10.5.2024 | Svátek má Blažena


Diskuse k článku

EVROPA: Referenda o fous

Já vím, nemusíte mě upozorňovat, sám dosyta vím, že Evropská unie v její současné podobě není vší dokonalosti futrál.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Schwarz 12.7.2016 22:29

Re: Proč?

On ten schengen má hlavní výhodu v tom, že můžete překročit hranice třeba po lesní cestě a ne na oficiálním přechodu i kdyby vás na něm nikdo nakrásně i nekontroloval. Ale v případě cizinců ze zemí mimo schengen by měla existovat možnost pohybu jen v zemi, která mu povolila vstup.

J. Schwarz 12.7.2016 22:17

Re: Brexit, pane Frýborte

Navíc nevím, co těm mladým, kreativním, vzdělaným, tolerantním a multikulturním brání přesunout se na "kontinent". Snad ne netolerantní, bigotní a xenofobní Evropané! Zvlášť když jim / například německu / tak chybí lidé, že vítají jako spásu i negramotné araby a černochy! A italové se vydávají až do Libyjských vod lovit migranty, aby je mohli ruče umístit u sebe, doma. EU teď s velkou pompou rozhodla o vytvoření "ochrany vnější hranice", což zřejmě znamená že bude mít víc "záchranářů" kteří přivezou do Evropy víc "zachráněných námořníků v nouzi". Jen když to bude "evropská" stráž, asi si "hosty" nakvartýrují domů "zachránci" podle státní příslušnosti takže to nebudou furt jen italové. Nebylo by nakonec levnější zřídit z Libye do Evropy trajekt? Provozovat by jej mohla přímo Evropská komise.

M. Malovec 12.7.2016 21:32

Brexit, pane Frýborte

rozhodli dědkové, protože mladí a vzdělaní zpovykaní kašlou na volby. Ať se nediví a drží hubu.

L. Popovský 12.7.2016 19:30

Se vším, co jste napsal výše souhlasím. Tak si říkám, jestli by si s Vámi byli vůbec ochotni zahrát tenis, pokud byste nebyl členem jejich spolku.

Myslím si také, že když je člověk mimo spolek a domlouvá se s každým individuálně, tak s ostatními komunikuje více, než ten, kdo se ve spolku jen veze.

Působí to na mě celé dojmem, že kdo není s námi, je proti nám.

M. Prokop 12.7.2016 17:13

Re: Brexit - a co dál?

Nijak nadšeně.

Ale nějaké agresivní nápady je lepší zarazit v Pobaltí než v Polsku, v Polsku než v Německu ....

M. Prokop 12.7.2016 17:11

Re: Nová premiérka Británie

Novinky londýnské uklízečky?

Z. Koutecký 12.7.2016 16:19

Re: Vzdělaná, mladá generace?

Nikoliv, volební komise nesmí zaznamenávat ani věk voličů, to by byl nepřípustný zásah do osobnostních práv. Ta statistika byla vypracovaná na základě průzkumu mezi voliči, kteří opouštěli volební místnosti. Těch se ptali kolik je jim let a zda volili zůstat nebo opustit. Žádné údaje o vzdělání se v tom průzkumu neuvádějí. Dedukce o tom, že ti starší jsou méně informovaní a orientovaní v problematice členství EU, že jsou v zajetí nostalgie vzpomínek na doby zašlé slávy Velké Británie atd., a tedy vlastně omezení a neschopní pochopit novou skvělou budoucnost, která čeká mladou generaci ve svazku integrované EU, je pouhou dedukcí odvozenou z toho jak udali, že volili. Šíří ji ti, kdo si myslí, že opustit EU je blbost a že tedy ti, kdo tak volili jsou blbí nevzdělanci.

