13.5.2024 | Svátek má Servác


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
sidekick 20.4.2009 19:38

Re: Soudružko Hybášková,

Jste lhář

Monet nikdy komunistou nebyl a nebyl ani politikem, byl to malíř, jeden z prvních impresionistů. Máte zřejmě na mysli Monneta, ten ovšem nikdy nebyl komunistou. Schumann nikdy nebyl ministrem Petainovy vlády - naopak byl členem vlády Paula Reunauda v době, kdy Francie bojovala proti Německu a poté se přidal k francouzskému odboji.

No, a není mi známo, zda se někdy potkal s Ribbentropem v Kanadě, nejspíše ale ne, časově to nesedí.

Suma sumárum - jste blb.

Niky 20.4.2009 21:02

Re: Soudružko Hybášková,

sidekicku,po skončení druhé světové války vstoupil Jean Monet do komunistické strany a následně se stal ministrem hospodářstvý Francouzské vlády,od toho okamžiku začal ve Francii vše znárodnovat,teprve,když chtěl znárodnit banky,tak ho Američané praštily přes prsty a zachránily,tak Francii před bolševismem!Vy nevíte nic o politice,nezajímate se o ni a věříte novinářům a mediím,což dokazuje,že jste politický analfabet!

L. P. 20.4.2009 11:33

Kde zůstala svoboda?

V této i jiných statích na podporu Lisabonské smlouvy mi chybí jedno slovo: svoboda.

Sumo 20.4.2009 13:06

Re: Kde zůstala svoboda?

Protože cílem LS není svoboda, ale maximalizace regulace.

pružinskij 20.4.2009 13:26

Re: Kde zůstala svoboda?

Zeptejte se na hradě,tam sídlí mudrc.

Štváč 20.4.2009 11:12

tuto pravdu je zbytečné říkat klausovým obdivovatelům,

protože se nemají jak zastat svého hradního vejtahy, budou nadávat Hybáškové. Je to postbolševická chátra, která se dřív, nebo později vytratí.

Realista 20.4.2009 11:16

Re: tuto pravdu je zbytečné říkat klausovým obdivovatelům,

a zůstanou jen skalní bolševici, že?

honzak 20.4.2009 12:04

Re: tuto pravdu je zbytečné říkat klausovým obdivovatelům,

ty budeš ten "roztomilý člověk", co?

Bokonon 20.4.2009 10:24

Společná zahraniční politika

Na to, abych se mohl rozhodnout, zda chci nebo nechci společnou zahraniční politiku EU bych paní Hybáčková potřeboval vědět, JAKÁ ta společná zahrpol bude. A to jsem se ve vašich článcích a ani jinde jaksi nedočetl. Proč?

Bude to ta britská nebo ta francouzská? On je v tom dost rozdíl.

Realista 20.4.2009 10:37

Jakákoliv, kterou si Brusel vymyslí:

LS, Kapitola 2, oddíl 1, článek 2:

2. V rámci zásad a cílů své vnější činnosti Unie vede, vymezuje a provádí společnou zahraniční a bezpečnostní politiku založenou na rozvoji vzájemné politické solidarity mezi členskými státy, na určení otázek obecného zájmu a na stále se zvyšujícím sbližování činností členských států.

Členské státy aktivně a bezvýhradně podporují zahraniční a bezpečnostní politiku Unie v duchu loajality a vzájemné solidarity a respektují činnost Unie v této oblasti. (ať se jim to líbí nebo ne...)

To nemělo ani Německo ve smlouvě o kapitulaci!

Realista 20.4.2009 10:43

Re: Jakákoliv, kterou si Brusel vymyslí:

A zkus si představit, že o zahraniční politice EU bude v bruseli rozhodovat Hybášková se Špidlou a Vondrou.....

honzak 20.4.2009 10:53

Re: Jakákoliv, kterou si Brusel vymyslí:

navíc po delším srdečném vícestranném rozhovoru na téma zajímací hlavně jednu stranu! Bohajeho, je to ještě větší sviňárna než jsem si myslel.

Realista 20.4.2009 11:05

Re: Jakákoliv, kterou si Brusel vymyslí:

čti si ZDE  smlouvu z Nice ve znění LS. Tam je púvodní text s  barevně vyznačenými změnami dle LS. Tam se dočteš věci....

Třeba jak se z "Listiny práv a svobod občanů " stala "Listina práv EU", závazná na úrovni smlouvy o EU...(článek 6, hlavy 1) a spoustu dalších věcí. Když totiž vidíš původní text, který se škrtá a hned u toho to, co ho nahrazuje, snadno to pochopíš.

