18.2.2020 | Svátek má GizelaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


EVROPA: Varšavská smlouva 2.0Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 50, poslední: 31.8.2016 0:00, přehled diskusí

1*:
Autor: J. Kanioková Datum: 30.8.2016 23:39

Svěřit neschopným zelenorudým bruselským :
Autor: J. Jurax Datum: 30.8.2016 19:28

pitrýskům do ruky velení ozbrojeného tělesa je spolehlivá cesta do perdele.

A další hřebík do rakve naší samostatnosti. Tolik Evropy si snad ani nezasloužíme ...

Na obranu máme pokud vůbec něco tak NATO; Evropa bez USA je stejně proti jedinému dostatečně mocnému potenciálnímu soupeři v dohledu - Rusku - neobranyneschopná (nakonec není schopna ani ochotna se bránit ani neozbrojené invazi uprchlíků).

A hlavně platí, že nejlepší pomocnou ruku jest nalézt na konci vlastního ramene. Takže o vlastní obranu se především máme starat sami. Jenže to bychom si to museli taky něco nechat stát - 14 Gripenů a 30 tanků není nijak odstrašující síla ...

IVK:
Autor: J. Tolman Datum: 30.8.2016 19:28

Prognostický ústav 2.0

Re: IVK:
Autor: M. Prokop Datum: 30.8.2016 21:06

Klidně přihoďte i "třídního nepřítele", ať to máte jako zamlada.

Spíše plán Barbarossa 2:
Autor: J. Mrázek Datum: 30.8.2016 17:50

S konečným řešením lidské otázky ... ale veseleji: Zmrazený Gorbačov a Zmrazený Regan se probudí po padesáti letech a listují v novinách. Gorbačov se směje a ukazuje Reganovi titulek v novinách- Komunistická strana USA vítězem voleb s 98% hlasů. Regan se zasmuší, ale pak obrátí noviny na druhou stránku a tam je titulek- Ozbrojené střety na Čínsko- Polské hranici ....

IVK.:
Autor: P. Horak Datum: 30.8.2016 16:27

Zda se mi, ze IVK je quislingovska organizace.

Re: IVK.:
Autor: J. Jurax Datum: 30.8.2016 19:31

Není.

Co se zdá je sen; máte často takové sny?

Přečetl jsem první odstavec:
Autor: M. Valenta Datum: 30.8.2016 15:41

této pro-kremelské agitky a stačilo.

Re: Přečetl jsem první odstavec:
Autor: J. Jurax Datum: 30.8.2016 19:32

Nestaří číst, je třeba i pochopit smysl psaného textu.

Zkuste si to přečíst ještě jednou, pomalu, v případě nutnosti slabikujte a když nebudete rozumět, nerozpakujte se zeptat.

Paní autorko,:
Autor: A. Trick Datum: 30.8.2016 13:46

připomínáte dějinná fakta, která dnes nejsou IN a mnozí zde si na ně nasadili silné klapky.

Další nevhodná informace: Na Brežněva nejvíce naléhal Walter Ulbricht (zlo opět přišlo z Germanistánu).

Brežněv byl "posera". Dlouho mu trvalo než se nechal ukecat.

Ani do Afganistánu se mu nechtělo. V politbyru byl přehlasován a pak prohásil, že to špatně dopadne.

Re: Paní autorko,:
Autor: V. Novák Datum: 30.8.2016 14:33

Možná nebyl ani tak "posera" - ale jemu nehrozilo, že se Pražské jaro přeleje i do Moskvy. Němci už ukázali zoubky, Gomulkovi katoličtí Poláci se bouřili neustále a Kádár byl pořád ještě neoblíbený nástupce popraveného Nagye - celkem tolerovaným strůjcem gulášového socialismu se stal teprve postupným, opatrným a plíživým uplatňováním uvolnění PJ - tak pozvolným, že si toho ostatní velesoudruzi nevšimli.

Všichni tři jmenovaní měli v 68. důraznější důvody zasáhnout než Brežněv. Tomu se hodilo akorát zřídit si tady základny blíž k Bundesrepublice.

Což rozhodlo.:
Autor: M. Prokop Datum: 30.8.2016 21:08

"Tomu se hodilo akorát zřídit si tady základny blíž k Bundesrepublice."

Správně napsáno.:
Autor: A. Alda Datum: 30.8.2016 13:37

Jen bych ještě připomenul, že ten útok v roce 1968 provedli Bulhaři, Estonci, Litevci, Lotyši, Maďaři, Němci a Poláci kteří všichni jsou dnes v EU. Mimo EU zůstaly z tehdejších útočníků Arménie, Azerbajdžán, Bělorusko, Gruzie, Kazachstán, Kirgizstán, Moldávie, Rusko, Turkmenistán a Ukrajina.

