17.5.2024 | Svátek má Aneta


Diskuse k článku

EVROPA: Smrt akátům!

Podstatnou částí tohoto týdeníku byl přehled tehdejších rozhlasových i televizních programů. Kromě toho se v této tiskovině objevovaly různé více či méně zajímavé články. Tuším, že na poslední stránce měla stálé místo rubrika "Poznej a chraň", kde byla týden co týden čtenářům představena, zobrazena a popsána nějaká zajímavá, vzácná, případně chráněná rostlinka.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Kmoníček 6.2.2014 14:47

Re: Doporučení?

Řekněte mu to raději ještě jednou.

Z. Bureš 6.2.2014 10:28

Kdepak američtí imperialisté.................

.....ti mohou za vše zlé, co je na tomto světě !!!

A aby toho výčtu jejich svinstva nebylo málo, tak ještě dodávám.....že po válce (za to, že jim náš přítel největší CCCP ....že jim nedovolil nás osvobodit úplně)- tak na nás poslali amerického, pruhovaného brouka - mandelinku bramborovou, abychom za trest všichni pochcípali !!!

Ještě, že máme EU - ta nás ochrání od všeho zlého.....obzvláště, když v ní fungují taková ESA, jako je Falbr, Špidla, Rouček.....a další ameriko-bijci !!!

K. Křivan 6.2.2014 9:43

V Mnichově je dost ulic s vysázenými akáty.

Dobře rostou, dělají hustou stinnou alej a když kvetou, je to nádherná omamující vůně. Nechtěl bych aby je nějaký idi ot nechal vykácet.

R. Gramblička 6.2.2014 10:37

Re: V Mnichově je dost ulic s vysázenými akáty.

Nu, ono není problém pěstovat kultivary s neplodnými semeny, nebo potlačenou schopností vegetativního rozmnožování kořenama. A když máte i divej agát uprostřed města, nemá se jaksi kam šířit. Ale v otevřené krajině je to nepříjemný plevel

J. Vyhnalík 6.2.2014 13:33

Re: V Mnichově je dost ulic s vysázenými akáty.

Zkuste si do akátového hájku zajít na houby.

M. Malovec 6.2.2014 9:43

Věřte,

že bude hůř.

P. Zeman 6.2.2014 8:53

A co brambory a rajčata?

Taky nám je soudruzi z Brusele zakážou? :-D

M. Šejna 6.2.2014 9:10

soudruhu Zemane

nezakážou. Soudruzi z Brusele umějí narozdíl od soudruhů Zemanů rozlišit, jak se přistěhovalec v nové domovině chová. A podle toho pak zasahují. Naproti tomu soudruzi Zemanové si pletou pojem přistěhovalec s pojmem agresivní přistěhovalec. Proto je možné, že soudruzi Zemanové považují brambory a rajčata za stejně invazivní rostlinu jakou je akát nebo bolševník.

K. Křivan 6.2.2014 9:32

Re: " jak se přistěhovalec v nové domovině chová"

Tak to konečně EU zakáže muslimy a cikány ? To jsou taky vetřelci a jejich chování neodpovídá evropským zvykům a normám.

M. Šejna 6.2.2014 9:35

pane Křivane

taky k tomu, doufám, dojde.

M. Malovec 6.2.2014 9:44

Re: pane Křivane

Šejno, hleď si svého semínka.

K. Křivan 6.2.2014 9:56

Re: pane Malovec

To by měl každý. Alimenty dokážou zruinovat.

M. Mýval 6.2.2014 11:06

Šejno

Nepij tolik, máš halucinace

P. Zeman 6.2.2014 9:32

Re: soudruhu Zemane

Zábavné, když vzteklý, vlezdobruselista bez mozku někoho tituluje svým soukmenovcem :-). Nicméně k tématu: Já ten rozdíl vnímám, ale mám obavu, že vaši vůdcové na brambory a rajčata jenom zapomněli :-P. V tomhle bodě jste nepatrně osvícenější. Nebudte kandidovat do EP? ;-)

M. Prokop 6.2.2014 9:57

Re: soudruhu Zemane

Neumějí a nikdy neuměli. Jako každý socanský byrokrat, rudý dozelena.

