15.10.2019 | Svátek má Tereza


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

 0
Jste přihlášen jako


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.

Zbývá 2000 znaků nebo 10 odstavců.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
15.7.2007 23:24

Re: Lacině DEMAGOGICKY článek, zejména od LibInst: Nepamatujou jak lžiprofesor Klaus vinil ČNB z tight credit a "způsobení" konečného krachu Klausova ekonomickeho fiaska v roce 1997

Blábolíte, Bush žádné peníze netiskne!

15.7.2007 21:55

Re: Lacině DEMAGOGICKY článek, zejména od LibInst: Nepamatujou jak lžiprofesor Klaus vinil ČNB z tight credit a "způsobení" konečného krachu Klausova ekonomickeho fiaska v roce 1997

Kde jste byl v roce 1989? Škoda, že jste se nechopil ekonomické transformace.

15.7.2007 21:52

Re: Souhla. Můj strýc (nekomunista atd.) učil na VŠZ v Suchode, popisoval, jak Holanďané atd. kladně hodnotily úrověň mechanizace, sdružování celých JZD, velkovýrobu a produktivitu

Říkal Holanďanům Váš strýc, nekomunista, že to lidem sebrali a nechali je dělat denně za 10 Kčs? Nedávejte V.K.božské schopnosti. Je to jenom člověk.

15.7.2007 17:10

Wie so? Jak to, že německá pracovní síla je dlouho nejjdražší na světě (plus požitky o kterých se zaměstnancům v USA ani nezdá, natožpak aby je požadovalï) ... a SNR má stále, se silným eurem přebytky a USA stále zoufalejší obchodní deficity? Mo

Podle ortodoxní pravicovosti, když se zaměstnanec má trošku dobře, něco je špatné, akcionář a vlastník, ekonomika trpí. Bežte se vycpat se svojí demagogií 19. století!

15.7.2007 17:07

omyl pane: Obchodní bilance USA za Bushe (6 let tištění USD jako šílenci) stále nově rekordně deficitní. A těch pár turistů, kteří chtějí být v databankách USA, projít ponižujícími stryptrýzy? Ti to doopravdy nedoženou.

Mimoto: tustistika do USA je stále pod úrovní před 911. Plus desetitisíce, hlavně asijských a rabských studentů díky byrokracii ve vizové politice už do USA nejezdí, nepřinášejí v průměru 30 tis na studenta a rok školné do amerických univerzit. Zeptejte se rektorů, jak jim padající dolar "pomáhá", zjistěte sï fakta a pak zde seriózně vystupte.

15.7.2007 17:02

Souhla. Můj strýc (nekomunista atd.) učil na VŠZ v Suchode, popisoval, jak Holanďané atd. kladně hodnotily úrověň mechanizace, sdružování celých JZD, velkovýrobu a produktivitu

Pan chozraščotní polovzdělanec, souputník nomenklatury, Klaus ortdoxně nechal transformaci tak, jak proběhla, navíc v rukou tradicionalisty Luxe.

Klaus by měl být (jako všemocný MF, architekt transformace) dávno stát před vyšetřovací komisí.

15.7.2007 16:55

Krmíte nás lživou, lacinou modrou propagandou: USA jsou 9vzhledem k rozpočtu, HDP) zadluženy mnohonásobně víc než ČR (i záp Evropa, včetně SNR)

Dtto zadluženost Američanů jako fyz osob vzhledem k jejich ročním příjmům a trendům (od roku 1978 realné mzdy drtivé většiny Američanů nevzrostly, naopak o 12% klesly].

Milý brachu,  zejména modrými strakami tak obdivovaná síla americjkého ekoniomického růstu je ve skutečnosti silou KREDITU NA STEROIDECH.  Míra zadluženosti je pro západoevropany, natožpak čechy atd. nepředstavitelná a co je nejhorší, už nejde dále jakkoliv stimuklovat. Bezuzdné tištění dolarů posledních 6 let (Bushova vláda se už anui nenamáhá zveřejňovat ztv money supply údaje) jsou m.j. vidět na pádu dolaru.

