14.5.2024 | Svátek má Bonifác


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
ja 4.11.2009 11:25

Další polovzdělanec

Vážený humanitní vzdělanče, těch dvanáct hvězd nevymyslel nějaký sochař, to je podle poslední knihy v bibli. A měl jsem o úrovni Vašeho vzdělání lepší mínění. Nebo možná vaši vzdělavatelé to úmyslně utajili, protože by to někdo mohl dát k soudu pro lidská práva jako urážku nekřesťanů a pak by se musel počet hvězd změnit.

RomanL 4.11.2009 12:27

Re: Další polovzdělanec

A myslíte, že to věděl ten, kdo navrhoval vlajku EU...? ;-P

Finrod Felagund 4.11.2009 22:18

Re: Další polovzdělanec

Ano, omlouvám se za to, že jsem nestudoval theologii, omlouvám se převelice, že - navzdory tomu, že křesťanství není mým vyznáním - neznám všechny biblické detaily... zajímalo by mě, co například Vy víte o Hávamálu, to třeba já považuji za významné evropské náboženské dědictví - a Vám je to vzdálené, protože jste (asi) křesťan. Já Vám to nevytýkám, ale rád jsem se poučil, děkuji Vám za Vaši informaci - ale nevím, zda se mám stydět za to, že jsem člověk a nikoliv Bůh, tedy nejsem vševědoucí a vševidoucí.

petr 4.11.2009 14:35

Re: Hvězdičky se nemění

R^

mh od Labe 4.11.2009 11:03

Pokud vím

evropské symboly jako je hymna, prezident a ministr zahraničí zmiňovala odmítnutá evropská ústava. Pokud to zase podvodně nezařídili eurohujeři, žádná hymna nebude (alespoň zatím), prezident se tak jmenovat nebude (jak, to se ještě snad neví) a ministr ZV se bude nazývat komisař "něčeho". Stejně je to jen kamufláž jako vše v tom socanském spolku kam už nás všichni prodali. Ať žije >-

vita 4.11.2009 11:02

Hvězdičky se naposled přidávaly,

když se EU rozšiřovala na 12 členů, hvězdy nesymbolisují státy jako na stars-and-stripes.

Na bankovkách jsou zobrazeny symbolické mosty, které NEJSOU konkrétními památkami.

Zvykl jsem si na hymnu s "Nad Tatrou sa blýska" i bez ní, byť podvědomě po té "moravské pauze" cosi čekám, proč ne Óda na radost. Aspoň to není ani česká ubrečená utahanina ani francouzská pochodová krvežíznivka.

takyimunolog 4.11.2009 10:55

A nemyslíte si pane autore

že problémy, se kterými si lámete hlavu, jsou zcela nicotné?

f 4.11.2009 10:29

???

Myslím, že EU má větší problémy, než libost či nelibost hymny či bankovek. Trochu infantilní článek. Podle mého, je největším problémem EU rozsah moci dané bruselskému úředníkovi, který není nikým volen.

janoryna 4.11.2009 11:26

Re: ??? kdo volí

pražské byrokraty ? a to je problém náš a nikoliv bruselu !

Bac L'Jean 4.11.2009 10:18

Prkotiny

Symboly vzal čert, v porovnání s neustále rostoucí mírou přerozdělování, regulace a federalizace EU mi to přijde jako banalita. :-/

portwyn 4.11.2009 10:05

První dvě souvětí

vypadají jako hezká ironie...jak konečně nastane ten ráj na Zemi pod žlutými hvězdičkami. Ale ona to asi ironie nebyla, že? ;-)

ili 4.11.2009 9:42

Něco tak blbého

jsem už dlouho nečetl! Argumenty jsou fakt pádné, věcné a inteligentně vybrané. Musí každého přesvědčit, jsem nalomen!!!

děteněkam 4.11.2009 9:36

Bla,bla,bla

A ještě jednou bla.

havránek 4.11.2009 9:24

vcelku výstižné

a potvrzuji, že vesnice-město- ghetto Brusel je permanentně rozkopaný a špinavý hnus.

gerontusinza 4.11.2009 9:23

Pane Krejčí, nechápu proč jste to vůbec napsal......

ať jsem četl jak jsem četl, tak neustále bylo slyšet plky plk........:-/ co takhle začít  psát, až budete mít něco ke sdělení, co říkáte?;-D

Dotazník 4.11.2009 9:16

Nové uspořádání EU

Hlavní město: Průser (dříve Brusel)

Sídlo parlamentu: Pštrosbunkr (dříve Štrasburk)

Dotazník 4.11.2009 9:12

EU zrušit a začít znovu a lépe

EU by se měla rozpustit, tedy hlavně poslat domů všechny parazity: Špidlu, Teličku, všechny europoslance a všechnu zbylou ostatní euroverbež.