L. Florner 12.7.2016 16:18

Re: Nová premiérka Británie

Rychlost to bude překotná. Akorát se s ní bude muset počkat do konce roku, protože dřív Británie, dle slov své nové Margaret, článek 50 neaktivuje. Pak tedy samozřejmě bude rychlost postupovat ohromujícím tempem jednoho roku za rok, což jí vydrží celé dva roky po sobě. Ani o týden rychleji, ani o týden pomaleji. Je pěkné, že se nová premiérka chce nejdřív poradit se svou vládou a snad nejen s vládou, neboť politicky se ten Brexit až tak úplně nepovedl. Nicméně zase je dobré si čas od času uvědomit, že i ve špičkové politice se to hemží diletanty, blázny a poseroutky, které může ze všeho nejvíc vyděsit právě jejich vítězství. Jen je škoda, že se na to přijde většinou až "po" a ne "před".

Británie se bude dohadovat sama se sebou, v sobě a pro sebe. Dohadovat se s Unií, oficiálně, nemůže. Nikdo s ní nemluví. Pokud to bude dělat neoficiálně a praskne to, pak to bude nejspíš politicky záhrobní vítězství Nigela Farage, neboť v takovém případě bude Evropanům jasné, jak s nimi jejich Evropy vytírá pisoáry..zejména těm, kteří mají tu kliku, že nežijí v ekonomicky významných zemích...a nemálo by se jich mohlo ozvat, že už ten smrad překročil všechny meze. A Německo, protože nikdo jiný už Unii nevládne, pak bude muset buď zafinancovat nákup osvěžovačů, protože představa, že se bude nějak větrat a někam se pustí čerstvý vítr je sice krásná, leč evidentně utopická, nebo se celá ta hromádka v míru žijících národů, jejichž reprezentace si jdou vzájemně po krku v zájmu koryta, jak jinak, rozpadne. I když, možná by to bylo správné a účelné, možná bychom obnovili starou dobrou monarchii a hlavní město přestěhovali třeba do Vídně. Každopádně by to bylo lepší než do Moskvy.

Ale raději neexhibujme nějakým stahováním spodních svrchníků daleko od mělčinou rozrušeného toku vod, když ještě ani není jasné, jestli ta Británie nakonec vystoupí, nebo ne. Nakonec, jak už řekli Britové sami - je to naše věc. Všechny ostatní to jen stojí prachy.

O. Zuckerová 12.7.2016 15:15

Re: Vzdělaná, mladá generace?

Ještě k těm "vzdělaným mladým" zastáncům členství v EU a "starším méně vzdělaným" odpůrcům: ono se na hlasovacím lístku uvádělo dosažené vzdělání? (...vodpuste hloupej bábje, že se takle ptá...)

E. Erat 12.7.2016 15:10

Re: Proč?

Pan Valenta napsal původně, že být v nějákém spolku je povětšinou výhodné. A, že bez spolku si nemůžete zahrát ani tenis. Což považuji za nesmysl, jak jsem napsal v první reakci. Myslím, že pan Valenta trpí právě velmi velkým stádním syndromem. A zřejmě si nedokáže představit, že si můžete individuálně vyjednat prakticky cokoliv a s kýmkoliv. A to mohou samozřejmě i státy a je na nich, aby si prosadily co nejvíce výhod pro svojí zemi. Jako v každé individuální smlouvě apod. Do hospody se těším i na pivo, ale to si mohu dát vedle v hospodě, a nemusím se trmácet do centra Prahy. Těším se na své přátelé, které jsem si dobrovolně vybral. A nikdo mi je smluvně nezakotvil. Nevidím jediný důvod proč bych měl mít sympatie ke všem státům EU. Prostě jsou to cizí státy, jako každé jiné kterých je cca 170 na planetě mimo EU. Některé mám radši, některé vůbec, některé jsou mi lhostejné., některé ani neznám. Proč bychom měli s nějákým státem sdílet společnou peněženku, bankovní účet atd. K tomu není žádný důvod. K společné obraně, tedy NATO důvod je. Ale, to prakticky nijak nezasahuje do běžného života lidí. Aspoň v době míru.

S. Netzer 12.7.2016 14:46

Re: Proč?

To je sice moc hezké, že se těšíte do hospody, ale s tím co zde původně napsal pan Valenta, to nijak nesouvisí.

V. Novák 12.7.2016 14:45

Re: Brexit - a co dál?

