20.2.2020 | Svátek má Oldřich


Diskuse k článku

EVROPA: Všichni stále hledáme Hitlera!

Máme sto let od první světové války a sedmdesát od druhé. Démoni minulosti ale stále žijí v myslích lidí. Pokud se EU nerozpadne nebo nezmění v prostor volného obchodu, budou nás stíny minulosti strašit stále silněji.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 113, poslední: 10.6. 2016 12:31, přehled diskusí

M. Prokop 9.6.2016 10:59

Re: Kdyby nebylo EU, nemohl by nám nikdo

Tak si zkuste představit, jak AfD nám vnucuje své představy pomocí Brusele, tak, jak teď činí Andělína. Čistě teoreticky, bez přihlédnutí k tomu, zda to jsou představy správné či nesprávné, u Andělíny i u AfD.

Mimo to, pokud by ty dekrety byly zrušeny, nestalo by se lautr nic.

J. Novotny 9.6.2016 11:40

Re: Kdyby nebylo EU, nemohl by nám nikdo

Nejsem si úplně jist, co jste chtěl teď vlastně říci.

M. Prokop 9.6.2016 12:30

Re: Kdyby nebylo EU, nemohl by nám nikdo

Tak polopatě, teď nám své pochybné představy vnucuje s pomocí Brusele Andělína, kdyby místo ní byla Frauke a vnucovala by nám, opět s pomocí Brusele, představy AfD, moc by se toho nezměnilo.

Tu poslední větu snad chápete?

J. Novotny 9.6.2016 12:41

Re: Kdyby nebylo EU, nemohl by nám nikdo

Já jsem ovšem reagoval na to, že se někdo odvolává na nějakou dohodu, navíc přes 60 let starou.

P. Vaňura 9.6.2016 20:23

Ta dohoda je stejně stará, jako ty dekrety

A všiměte si, Němci se NIKDY nenavezou do Rusů a jen málokdy do Poláků. Takže to měnění dohody asi nebude na pořadu dne! Útočí se jenom na nás, protože tu mají pátou kolonu!

Z. Švrček 9.6.2016 9:02

Pane Machu, píšete:

"Evropská unie se buď musí rozpadnout, nebo se rychle z gruntu přetvořit..." Bohužel jen první část je správně. Přetvořit, čili reformovat tenhle mrďas, je nereálné. Jde od začátku o konstrukt inženýrů lidských duší, založený na nefunkční představě o fungování civilizace, na osudné domýšlivosti socialistů, kteří věří, že dokáží lidi předělat dle svých představ a nadiktovat jim, jak mají jednat. Pomíjejí, že společnost se utváří spontánně, myriádami každodenních rozhodnutí a činů mravenečků zvaných člověk, které žádný potrhlý socan není schopen předvídat, dopočítat a nadiktovat jim svoje popletené myšlení.

J. Novotny 9.6.2016 9:02

EU dojela na rozšíření na východ.

Rostla rychleji, než dokázala vnitřně zvládat, způsob rozhodování i po reformách je nefunkční.

Jinak je to projekt rozumný, buď budou Evropské země jednat jako celek, nebo budou akorát hřiště pro velmoci.

M. Prokop 9.6.2016 11:01

Re: EU dojela na rozšíření na východ.

EU dojela na zelený socialismus. A přebyrokratizování, případně snahu dotlačit politické uspořádání tam, kde na to "nejsou lidi" (kde máte třeba celoevropské strany?) a ekonomické do socialismu, který je neživotaschopný.

J. Novotny 9.6.2016 11:36

Re: EU dojela na rozšíření na východ.

Pokud vezmu Fr, De, Benelux a Dk (a částečně Finsko, Švédsko), tak ty země mají hodně podobný pohled na základní věci, co hýbou politikou. Zbytek EU je ve vleku, brání se a tak to frustruje jak to jádro, tak ten zbytek. Rozšířením EU se to ještě více vyhrotilo, je skoro nemožné se na něčem dohodnout.

M. Prokop 9.6.2016 12:33

Re: EU dojela na rozšíření na východ.

Hodně podobný? Proč tedy nemají nějakou společnou stranu?

Nevyhrotilo to rozšíření EU, ale rozšíření EUnijních agend. Shoda je možná na zcela zásadních věcech, dál už ne. Jakmile se od idejí dojde k provedení, začne to zákonitě skřípat.

J. Novotny 9.6.2016 12:43

Re: EU dojela na rozšíření na východ.

Společnou stranu? Proč proboha? Rozhodovací moc je v Komisi a Radě, Europarlament si na nějakou moc jenom hraje.

M. Prokop 9.6.2016 14:33

Re: EU dojela na rozšíření na východ.

No a to je ten průser. Pak se nedivte, když někdo píše o demokratickém deficitu.

J. Novotny 9.6.2016 15:03

Re: EU dojela na rozšíření na východ.

No, ale plnou federaci většina neskousla, tak máme zmetek.

R. Langer 10.6.2016 12:31

Re: EU dojela na rozšíření na východ.

Federaci nezkouslo třeba například ani Slovensko... ;-)

S. Netzer 9.6.2016 8:59

Možná

nějaký Mach společně se svou sektou, ale rozhodně ne "všichni".

P. Han 9.6.2016 9:08

Re: Možná

Cožpak vy, vy svého Hitlera nehledáte. Už jste ho našla.

S. Netzer 9.6.2016 9:14

Re: Možná

Kuš, blbe.

P. Han 9.6.2016 9:21

Re: Možná

Jistě, krávo.

