28.5.2022 | Svátek má Vilém


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Petr Brodsky 19.6.2009 13:38

Re: Publikovat rozumné texty na téma xenofobie tak, že je vhazujeme do xenofobních senkroven

Oprava" Diskuze se stává...

Petr Brodsky 19.6.2009 13:34

Publikovat rozumné texty na téma xenofobie tak, že je vhazujeme do xenofobních senkroven

je myslím počínání poněkud nerozumné. Na neviditelném Psu se samozřejmě objevují i rozumné články, ale publikovat zde texty na téma xenofobie se prostě nedá. Proto tu např. zastavil uveřejňování svých textů Jiří Pehe.Diskuzní tribuna je zde v posledních letech zcela zdominována i na pražské poměry extrémně zahuštěným  koncentrátem politické analogie fotbalových vlajkonošů, paradoxně spojujících nacionální a kulturní šovinismus s ateismem a zároveň se zpupným pocitem křesťanského pohrdání nekřesťany a zvláště těmi, kteří se nechtějí podřídit postkřesťanskému pohrdání vůči rodině a manželství(odtud především pocházi současná zběsilá islámofobie-postkřesťané se pokoušejí donutit příslušníky všech lidských kultur, aby se přizpůsobili jejich promiscuitě, kterou pokládají za jedině pokrokovou a přijatelně svobodnou).

Pražští xenofobové se navíc zaměřili na boj proti havlovské pravdě a lásce, posvátným imperativem jejich politické filosofie je lež a nenávist a za takovýchto podmínek se diskuze pochopitelně stáví velice obtížnou.

thx 17.6.2009 23:14

Re: Lidé, neklňte Klvaňovi do debilů !

souhlas

thx 17.6.2009 23:14

Re: Pan Klvaňa si plete pojmy,

přesně tak

chouan 17.6.2009 22:52

Re: Na co mám jako občan právo ?

Jste-li slušný člověk, což podle Vašeho příspěvku usuzuji, pak nemáte právo na nic.

chouan 17.6.2009 22:49

Lidé, neklňte Klvaňovi do debilů !

Samozřejmě není tak hloupý, aby nevěděl, že jeho článek je jen snůška lží a sprostých napadání.

Účelem této stati je zalíbit se u levicové (pseudo)intelektuální multi-kulti fronty. Domnívám se, že v dohledu je nějaké měkké křesílko v této branži a Klvaňa shání body.

To jej ovšem nikterak neomlouvá. Činí-li tak z bezcharakternosti, je to snad ještě horší, než kdyby tak činil z hlouposti. Rv

Bojar 17.6.2009 22:26

Pan Klvaňa si plete pojmy,

já rasismus nikde nevidím. Málokterému člověku vadí jakou mají Cikáni barvu kůže, co vadí je jejich, jak bych to nazval, životní styl. A to, že ho musí platit, to je to nejhorší.

Ludva 17.6.2009 21:24

Re: Na co mám jako občan právo ?

R^R^R^

Kajan 17.6.2009 21:05

Není to deziluze z politiky, je to deziluze z demokracie, pane Klvaňo !!! Dzp.

Richard III. 17.6.2009 19:48

Myslíš a mluvíš jako hlupák? Jsi hlupák!

Soudný čtenář jen nevěřícně kroutí hlavou nad tím, že poměrně vzdělaný muž píše dávno překonané ptákoviny. Zkusme se zamýšlet nad tím, který civilizační směr přinesl to, co dnes všechny lidi uchvacuje a většinu naprosto oblbuje, totiž bohatství. A všímejme si, že ti, kdo brojí proti bohatství, jsou málokdy totožní s těmi, kteří jsou opravdu chudí.

Tento náznak by měl člověku průměrné inteligence stačit, aby pochopil, že politická kotrektnost je jen nástroj matení pojmů, že nás - myslím tím všechny lidi - vede jen k novým a horším válkám. Než tohle, bylo by opravdu lepší žít v těch jeskyních a mlátit se pohlavách šutry.

Harry 17.6.2009 19:30

Re: Kvůli vám roste ultrapravice. Vy to nechápete?

Nechápe to. Stejně tak jako Kocáb, Urban, ...Kdo s nimi nesouhlasí, je podle nich nevzdělaný a hloupý. Ale nějak si nevšimli, že je to většina . A přirozené obavy většiny je potřeba včas rozumně řešit a ne jimi opovrhovat.

Jiří Heincl 17.6.2009 19:30

Re: Kvůli vám roste ultrapravice. Vy to nechápete?

Pokud ultrapravicí myslíte např. Dělnickou stranu, tak se podle mého jedná o typické levičáky. Přečetl jsem si jejich program a v něm nic pravicového není. Osobně bych navrhoval nazývat podobná uskupení jen extrémisty, protože s klasickými politickými stranami mají jen málo společného.

kevorkian 17.6.2009 18:11

Kvůli vám roste ultrapravice. Vy to nechápete?

Bože. Takovou multikulturní agitku, bych už dnes vážně nečekal.

rostislav 17.6.2009 17:57

Na co mám jako občan právo ?