R. Langer 6.2.2014 13:14

Re: soudruhu Zemane

No, podle logiky Bruselských doporučení, soudruhu Šejno, bude ten akát spíš jenom prvním zkušebním krokem. Brambory a rajčata budou následovat vzápětí. :-D

M. Prokop 6.2.2014 9:56

Re: A co brambory a rajčata?

I kukuřici, aby z ní soudruzi z Brusele neporoučeli škodlivá biopaliva patlati. :-P

R. Gramblička 6.2.2014 10:38

Re: A co brambory a rajčata?

jsem zvědav, kolik idiotů hýkajících o bramborách a rajčetech se zde do konce dne jětě objeví

R. Gramblička 6.2.2014 10:48

Re: A co brambory a rajčata?

...jěště...

R. Gramblička 6.2.2014 10:49

Re: A co brambory a rajčata?

ještě (himmelhergot!!!)

E. Pavel 6.2.2014 12:42

Re: A co brambory a rajčata?

himmelherrgott ;-)

R. Gramblička 6.2.2014 13:01

Re: A co brambory a rajčata?

No jo, to zdvojování souhlásek je na palici :-)

R. Langer 6.2.2014 13:17

Re: A co brambory a rajčata?

Doufám, že podstatně víc, než idiotů hýkajících radostí nad každým Bruselským "doporučením".

F. Eliáš 6.2.2014 8:43

Mám akáty rád

lípy příliš nemiluju. Sice pěkně voní, ale zaparkovali jste někdy pod lípou auto? Lidi, kteří bojují proti zavlečeným a užitečným rostlinám, jsou směšní a melounovití.

A. Hrbek 6.2.2014 8:14

Nejvíc mne baví

když kdejaký "odborník" tepe Brusel za něco, o čem se jen doslechl z pochybných pramenů.

Problematika invaze nepůvodních druhů je velmi složitá a rozhodně vyžaduje mezinárodní spolupráci, případně i koordinaci.

Proč autor neprotestoval, když se přijala mezinárodní opatření proti invazi ptačí chřipky?

P. Zeman 6.2.2014 8:56

Re: Nejvíc mne baví

Z Brusele přicházejí jedině blbosti. O tom to především je. Invazní druhy jsou prostě invazní a zakázat se dají asi jako jakýkoliv jiný agresor. Všechno to zase dopadne jako "boj s americkým broukem".

A. Hrbek 6.2.2014 9:22

Re: Nejvíc mne baví

Tak proč bojujeme proti invaznímu AIDSU, invazní Ptačí chřipce, ale i proti bolševníku, proti invazní nutrii, invaznímu malarijnímu komárovi,plzáku španělskému, křídlatce, netykavce, atd.

Vždy je však třeba pečlivě uvážit všechny klady a zápory invaze (invazní druh může být i velmi užitečný), rozsah invaze, zda invazní druh výrazně neničí původní druhy, atd. atd.

Rozhodně to není téma pro nejrůznější "odborníky".

P. Zeman 6.2.2014 9:40

Re: Nejvíc mne baví

Jistě. Je třeba rozlišovat mezi zhoubnými chorobami, jejich přenašeči a poměrně neškodným rostlinstvem, které, ač zavlečené málokomu uškodí. Mimochodem - těmi "odborníky" v posledním odstavci myslíte, stejně jako já, ty mamlasy z Brusele?

A. Hrbek 6.2.2014 9:51

Re: Nejvíc mne baví

Vážený pane Zemane,

mamlasové jsou všude, je to invazní druh, který nelze vyhubit. Někdy ale mám dojem, že v českých parlamentech a v českých vládách mají větší zastoupení. Možná, že se hluboce, ale skutečně hluboce mýlím.

Bruselem de facto vládne Merkelová, a tu rozhodně za mamlasa nepokládám (na rozdíl od našich "premiérů"). Ale asi na všechno nestačí.

S pozdravem

M. Prokop 6.2.2014 10:00

"Bruselem de facto vládne Merkelová, a tu rozhodně za

mamlasa nepokládám"

Viz přístup k jaderné energetice ....... :-P