Ekonomika ČR, díky postklausovským vládám (zahraniční investoři, lepší právní prostředí, atd.) roste jako jedna z e špičkových v Evropě. Oproti Klausovi tedy roste export, tedy měna (v roce 2006 podle WSJ nejvíce posílila na celém světě). Ano, kde ekonomika sílí, občané bohatnou, trend je nahioru, tam si stát i obřa¨čané, firmy zodpovědně a zcela kapitalisticky mohou půjčovat.

Je-li dluh ČR asi 60% ročního rozpočtu a v USA dluh federálu asi 10.000 mld USD asi 4-krát roční rozpočet (za Bushe jako Reagana neuvěřitelně zvětšený) pak si krákorejte své pravicové demagogie někde jinde.

15.7.2007 16:45

Lacině DEMAGOGICKY článek, zejména od LibInst: Nepamatujou jak lžiprofesor Klaus vinil ČNB z tight credit a "způsobení" konečného krachu Klausova ekonomickeho fiaska v roce 1997

Vykládat zde "odborně" o Mugabem je stejně "náročné" a stejné nošení sov do Atén, jao vykládat dětem v kondergarten o tom, že muž s knírkem (Hitler, ne Klaus, tomu to fešně sluší) je špatný člověk.

Sarkozy, v sebestředném pokusu nového malého napoleonka (i náš Klausík, také negojim, má podobné samospasitelné, pilné, intenzivní komplexy) chce Francii naordinovat šokovou terapii. Jako Mugabe, ale třeba i náš (chozraščotní, Západu dlouho ke smíchu) "národohospodář" Klaus chce aby banka tiskla peníze pilně a hodně, umožnila mu ukázat bulíkům v národě, že jeho liberální terapie funguje.

I vzor pravičáků, našich modrých strak, USA a Bushík, tiskne už 6 let peněz jako o závod, úroky drží uměle na 44 ročním minimu. také, jako Sarkozy, volá po "ne tak silné měně", aby se "pomohlo exportérům". Jasněže dolar, přes svoji obrovskou kapitalizaci (a to, že díky bajonetům svět musí mít dolary na ropu a suroviny) padá jako kámen, dtto rozpočtové deficity a obchodní bilance. Jako za Klause, když ani do svého odstranění, za 8 let coby všemocný MF, "architekt transformace", opakovaně premiér, rádoby laureát nobelovky za kupónovku, nedokázal HDP na hlavu dotáhnout ani na komunistickou úrověň roku 1989.

Je typické, tragické a depresivní, že LibInst nebo za jeho jméno se hrdě skrývající polovzdělanec, populisticky káže proti bandě Mugabeho (do kterého už netřeba kopat) i Sarkozymu (který přece chce dělat oživení, o kterém modré straky, CEP a otec-zakladatel modrého rabovaní, Klaus tak pilně bukíkům v národě kážou).

15.7.2007 13:32

Re: Re: Re: Že ste to nenapsal hned na začátek. Z Lib. institutu pán ráčí být.

pan popleta si jen plete Prognostický ústav s Liberálním institutem. Hlavně že se tu zviditelnil, obsah není důležitý.

15.7.2007 11:25

Re: ad Chetgar

EMU sice obchoduje s USA poměrně hodně, jenže vliv exportu na ekonomiku EMU (či USA) je mnohem menší než v případě malé země, jakou je ČR. V EMU zatím nikdy nehrozila deflace, sazby na euru jsou dnes vyšší než na české koruně.

Japonský případ nebyl způsoben deflací, ale celkovou ekonomickou situací - země neměla prostě kam růst s danou strukturou ekonomiky a hlavně stylu vedení. Trochu to připomínalo starý Řím, kdy se Římanům prostě nechtělo víc pracovat, měli dost všeho, co potřebovali a radši chodili na gladiátorské zápasy než aby bohatli :o) Japonská spokojenost přinesla stagnující spotřebu a z ní mj. pramenila deflace (nabídka se nezmenšila, jen prostě lidé nechtěli kupovat).

