24.9.2020 | Svátek má Jaromír


Diskuse k článku

EVROPA: Záchranný paskvil EU

„Premiér České republiky začíná dostávat kapky za svůj poměrně nekompromisní postoj vůči plánu Německa a Francie na vytvoření záchranného plánu, kdy si EU vypůjčí peníze a nacpe je členským zemím v jakémsi chucpe mišmaši grantů a půjček. Jako by EU byla nějaká entita vládnoucí nějakému majetku.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Valenta 4.6.2020 8:52

Klid Holásku. Babiš se jako obvykle podělá, a tento jeho odpudivý postoj mu naštěstí bude rozmluven. Předpokládám, že hlavními rozmlouvači budou Poláci a Slováci a možná i Maďaři, kteří snad lépe chápou, že bez celkové rekonvalescence EU nedojde ani na tu jejich. A tak konečně by V4 byla nějak prospěšná.

A co ta lumpárna týkající se Babišova gigantického střetu zájmů a kterou se náš milý oligarcha snaží "nenápadně" protlačit parlamentem, ta Vám vůbec nic neříká, že.

A. Renjascu 4.6.2020 8:37

Každý Sojuz se jednou rozpadne a EU rozhodně nebude vyjímkou, protože každý Sojuz v průběhu času zkostnatí. Mohli jsme to sledovat nedávno u komunistického bloku a od určité chvíle to sledujeme v EU. Čím více se něco blíží rozpadu, tím větší je snaha to sešnerovávat, protože tam, kde se vytratili ideje, tam nastupují administrativní příkazy. EU je jako sklad vyhořelého paliva, kde se odkládají politici, kteří již doma nemají - a často ani neměli - co nabídnout. Ze skvělé myšlenky realizované v EHS zbyla jen prázdná slupka. Škoda, uvidíme co přijde a jak to dopadne. Velkou neznámou je, že každý umírají čuník nebezpečně kope a nikdy nevíte, zda se jej podaří udržet.

V. Novák 4.6.2020 8:37

Nepřekvapivě...

V. Novák 4.6.2020 8:35

Naši zemdělci a zpracovatelé nás uživit dokážou - stačí je dva-tři roky nedusit mocně dotovanou pseudokonkurencí ze Západu.

A začít by se mohlo tím vysmívaným zákonem o podílu českých potravin v řetězcích. Nebo možná koncem toho vysmívání.

V. Novák 4.6.2020 8:33

Tak znova, pane Holásku:

Jak se mohli Číňani vracet do Itále z oslav Nového roku, když čínský Nový rok nastal letos 25. ledna, oslavy byly v Číně zakázány a už 23. ledna vyhlásila čínská vláda karanténu?

M. Moravcová 4.6.2020 8:30

Břitké a skvělé. Díky.

J. Vágner 4.6.2020 8:29

Míra ignorace a neschopnosti, kterou EU předvedla v průběhu krize byla jen těžko k uvěření. Ovšem pro ty, kteří to chápou jako příležitost, jedno připomenutí. Tahle zem pozbyla schopnost samostatně cokoliv produkovat skoro absolutně. Už se neumíme ani sami uživit.

K. Nový 4.6.2020 7:58

Asi jste to myslel jako ironii, ale mohl byste mít pravdu.

Bohužel.

P. Victorin 4.6.2020 7:47

Nelze předpokládat, že jednotlivé účastnické státy EU, své nejschopnější jedince, které v politice vygenerují, si nenechají pro sebe, nýbrž postoupí je Bruselu. Jinými slovy - nelze realisticky předpokládat, že EU přestanou řídit nikým nevolení "političtí neumětelové" z jednotlivých členských států.

Přesto EU může představovat racionální přínos svým účastníkům, za předpokladu, že budou zásadně omezeny její pravomoci vůči jednotlivým státům.

Možná náprava stávajícího nevyhovujícího stavu EU spočívá v omezení jejích nadnárodních práv na pouhou optimalizaci vzájemného pohybu občanů a zboží, policejní spolupráci v rámci Interpolu a vojenské v rámci NATO, bez kontraproduktivního zasahování do ostatních oblastí legislativy účastnických států...

J. Nevrkla 4.6.2020 7:40

Necítím žádnou potřebu být solidární s jižními státy. Mají nejvyšší nezaměstnanost a nejvíce si stěžují, že se neobejdou bez práce migrantu, Španělé se chlubí mimořádně drahymi architektonickými výtvory a plánují zaručený příjem pro všechny, EU chce investovat biliony do řízení klimatu. To je tak úchylné, že se to musí zhroutit. Snad to nebude doprovázeno občanskými válkami. Už je ale jasné, že dlouhodobě zchudneme. Pryč z EU nebo její demontáž, to je jediná rozumná aktivita.

J. Vocilka 4.6.2020 7:40

Nejlepší by bylo, kdyby se náš premiér ujal řízení celé EU a dal jí do pořádku.

Ekonomika by šlapala a zdroje jsou.

K. Nový 4.6.2020 7:09

M. Němec už své žvásty dodal ale kvalitnější rozhodně nebyly.

K. Nový 4.6.2020 7:08

Tak, tak.

Nevyšší čas EU opustit.

Britové už jsou pryč. Měli kliku.

R. Tichý 4.6.2020 6:39

Souhlas.

M. Matura 4.6.2020 5:54

Jen idiot by ručil někomu za úvěr, na jehož čerpání a splacení nemá žádný vliv. Ručit prý bude samotná Unie. Nebude to náhodou spíš tak, že ručit budou jednotlivé členské státy? Česko bude jedním z ručitelů a věřitel si při nesplácení úvěru může vybrat jakéhokoliv ručitele ke splacení. A to CELÉHO dluhu, nikoliv nějaké poměrně částky, kterou Česko bude čerpat. Tím se ovšem Česko stane trvalým vazalem bez možnosti opuštění Unie bez uhrazení CELÉHO nesplaceného dluhu, případně pouze s převzetím tohoto ručení CELÉHO nesplaceného dluhu. Možná i to je ten hlavní důvod zločinného návrhu.

M. Hartmann 4.6.2020 3:12

Je to má reakce na příspěvek pana Němce. Omlouvám se za chybné umístění.

M. Hartmann 4.6.2020 3:10

Českou ekonomiku nastartují zase jen české ruce, nikoliv váš hloupý komentář. A pokud máte pocit, že to bez té "EU takypodpory" nepůjde, tak já ho spolu s panem autorem nemám, protože tu zaplatíme dvakrát. A to především pro ty nezodpovědné, v článku konkrétně jmenované.

P. Han 4.6.2020 2:44

Je tam řeč spíš o EU. Ale klidně dodejte vlastní žvásty, máte-li pocit, že jsou kvalitnější.

M. Němec 4.6.2020 0:29

Je to jasný, českou ekonomiku nastartujou Holáskovy žvásty.