Mě by spíš zajímalo, proč NATO tak nadšeně přibírá někoho, kdo nepřispěje k obraně doslova ničím - a jen vytváří další země, které spoléhají na Velkého bratra a prodlužují - naprosto neúměrně - linii kontaktu.

A teď jsem neměl na mysli ČR, která má taky armádu nic moc, zejména po bačování pravicových vlád - ale aspoň dokáže pomoci při hlídání vzdušného prostoru tu Pobaltí, tu Islandu.

Ale jak přispěje to Pobaltí? Tím, že si nechá dočasně rozmístit 3000 vojclů (a 150 z V4)?

E. Erat 12.7.2016 14:32

Re: Nová premiérka Británie

Ano, s tím souhlasím. Bude to dobře pro všechny strany, když bude co nejdříve ve všem jasno. Zklidní to devizové trhy apod. Ono, to že někteří politici v EU, ale i v UK tak trochu spekulovali s tím, že by se dal brexit ještě zvrátit k ničemu dobrému nevedlo. Pro devizové, akciové atd. trhy je důležitá jistota, ať jakákoliv, s tou se nějak popasují. Samozřejmě i pro firmy jak v EU tak v UK.

M. Šejna 12.7.2016 14:20

Nová premiérka Británie

Brexit nebude pro Británii žádnou katastrofou. Katastrofou by bylo dlouhé přechodné období a dlouhé vystupování z EU.

Pro ekonomiku je vhodné, aby dohody mezi EU a GB byly podepsány co nejdříve, protože finanční trhy i podnikatelské prostředí nemají rády nejistotu.

Proto je dobře, že už se v Británii dohodli na nové prime-minister, ať je jakákoli a má jakékoli úmysly. Důležité je, že chce brexit dotáhnout do konce, i když chce na to co nejvíce času. Okolnosti ji donutí, aby s brexitem spěchala. Je to v zájmu Británie i EU.

E. Erat 12.7.2016 13:56

Re: Proč?

Já jsem tedy žádné výhody neočekával, ani v roce 2003 a proto jsem volil NE vstupu. Respektive dovedl jsem si představit a spočítat, že nad těmi tzv. výhodami převažují nevýhody. A tím opravdu nemyslím to hokynářské a učetní má dáti, dal, ale právě tu svobodu apod. Pamatuji si jako dnes, když V.Klaus řekl při zahájení schengenu, když lidem stojí za to,že 2x 3x za rok budou o čtvrt hodiny rychleji odbaveni na letišti, tak bych je zbytečně přesvědčovat, že tomu tak není.

E. Erat 12.7.2016 13:33

Re: Proč?

Oprava : sdružené přátel, nápomocni

M. Prokop 12.7.2016 13:31

Re: Proč?

Já raději píšu stručně.

Výhodné to bylo, dokud se svobody zvětšovaly.

P. Han 12.7.2016 13:30

Re: Pane Frýborte

Pokud jste tam žádný vtip nenašel, tak máte dvě možnosti. Buď nemáte smysl pro humor, nebo byl článek míněn vážně. V obou případech je váš dotaz spíše blbý a tématu se netýkající.

E. Erat 12.7.2016 13:30

Re: Proč?

A v tom je právě ta výhoda člověka. Má možnost volby. A já jsem si zvolil dobrovolně ten indiviualismus již v dětství, tedy samozřejmě v rámci možností. Nejsem Robinson. Ale, individualismus není samotářství, mám (e) řadu přátel. Dnes jako každé úterý jdu s jednou spol. do pivnice U Tygra. A už se těším. Individualismus je podle mého názoru, možnost výběru. Když se mi tam někdy nechce, jsem unaven apod. ,tak tam nejdu. A nikdo mi to nevyčítá, nikdo mi nepenalizuje atd. Všichni jsme tam individuality, a každý se chová podobně ve shodné situaci. Je to volné sdružení přáte, a také tam nehrají roli žádné sociální rozdíly. Dva jsou milionáři v desítkách mil., pak jsme tam tři taková ta dejme tomu střední třída, a dva důchodci s opravdu malým důchodem. Ovšem známe se několik desítek let, takže z dob bolševismu, kdy jsme na tom byli všichni cca. stejně. Ale, přátelství přetrvalo, podle mého názoru právě proto, že je to zcela volný svazek bez jakýhkoliv závazků, vyjma morálních. Jednoho z nás jsme navštěvovali v nemocnici, když byl po operaci srdce apod. I při mých zdravotních problémech mi byli nápomocní odvozem do nemocnice na vyšetření atd.

