18.11.2019 | Svátek má RomanaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


EVROPA: Ty uprchlíky si nechte!Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 65, poslední: 15.5.2015 18:46, přehled diskusí

Jediným řešením je postavení EU na negativní smlouvě, ať :
Autor: K. Janyška Datum: 10.5.2015 20:00

si každý stát sám rozhodne, bude-li tzv. "uprchlíky", oni totiž na to nevypadají, brát nebo ne. Třeba se to někomu líbí. To je jejich věc. Ale netahejte do toho ty, kterým ne. Mně například vůbec ne. Jen vzdělané a civilizované. A proti zkoušce.. Dzp.

Každý stát si sám rozhodne, Janyška není stát:
Autor: P. Brodský Datum: 10.5.2015 22:10

Tedy Janyška si sám nerozhodne.

Není bez zajímavosti,:
Autor: H. Balzám Datum: 10.5.2015 14:44

aniž bych se chtěl nějak vyjadřovat africké invazi, že se proti ní tak vymezuje Slovák, občan země, která má polovinu ekonomicky aktivních obyvatel po celém světě. A nejsou to vždy raketoví inženýři. Třeba o tom, kolik sociálních dávek je u nás vypláceno slovenským cikánům, by se dal taky napsat pěkný článek...

Tak ten článek napište, zejména by mě zajímala:
Autor: P. Vaňura Datum: 10.5.2015 14:48

konkrétní čísla. Patrně byste si ale k publikaci musel nalézt jiný server, než lidovky.cz.

Re: Není bez zajímavosti,:
Autor: J. Schwarz Datum: 10.5.2015 19:13

No a co? Pokud se ve světě živí prací, nevymáhají v cizině respektování slovenských "špecifík" a při nevyhovění nekladou bomby a neřežou hlavy... afričani bělochy z Afriky vyhnali, proč se dnes cpou do Evropy? Neexistuje dost afrických států, kde se neválčí a kde si mohou po libosti pěstovat svou "kulturu" a náboženství?

Chemické zbraně v Iráku nebylyly nalezeny:
Autor: P. Selinger Datum: 10.5.2015 8:15

zřejmě proto, že byly včas uklizeny do Syrie - tam nalezeny byly, byla sjednána dohoda o jejich likvidaci, která se dodržuije jen částečně....

ZVýšení nákladů na ochranu hranic?:
Autor: J. Pluk Datum: 10.5.2015 7:31

No, autor má sice trefnou připomínku že Itálie vydává na ochranu hranic málo. Problém je ale v tom, že zvýšení těchto výdajů(více lodí apod.) by nikam nevedlo. Jen by potápějící se bárky získaly větší šanci že je včas italská "ochrana" najde a bezpečně převeze do nejbližšího italského přístavu.

Re: ZVýšení nákladů na ochranu hranic?:
Autor: S. Donát Datum: 10.5.2015 8:41

Hledat, leč do přístavů nepřevážet. Potápět. Velmi brzy nával přestane.

Nečetl jste pozorně.:
Autor: V. Mlich Datum: 10.5.2015 12:46

Pan Sulík říká: vyhledat a vrátit zpět.

Re: Nečetl jste pozorně.:
Autor: S. Donát Datum: 10.5.2015 22:35

Četl jsem velmi pozorně. Já si mohu dovolit napsat to, co pan Sulík zřejmě ne.

Jak u blbejch v EU...:
Autor: J. David Datum: 10.5.2015 4:48

A co takhle pud sebezáchovy? Multikulti přístup, to jako vši do košilí, moly do almar, štěnice do otomanů, kroužkatce a helminty do střev, lasicovité do kurníků, medvědy k úlům, etc. Kouzelná to vize symbiózy dle "multikulti a sluníčkářů". Pak zakažme insekticidy, helmiraziny, plašidla na krtky, lasicovité a medvedě, repelenty a ještě nevím co jiného. Nasadit si ještě do domoviny další parazity (kvótami zblblé EU), to je snad zlý sen. Každý živočich v přírodě si brání své teritorium před přivandrovalci, nejprve verbálním projevem a pak i parforsem, prostě vetřelce zažene, popřípadě, pokud je neústupný, fyzicky zlikviduje. Holt i ten franský kupec Sámo měl kdysi více rozumu, než dnešní EU, s Avary zatočil ve smyslu pudu sebezáchovy. Co je více morbidní, ponechat hotentóty svému osudu v moři, nebo je vylovit a hodit je na krk občanům EU? V jižní "Netálii" již obce staví "festungy", aby odolaly názezdům vylovených "akademiků" z Afriky. Jak u blbejch v EU. Parazité nejsou obohacením, jsou pro hostitele zátěží, jejich masová invaze bývá zhoubná pro hostitele. Vystřelit, potopit a zapomenout na obsah (nelovit). A nyní hurá do mne.

