10.7.2020 | Svátek má Libuše, AmálieDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


EVROPA: Špidla nás balamutíŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 27, poslední: 18.2.2013 0:57, přehled diskusí

Špidla nás balamutí:
Autor: V. Plocek Datum: 15.2.2013 20:39

P. Špidla je typický příklad politika bez vlastního názoru, který papouškuje co co mu "zaměstnavatel" nadiktuje. Konečně není sám. Vidíme jich dost i v domácí politice. Horší je to, že Eu po rouškou jednotné Evropy udržuje při životě ekonomické mrtvoly jen aby banky některých vedoucích států dostaly zpět své investice, které byly v těchto státech v lepším případě prošustrovány a v horším rozkradeny. A tak si Řecko a další státy dál sice nevesele ale dále žijí bez zásadních úsporných opatření. A jediným řešením je uzavřít finanční kohoutky. Tím by se prohloubila krize a došlo rychle ke krachu, což jsou jediné nástroje, které dokáží očistit ekonomiku a možná i politiku. A  by to byla rázná výstraha pro ostatní podobné státy.   Konečně v Česku je to stejné. Rozhazuje se stále a mám takový dojem, že politici ani nechápou, co to je racionální hospodaření.

Úplně stačí zákon 180/2005Sb, který předložila:
Autor: P. Vaňura Datum: 15.2.2013 14:51

Špidlova vláda. Jeho cena je dvakrát vyšší, než suma, ktérá se dílem rozkradla a dílem prožrala během "divoké privatizace."

Špidla do dnešní doby už vykázal tolik pomatenosti,:
Autor: L. David Datum: 15.2.2013 14:14

že je zbytečné, abychom jakékoliv jeho výroky brali vůbec vážně.

Re: Špidla do dnešní doby už vykázal tolik pomatenosti,:
Autor: J. Boleslav Datum: 15.2.2013 15:07

Taky to tak vidím.

:)))))))) Proč by Špidla nekolaboroval s cizími:
Autor: V. Ondys Datum: 15.2.2013 10:57

když příkladně vytahal z kapes našich daňových poplatníků miliardu do svý při jejich ochraně před kapitalistickými milionáři, kteří :)))))) kradou slunce, pokud lidem dávaj práci místo krásnejch řečí? Nejúžasnější je, jak podobní šikují státní zaměstnance v podobě nenávistnejch odborářů s chamtivými požadavky na úkor plátců daní ze soukromého sektoru. Jeden jenom zírá, jak ta hrstka zoufalejch otroků stále uživí takovou spoustu lidí v nenasytným molochu navzdory astronomickýmu zadlužování.

Re: :)))))))) Proč by Špidla nekolaboroval s cizími:
Autor: B. Rybák Datum: 18.2.2013 0:57

Když uvážíme, že navíc ještě zahraničnímu kapitálu daroval např. 10 miliard za úmyslně prohranou arbitráž našeho státu s CME, pak musíme uznat, že si svůj "bruselský komisárek" opravdu perně zasloužil.

Neuvěřitelné ....:
Autor: J. Blažek Datum: 15.2.2013 7:23

.... jak nějaký Rudolf Polanecký ví všechno o EU lépe, než člověk, který byl několik let eurokomisařem. (Ale možná je to i jinak - to jen ten Polanecký se chce opět pravicově zviditelnit kopnutím do socana a dělá, že ví a přitom ví úplný, ale úplný nic).

Re: Neuvěřitelné ....:
Autor: J. Hejna Datum: 15.2.2013 7:48

Už to, že byl eurokomisařem špidla svědčí dostatečně o úrovni EU.

A ještě nám ten eurokomisař nemravně placený z našich daní chce radit, ba nařizovat.

Že se nestydí.

Re: Neuvěřitelné ....:
Autor: P. Lenc Datum: 15.2.2013 9:33

A již se nějaká socialistická zombí styděla?Nač, ona to všechno dělá pro "obyčejné"lidi a to až do vítězného konce.Poslední údaj ze včerejška-ekonomický propad EU a ztráta konkurenceschopnosti vůči světu samozřejmně nejen našim socanům, ale i různým Blažkům mnoho neříká.Stále je ještě cosi dát do natažené ruky, tak nač se vzrušovat.

