28.2.2024 | Svátek má Lumír


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Sunny 20.10.2009 8:14

Re: Macku, ty jsi

Myslím, že prachy v tom nebudou. Tady jde o svaté přesvědčení. Na celém světě není tolik peněz, aby byl člověk ochoten udělat ze sebe takového vola:-)

šimon klein 20.10.2009 8:49

Re: Macku, ty jsi

také si myslím, že to je už neléčitelné....:-/

A.S. Pergill 20.10.2009 3:36

Snůška nesmyslů

(1) Socializující EU se jednoznačně stává totální džunglí. Už jenom skutečnost, že na správné vyplnění dotazníků, požadovaných orgány EU při řadě příležitostí, je zapotřebí najímat specializované poradenské firmy (beroucí v případně vyplácení peněz z EU fondů kolem 10%) ukazuje, že zákonodárství EU je totální džungle (na obdobné granty a podpory v našich právních podmínkách toto není zapotřebí. Zatím, po přijetí LS se to určitě změní (k horšímu). (2) Rovnováha se posunuje ve prospěch velkých zemí, to připouštějí i eurohujeři. (3) Svobody LS jednoznačně ubírá a otevírá prostor pro jejich další redukci (4) Zavádění stále silnějších prvků socialistické ekonomiky EU zcela jednoznačně ekonomicky i politicky devastuje, EU se stane maximálně "obrem na hliněných nohou" (5) Socialistická devastace EU povede k závislosti na Rusku, nehledě k tomu, že posílení pozice velkých států jim spíše umožní "obětovat" státy menší (jako před a na začátku WW2 nás a Poláky Hitlerovi).

ortelius 20.10.2009 5:18

Re: Snůška nesmyslů

V EU žije 495 milionů obyvatel. Naše váha vyznamnosti bez EU by byla nějaká 2 %. Máme v současném uspořádání váhu větší, nebo menší? IMHO větší a bude se spíš blížit té 1/27 než 1/50.

Cau Honzo 20.10.2009 5:22

Re: Snůška nesmyslů - mezi řádky

Kdo sleduje tisk v UK, mohl si všimnout např. v Daily Telegraph jak to bude vypadat - konzervativci v UK prostě jednostranně odmítnou co se jim nebude hodit (a totéž FR či jakýkoliv velký stát) a nevýhodné podmínky budou platit jen pro ty malé (blbé) státy, co LS podepsaly.

Viz. zmínka v http://www.lidovky.cz/britsti-konzervativci-eu-je-treba-vzit-pravomoci-f79-/ln_zahranici.asp?c=A091019_115031_ln_zahranici_jv

"...je vměšování unie do britské justice a domácích záležitostí tak velké, že "je nezbytné některé pravomoci vzít jednostranně zpět". "Úlohou příští konzervativní vlády bude změnit naše vztahy s EU."

Columbus 20.10.2009 5:31

Re: Snůška nesmyslů - mezi řádky

Stačí se jen lépe dívat, ono se to už prakticky rozpadá. Eroze EU začala dřív než se vůbec dala LS do kupy, protože ono "jádro" začalo EU molochizovat. Ale když v Bruselu a ojrohujeři obecně nedbají varování, musí přijít krize. Snad jen litovat ty obyčejné lidi, kteří to nakonec jako obvykle odskáčou. Škoda, že si v Bruselu nepřečetli Asimovovu Nadaci, ale oni by ji stejně nepochopili :-(

Princ Drsoň 20.10.2009 6:53

Re: Snůška nesmyslů

Na vyplnění dotazníků si musíte najímat speciální firmy, když jste blbej. Jinak ne. Ale to opravdu vina EU není.

Svatopluk 20.10.2009 1:58

To už jsem četl 1000x

Hell 20.10.2009 1:51

Smutný konec národa bez inteligence

Tento text je velmi podstatným příspěvkem do debaty nad myšlenkovou ubohostí světa aparátčických čechů, kteří ve svém fanatismu ničí poslední možnosti obnovy normální debaty v mafiánské zemičce, ze které vyšli a kterou už vnímají pouze jako nutný prostředek zvýšení svého umělou zaměstnaností vytvořeného bezpracného blahobytu v politicko-úředních strukturách stagnující a myšlenkově téměř vyčerpané Evropy.

A bez ohledu na zoufalství, do nějž se tak Evropa dobrovolně řítí, je neevropská neschopnost čechů nad čímkoli normálně debatovat už přímo astronomická.

Lapidárně shrnuto - jednou z toho budou mít všichni průšvih.

Karlos 20.10.2009 1:19

Všem diskutujícím,

kteří disponují angličtinou, doporučuji tento záznam z Evropského parlamentu http://www.youtube.com/watch?v=M6QmH-7fu68

Tak toto je ta slibovaná svoboda. :-/

Sunny 20.10.2009 8:23

Re: Všem diskutujícím,

Podobných perliček je na webu víc:-) I tak díky za odkaz. Tohle jen posiluje moje přesvědčení o tom, že v EU nejde o demokracii nebo svobodu.