Dotazník 4.11.2009 9:10

Proč by mezistátní smlouva měla mít vlajku, hymnu a hlavní město?

Nechápu kam na to chodíte. Když se zamyslíte, zjistíte, že problém sžít se s EU má v EU úplně každý, kromě těch, kteří jsou EU placeni (půl mega měsíčně a více). Evropa prostě není homogenní "stát", je to soubor různých kultur a národů. Jako mezinárodní smlouva, která odbourala cla je EU výborná. Rušení cel, daní a poplatků obecně zvyšuje životní úroveň. Jako dodhoda o volném pohybu je taky vynikající, byť pokládám za rozumné, aby si každá kultura (stát) vytvořila určité hranice proti invazi (vojenské i nevojenské) za účelem zachování vlastní identity a tradic. Měna euro je jen podvod na lidech, jehož účelem bylo otevřít stavidla inflace, kterou v EMU (naštěstí) brzdilo nerovnoměrné tempo inflace jednotlivých centrálních bank. Kdo tomu nevěří, ať se zamyslí nad tím, proč dnes v Německu většina věcí a služeb stojí v eurech tolik, co v roce 1999 stály v markách (1 EUR = 1,95538 DEM).

Finrod Felagund 4.11.2009 11:06

Re: Proč by mezistátní smlouva měla mít vlajku, hymnu a hlavní město?

To víte, deset let inflace dělá své.

messenger 4.11.2009 11:07

Re: Proč by mezistátní smlouva měla mít vlajku, hymnu a hlavní město?

Kecate desne... za prvy pul mega a vyssi plat v EC je uplna blbost. Platy zacinaji tak na 50 tisic. Pul mega maji hlavouni. Za druhy 100% inflace v Nemecku od zavedeni Eura je kapitalni kravina

jasan 4.11.2009 9:10

tolik naivity

povrchnosti a blbosti se jen tak nevidi... tohle ma byt ten "novy EUropan".

K smichu a placi zaroven

PETR 4.11.2009 9:02

A sám sobě se líbíte ?

bm2 4.11.2009 9:00

fajn

fajn, dalsia rigorozna praca alebo aspon diplomka rychlokvasky ? Ma to vsetky atributy, je to o nicom a pri zvacseni fontu a zviazani za to moze nejaky Kindl vydat diplom.

Petr Kohout 4.11.2009 8:03

Osvědčený a funkční model je, že hlava Českého státu (Karel IV) je

zároveň i hlavou Evropy (opět Karel IV). Ostatní vládci Evropy VŽDY Českému státu škodili.

aleš 4.11.2009 7:36

to je jak z referát z první třídy

nestudoval jste v plzni?

Mě se zase nelíbí čeští politici a tak se obtížně jako středoevropan ztotožnuji s tolikerým blbstvím a s nadějí hledím na EU kde už i tradice není tak deprimující

daimonion 4.11.2009 8:00

Re: to je jak z referát z první třídy

přesné ... je mi daleko milejší Verheugen či Barroso než Paroubek či Langer ... ;-)

gerontusinza 4.11.2009 9:27

Chápu ...Re: to je jak z referát z první třídy

blbům byli cizí blbci vždy příjemnější jak ty vlastní....;-). důvod? protože těm vlastním lépe rozuměli......... inu napsal jste to co jste napsal a  dobře vám tak....

oh 4.11.2009 11:01

Re: Chápu ...Re: to je jak z referát z první třídy

No mě byli taky příjemnější ti cizí blbci. Dokud nedostali pravomoc o nás rozhodovat...

daimonion 4.11.2009 7:26

Ach ti cizáci ...

... hloupých argumentů proti EU jsem slyšel a četl již hodně, ale tato stupidita vítězí :-D

Sumo 4.11.2009 11:20

Re: Ach ti cizáci ...

Článek je sice blbý, ale není argumentací proti EU, Je to povzdech eurohujera nad kvalitou EU symbolů, a ta je fakt nulová.

Příliš adrenalinu, nebo problém s pochopením přečteného ?