Re: Jak u blbejch v EU...:
Autor: S. Donát Datum: 10.5.2015 8:42

Souhlasím. Nejsem z toho nijak nadšený, ale nevidím v tuto chvíli žádné jiné účinné řešení.

Re: Jak u blbejch v EU...:
Autor: M. Koutný Datum: 10.5.2015 11:41

Sámo byl Žid (Samuel).

Číllíte se zbytečně:
Autor: P. Brodský Datum: 10.5.2015 1:58

Afričané sem nepudou a pokud je sem někdo nakvotuje, rychle odsud odejdou na západ. Jednak proto, že je zde balkánská ůroveň sociálních služeb, jednak pro obludnou xenofobii zdejších domorodcú, na kterou si stěžoval již Albert Einstein, který se tu pokoušel pracovat před první světovou válkou.

Re: Číllíte se zbytečně:
Autor: J. Slanina Datum: 10.5.2015 7:47

Opravdu si myslíte, že je zde balkánská úroveň sociálních služeb?

http://jdem.cz/br8t49

Zato je tu "úroveň sociálních spolků":
Autor: J. Kanioková Datum: 10.5.2015 14:28

Seznam v článku -

Zveřejňujeme šokující informace abyste věděli, proč rozbili Úsvit Tomia Okamury - http://svobodnenoviny.eu/zverejnujeme-sokujici-informace-abyste-vedeli-proc-rozbili-usvit-tomia-okamury/#more-35943

Re: Zato je tu "úroveň sociálních spolků":
Autor: M. Prokop Datum: 10.5.2015 20:33

Proto, že je piTomio blázen?

reseni:
Autor: F. Vokurka Datum: 9.5.2015 22:41

reseni je jednoduche, kdo si vytahne cernousky z more at si je laskave necha. kdyz bude mit nejaka zeme zajem o tyto inzenyry, vedce, kardichirurgy apod. tak si je ve stredozemnim mori nalovi sama. zadne prerozdelovani netreba.

svoboda a solidarita?:
Autor: M. Košťál Datum: 9.5.2015 14:18

buď se někdo šeredně zmýlil při hledání jména pro tuhle stranu nebo do ní omylem zabloudil tenhle pan poslanec.

Re: svoboda a solidarita?:
Autor: F. Vokurka Datum: 9.5.2015 22:38

pletete si vynucenou spolupraci a solidaritu. to ze vam do bytu nasypu 5 uprchliku a pod pohruzkou persekuce vas je necham zivit, nema se solidaritou nic spolecneho. solidarita je, kdyz z vlastni vule koupite motyku kterou jim venujete, aby mohli efektivneji obdelat pudu a mit tak dostatek jidla.

