20.1.2022 | Svátek má Ilona


Diskuse k článku

EVROPA: Tento týden v EU (3)

Ve třetím dílu aktualit z prostředí EU bude řeč mimo jiné o panelech evropských občanů, o pokutě pro Polsko za důl Turów, o prvním jednání ministrů k balíčku „Fit for 55“, o nabíječkách a o povyku kolem francouzských ponorek.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Szirotný 26.9.2021 22:14

Sjednocení konektorů nabíječek je dobré pro zákazníky mobilů s Androidem. Aby si na třeba na chatě mohli všichni přítomní nabít mobil jednou nabíječkou. Ale to sjednocování se už víceméně děje ze strany výrobců. Všechny nové androidí mobily už mají USB-C. Jen Apple si jede po své linii, jako ostatně ve všem. Co ale nechápu je snaha EK direktivně přikazovat typ kabelů. Uživatelé starších mobilů si budou dál používat své nabíječky microUSB (nebo starší). A když jim nabíječka doslouží, koupí si novou. Ale pořád budou mít jen jednu funkční. Co se tedy změní když EK nařídí nabíječky USB-C kvůli ekologii ? Každý si koupí jen jednu nabíječku.

P. Milan 26.9.2021 22:50

Divím se, že se vám chce s tou pitomostí polemizovat. Buďte rád, že soudružky a soudruzi z Brusele neunifikují důležitější věci.

Nebo že se nerozhoupali k akci v době klasického mikro USB, to C je fakt lepší, ale třeba časem někdo vymyslí ještě lepší a pak na ty soudruhy, soudružky a jejich befehl narazí.

M. Pivoda 26.9.2021 11:46

Cituji: "... Měl by být zaveden jeden standardizovaný formát nabíječky USB-C, který budou muset používat všichni výrobci. Další opatření mají sladit rychlost nabíjení (ta má být při používání jakékoli kompatibilní nabíječky pro dané zařízení stejná) a oddělit prodej elektronických zařízení od prodeje nabíječek (tj. zajistit, aby bylo možné zakoupit nový spotřebič bez nabíječky) ..."

Úmysl je to určitě dobrý, zákazníci o takovou výrobkovou standardizaci určitě zájem mít budou. Nebezpečí ale spočívá v tom, že než dojde k celosvětovému sjednocení na konektoru USB-C, bude již vyvinuto cenově přijatelné technické řešení bezkontaktního dobíjení. (Už sice existuje, je také dostupné, ale zatím pro zákazníka dost drahé. Po drátu energie přeteče přece jen levněji.)

To je úděl našeho života ve 21. století. 21. století je především o technologiích, mnohem více než o sociálních revolucích.

J. Jurax 25.9.2021 13:50

Ono vlastně v EU obecně platí, že občané ani tak neustavují svojí vládu, jako si spíš unijní reprezentace vytváří svoje občany, psáno v článku.

Je to velice výstižný postřeh.

Tak si maně vzpomínám na dobu mého mládí a na slogan, že nová doba si žádá nového člověka.

Š. Hašek 25.9.2021 21:09

Za "Husákova" jsem netušil, že přijde "ještě kvalitnější bruselákov".

Ostatně toto jest údělem starších občanů, kteří nestačili včas (šťastně) umřít.

Tím novým člověkem asi (už) nebudu!!!

J. Jurax 25.9.2021 13:47

No, Turów je především fatálním selháním naší diplomacie. Jde o bilaterální problém, jenž má být řešen jednáním mezi zainteresovanými stranami se zohledněním zájmů obou stran. Žalobníčkováním do brusele se stěží něco vyřeší.

V. Novák 25.9.2021 15:14

Když se jedná a jedná, léta se jedná - a ta strana, která by měla počkat až co se vyjedná, furt jedná - ale především koná (a to nezvratně) - tak je celkem rozumné obrátit se na nějakého rozhodčího, ne?

P. Milan 26.9.2021 9:02

Bohužel ano.

Poláci si o to dost dlouho koledovali.

Š. Hašek 25.9.2021 21:04

Turów není problém!!!

Vznikl stranicko brusele úkol se montovat do Polska!

Jeden starosta řekne, že jako nemají vodu - a všichni "se vrhnou na Turów".

F. Navrátil 25.9.2021 8:36

Za jásotu politiků a médií probíhá devastace diplomatických a obchodních vztahů s řadou států světa a také v našem okolí. S výjimkou Německa. Kdo asi má na této diplomatické a obchodní izolaci České republiky zájem?

Š. Hašek 25.9.2021 8:41

Trefná poznámka!

Za tím vším hledejme Německo/brusele! Samozřejmě "v pozadí" stojí USA.

A připsal bych ještě "technickou izolaci". Nenechme se mýlit tím, že nám dovolí vyrobit něco pro VW! A dodat mléko do bavorských sýráren!

P. Milan 25.9.2021 9:37

Aštar Šeran? Ilumináti? :-P

V. Petr 26.9.2021 13:32

Pirstan a Spolu! A eurohujeři obecně, třeba Kocáb!

M. Matura 25.9.2021 8:22

Dá se celkem s jistotou očekávat, že Horní Rakousy opět rozjedou boj proti Temelínu, inspirováni úspěchem České republiky u Evropského soudu. Těžko bude moci tento soud rozhodnout jinak, zvláště pod tlakem rudozelených bruselských ekoteroristů.