Švýcarsko má dlouhodobě nejnižší úrokové sazby i inflaci v Evropě, je to velmi exportně orientovaná ekonomika, její měna má free-float a žádné deflační tendence tam vidět nejsou. Přitom mají Švýcaři nejvyšší životní úroveň v Evropě. Nízké sazby se tam rovnají levným úvěrům, které podporují spotřebu a znemožňují tak deflaci... prostě skoro utopická rovnováha :o)

15.7.2007 10:38

Velice slušný článek.

Obsah článku je velice výstižný,dle reakcí diskutujících mám ale pocit,že není daleko doba kdy se nějaký český Mugabe ujme vlády nad hordou závistivých hlupáků i v Evropě.Každá země byla hezká,dokud se v ní nepřemnožili lidi a totálně jí nezničili.Rhodesii nevyjímaje.Držet inflaci v mezích je umění.Zatím se to díky dobré finanční politice EU daří.Proč to tedy chce Sarkosy měnit.Asi už má nakoupeno!

15.7.2007 10:38

Re: Re: Že ste to nenapsal hned na začátek. Z Lib. institutu pán ráčí být.

Bylo mi o nich referováno, přímým účastníkem. Stačí?

15.7.2007 10:22

ale sarka snad není socan či komunista?

pokud vím je to míšenec maďara a žida. z těch vyrůstají kvalitní lidé (von neumann, edvard teller ...) :-D

ale jinak je nadějí francie a velice mu fandím.

s tím zimbabwem, jistě, jak horoucí zanalostmi nepolíbené ruce zdevastujíé na co sáhnou ... ale že by sarka? autor si asi popletl světadíly ... ne?

15.7.2007 9:56

Re: Že ste to nenapsal hned na začátek. Z Lib. institutu pán ráčí být.

Vy jste na těch přednáškách o "přednostech socialistického hospodářství" byl?

15.7.2007 9:05

Re: Sobotka viz !!!

Já už měl strach, že mluvíte o Sobotkovi z ČSSD, co je právník a dělal ministra financí...;-D A těch stamiliard dluhů, co po něm a vládě socanů zbylo....

Alo to není lékař. ;-P

15.7.2007 7:21

test

test

15.7.2007 7:18

Re: zp

Jestli máte na mysli toho finančního "génia", co spolu s dalšími socany zadlužili stát a tím i občany 800 miliardami Kč, tak ten je právník. Ale jestli JUDr, to nevím. Falešný JUDr Křeček už si titul sehnal taky... ;-)

15.7.2007 0:37

Mugabe

v Rhodesii je učebnicovým  příkladem, kam to dojde, když se lékař  rozhodne  řídit stát.  Kdysi Allende v Chile budiž dalším odstrašujícím příkladem. Che Gevaru alespoň včas zastřelili, než mohl začít v jižní Americe páchat další ekonomické škody. A kolik takových je u nás v parlamentu  a senátu - MUDr. Sobotka viz !!!

14.7.2007 23:08

No jó, v komunistickém ČSSR byly Státní Statky a JZD korunou socialistického hospodářství . . .

a ignorantní Poláci záhumenkáři a soukronmíci byli 100 let za vopicemi . . . . hmmmm, dobrý.

Nejdříve vláda nakradla a znárodnila půdu a nahnala soukromníky za almužny do JZD ať se jim to líbilo nebo ne . . . . a ten kdo se vzpíral tak na něj uvalilitako é dodávky, že se buďto zastřelil nebo vstoupil do socialistického kolektivního JZD, kde měl každý velký kulový a prcek prezident Novotný na tribůně lidu slíboval a mlátil pěstičkou do tribůny A VAJÍČKA BUDOU . . . . a vajíčka nebyly . . . .  jó, ty pověstné zlaté české ručičky a hlavičky plánovačů z ÚVKSČ . . . na ty nikdo neměl.

14.7.2007 20:16

Re: Huhu'e vy sudokopytniku / cti OSEL

tak ty vaše názora jsou dobrá směska rasismu a bolševismu. Vy asi vůbec netušíte, že  třeba taková černošská a kapitalistická Botswana hned vedle Zimbabwe si vede docela dobře.