Bingo.:
Autor: I. Schlägel Datum: 30.8.2016 12:04

Co dodat...

EU-armáda?:
Autor: B. Rybák Datum: 30.8.2016 11:49

Vzhledem k tomu, že EU, ani její "jádro" a dokonce ani Německo a Francie se neshodnou na společné zahraniční politice (např. vůči USA, Izraeli, Sýrii, Sudánu, Libyi ...), byla by tzv. EU-armáda použitelná především k vydírání rebelujících států (jihu EU a bývalé RVHP...)!

Do NATO by vnesla tím větší rozklad, čím by byla silnější! Ekologistická, politicko-korektní (tedy nedemokratická) říše může mít jenom jediné centrum o které se už nyní "bojuje"!

To má být propaganda?:
Autor: I. Hil Datum: 30.8.2016 11:38

Tohle je slabé, zato vás soudruzi z Kremlu nepochválí!

Re: To má být propaganda?:
Autor: I. Schlägel Datum: 30.8.2016 12:06

Soudruzi z Kremlu by nás pochválili za atrapu akceschopné armády s názvem Společná Evropská Armáda Matka Všech Vítězných Bitev (vyhraných hubou).

Imigrační krize rozhodně nepřišla unijním elitám vhod.:
Autor: V. Novák Datum: 30.8.2016 11:18

Ukázala, jak je EU nepřipravená řešit skutečné problémy. Byl jsem šokován, když jsem zjistil, že EU, která řešila normování okurek, nemá vyřešenu jednotnou identifikaci příchozích, není schopna sdílet informace o jednou zaregistrovaných, aby je nebylo nutno registrovat zas a znova, že je schopná nechat si "zmizet" 300 tisíc lidí z milionu a půl příchozích...

Dokud nepřišla krize, mohli jsme si myslet - a nechat se uklidňovat eunijními elitami, že je vše OK.

Není. Zejména ty elity nejsou.

Re: Imigrační krize rozhodně nepřišla unijním elitám vhod.:
Autor: J. Jurax Datum: 30.8.2016 19:44

No, věrchuška EU neschopná je, navíc zelenorudá; nicméně zde vyvstává i možnost, že ta neschopnost je záměrná.

Protože tak pronikavá blbost a olbřímí neschopnost, jakou EU, resp. její politické špičky a tzv. "elity", projevili během uprchlické krize snad ani není možná jenom tak, ani kdyby byli všichni v bruseli permanentně ožralí a zfetovaní ... a v Berlíně totéž, odtud se ostatně ta bruselská pimprlata nejspíš vodí ...

Je něco hodně shnilého a páchnoucího v naší čacké EU pečlivě normující zakřivenost banánů a výkon vysavačů ...

Re: Imigrační krize rozhodně nepřišla unijním elitám vhod.:
Autor: Z. Rychlý Datum: 30.8.2016 23:31

Zase máte pravdu. Opět nemám, co dodat. Trochu nuda, trochu otrava. Nechte taky trochu prostoru pro připodotknutí !! :-))

"Dokud nepřišla krize, mohli jsme si myslet...":
Autor: M. Prokop Datum: 30.8.2016 21:09

Vy možná.

Martin Koller včera na PL::
Autor: J. Kraus Datum: 30.8.2016 10:00

Martin Koller včera na PL:

„Od roku 1992 existuje Eurocorps se 60 000 vojáky. Dále je tu Evropská bojová skupina tvořená osmnácti prapory po 1 500 vojácích. Mimoto jsou tu Evropské námořní síly, které však honí piráty kolem Afriky, ale nelikvidují je, místo toho, aby bránily Evropu. Jak to bude s kombinovanými expedičními silami tvořenými námořnictvy Francie a Británie, se uvidí. Existuje polsko-slovensko-česká brigáda s velitelstvím v Trenčíně. Podobná brigáda je i v Pobaltí.“