Re: svoboda a solidarita?:
Autor: J. David Datum: 10.5.2015 6:42

Také se říká, dát jim rybářskou síť, a hajdy lovit, a ne jim dát ulovené ryby aby se váleli ve stínu.  Víte, jaký je rozdíl mezi "jižanem" a "seveřenem"?. "Jižan" leží pod palmou a čeká, až z ní plod spadne, A furt má teploučko. "Seveřan" si to musí sám naklátit v době léta, aby tu zimu pak přežil. Genetická mentalitata "opálenějších" je pozoruhodná. Víte, jako kluk jsem četl "Pouští a pralesem" od Sinkiewicze. Hrdina Polák Staš chtěl učit Kaliho z kmene Va-huma katechismu. Kali, co je to špatný skutek? Po chvíli váhání Kali odvětil: "Když někdo ukradne Kalimu krávu". Výborně Kali, a co je dobrý skutek? Kali odpověděl bez váhání: "Když Kali někomu ukrást krávu". To je asi ta mentalita těch afričanů, proto se kmeny (Hůtové/Tutsiové, Samburu/Vahuma, atd. tak mordují). Bílý koloniální "sahib" jim se tam snažil zavést "jakýs takýs řád", ale s genetickou mentalitou nelze hnout, pouze cukr a bič, tomu rozumí. Víte, na kolejích jsem za diluvia svého žití poznal pár afrostudentů. Docela kámoši, ale když je chytlo jejich genetické libido, museli dostat "přes tlamu", empatií to s nimi nešlo (považovali to za slabost). A byly to obvykle synáčci jakýchsi náčelníků, rozuměli poze síle. Ještě jeden poznatek. Jeli tenkrát po macatých holkách (Twiggy by prý neobtáhli), čím tlustější manželka, nebo milenka, tím movitější chlap, něco jako kravata od Verssaceho. Afričan uznává jiné kategorie, než Evropan, a v tom asi vězí ten rozpor. Asi budu kontraproduktivní ve smyslu, natáhněme si moly do almar, moli si budou stěžovat, že je tam moc "uměliny", tak jim tam pověsíme další "vlňáky", aby se multikulti magoři nedefekovali, že moly diskriminujeme.  Víte, je mi 65, ale ve jménu našich potomků, budu vúči této "multikulti" zvrhlé teorii bojovat. Potopit a zapomenout. A dodám, klidně střílet, když někdo ohrožuje mé bytí. Nestydím se za svůj názor, nejsem politik, jsem pragmatik. Politici si mohou do svých budoárů natáhnout kohortu černoušků, když tak horlí. Ale ať to nevyžadují po občanech.

Re: svoboda a solidarita?:
Autor: J. David Datum: 10.5.2015 6:53

Omluva za překlepy a jazykozpyt ve větách souřadných, interpunkci, podmět a přísudek (aby se jazykozpytci do mne nepustili, že jsem jazykově nevzdělaný ajťák). Míti techtle mechtle s humanitníky (akademiky v humanitním oboru), to je horší, než podebraná pata. Vím své, jsem technokrat, takže za grant neřeším, co bylo dříve, slepice či vejce?

Kdo chrání zájmy své země?:
Autor: J. Pražák Datum: 9.5.2015 14:02

Překvapilo mě, že i pan Mach ze Svobodných se zdržel hlasování při závěrečném hlasování o Rezoluci Evropského parlamentu jako celku, včetně bodu 8, který vyzývá Komisi, aby zavedla závazné kvóty k rozdělování žadatelů o azyl mezi všechny členské státy EP.

Výsledky hlasování jsou na:

http://www.votewatch.eu/en/term8-report-of-the-extraordinary-european-council-meeting-23-april-2015-the-latest-tragedies-in-the-medit-15.html#/##vote-tabs-list-4

Re: Kdo chrání zájmy své země?:
Autor: V. Mlich Datum: 10.5.2015 12:53

To bylo nedorozumění, v tom zmatku, kde se furt hlasovalo o nějaké číslo, si pan Mach pozdě všimnul, že to už nejsou jednotlivé body, ale směrnice jako celek. Dodatečně požádal a změnu hlasu, dohledejte si to na webu EU.

Re: Kdo chrání zájmy své země?:
Autor: J. Pražák Datum: 15.5.2015 18:46

To v tom mají eurosoudruzi pěkný nepořádek. Podle toho Evropa vypadá. Už je na čase vyčistit ten Augiášův chlív a celou slavnou EU ústavu nahradit pouze volným pohybem zboží, lidí a kapitálu..