M. Prokop 12.7.2016 13:29

Re: Brexit - a co dál?

Zbytečně?

Ukrajinci a Gruzie či Moldova v NATO nejsou, tak už vědí, co to je mít medvěda poblíž.

Rozvracet Afriku a Střední východ je taky oblíbená ruská (sovětská) kratochvíle.

J. Kombercová 12.7.2016 13:00

Re: Brexit - a co dál?

Státy sousedící s Ruskem do NATO vstoupily dobrovolně a vlastně rády, důvod je zřejmý. Takže... vojsko těch států je členem NATO, nejsou to cizí hordy, ale spojenci.

Proč se všichni hrnou do NATO, zvlášť ti sousedé... to se zeptejte sám sebe. Proč?

S. Netzer 12.7.2016 12:50

Re: Proč?

Jejich samotářství ale není výsledkem volby jako u člověka.

V. Kain 12.7.2016 12:21

Re: Brexit - a co dál?

Jen jsem si říkal při čtení článku kdy se pan Frýbort zmíní o Rusku a dočkal jsem se.Samozřejmě ani slovo o tom,že je rusko naprosto zbytečně obkličováno vojsky NATO a že dráždí ruského medvěda.Můžeme být rádi,že je tam Putin.Kdyby na jeho místě byl nedej Bože Žirinovski,tak jsme tady už třeba nebyli.Afrika a Střední východ rozvrácen hladem a špatnými životními jistotami.Ani slovo o tom, kdo se o to rozvrácení postaral.Takže je jasné komu pan Frýbort podkuřuje.

J. Kanioková 12.7.2016 12:11

Souzním..

J. Kanioková 12.7.2016 12:08

1*

K. Janyška 12.7.2016 12:06

Re: Brexit - a co dál?

EU je ohrožením národních států v Evropě a národů Evropy... Dzp.

E. Erat 12.7.2016 12:01

Re: Jenom bych,

Souhlas, asi jsem to špatně v původním příspěvku pochopil.

E. Erat 12.7.2016 11:59

Re: Proč?

Váš názor mi zavání hokýnářskými počty. Ovšem tak tady uvažuje spousta lidí. Nežil bych 36 let s manželkou kdybych jí neměl rád, kdybych jí byl šikanován, omezován atd. A to ani v případě, že by měla 100 milionů. Prostě, než žít pod kuratelou i když výhodnou tak preferuji odchod, postavit se na vlastní nohy i za cenu, že se mi na pár let sníží životní úroveň. Svoboda je drahá, ale je k nezaplacení. V listopadu 89 lidé také nevěděli co nás čeká, nikdo tady hlady neumíral (jak říkali trefně Poláci, Češi mají ucpanou hubu salámem), a přesto zvítězila svoboda s nejistou budoucností. Ovšem dnes odpůrci opuštění EU tvrdí, že by tady pomalu nastal hladomor. Pravda, i tenkrát jsme byli, až skoro poslední (po nás Rumunsko), kteří dali RVHP-VS vale.

Z. Klem 12.7.2016 11:56

Brexit - a co dál?

Dobrý den,

souhlasím s Vámi, že se nebezpečí lépe čelí ve společenství států, než když mu budou čelit jednotlivé státy samostatně.

Ale je tu jedna otázka, pomůže nám přežít, když budeme členy "klubu sebevrahů" ?

Přeji hezký den. Zdeněk Klem

O. Dvořák 12.7.2016 11:39

Pane Frýborte

Opravdu vám připadá, že jste vtipný?