Jinak je fascinující pozorovat stále rychlejší dělení společnosti na lidi, snažící se dopátrat pravdy, což s sebou nese i jistou kultivovanost ve vyjadřování, a na lidi strnulé mysli nebo aspoň tu strnulost předstírající, nenávistně arogantní. Tato diskuse je toho pěkným příkladem. Předchůdci těch nenávistníků, stalinisté, nacisté, s ideálem lepších zítřků před očima, to měli jednodušší. Měli důvod být naladěni positivně. Ti dnešní si mohou nebo nemusí přiznat, že jejich ideálem nejsou lepší zítřky, ale rozvrat a zkáza vlasti, Evropy i světa. I když si to nepřiznají, jistě to tuší a taková věc může positivně motivovat snad jen pár psychopatů. Ano, v ideálu všeobecné zkázy je příčina jejich nenávistné negace. Navíc můžeme pozorovat i působení positivní zpětné vazby – čím jsou nenávistnější, tím více běsní. Připomíná to typ lidí, kterým se říkalo samonasírací. Ti se dokázali sami vybudit až k mdlobnému záchvatu. Jistě všechno dění má smysl a má to tak být. Přemnožené lidstvo je třeba roztřídit a s tím co přežije, snad, začít nějak znova, snad. Vesmír se nezhroutí a duše budou vtěleny každá tam kam patří. Proto nebuďme k oněm samonasíracím nenávistníkům nepřátelští, dělají potřebnou práci a těžko budou vybráni k novému začátku. Nikdy nemělo smysl prodlužovat agonii.

Re: Martin Koller včera na PL::
Autor: V. Klepetko Datum: 30.8.2016 16:59

"Přemnožené lidstvo je třeba roztřídit a s tím co přežije, snad, začít nějak znova..."

Selekce?

Kdo bude třídit?

Výsledkem Vašeho "třídění" bude jen málo živých!? Tak to je mnohem horší než nenávist, v té je alespoň něco lidského... Toto je zlo bez emocí, rigidní postoj těch dobrých otců a manželů, co posílali lidské bytosti do plynu. Je to založené na dehumnizaci oponenta: jakmile si pripustíte ze ten Žid nebo "nenávistník" není vlastně člověk, můžete o něm přemýšlet jako o nějakém broukovi. Brouk k novým začátkům prostě nebude vybrán...On nepřežije.

Himmler by Vám říkal "soukmenovče", pane Krausi!

Re: Martin Koller včera na PL::
Autor: J. Jurax Datum: 30.8.2016 19:50

První odstavec ano.

Druhý odstavec mi ale přijde diplomaticky řečeno poněkud pomatený - a v případě třídění lidstva za účelem vtělení duší tam kam patří by se pomatenci neměli vybírat k novému začátku, neboť představují riziko poškození genofondu, že ano ...

"Migrační krize :
Autor: S. Netzer Datum: 30.8.2016 9:26

a s ní spojený islamistický terorismus přišly unijním elitám vhod."

To je myšleno vážně?! :-(((

Re: "Migrační krize :
Autor: J. Jurax Datum: 30.8.2016 19:56

No, reagovaly (unijní "elity") na obé tak pozoruhodně blbě a mimořádně neschopně, že se tato myšlenka přímo vtírá ... je jaksi snesitelnější než přiznat si, že EU vedou totálně neschopní zelenorudí blbci nebo šílenci typu Anděly přímo zvoucí invazory do Evropy, pitrysové, pod jejich vedením není EU schopna ani ochotna se bránit invazi nelegálů, ale zato reguluje výkon vysavačů ...

EU i tzv. migračné krize spolu souvisí a kašpárci z EU jsou:
Autor: K. Janyška Datum: 30.8.2016 8:49

jen figurkami v rukou světových nekalých socialistických sil... Dzp.

:
Autor: R. Houška Datum: 30.8.2016 8:40

Jasně soudružko. Jedině Rusko nás ochrání od všeho zlého. Jděte se, vy Putlerovi agenti z Hanspaulky, hromadně otrávit do Moskvy. Tím této zemi prospějete nejvíc... A lžiprofesora si vezměte s sebou.

Varšavská smlouva?:
Autor: M. Šejna Datum: 30.8.2016 8:27

S Varšavskou smlouvou lze srovnat leda tak uskupení NATO. Naopak jednotná armáda EU by neměla s Varšavskou smlouvou nic společného. Navíc by v NATO v tu chvíli existovaly dvě mimořadně silné armády (USA a EU), takže by NATO bylo mnohem operativnější.

Někdy se mi zdá, že cílem jistých skupin lidí je, aby NATO a EU byly vojensky co nejméně efektivní.

K té ruské "okupace":
Autor: M. Drašner Datum: 30.8.2016 8:02

Tedy to bylo objevné autoro! Nechtěla jste spíš říci, že i PŘES sovětskou podporu úžasnému Pražskému jaru sem ti dederóni (možná vedení gen. Merklem?) vtrhli, poté co donutili i Poláky i další se k nim přidat? Jestli ano, tak to je na Putinovu cenu.