29.11.2020 | Svátek má Zina


Diskuse k článku

EVROPA: Ty uprchlíky si nechte!

Udalosti v Stredozemnom mori za posledné týždne sú pre Európu jednou veľkou katastrofou.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Pražák 15.5.2015 18:46

Re: Kdo chrání zájmy své země?

To v tom mají eurosoudruzi pěkný nepořádek. Podle toho Evropa vypadá. Už je na čase vyčistit ten Augiášův chlív a celou slavnou EU ústavu nahradit pouze volným pohybem zboží, lidí a kapitálu..

S. Donát 10.5.2015 22:35

Re: Nečetl jste pozorně.

Četl jsem velmi pozorně. Já si mohu dovolit napsat to, co pan Sulík zřejmě ne.

P. Brodský 10.5.2015 22:10

Každý stát si sám rozhodne, Janyška není stát

Tedy Janyška si sám nerozhodne.

M. Prokop 10.5.2015 20:33

Re: Zato je tu "úroveň sociálních spolků"

Proto, že je piTomio blázen?

K. Janyška 10.5.2015 20:00

Jediným řešením je postavení EU na negativní smlouvě, ať

si každý stát sám rozhodne, bude-li tzv. "uprchlíky", oni totiž na to nevypadají, brát nebo ne. Třeba se to někomu líbí. To je jejich věc. Ale netahejte do toho ty, kterým ne. Mně například vůbec ne. Jen vzdělané a civilizované. A proti zkoušce.. Dzp.

J. Schwarz 10.5.2015 19:13

Re: Není bez zajímavosti,

No a co? Pokud se ve světě živí prací, nevymáhají v cizině respektování slovenských "špecifík" a při nevyhovění nekladou bomby a neřežou hlavy... afričani bělochy z Afriky vyhnali, proč se dnes cpou do Evropy? Neexistuje dost afrických států, kde se neválčí a kde si mohou po libosti pěstovat svou "kulturu" a náboženství?

H. Lukešová 10.5.2015 18:39

Re: Ano. Češi ani Slováci nekolonizovali Afriku a Asii.

Naši emigranti nechtěli zavádět v USA, Kanadě, Austrálii a západní Evropě komunismus, před kterým uprchli, ale muslimští imigranti chtějí zavádět islám v zemích, do kterých vstupují. To je ten hlavní rozdíl.

P. Vaňura 10.5.2015 14:48

Tak ten článek napište, zejména by mě zajímala

konkrétní čísla. Patrně byste si ale k publikaci musel nalézt jiný server, než lidovky.cz.

H. Balzám 10.5.2015 14:44

Není bez zajímavosti,

aniž bych se chtěl nějak vyjadřovat africké invazi, že se proti ní tak vymezuje Slovák, občan země, která má polovinu ekonomicky aktivních obyvatel po celém světě. A nejsou to vždy raketoví inženýři. Třeba o tom, kolik sociálních dávek je u nás vypláceno slovenským cikánům, by se dal taky napsat pěkný článek...

J. Kanioková 10.5.2015 14:28

Zato je tu "úroveň sociálních spolků"

Seznam v článku -

Zveřejňujeme šokující informace abyste věděli, proč rozbili Úsvit Tomia Okamury - http://svobodnenoviny.eu/zverejnujeme-sokujici-informace-abyste-vedeli-proc-rozbili-usvit-tomia-okamury/#more-35943

V. Mlich 10.5.2015 12:53

Re: Kdo chrání zájmy své země?

To bylo nedorozumění, v tom zmatku, kde se furt hlasovalo o nějaké číslo, si pan Mach pozdě všimnul, že to už nejsou jednotlivé body, ale směrnice jako celek. Dodatečně požádal a změnu hlasu, dohledejte si to na webu EU.

V. Mlich 10.5.2015 12:46

Nečetl jste pozorně.

Pan Sulík říká: vyhledat a vrátit zpět.

S. Netzer 10.5.2015 12:07

Re: Ano. Češi ani Slováci nekolonizovali Afriku a Asii.

Vaše znalost západoevropských reálií je ohromující.

M. Koutný 10.5.2015 11:41

Re: Jak u blbejch v EU...

Sámo byl Žid (Samuel).

S. Donát 10.5.2015 8:42

Re: Jak u blbejch v EU...

Souhlasím. Nejsem z toho nijak nadšený, ale nevidím v tuto chvíli žádné jiné účinné řešení.

S. Donát 10.5.2015 8:41

Re: ZVýšení nákladů na ochranu hranic?

Hledat, leč do přístavů nepřevážet. Potápět. Velmi brzy nával přestane.