M. Prokop 9.6.2016 11:02

Re: Možná

Včetně způsobu vyjadřování.

R. Langer 9.6.2016 9:32

Re: Možná

Jasně, pátá kolono, ty toho o sektách rozhodně musíš vědět hodně... :-D

F. Kodera 9.6.2016 10:59

Re: Možná

A ještě neodpověděla na Vaši včerejší otázku...

K. Janyška 9.6.2016 8:53

EU je socialistickým zlotřilým projektem, jako SSSR.

Kdo to neví, musí studovat teorii spontánního řádu a teprve z ní pochopí co to socialismus ve skutečnosti je. Je napadením přirozenosti. Je rakovinou vývoje lidského světa... Dzp.

M. Prokop 9.6.2016 8:39

Vcelku reálné.

Jenže byrokracie, zelený socialismus a velké státy nevyklidí pozice bez boje. A až boj vypukne, nepůjde rychle zastavit.

E. Vašátko 9.6.2016 7:37

Všichni hledáme Hitlera

Doporučuji ctěnému publiku, aby se zamysleli nad knihou, která již řadu měsíců patří mezi bestsellery v celé Evropě. Jmenuje se :Už je tady zas. Bojím se, že - alespoň tady u nás - stačí jenom málo, aby se nějaký Hitler našel - těch pokusů již bylo a pořád je docela dost, naštěstí zatím selhaly, protože stávající protagonisté na to prostě neměli. Ale stačí člověk, co umí dobře mluvit, bude mít dostatečné charizma, zformuluje nějakou přitažlivou vizi a osloví ty méně přemýšlivé, něco jako Zeman v mladším vydání, měl za sebou peníze - a máme ho přinejmenším u nás. A budeme se všichni divit.

L. Florner 9.6.2016 7:01

Ale, pane Machu...

...mám velmi zlý pocit, že v tom, co jste napsal, je velký kus pravdy. Ovšem v příčině úplně opačně, než to předkládáte a tím, co píšete, jen přikládáte polínka pod oheň, který se tolik snažíte uhasit. Problém Německa přeci není v tom, že by kdysi dávno rozpoutalo válku a pak druhou. Pokud by to tak bylo a měli bychom se mít na pozoru kvůli tomu, pak se musíme mít na pozoru před Francií, Španělskem, Švédskem, Chorvatskem i Itálií...války přeci nerozpoutávalo jen Německo. Problém Německa je v tom, že mu zejména 2. světovou stále všichni mlátí o hlavu a Němcům se to pod kůži zarylo tak důkladně, že už nejsou schopni ani základní sebeobrany (zejména sebeobrany proti blbosti vlastních politických Vůdců). Kdo se o ni pokusí, pokouší se přeci, přeneseně, o stejný typ revolty, o jaký se pokusil jistý Adolf, ergo každý takový člověk je v jádru nacista (jukněte na Pegidu a AfD, obě jsou jen protestními hnutími a reakcí nespokojenosti a ejhle, jejich členové jsou označováni na nácky a sympatizanti za náckovské kolaboranty). Tudíž, nevytahujte na světlo staré hříchy a nesnažte se je jako ohlávku nasadit lidem, kteří o nich slyšeli už jen ve škole...jinak děláte chybu podobnou té, kterou dělaly vítězné mocnosti po 1. světové válce. Co se stalo, stalo se, je třeba se z toho poučit, pamatovat si příčiny a důsledky a jít dál. Setrvalé podezřívání a slova "vy ste byli vždycky takoví" vedou jen k tomu, že "oni takoví budou zase". Protože co jiného jim zbývá.

S odchodem Británie se EU nakonec rozpadne. Naposledy to velmi otevřeně pojmenoval Fico. Zabránit se tomu dá, ovšem to by v Komisi a jiných zašívárnách EU museli sedět lidé politicky nekorektní, zato oplývající zodpovědností, rozumem a empatií. Ti by pak možná řešili skutečné problémy EU, nikoliv pomazánková másla a příkony vysavačů. To je bolestí a budoucím koncem EU, nikoliv Německo.

M. Prokop 9.6.2016 8:44

Re: Ale, pane Machu...

To jste pana Macha asi špatně pochopil. Konstatuje, že jev existuje a má pravdu (ještě nedodal, že dlouhá leta byly podobné problémy s Francií). Německo prostě je největší, nejsilnější, má tendence postupovat dle svých zájmů bez valných ohledů na okolí a to v tom okolí budí zcela zákonitě reminiscence. Navíc má možnost vnucovat své nápady prostřednictvím brusele.

M. Valenta 9.6.2016 9:18

Re: Ale, pane Machu...

Pane Prokop, až nebude Brusel, tak teprve pak bude Německo a třeba i Polsko postupovat tvrdě dle svých zájmů. A že nebudou v souladu s našimi je celkem nabíledni. Hezký den.

P. Scheck 9.6.2016 9:31

Re: Ale, pane Machu...

Zcela souhlasím. Prosté a jasné, pane Prokope, bohužel ne všem...

A. Reček 9.6.2016 10:28

Re: Ale, pane Machu...

A proto držme se úzce s nynějším vedením Poláků a Maďarů! Tedy žádná levicová a liberální multikultura.

S. Rehulka 9.6.2016 10:52

Re: Ale, pane Machu...

Přesně tak ! Je štěstí České republiky, že je členem NATO !

A právě v rámci NATO by měla udržovat těsné spojenectví s Visegrad4.