Jsem občan mírný, soudně netrestaný, platím daně a všeliká pojištění, zasílám včas i výkazy a formuláře a jakkoliv s něčím zde nemusím souhlasit, tak jsem své vlasti oddaný. S čím jsem nejvíc nespokojený je to, že občané, kteří se takto nechovají a nehodlají se tak chovat, jsou dle mého názoru preferováni. A to nejen ti s námi žijící, ale i přistěhovalci a celé komunity v mezinárodním měřítku. Měli bychom si definovat svůj životní prostor (už vidím ty reakce na tenhle výraz;-D), ten si bránit pro sebe  a své děti, neb naše děti jsou naše geny, to, proč jsme je zplodili, krmili a drželi na školách. Pokud jsou jiné kultury jinde a chovají se jinak, tak ať se tam klidně vzájemně vyhubí, já od své vlády chci ochranu a klid na tomto místě. Kvůli tomu jsem snad řádným daňovým poplatníkem ? Mám na to právo ?

pirat 17.6.2009 17:48

"malý rasistický parchant," - dříve se tomu říkalo pud sebezáchovy

prej "malý rasistický parchant," - dříve se tomu říkalo pud sebezáchovy a je to jeden ze základních instinktů, který umožnil určitým národům přežít

pirat 17.6.2009 17:41

proč by nemohla, neslyšel jste o demokracii ?

proč by nemohla neslyšel jste o demokracii ? Tím samozřejmě nemyslím současný režim v ČR.

Pokud vím tak například v USA existuje KKK, v Dánsku se občas procházejí náckové s prapory s hákovými kříži a lidi si jen ťukají na čelo - to u nás se za NÁZOR lidi zavírají do vězení jako za komačů, a tím z těchto magorů dělají naše idiotká média hrdiny a mučedníky...

Ludva 17.6.2009 16:47

Připadalo by mě legrační (well, funny),

kdyby americká radarová základna byla obsluhována samými afroameričany.;-D

Tx 17.6.2009 16:42

Taková maličkost, a to je "umírněný"!

Klasické projevy džihádu (zaset hrůzu mezi „nevěřící“) jsou dnes velmi živou doktrínou. Poslechněte si například otevřeně obhajované názory, které uzavírají soudobou práci “Islám a modernismus”, napsanou respektovaným moderním muslimským učencem a soudcem Mohamedem Taqi Usmanim.  V současné době je Usmani zmocněncem Rady islámského práva Organizace islámské konference - velké mezinárodní organizace sdružující islámské státy světa.  Je tak vůdčí postavou hlavního proudu islámského právního systému. Usmani je také pravidelným návštěvníkem Británie. Během jeho návštěvy s ním učinily londýnské Timesy rozhovor, ve kterém zveřejnily části jeho prací o džihádu, ve vydání z 8. září 2007. Bylo citováno ze závěrečné kapitoly jeho knihy Islám a modernismus, a tyto citáty vyvracejí víru těch, kdo věří, že islám povoluje pouze obranný džihád (t.j. boj na obranu muslimské země, která je pod útokem nebo okupací). Také vyvrací tvrzení, že džihád proti nemuslimskému státu, který povoluje svobodné kázání islámu, je nezákonný (což, nikoliv překvapivě, Timesy poněkud zneklidnilo!).

Pro Usmaniho “spočívá otázka v tom, jestli je agresivní bitva sama o sobě chvályhodná, nebo ne”. “Pokud ano, proč by jí měli muslimové zastavit jenom proto, že teritoriální expanze je v této době považována za špatnou? A pokud není chvályhodná, ale odsouzeníhodná, proč se islám v minulosti nezastavil?” Odpovídá si sám takto: “Dokonce i v oněch dnech … byl agresivní džihád veden … protože byl skutečně chvályhodný pro ustanovení velikosti Alláhova náboženství”. Usmani tvrdí, že muslimové by měli žít v zemích jako Británie, ve kterých mají svobodu praktikovat islám, mírumilovně, ale pouze do okamžiku, kdy získají dostatek moci, aby mohli začít bojovat. Ničí tím mýtus, který vydává ofenzivní, expanzionistický islám za překroucení tradičního islámského myšlení, nebo podle kterého je tato živoucí instituce (džihád) v dnešní době z nějakého důvodu nesprávná či bezvýznamná.

   A to ho do Anglie pořád pouštějí!!!

janoryna 17.6.2009 16:40

rasismus a odpor k jinakosti není nic

nepřirozeného. je vlastní každému živému tvoru, který žije v hejnu, stádu, obci. ke každému příchozímu z vnějšku se chová minimálně podezíravě ať se jedná o slepice, psi, šimpanze nebo lidi. U lidí bývá zvykem, že v takovém případě se snažím svému okolí nebo hostitelům chováním přizpůsobit. když k někomu přijdu na návštěvu a vidím, že doma nekouří, tak holt se svým čvaňhákem počkám dokud neodejdu. když přijedu do islámské země nebo do katolické tak se podle toho chovám, pokaždé tak, abych je neprovokoval. to je přesný opak multikulturality. tam se předpokládá, že se já, domácí přizpůsobím příchozímu návštěvníku. chtěl bych ty multikulti vidět, kdyby se jim do sousedství někdo takovej nastěhoval...