Realista 20.4.2009 11:11

ŠKRTÁ SE V PÚVODNÍ SMLOUVĚ:

1. Unie je založena na zásadách svobody, demokracie, dodržování lidských práv a základních svobod a právního státu, zásadách, které jsou společné členským státům.

2. Unie ctí základní práva zaručená Evropskou úmluvou o ochraně lidských práv a základních svobod podepsanou v Římě dne 4. listopadu 1950 a ta, je. vyplývají z ústavních tradic společných členským státům, jako obecné zásady práva Společenství.

3. Unie ctí národní identitu svých členských států.

A čím je to nahrazeno, to si v tom článku šest přečti!

(1. Unie uznává práva, svobody a zásady obsažené v Listině základních práv Evropské unie ze dne 7. prosince 2000, ve znění upraveném dne 12. prosince 2007 ve Štrasburku, jež má stejnou právní sílu jako Smlouvy.) a basta!

aha 20.4.2009 10:20

Hybášková

se chce zviditelnit. O ničem jiném to není.

Co se týče Ruska, namísto pragmatické politiky pokračuje v umělém vyvolávání nepřátel. Některé hloupější ovečky, které si dodnes pletou komunistický SSSR s Ruskem a kladoucí něco za vinu ne konkrétním lidem ale národu jako takovému, se možná chytí. Cena za to je však neadekvátní. Státy západní Evropy, Německo, Francie, Španělsko, Itálie, Norsko, Švédsko a další  budují vztahy s Ruskem na pragmatické politice, pro ně ekonomicky výhodné. Oni získávají, my jsme ti, kteří za hloupost Hybáškových platíme. Jako jsme po 89tém okamžitě vyklidili z ideových důvodů důležité východní trhy a zlikvidovali zbrojní průmysl. V obém nás nahradily západní pragmatické země a ty také mají zisk. Rv

Realista 20.4.2009 10:23

Re: Hybášková

Zamítnutím LS se nepřikloníme k Rusku, jak je mylně naznačováno, stále budeme rovnocennými členy EU dle současných smluv, a stejně tak zůstaneme i členem NATO.

stepankova 20.4.2009 11:54

Re: Hybášková

Vážený realisto! Chci jenom připodotknout, že Vaše úvaha nepostrádá reálný základ, ale neříkejte, že by se z tohoto "zásadního" rozhodnutí Rusové neradovali. I této malé skulinky by uměli využít ve svůj prospěch.

Realista 20.4.2009 13:55

Re: Hybášková

To není zásadní rozhodnutí pro EU, to je zásadní rozhodnutí jen pro bruselské byrokraty, kteří si tím chtějí posílit moc a nenápadně vytvořit novou říši.

Ostatek okolo je propagandistická omáčka.

A Rusko bude přijetím LS nadšeno, protože už má Putin uzavřenou dohodu s Merkelovou o vzájemné spolupráci( viz ropovod pod baltem, mimo členské země EU!)

Tak zatímco Vy si vymýšlíte hlouposti, Rusko do EU vstupuje Braniborskou bránou!

hank bukowsky 20.4.2009 10:14

Lisabonská smlouva je:

1. postavená na principu totální liberalizace a demontáže sociálního státu, tedy Evropa pravicová, ovšem s mocí mimo vlády jednotlivých státu, a proto je pro místní pravici vzhledem k zanedbatelnosti vůči velkým státům nepřijatelná. Určuje místním kohoutům, jak se budou chovat na vlastním hnojišti, což se zajisté kohoutům nelíbí

2. z výše postaveného důvodu by se neměla líbit i levici. Její vstřícnost je nepochopitelná. Drobná sociální agenda je silně převážená příklonem k globalizačním trendům a tím pádem k přizpůsobování se čínským a americkým způsobům (a)sociálních pravidel tržní ekonomiky, kde pouze růst, růst a zisk jsou hlavními cíli.

3. být místní pravicoví političtí i ekonomičtí panáčci v roli jejich kolegů z Německa, či Francie, s LS by neměli problém.

Realista 20.4.2009 10:21

být místní pravicoví političtí i ekonomičtí panáčci v roli jejich kolegů z Německa, či Francie, s LS by neměli problém.

proč taky, že?

LS zmenšuje váhu hlasu českého zástupce v Radě ministrů na polovinu a 2x zvyšuje váhu Německa.

 Tři ze čtyř velkých zemí (Německo, Francie, Itálie a Velká Británie) mohou kdykoli zablokovat jakékoli záměry Evropské komise. Naopak jim stačí sehnat podporu jedenácti libovolně malých států, aby prosadily, co potřebují – stačí 55% států s 65% obyvatel, oproti dnešku, kdy má každý stát právo veta.