Re: Neuvěřitelné ....:
Autor: V. Kain Datum: 15.2.2013 9:35

Snad bysme nechtěli aby eurokomisař slunečního svitu Špidla byl proti EK.Vždyť si po pětiletém bruselském nicnedělání vysloužil 100tisícovou rentu.Že je to do nebe volající nemravnost nikomu z těchto politických chameleonů nevadí.Jaká práce zůstala po Špidlovi?Žádná.Tato politická pijavice jen přitáhla z Bruselu,tak se cpala do senátu.Ještě štěstí,že to mu to nevyšlo.

Re: Neuvěřitelné ....:
Autor: J. Boleslav Datum: 15.2.2013 15:13

Větší euroblbec než Špidla je snad už jenom Rouček. A i to je otázka.

Pan Špidla to samozřejmě ví, a ví toho i mnohem:
Autor: P. Vaňura Datum: 15.2.2013 14:55

více. Sám jsem od něj kdysi slyšel, že EU obětovala textilní průmysl v celé Evropě, včetně Česka, jen aby podpořila třetí svět (což se líbí evropským kavárenským levičákům, kteří se nikdy nemuseli živit tím, že by dělali něco užitečného).

Pan Špidla pouze účelově LŽE!

Nejde mi na rozum, jak v Cesku:
Autor: P. Sulc Datum: 15.2.2013 2:30

mohou byt politici, vcetne poslancu, kteri jsou ochotni bez reptani a s usmevem privest vlastni zemi, vlastni narod do noveho podruci, do poddanstvi Eura a Unie a vubec ani trochu se pri tom nestydi. A jak si to narod necha libit bez mrknuti oka, misto aby je na miste utloukl. A narod dokonce ani neremca, k vuli "ukradenemu" peru si ten bajecny narod vyrve hlasivky ale k vuli smrtelne vaznym vecem drzi hubu zavrenou.Jak to vypada, na to Recko, Portugalsko a dalsi budou platit nejen vnukove, ale i pre-pre vnukove. A nejspise budou sve pitome predky proklinat. Jenze ji, to uz nepomuze.

Re: Nejde mi na rozum, jak v Cesku:
Autor: P. Zeman Datum: 15.2.2013 11:35

Co si tak, vy zamindrákovaný "amerikáne", jednou zamést před vlastním prahem?

Re: Nejde mi na rozum, jak v Cesku:
Autor: P. Vaněk 241 Datum: 15.2.2013 12:43

Zemane, Zemane, kde jste se flákal, když se rozdávala moudrost ?

Re: Nejde mi na rozum, jak v Cesku:
Autor: P. Sulc Datum: 15.2.2013 20:51

Vase odpoved svedci o znacne nizkem intelektu, houpaci kun je proti vam Einstein. Mluvit k veci zrejme neumite.

Zdroje jsou:
Autor: J. Vyhnalík Datum: 15.2.2013 1:39

Nechápu, jak někdo může brát vážně člověka, jehož jediným argumentem v debatě o rostoucím zadlužování republiky, byla stále opakovaná mantra: "Zdroje jsou!"

Věřím tomu, že on osobně, zvláště po jeho působení v EK, zdroje má, ale nechat ho mluvit do ekonomických záležitostí by bylo opravdu šílené.

Re: Zdroje jsou:
Autor: J. Blažek Datum: 15.2.2013 7:29

Mýlíte se - Vladimír Špidla o tom, že "zdroje jsou" hovořil jen v případě zhoršování podmínek pro starobní důchody. A byla to v té době pravda, na pomyslném důchodovém účtu byl tehdy přebytek. A ani dnes by nemuselo docházet k drastickému snižování důchodů, stačilo by zvýšit pojištění na důchody o 2 procentní body, jak řekl Miloš Zeman. A zamezilo by se tomu,aby si v soukromých důchodových fondech plnili svá konta soukromníci.

Re: Zdroje jsou:
Autor: R. Tichý Datum: 15.2.2013 9:17

Stačilo by zvýšit ?????