Chris Kelvin 20.10.2009 1:05

článek sice není...

...filozofický traktát a Lisabonská smlouva není až takový tahák, ale jinak musím s autorem vcelku souhlasit. Vydali jsme se na jistou cestu, cestu sjednocování Evropy. V současné geopolitické situaci je to jediné možné řešení a tvrdit něco jiného je jako zbrojit na mezinárodní politiku 19. století. Zastavení integrace by vedlo přesně k tomu, co autor popisuje.

Lisabonská smlouva mohla být kvalitnější, ale její chyby přičítám zejména kompromisům vzniklým v zatím nejednotné Evropě.

A.S. Pergill 20.10.2009 3:56

Re: článek sice není...

LS není "sjednocování Evropy". Pokud ji za tohle považujete, tak můžete klidně volat po obnovení "Třetí říše", protože ta představovala také "sjednocenou" Evropu, a v podstatě na velmi podobných principech.

Princ Drsoň 20.10.2009 6:54

Re: článek sice není...

Blábolíte nesmysly.

Herdík 20.10.2009 7:53

Re: článek sice není...

Než příště zase něco napíšete, princi, poraďte se se svým chytřejším bratrem.

O. M. 20.10.2009 0:51

Jádro již dávno existuje

Jenom se zatím ještě celkem úspěšně maskuje. Tím jádrem je Francie, se současným Napoleonkem Sarkozym, a Německo. Proti těmto má náš Napoleonek Klaus omezené možnosti. Podle mne má Klaus se svým postojem k Lisabonu ve vztahu k Benešovým dekretům naprostou pravdu. Neb mohou sice právníci tisíckrát tvrdit, že díky té a té větičce jsou Dekrety nenapadnutelné, nicméně, jak praví bonmot, co právník, to jiný právní názor (a jiný klient), takže ta nejistota implicitního tvrzení tu vždy bude. Jen je, bohužel, již poněkud pozdě, a je to (kromě jiných souvislostí) pouhé zoufalé hašení požáru, nikoli účinná požární prevence. V tomto ohledu můžeme polákům jen závidět schopnosti jejich vyjednavačů a sílu jejich argumentů (danou, jak jinak, též počtem obyvatel - přeci jen, je jich cca 4 × více).

Bohužel, z hlediska funkční EU jiné cesty, než LS není, to ovšem znamená vládu demokratické většiny - Francie a Německa. Jedinou útěchou může být, že případné spory mezi F a D se budou řešit v prvé řadě diplomaticky. Nezapomínejme, že všechny funkční velké státní celky vznikly pouze válkou (i ty USA). Ovšem, dožít se Spojených států evropských, to bych asi nechtěl, neb zatím to vypadá, že půjde spíš o Svaz evropských socialistických republik.

M. 20.10.2009 2:47

Re: Jádro již dávno existuje

Jádro možná existuje, ale brzy přestane existovat ta "vyspělá západní Evropa".

A.S. Pergill 20.10.2009 3:53

Re: Jádro již dávno existuje

Z hlediska EU zcela jistě funkční řešení jsou, minimálně dvě:

1. Razantní omezení moci EUrobyrokracie s přesunem řady nesmyslných kompetencí (banány, okurky, žárovky atd.) na národní úrovně), zrušení rady EU, "EUroparlamentu", EU soudního dvora atd, tedy orgánů, které předstírají jakousi demokratičnost EU, která ve skutečnosti neexistuje. A starat se především o to, aby spolupráce mezi státy EU skutečně fungovala.

2. Udělat skutečně demokratickou strukturu na úrovni EU (patrně dvoukomorový parlament, jedna komora podle států/národů, jedna s rovnoměrným zastoupením občanů a nutnost souhlasného hlasování v předem jasně definovaných oblastech), vláda EU jednoznačně procházející se svým programem parlamentem a parlamentem také sesaditelná, standardní soudnictví (patrně by bylo vhodné zavést periodickou volbu soudců ESD). A potom takovéto primárně demokratické struktuře postupně předávat kompetence z národních úrovní.

LS je "cosi mezi tím", není demokratická (pojem "demokratický deficit" cudně zakrývá autokracii nikým nevolených, nikomu neodpovědných a v praxi téměř odvolatelných úředníků, velice často zcela anonymních - zkuste např. zjistit, kdo konkrétní navrhl tu normu "o banánech" - zkoušeli to mnozí a zjistit se to nedá - leda by se zveřejnily pohyby na kontech EUročinitelů v té době), a není sebemenší naděje, že by se kdy demokratickou mohla stát. I kdyby časem přišel nějaký "EUroGorbačov", a to si budeme muset odbýt i "EUroStalina", tak se mu to nakonec rozpadne pod rukama pro totální nereformovatelnost.

Jediný racionální postup v případě schválení LS je: Rozbít to co nejrychleji, aby to nadělalo co nejméně škody.