Proč by s tím Němci a Francouzi měli mít problém?Kdyby ovšem oni měli být v pozici českých politiků, tak se z toho ze/se/rou!

honzak 20.4.2009 10:33

Re: být místní pravicoví političtí i ekonomičtí panáčci v roli jejich kolegů z Německa, či Francie, s LS by neměli problém.

jsem zvědav kdo z eurohujerů toto jednoduché a pravdivé vysvětlení pochopí! Moc jich nebude...

Realista 20.4.2009 10:39

Re: být místní pravicoví političtí i ekonomičtí panáčci v roli jejich kolegů z Německa, či Francie, s LS by neměli problém.

oni hlavně nechtějí chápat. A těší se na protektorát s tím, že oni budou mít funkce...

www.jiri 20.4.2009 10:48

Re: být místní pravicoví političtí i ekonomičtí panáčci v roli jejich kolegů z Německa, či Francie, s LS by neměli problém.

To nechápou nejenom místní eurohujeři, ale evropané ve 25 evropských státech, kteří LS schválili. A že by oni byli hloupí a vy chytří, to snad ne.

honzak 20.4.2009 10:55

Re: být místní pravicoví političtí i ekonomičtí panáčci v roli jejich kolegů z Německa, či Francie, s LS by neměli problém.

Jasně! Všichni obyvatelé to četli (třeba v Maďarsku, že?) a všichni to správně pochopili. Pán je taky eurohujer, neníliž pravda?

Realista 20.4.2009 10:58

Jiřáku, lžeš stejně jako Hybášková,

ale u Tebe předpokládám neznalost. Úroveň Tvé argumentace tomu nasvědčuje.

LS není schválena ( to končí uložením listin u italské vlády) V Irsku, Německu, Polsku, Finsku , Velké Británii a v ČR.

nevím, školy nemám, ale nějak si myslím, že 27 bez 6 není 25 !!

já bych skoro řekl, že LS zatím neschválila skoro čtvrtina členských zemá EU....

www.jiri 20.4.2009 12:32

Re: Jiřáku, lžeš stejně jako Hybášková,

Myslím,že zásadní odmítnutí LS je pouze u nás a v Irsku u ostatních je to pouze formální otázka a to je rozdíl. Text LS je složitý a je srozumitelný pouze odborníkům, takže je těžké, aby ji rozuměl kazdý "Maďar", zkrátka je to dáno vývojem EU. Kdo chce rozumět LS měl by se také zajímat proč tam jednotlivé kapitoly, odstavce a paragrafy jsou a toto je věc zásadní.  Dále souhlasím s LS, že díky EU se náš život za posledních dvacet let výrazně zlepšil, což by bez těsné spolupráce s EU nebylo. Odmítám také naše politiky odpůrce EU, kteří nám předváděli co umějí, zavedli nám korupci, tunelování a lhaní atd. Dále vím, že V.K. při odmítání LS musí lhát, jinak argumenty nenajde.  

Realista 20.4.2009 14:02

Re: Jiřáku, lžeš stejně jako Hybášková,

Věř, a víra Tvá Tě uzdraví.....

LS nemůže rozumět žádný Maďar, protože ji schválili dříve, než byla vydána v kompletní formě a Maďarsku doručena.

Což ostatně zopakoval čs.ústavní soud - "rozhodoval o LS", aniž by v té době měl jeden jediný výtisk k dispozici.

Ostatně i Topolánek prohlásil, že je to shit, ale musíme to schválit, protože příští smlouva může být ještě horší než tato špatná. To ale není žádný důvod schvalovat to! Představte si, že máte nájemní smlouvu na dobu neurčitou s regulovaným nájemným. Domácí Vám přinese novou, ve které bude výpověď z bytu během měsíce a nájemné tržní. A vy, abyste mu udělal radost a nevypadak hloupě, mu to bez čtení podepíšete!

Tak přesně tak je to s ČR a LS!

w 20.4.2009 15:57

Re: Jiřáku, lžeš stejně jako Hybášková,

Ještě jednou pro mě jsou důvěryhodnější a civilizovanější politici v Bruselu než naše zkorumpovaná garnitura, mimo jiné také tento Bruselský systém je stále přitažlivější pro další státy Evropy. 

emp 20.4.2009 16:43

Re: Jiřáku, lžeš stejně jako Hybášková,

Ach jo...  Vy sledujete jejich práci?  Sledujete záznamy z EP?  Zdá se mi, že nesledujete, protože byste něco o civilizovanosti nepsal...

yorik 20.4.2009 10:12

Pan Sarkozy

považuje evropské činovníky za hlupáky. A nějaké rošády v rámci EU na tom sotva co změní.