P. Selinger 10.5.2015 8:15

Chemické zbraně v Iráku nebylyly nalezeny

zřejmě proto, že byly včas uklizeny do Syrie - tam nalezeny byly, byla sjednána dohoda o jejich likvidaci, která se dodržuije jen částečně....

J. Slanina 10.5.2015 7:47

Re: Číllíte se zbytečně

Opravdu si myslíte, že je zde balkánská úroveň sociálních služeb?

http://jdem.cz/br8t49

J. Pluk 10.5.2015 7:31

ZVýšení nákladů na ochranu hranic?

No, autor má sice trefnou připomínku že Itálie vydává na ochranu hranic málo. Problém je ale v tom, že zvýšení těchto výdajů(více lodí apod.) by nikam nevedlo. Jen by potápějící se bárky získaly větší šanci že je včas italská "ochrana" najde a bezpečně převeze do nejbližšího italského přístavu.

J. David 10.5.2015 6:53

Re: svoboda a solidarita?

Omluva za překlepy a jazykozpyt ve větách souřadných, interpunkci, podmět a přísudek (aby se jazykozpytci do mne nepustili, že jsem jazykově nevzdělaný ajťák). Míti techtle mechtle s humanitníky (akademiky v humanitním oboru), to je horší, než podebraná pata. Vím své, jsem technokrat, takže za grant neřeším, co bylo dříve, slepice či vejce?

J. David 10.5.2015 6:42

Re: svoboda a solidarita?

Také se říká, dát jim rybářskou síť, a hajdy lovit, a ne jim dát ulovené ryby aby se váleli ve stínu.  Víte, jaký je rozdíl mezi "jižanem" a "seveřenem"?. "Jižan" leží pod palmou a čeká, až z ní plod spadne, A furt má teploučko. "Seveřan" si to musí sám naklátit v době léta, aby tu zimu pak přežil. Genetická mentalitata "opálenějších" je pozoruhodná. Víte, jako kluk jsem četl "Pouští a pralesem" od Sinkiewicze. Hrdina Polák Staš chtěl učit Kaliho z kmene Va-huma katechismu. Kali, co je to špatný skutek? Po chvíli váhání Kali odvětil: "Když někdo ukradne Kalimu krávu". Výborně Kali, a co je dobrý skutek? Kali odpověděl bez váhání: "Když Kali někomu ukrást krávu". To je asi ta mentalita těch afričanů, proto se kmeny (Hůtové/Tutsiové, Samburu/Vahuma, atd. tak mordují). Bílý koloniální "sahib" jim se tam snažil zavést "jakýs takýs řád", ale s genetickou mentalitou nelze hnout, pouze cukr a bič, tomu rozumí. Víte, na kolejích jsem za diluvia svého žití poznal pár afrostudentů. Docela kámoši, ale když je chytlo jejich genetické libido, museli dostat "přes tlamu", empatií to s nimi nešlo (považovali to za slabost). A byly to obvykle synáčci jakýchsi náčelníků, rozuměli poze síle. Ještě jeden poznatek. Jeli tenkrát po macatých holkách (Twiggy by prý neobtáhli), čím tlustější manželka, nebo milenka, tím movitější chlap, něco jako kravata od Verssaceho. Afričan uznává jiné kategorie, než Evropan, a v tom asi vězí ten rozpor. Asi budu kontraproduktivní ve smyslu, natáhněme si moly do almar, moli si budou stěžovat, že je tam moc "uměliny", tak jim tam pověsíme další "vlňáky", aby se multikulti magoři nedefekovali, že moly diskriminujeme.  Víte, je mi 65, ale ve jménu našich potomků, budu vúči této "multikulti" zvrhlé teorii bojovat. Potopit a zapomenout. A dodám, klidně střílet, když někdo ohrožuje mé bytí. Nestydím se za svůj názor, nejsem politik, jsem pragmatik. Politici si mohou do svých budoárů natáhnout kohortu černoušků, když tak horlí. Ale ať to nevyžadují po občanech.

J. David 10.5.2015 4:48

Jak u blbejch v EU...