Š. Hašek 25.9.2021 8:35

Mohou. Klidně!

Odkdy si ČR nechá něco nakecávat sjezdem traktorů, lidiček a mládežníků od Gmündu???

Jinak - ti Rakušáci jsou fajn (ale oni smějí nám, a jim se zas smějí Němci).

M. Matura 25.9.2021 8:41

ČR se určitě žádnými traktoristy řídit nebude. Stačí když se toho opět chytí zemští politici a rozhodne Evropský soud. ;-D

https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/rakousko-proti-dostavbe-temelina-je-to-stredovek/r~i:article:769074/

Š. Hašek 25.9.2021 8:51

Souhlas. Nakonec v tom lítáme díky našim politikům. Resp. "díky konsensu", vystrašeného konsensu.

To jsou všichni naši politici jak "Lidovci"???

J. Lukavsky 25.9.2021 10:21

Rakušáci jsou fajn (ale oni smějí nám, a jim se zas smějí Němci) no ale kdo se směje naposledy je Temelín a Dukovany protože od nich si ti prosťáčci kupují elektřinu, když jim chybí. J.L. end

M. Matura 25.9.2021 11:13

To si ovšem v tom Turówu taky říkali. A vida, ekobolševickému soudu je to tak nějak u pr... le ;-D

V. Novák 25.9.2021 15:17

Turow dodává do Polska.

Temelín a Dukovany mimo jiné do Rakouska. Kdo dodá Rakušanům těch 30% elektřiny, kterou spotřebují, aniž by ji byli schopní vyrobit?

Š. Hašek 25.9.2021 21:06

Dodá jim to ten (Bursík), který bude v noci svítit svíčkama na solární panely.

J. Strakoš 25.9.2021 5:37

Sakryš, to nemůžete z celého týdne vybrat něco, co by existenci toho spolku ospravedňovalo? :-)

Panel náhodných občanů je na úrovni dětského parlamentu v rádiu, oslavný vlak je zbytečnou reklamou na železnice a vyhlášení mezinárodního dne čehokoliv taky svět dopředu nepohlo.

Snad jedině to sjednocení nabíječek - a i tady by se dalo diskutovat, zda je to dobrý směr.

Š. Hašek 25.9.2021 8:31

Ani to sjednocení nabíječek! Nic!

Hrozí, že budou dva roky zasedat, založí nabíječkovou podkomisi a nakonec vyberou nikoliv nejlepšího, ale někoho "kamarádského". Jedná se zas o kšeft!!! Z "lásky" k nebohým spotřebitelům.

Upozorňuji, že Jourová sjednocovala parafinové svíčky a předpisy, kde a jak nám mohou hořet! Asi pět let. Asi zdarma, ve volnočase.

Ten "panel politicko dementní", ten je opravdu kolosálním špektáklem!!!

Montujou se do Polska, jeho věcí a potom čučí, jak se energie zdražuje! Nejdřív vymyslejí bláznivou energetickou politiku "Velkého skoku" a potom se díví!!!

Dělat si svoje, kašlal na brusele!

Z. Lapil 25.9.2021 17:06

Zrovna sjednocení nabíječek bych bral, to je stejná technická věc jako sjednocení závitů nebo elektrozásuvek.

Spíš než kamarádšoftu bych se bál nejúspornějšího řešení, které nebude za pár let stačit.

J. Nový 25.9.2021 18:33

Zajímavé je, že za celou dobu nedokázali sjednotit ani povinnou výbavu aut v celé EU.

Z. Lapil 25.9.2021 20:33

Existují předpisy administrativní, například co mít v lékarničce nebo jaká je maximální rychlost ve městě, a ty nejsou důležité do chvíle, než je někdo začne kontrolovat. A pak jsou předpisy technologické, například jízda vpravo/vlevo nebo kompatibilita díry a...ééé... prostě tatínek a maminka, a ty poznáte podle toho, že při jejich nedodržení celá ta věc nefunguje.

P. Milan 25.9.2021 9:40

Není to dobrý směr. Tyhle věci se obvykle lépe vyřeší přirozenou cestou.

A pokud by někdo vymyslil lepší konektor, než USB-C, musel by se snažit ho prosadit ne přes zákazníky, ale přes soudružky a soudruhy v Bruseli, což je dost beznadějné.

J. Matuška 26.9.2021 10:23

Je možné udělat rovnítko mezi přirozenou cestou a evolucí?

K. Machala 25.9.2021 4:26

Ostudný boj proti 5-7 % polské energetiky je jen v zájmu rozbití V4, zposlušnění Polska, ve prospěch likvidace uhlí. Nic z toho není v českém zájmu, ale spíš v zájmu woke kolonialistů. Přesto minimum diskuse u nás. Voda v pár vesnicích může být dezinfo, vody ubývalo v ČR i daleko od Turowa. Podle mne hlavní účel je vrazit klín mezi ČR a Polsko, připoutat ČR víc k Berlínu. Bohužel i s jehovšílenými plány, které se dotknou každé české peněženky. Sorryjako, ale válka s Polskem je to nejhorší, co z Babiše vypadlo, zatímco tzv proevropská opozice příznačně mlčí.

J. Sedlář 25.9.2021 7:14

Přesně.