Chaos, mizérie a smrt:
Autor: B. Hamal Datum: 9.5.2015 13:36

Zde lze hledat příčiny přívalů uprchlíků, nemýlí-li se Peter Koenig, americký ekonom a geopolitický analytik:

Moto:  Zase jedna země "osvobozená" Západem se propadá víc a víc do chaosu... Může to být kterákoliv země v konfliktu, kam Washington a jeho poskoci zaseli válku - věčný chaos, mizérii, smrt, - a podrobení se.  Přesně o to jde: Strategií Washingtonu a NATO není vyhrát válku nebo konflikt, ale vytvořit trvalý, nekonečný chaos. To je způsob jak mít pod kontrolou lidi, národy a jejich zdroje.  At' je to Jemen, Ukrajina, Sýrie, Irák, Sudán, centrální Afrika, Libye - nač si vzpomenete. Kdo bojuje proti komu je nepodstatné. ISIS, ISIL, DAISH, DAESH, Al Kajda - jakékoliv může být jméno té žoldnéřské zabijácké organizace, jsou to jen matoucí nálepky prostitujících organizací nejnižší úrovně  A pak ti elitní prostituti jako Saudská Arábie, Qatar, Bahrain a další země zálivu, plus Spojené království a Francie samozřejmě. Protože US armáda a její velký bratr (či sestra) NATO nechtějí být viděni všude, zabijáky si najímají. aby za ně bojovali, produkovali chaos a falešné vlajky, tak aby případně jako buldozer NATO a Pentagon mohli přijít a předstírat zničení těchto žoldnéřů, které oni sami především vygenerovali. Mainstreamová média pravdu neřeknou  Po dosažení převahy a dostatku mrtvých, je dosazen loutkový prezident.

Nezapomeňte neslavná slova Henryho Kissingera: "Kdo kontroluje dodávky potravin, kontroluje lidi, kdo má kontrolu nad energií, kontroluje celé kontinenty, kdo kontroluje peníze, kontroluje celý svět", dodává Peter Koenig. Viz: http://www.globalresearch.ca/chaos-not-victory-is-the-empires-name-of-the-game/5447540

Re: Chaos, mizérie a smrt:
Autor: J. Babicka Datum: 9.5.2015 20:52

Takže zničením západu a vítěztvím Islámu, nastane mír na zemi. Ale to říkal již Kaddáfi.

Evropa:
Autor: J. Žitný Datum: 9.5.2015 11:32

si necha uprchliky, vy si zase stahnete zpatky svoje cikany, kteri sosaji davky po cele EU a studenty, kteri na ukor ceskych poplatniku zapleveluji vysoke skoly od Plzne po Ostravu....

Re: Evropa:
Autor: J. Schwarz Datum: 9.5.2015 17:26

Sosají, sosají - ale jen to, co jim někdo dobrovolně dává nebo co ve snaze vypadat jako lidumil vyhlásil a oni se toho chytnou. To s těmi studenty si taky neprosadili jednostranně v Bratislavě, to my chceme vypadat jako bůhvíjací dobráci, tak si nestěžujme. Nic nám nebrání tohle všechno zrušit, školy pro cizince zpoplatnit a dávky přiznat až po pěti letech placení daní.

Velmi podstatnou část imigrantů představují Somálci:
Autor: P. Vaňura Datum: 9.5.2015 10:32

Ti se už před 20 lety prali mezi sebou tak, že v několika oblastech vypukl hladomor, lidé umírali po tisících. Tehdejší generální tajemník OSN, Egypťan Bhutrus Bhutrus Ghálí opakovaně napadal zejména Spojené státy, že s tím něco neudělají, proč prý nezasáhnou jako v případě Hussainovy agrese proti Kuwaitu, že jim záleží jen na bohatých atd. atd. Nakonec Američané a jejich spojenci zasáhli v tom smyslu, že se vylodili a během několika dnů po zahájení akce dojely konvoje s potravinami do oblastí největšího hladu. JENŽE Somálci, poslušní svých zločinných mocipánů začali účastníky misse napadat, zahynulo 18 Američanů, přibližně 20 Pákistánců a příslušníci dalších národností. A tak se Američané zase stáhli a teď je tam chaos. Američané též přijali nějaké Somálce, jako azylanty, ale k jejich obrovskému údivu se příslušníci různých klanů začali i v USA prát mezi sebou. K nám se též dostalo pár Somálců a jejich hlavní starostí je, aby ženy mohly nosit do školy muslimské šátky...

Takže, žádného imigranta do Evropy nepustit a každého, kdo tu je a dělá JAKÉKOLIV problémy (včetně kauzy šátky) okamžitě deportovat do země původu. Lodě s imigranty prostě v vojenským doprovodem odtánout do míst odkud odjely a tam je po vyhnání imigrantů na břeh vyhodit do povětří!