Jinak k tomu sudokopytníku - neříkají vám vy vole nebo vy bůvole či vy velbloude ? - to jsou sudokopytníci. Umíte počítat do dvou ?

14.7.2007 20:13

Že ste to nenapsal hned na začátek. Z Lib. institutu pán ráčí být.

Mohl jsem si odpustit četbu. To je ten institut, jehož představitel ještě půl roku před listopadem pořádal školení o přednostech soc. hospodářství.

Kdepak, modří svazáci po padesáti letech znovu na scéně  - nezklamou.8-o;-D

14.7.2007 18:48

Zimbabwe

druhá nejbohatší země Afriky - ovšem před Mugabem , který ji dovedl svým experimentováním na pokraj občanské války.  Mugabe je dobrý následovník Amina, Bokassy a dalších Kouzelníků, kteří vydojili své státy na dřeň

14.7.2007 18:45

Re: Huhu'e vy sudokopytniku / cti OSEL

Osel je lichokopytnik, hnupe. Zbytek textu jsou stejne nesmysly.

14.7.2007 18:40

ad Chetgar

Nejsem vůbec měnový odborník,ale domnívám se,že EMU masivně obchoduje se zonou dolarovou a příliš vysoký kurs € může být pro export handicapem. Prakticky nulová inflace,nebo dokonce deflace může brzdit ekonomiku (viz Japonsko). Šlo mi ale o něco jiného: Absolutní (a nerozumná) nezávislost se stává zvůlí "nedotknutelných". Vzpomínám si při té příležitosti na meditaci pana Jocha (rovněž LI) o absolutní pravdě = pravda pana Jocha. Vždy by měla existovat nějaká zpětná vazba,pokud ta chybí, průběh regulace (reakční rovnováhy) se "utrhne" a skončí,jak jsem naznačil v prvním příspěvku.

14.7.2007 14:55

Re: A s panem Rybáčkem do p.....

euro a dolar mají free-float, tedy jejich vzájmenou cenu, jakož i kurzy k ostatním valutám určuje pouze poptávka a nabídka.než česká koruna přešla na free-float, byla tu inflace okolo 10% p.a. a o stavebním boomu hnaném levnými hypotékami jsme si mohli leda tak nechat zdát. podobně "pozitivní" vliv měl tento stav na celkový hospodářský růst (ono se těžko roste, když na financování investic proděláte kalhoty).

Argentina svého času pegovala peso na dolar, držela kurz zuby nehty a skončila hospodářským propadem v řádu desítek procent, státním krachem a depreciací měny z 1:1 na 1:3,5.

Ovlivňování kurzu či držení fixu k silnější měně je možné pouze v případě, že se zeměmi platícími touto měnou masivně obchodujete a zároveň se chováte ekonomicky střízlivě (Bulharsko - EMU).

14.7.2007 14:47

Re: Re: Jižní Rhodesie je opravdu škoda

27 let bych nenazval nedávnem :o)

14.7.2007 13:30

Re: Huhu'e vy sudokopytniku / cti OSEL

Jak by šlo ukrást půdu a dobytek zemědělcům nenásilně? Víte za kolik korun pracovali zemědělci ad rána do večera? Vy jste si požíral rohlíček za 30 hal. To bylo žužo.

14.7.2007 12:51

Re: Jižní Rhodesie je opravdu škoda

Zkuste si najít na interenetu kolik dnešních novinářů nědávno psalo o Mugabem jako o "naději " afriky a o Zimbabwe jako o vzoru soužití bílých a černých. A jak jásali nad přejmenováním Rhodesie.

14.7.2007 11:47

Re: Huhu'e vy sudokopytniku / cti OSEL

No to je ale nářez, a podle tědlech názorů jste za bolševika řídil tu fabriku?

14.7.2007 10:39

Re: Huhu'e vy sudokopytniku / cti OSEL

Výborně, tleskám!R^:-)