Fafa 17.6.2009 16:30

Re: Už jsem to sem kdysi dával, ale k tomuhle článku se to myslím hodí:

R^ Chybi tam jenom na konci bodu 1, ze prozatim neni nutne je likvidovat, ale staci je zdanovat. Oni uz se prestanou mnozit sami.

goodday 17.6.2009 16:25

Nu, pane Klvaňo!!!

"...Wilders a Griffin z vychytralosti, či omezenosti (možná i kombinací obého) zneužívají naši náchylnost k čistotě,..."  

Už jste byl v poslední době v Mexiku či v Chile ??? A  ruce jste si tam nemyl??? ;-(

goodday 17.6.2009 16:15

Re: No a větší blb ho jmenoval a další pěnice Re: Tenhle blb

Zajímavé, když o "malinkatých a blbých diktátorech" píše pán, co se nechává takto unést:

Autor: gerontusinza IP: 82.142.87.xxx Datum: 11.06.2007 16:42

Drž hubu a nepleť se do diskuzí do kterých máš govno co mluvit. Táhni.(Y)

brok 17.6.2009 14:51

nejsem rasista

Přesto, že nejsem rasista, myslím, že jistý druh rasismmu je dán geneticky (u všech lidí i ras). Na jistém zasedání za mnou při rautu přišel kolega, který chtěl pokračovat v diskusi, zahájené při jednání v sále. Jako přátelské gesto mi podal talířek s chlebíčky. Replexivně jsem se zarazil, mám to od něho vzít? On byl totiž černoch (pro korektníky afroameričan). Nikdy jsem nebyl rasista, rychle jsem si to rozmyslel a navenek jsem nezaváhal. Tím to zkončilo. Nedůvěra až nevlídnost k cikánům s tím však nemá nic společného. To je pochopitelná neochota akceptovat hluk, špínu, alkohol a cizí ruku ve vlastní kapse. A pokud jde o islam, tam by mělo platit staré římské "jsi-li v Římě, chovej se jako Říman". T.j. žádné šátky, žádné náboženské agrese a vnější (často provokativní) zdůrazňování náboženství. Pak mohu žít vedle cikána i muslima bez rozpaků. A, samozřejmě, když zapálí cizí auto na ulici, tak to není frustrovaný cizinec, ale žhář a jde sedět.

Dr.Sid 17.6.2009 14:17

Re: Jista mira netolerance je nutna

Zjednodusene receno .. Koran je v konfliktu s listinou lidskych prav.

Dr.Sid 17.6.2009 14:11

Jista mira netolerance je nutna

Obzvlast je treba byt netolerantni k tem co sami jsou kulturne netolerantni, a ackoliv Islam asi neni primo fasisitcky, tak netolerantni je velice a delece.

jasan 17.6.2009 13:50

no vidite

a po ratifikaci LS bude diky "spolecne migracni politice" jeste hur. Ted tu jen blaboli autor... potom uz to dostaneme befelem...

BJ von Wolfenstein 17.6.2009 13:39

Re: Ale Korán je fašistická kniha

Pominu-li, že nemusím vidět všechno: Zejména obětovávání několika tisíc kusů ovcí by mě multikulturně obohatilo až příliš ;-), tak jako věřící člověk se snažím projevovat jistou dávku taktu. Mimochodem, prohlídka Svatovítské katedrály je také zakázána v průběhu mše. Jinak viděl jsem záběry, jak na Bali turisté hromadně fotografují (jako obrovskou atrakci) pohřební obřady. Nikdo jim nic neudělal, ale tudy cesta asi opravdu nevede.   

Glosator 17.6.2009 13:37

Re: Rasismus je nezničitelný u všech ras, nejen u bělochu.

Máte samozřejmě pravdu. Ale tam "multi kulti" ten jejich rasismus ještě podporuje.

Harpyje 17.6.2009 13:37

Korán a turban do Evropy

nepatří, Geert Wilders není postava z politického podsvětí a přistěhovalectví nemění pouze tvář velkých měst.

Glosator 17.6.2009 13:31

Autor lže, jako když Rudé Právo tiskne

Gró přivandrovalců ze zaostalých zemí dělá bordel, krade, přepadá atd. Tím se výrazně zhoršila bezpečnostní situace v oblastech, které "poctili" svou přítomností.

To je ta "kulturní jinakost" kterou "zlí rasisté" nechtějí respektovat. Pokud např. k výchově dětí jisté minority patří zvládnutí techniky kapesních krádeží, je mi úplně jedno, jakým způsobem bude ta kriminálnická banda z mého okolí odstraněna.

Rozdíl oproti stavu před WW2 je ten, že pokud by někdo předváděl to, co předvedli muslimští výrostci v Paříži či Malmo, rozehnala by ho armáda třeba kulomety. A ty, co by dopadla by šoupli do kriminálu natvrdo.