A co takhle pud sebezáchovy? Multikulti přístup, to jako vši do košilí, moly do almar, štěnice do otomanů, kroužkatce a helminty do střev, lasicovité do kurníků, medvědy k úlům, etc. Kouzelná to vize symbiózy dle "multikulti a sluníčkářů". Pak zakažme insekticidy, helmiraziny, plašidla na krtky, lasicovité a medvedě, repelenty a ještě nevím co jiného. Nasadit si ještě do domoviny další parazity (kvótami zblblé EU), to je snad zlý sen. Každý živočich v přírodě si brání své teritorium před přivandrovalci, nejprve verbálním projevem a pak i parforsem, prostě vetřelce zažene, popřípadě, pokud je neústupný, fyzicky zlikviduje. Holt i ten franský kupec Sámo měl kdysi více rozumu, než dnešní EU, s Avary zatočil ve smyslu pudu sebezáchovy. Co je více morbidní, ponechat hotentóty svému osudu v moři, nebo je vylovit a hodit je na krk občanům EU? V jižní "Netálii" již obce staví "festungy", aby odolaly názezdům vylovených "akademiků" z Afriky. Jak u blbejch v EU. Parazité nejsou obohacením, jsou pro hostitele zátěží, jejich masová invaze bývá zhoubná pro hostitele. Vystřelit, potopit a zapomenout na obsah (nelovit). A nyní hurá do mne.

P. Brodský 10.5.2015 1:58

Číllíte se zbytečně

Afričané sem nepudou a pokud je sem někdo nakvotuje, rychle odsud odejdou na západ. Jednak proto, že je zde balkánská ůroveň sociálních služeb, jednak pro obludnou xenofobii zdejších domorodcú, na kterou si stěžoval již Albert Einstein, který se tu pokoušel pracovat před první světovou válkou.

H. Lukešová 9.5.2015 23:24

Re: Ano. Češi ani Slováci nekolonizovali Afriku a Asii.

To máte pravdu. Také se nám často předhazuje, že evropské země, USA a Kanada přijímaly české a slovenské uprchlíky, tak by i ČR měla přijímat uprchlíky, jenže Češi a Slováci odešli do kulturně blízkých zemí, začlenili se, žijí řádný a spořádaný život v zemích, kam odešli. Kdežto islám je absolutně v rozporu s evropskou civilizací, přijímat muslimské invazory je sebevražedné. Tito lidé žijí z dávek, nepracují, vypalují auta, demolují obchody, nejvíce ty židovské, přepadají poevropsku vypadající ženy, znásilňují atd.atd. Muslimští invazoři v Evropě a v Americe jsou přítěží. Utekli před tím, co chtějí pak u nás zavést.

F. Vokurka 9.5.2015 22:41

reseni

reseni je jednoduche, kdo si vytahne cernousky z more at si je laskave necha. kdyz bude mit nejaka zeme zajem o tyto inzenyry, vedce, kardichirurgy apod. tak si je ve stredozemnim mori nalovi sama. zadne prerozdelovani netreba.

F. Vokurka 9.5.2015 22:38

Re: svoboda a solidarita?

pletete si vynucenou spolupraci a solidaritu. to ze vam do bytu nasypu 5 uprchliku a pod pohruzkou persekuce vas je necham zivit, nema se solidaritou nic spolecneho. solidarita je, kdyz z vlastni vule koupite motyku kterou jim venujete, aby mohli efektivneji obdelat pudu a mit tak dostatek jidla.

J. Babička 9.5.2015 20:52

Re: Chaos, mizérie a smrt

Takže zničením západu a vítěztvím Islámu, nastane mír na zemi. Ale to říkal již Kaddáfi.

J. Babička 9.5.2015 20:50

Re: Ano. Češi ani Slováci nekolonizovali Afriku a Asii.

No ale vzpoměnte si,že největsi koloniální velmoc v 20 tém století, SSSR nijak,přes všechno vykořistování svých kolonií nezbohatl, jeho imerium se nakonec rozpadlo  a zbohatli ty západní státy co se jich vzdaly

B. Rybák 9.5.2015 20:24

Re: Ano. Češi ani Slováci nekolonizovali Afriku a Asii.

Neberte tak vážně neosocialistické poučky. Příval bohatství z ovládnutých území byl příčinou morální degenerace, úpadku a po jejich postupné ztrátě i pádu všech civilizací minulých. Na tom nic nemění ani to, že formy ovládání jsou dnes velmi odlišné od minulosti (oni i ti občané ne(o)kolonialistického Švédska vlastní v některých afrických státech většinu půdy)!

Západ v Africe prohrává, protože v obavě že ji nenávratně ztratí, se ji snaží vnutit svou "zelenou" politicko korektní (zákaz DDT, zákaz GMO, boj proti globálnímu oteplování...)!

J. Schwarz 9.5.2015 17:26

Re: Evropa

Sosají, sosají - ale jen to, co jim někdo dobrovolně dává nebo co ve snaze vypadat jako lidumil vyhlásil a oni se toho chytnou. To s těmi studenty si taky neprosadili jednostranně v Bratislavě, to my chceme vypadat jako bůhvíjací dobráci, tak si nestěžujme. Nic nám nebrání tohle všechno zrušit, školy pro cizince zpoplatnit a dávky přiznat až po pěti letech placení daní.