Sunny 20.10.2009 8:12

Re: Jádro již dávno existuje

Moc práce a času. Do toho nepůjdou. Pohodlnější a rychlejší bude skoncovat s předstíráním demokracie a začít vládnout pevnou EU-rukou. Ostatně, pokusy tu už byly. A že se to zhroutí? To je téměř stoprocentní...

J.G. Pašek 20.10.2009 0:45

Blb z Dijónu . .

!!

Příspěvková služba 20.10.2009 1:06

Re: Blb z Dijónu . .

Děkujeme Vám tímto za velice podnětný a obsahově hodnotný příspěvek. Vaše příspěvková služba.

jenicek 20.10.2009 0:35

Již perex

svědčí o tom, že si autor nedokáže představit kritiku Lisabonu, potažmo EU zprava... Tím pádem ho vlastně a ani ty naivní body (se kterými je Lisabonu přinejlepším neutrální ne-li v rozporu) nemá smysl komentovat.

Robert 20.10.2009 3:03

Re: Již perex

Autor je buď blbej nebo navedenej.

jezevec 20.10.2009 0:34

máte naprostou pravu - víra, že integrace má smysl - není přítomna

Daly by se vyvrátit i tech pět bod

1) Máme dost práva i bez Lisabonu. Nestojím o nadřazenost komunitárního práva nad naším - žárovky a/nebo antidiskriminační zákony budiž dostatečným varováním. 2) Lisabon mění práva menších zemí v jejich neprospěch, neboť na rozdíl od dosavadní praxe zavádí možnost přehlasování. Nátlak na náš poslední podpis by měl být přinejmenším varující. 3) Lisabon nerozšiřuje omezenou svobodu podnikat, pracovat, studovat, vzájemně si uznávat kvalifikační předpoklady a certifikáty zboží. Neruší kvoty ani v rámci eu.  4) Evropské státy nejsou schopny se sjednotit, a nic takového jako "společné evropské zájmy" v principu nemůže existovat. Taky že neexistuje. 5) Nikdo nestojí o nás. Jenom o naše trhy. To se Lisabonem nezmění.

Ano, sedmadvacetičlenná unie je nefunkční, neschopná se

dohodnout, a to ani na základních pravidlech svého fungování.

MR 20.10.2009 1:04

Re: máte naprostou pravu - víra, že integrace má smysl - není přítomna

Ani nemá cenu více dodávatR^

Didi 20.10.2009 7:37

Re: máte naprostou pravu - víra, že integrace má smysl - není přítomna

K tomuto vyvrácení v článku uvedených sloganů nezbývá než připojit i můj souhlas.

Aster 20.10.2009 0:28

Pohrdání zdravým rozumem

Vážený pane, jste zřejmě ještě příliš mlád, abyste prožil období RVHP - tehdy vše řídil mocný bratr a dnes nás socialisté verbují do "sociálního státu" (kde budou všichni sociálové), řízeného molochem z Bruselu. Ti nejhorlivější politici se už vidí v bobtnajícím byrokratickém aparátu za astronomické platy, který toleruje státní dotace velkých států do různých odvětví (např.zemědělství) a likviduje tyto obory v malých a hlavně nových zemích. Kolik úředníků se přiživilo jen na zákazech "utopenců", rumu a podobných "důležitých" záležitostech, na zákazu výroby žárovek ve prospěch lobby výrobců zářivek, kteří se již nemusí starat o snížení cen oproti žárovkám. Česko jako cukerná velmoc díky různým kvótám a jným machinacím bude cukr dovážet . . .

Važme si našeho prezidenta i když do většina našich politiků zradila a nechala samotného hájit svoji pravdu - naši pravdu. Katolická církem nechala v podobné situaci Jana Husa upálit.

Jsme asi všichni pro účást ve společenství Evropy - ale nehorázný tlak na Lisabonskou smlouvu je jen zástěrkou na ještě více dobře placených míst a na diktát velkých zemí!

ms 20.10.2009 3:10

Re: Pohrdání zdravým rozumem

Prosím, nechte si s prominutím kydy o RVHP a sociálním státu, ten V. Klaus akceptuje jen chce jištění Benešových dekretů. Nebo máte snad našeho prezidenta za povrchního hajzla co lže kde jen může a využíva sebenesmyslnější pretext k protlačení svého ega ?

Marek 20.10.2009 9:45

Re: Pohrdání zdravým rozumem

No teda. Opravdu jsem si nevšiml, že by v reagovaném příspěvku stálo něco o Václavu Klausovi.

veit 20.10.2009 0:23

Ani jeden

Zajímavé je, že ani jeden z autorových pěti bodů není nijak zvlášť ovlivněn lisabonskou smlouvou.

Docela rád bych věděl, proč je dav milenců lisabonské smlouvy tak zfanatizovaný, včetně lidí, kteří jsou jinak normální? Co v tom je? Hloupost? Peníze? Servilita vůči mocným?:-/