A za pár let se bude zase "jenom zvyšovat" ? Na demografickém nebi se žádná překvapení nečekají.

Předpokládám, že si myslíte, že je spravedlivé, aby všichni důchodci měli prakticky stejný důchod, přestože jeden odvádí měsíčně 200 Kč a druhý 30 000 Kč.

Je nutné všem lidem do hlavy vtloukat, že je důležitá osobní zodpovědnost !

Re: Zdroje jsou:
Autor: J. Vyhnalík Datum: 15.2.2013 11:35

Přesně tak ta debata se vedla o tom, zda je, nebo není udržitelný princip průběžného financování důchodů.

V době, kdy Bismarck systém důchodů zaváděl, se důchodového věku dožívala jen malá část pracujících (průměrný věk 46 let, důchodový věk 70 let). Důchodu si pak užívali v průměru 5-6 let. Přitom pracovat se tehdy začínalo ve, z dnešního pohledu, dětském věku.

A ten důchod měli jen státní zaměstnanci:
Autor: J. Kanioková Datum: 15.2.2013 12:37

Re: Zdroje jsou:
Autor: P. Vaněk 241 Datum: 15.2.2013 12:45

Tak s vámi a s vám podobnými nás čeká pouze cesta do zadele.

Re: Zdroje jsou:
Autor: J. Slanina Datum: 15.2.2013 13:06

No však on soudruh Blažek má k té cestě stále v šuplíku itinerář v podobě Poučení z krizového vývoje.

Zdroje byly prožrány:
Autor: B. Rybák Datum: 17.2.2013 14:05

V otázkách důchodů se pan Špidla (opakovaně) "vyznamenal" především ostudným tvrzením, že stárnutím obyvatelstva se nezmenší podíl průměrného důchodu a průměrné mzdy (prý protože roste produktivita práce). Tímto tvrzením pan archivář prokázal ostudnou neznalost matematiky na úrovni základní školy.

Špidlou odmítnutá důchodová reforma je nezbytná, protože současný (průběžný) důchodový systém je amorální tím, že "okrádá" občany o péči jejich dětí, které nutí podporovat i ty spoluobčany, kteří se na výchovu vlastních dětí zištně vykašlali.

Je proto hlavní příčinou našeho zhoubného vymírání. Je politicky neudržitelný, protože ustavičné stárnutí obyvatelstva by vyžadovalo ustavičné prosazování nepopulárních kroků (zvyšování důchodové daně a prodlužování důchodového věku).

P.S. Špidlův výrok "zdroje jsou" není argumentem pro žádnou debatu, protože se pan Špidla ani nenamáhal ty zdroje popsat (možná že tím myslel naše peněženky). Byl to ale hlavní slogan jeho volební kampaně, která i podle doznání pozdějšího ministra financí Sobotky slibovala to, co nemohla splnit (v Maďarsku byla kvůli takovéto lži levice smetena).

Doporučil bych:
Autor: V. Bok Datum: 15.2.2013 1:02

nastudovat pojmy jako ručit, půjčit, dotovat.Je to docela rozdíl.

Doporučil bych nastudovat pojmy::
Autor: J. Mrázek Datum: 15.2.2013 6:00

Úspěšná slepá ulička, Unií z úsporných důvodů zhasnuté světlo na konci tunelu , čtvrtá říše a silný vůdce ,  české noviny z 96% vlastněné německými majiteli, německé penzijní fondy vlastnící fotovoltaická pole v Čr a české babičky jim platící s účtem za elektřinu........, bývalé české podniky s německými majiteli a ziskem plynoucím do Německa, obchodní řetězce něm. majitelů a zisky plynoucí,,,,35% platy zaměstnanců v těchto podnicích při stejné produktivitě jakou  jejich německých kolegů...hledejte rozdíly podstatné !

Re: Doporučil bych nastudovat pojmy::
Autor: V. Venc Datum: 15.2.2013 10:47

Ad Mrázek

Souhlas s komentářem. Jediným problémem německé dominance je vážnější obchodní vazba na Rusko! TOP a kníže dobře ví, že fiskální kompakt je velmi potřebná unijní vazba.