9.2015 10:08

Připomínám, že F. D. Roosevelt

r. 1933 říkal, že "pokud současnou ekonomickou krizi nevyřeší demokracie, zvolí lidé diktaturu, tak, jako se tomu stalo v Evropě."

Nouzová opatření pro zvýšení zaměstnanosti, která prováděla Rooseveltova vláda byla v mnoha směrech téměř TOTOŽNÁ, s tím, co dělal v Německu Hitler a v Itálii Mussolini.

M. Bílý 10.9.2015 10:05

Omlouvám se

pochybuje má být pochybuji

M. Bílý 10.9.2015 10:03

Čistě teoreticky.

Když už diktátor, tak žádný Hitler ale Pinochet. Pokud ta situace s diktátorem jakéhokoliv typu (vždy je to o krk) nenastane budu šťastný. Pochybuje ale, že se v Evropě najde nějaký Eisenhower (viz níže na 03:00 a další).

K. Janyška 10.9.2015 9:38

Ága Merkel a Áda Hitler. To je ale ode mne hnusné a

zavrženíhodné... Dzp.

V. Čermák 10.9.2015 9:23

Tim Hitlerem

zdaleka nebyli nadšeni jenom Němci ... Ono se to teď moc neventiluje, ale ze začátku se líbil minimálně ješte Američanům a určitě hodně dalším. Až po čase se ukázalo, co je to zač, nebo možná se sám v průběhu času zvrhnul. Socialista to sice byl od začátku, to ale levičákům nevadí ...

R. Gramblička 10.9.2015 9:07

Re: Stacil by Eisenhower

Hm, no vida, tak inspirace by byla

R. Gramblička 10.9.2015 9:06

Re: Volání po vládě silné ruky

jenže demokracie má v sobě zabudovanou sebedestrukci, pakliže se rozhodování dostane do rukou voličům, kteří na ní nejsou zvyklí a neberou ji vážně

R. Gramblička 10.9.2015 9:03

Mám dojem

že Němci si budou ten svůj komplex historické viny léčit tak dlouho, až najednou žádní Němci nebudou (anebo až budou ve vlastním státě menšinou)

I. Mertl 10.9.2015 8:32

Volání po vládě silné ruky

je prostě hovadina, Vráťo. Diktatura nutně vede k bezpráví - zvláště v dnešní době - římský diktátor mohl být kdykoli zapíchnut, když se vymknul z řetězu. Chtělo to jen osobní odvahu v senátu. Dnešní doktátor má kolem sebe obrovský obranný potenciál a může proto přežívat celá desetiletí, když se nepustí do vnějších dobrodružství. Lépe se spolehnou na demokratické instituce, třeba konečně začnou konat. Ostatně, chvála české vlády proti evropské nesedí - ti naši totiž zatím nemuseli prakticky nic řešit, kdyby museli, dopadlo by to podobně jako v Maďarsku. Na rozvahu a rozhodnost zrádce zrádců bych nespoléhal.

A. Alda 10.9.2015 8:28

Dík za informaci.

To jsem nevěděl.

A. Alda 10.9.2015 8:27

Řeknu to jednodušeji a příměji:

Jde-li o život, je i Hitler dobrý.

Vláda, která nechce být smetena nějaký novým Hitlerem, se musí starat hlavně o to, aby lidem nešlo o život a o existenci. A ne nebezpečí zvyšovat nebráněním občanů před lidmi, kteří jejich bezpečí mohou vážně ohrozit.

J. Fridrich 10.9.2015 7:22

Němci, doufám že většina - se nezbláznili

Němci, doufám že většina - se nezbláznili. Zbláznila se Merkelová a část levicové inteligence ( jestli se za inteligenci vůbec dají považovat ).

Přirovnání - ona, Merkelová, si pozve návštěvu, ale po sousedech - čili nás - chce, abychom je přijali, pohostili a dokonce začíná tlačit a odsuzovat nás za to, že její hosty domů nechceme. Myslím, že by se její předchůdci, počínaje Adenaurem, za takovou krávu styděli. Vždyt' ona pracuje intenzívně na tom, aby jejich poválečné, skvělé dílo totálně zničila. Ta návštěva čítá jen letos cca 800 000 lidí, ve většině případů lidí nepřátelských, nepoužitelných - a hlavně nebezpečných. Jak se chová druhá a třetí generace těch ještě pracovitých, co přišli po II. světové válce vidíme v jejich městech, ale i v jiných zemích západní Evropy víme - a mnohdy i vidíme.

I. Teren 10.9.2015 3:00

Stacil by Eisenhower

V roku 1954 nariadil president Einsenhover deportacie ilegalnych obcanov Mexica z USA, tzv. operacia "Wetback". Bolo deportovanych alebo uslo nazad do Mexica asi 1.3 miliona ilegalov.

https://en.wikipedia.org/wiki/Operation_Wetback

P. Dvořák 10.9.2015 2:47

Co to je za hloupé přirovnání k Hitlerovi?

Opravdu je autor přesvědčen o tom, že Hitlerova doktrína spočívá v tom, že lidé - cituji:

"Zalézají do své ulity politické korektnosti a ohánějí se liberálními hodnotami. Jenomže když se lidé bojí o své rodiny a budoucnost svých potomků, tak je slabomyslné jim říkat: „Nebojte se, vždyť je jen neznáte. Všichni nejsou zlí.“ Začnou kašlat na celoevropské hodnoty a semknou se k ochraně svých rodin. Košile bližší než kabát, to platilo odedávna."

Nebyla náhodou Hitlerova politika zaměřená na rozpínavost, což je přesně to, čemu dnes ze strany části Afriky a Asie čelíme? Nestojíme náhodou my proti politice hitlerismu, i když tato politika v současné době nemá konkrétního vůdce?

Tedy nevím jak komu, pan Vratislav Hlubuček bude jistě opačného názoru, ale mně je opravdu bližší evropská košile, než arabský (většinou islámský) kabát.

J. Kanioková 10.9.2015 1:56

Obávám se,

že ta pseudodemokracie, která v současnosti ovládá Evropu, se nevzpamatuje.. Na to je příliš zbabělá, farizejská..

"Zavádějící" migrační politika EU povede k více utonutí dětí, Nigel Farage varuje - http://jdem.cz/btrxu2

Poradce izraelských premiérů: Je to váš konec - http://jdem.cz/btrxf7

Saláfisté na náborové tour mezi uprchlíky - http://jdem.cz/btrxe9

T. Pansky 10.9.2015 0:46

Dekuji za sdilene vedomosti.

S. Kalužík 10.9.2015 0:42

Bohužel, vážený pane Hlubočku.

obávám se, že Vaše téze je příliš moudrá, než aby byla pochopena a akceptována.

No, velmi si přeji, abych se mýlil :)