9.12.2021 | Svátek má Vratislav


Diskuse k článku

EVROPA: Proč jsem hlasoval proti

Plénum EP tento týden opanovala debata o Maďarsku. Terčem byl teď maďarský zákon, který zakazuje explicitní zobrazování a propagaci homosexuality a změny pohlaví ve školách, kde se učí nezletilé děti, a v televizních reklamách, k nimž mají děti přístup.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
F. Netopil 10.7.2021 12:29

S tím kuřetem to znám. Ale nechápu co byste chtěl ? Mají snad "euromarxisti" z Bruselu úředně nařídit aby se tyto životní úrovně do roku 2025 vyrovnaly ? Myslíte že by s takovým diktátem z Bruselu Saša souhlasil ? A neměli bychom jít příkladem a napřed vyrovnat životní úroveň v Praze a Ústeckém kraji ? A když jak říkáte se to Británii tak vyplatilo, tak proč ji nenásledovat ?

R. Toman 10.7.2021 12:53

Já nechci nic, a od EU už vůbec ne. V roce 1990 jsem začal podnikat jako živnostník, v roce 96 jsem si ještě s manželkou založil s.r.o. - stavební činnost. V roce 2003 jsem hlasoval NE vstupu. Moje životní úroveň se neodvíjí od EU, nic jsem od ní nikdy nedostal a ani nepotřeboval. A životní úroveň naší rodiny je slušná, celých těch třicet let, opravdu k tomu EU nepotřebuji. A životní úroveň ostatních mi v podstatě nezajímá, jejich pivo. Někdo jí má daleko vyšší než naše rodina, někdo nižší. Takový je život. A jistě bych rád UK následoval, leč není tady relevantní politická strana, která by vyhlásila referendum jako v UK. Tedy mohu akorák fandit všemu, a každému kdo či co narušuje její chod. Tak jak jsem destrukci fandil v dobách RVHP, třeba to zase vyjde, chce to čas.[>-]

J. Vlček 10.7.2021 13:11

R^. [>-]

F. Netopil 10.7.2021 17:32

Přeji Vám aby se Vám i nadále dařilo. Ale někdy člověk pozná pravou cenu něčeho až poté, když o to přijde. Třeba ta Vaše životní úroveň je slušná právě proto, že v té proklínané EU jsme. Asi se budete muset spojit s pány Okamurou, Zahradilem, Filipem a pak se dílo podaří. Ostatně já sám si taky tajně myslím, že bychom v EU neměli být. Lidé, spolky ani státy by se neměli cpát do slušné společnosti, kam evidentně nepatří. Zažil jsem jako kluk Únor 48 a dlouhou dobu jsem si myslel, že to byl v našich dějinách takový zkrat nebo omyl, který se může přihodit, Dnes docházím k názoru že jsem se hluboce mýlil, My jsme si ten komunismus opravdu vybojovali a zasloužili a obávám se, že si ho co nejdříve vybojujeme zase i díky Vám. Ale to už bude naštěstí beze mě.

R. Toman 10.7.2021 18:00

Nějak jste to zřejmě nepochopil, moje životní úroveň byla slušná i před vstupem do EU, tedy těch cca 10 let poté co jsem začal podnikat. Pravda vstupem do EU se nijak nezhoršila, ovšem ani nijak výrazně nezlepšila. A ani to není zásadní, zásadní je svoboda státu. Před brexitem jsem viděl v TV prostého anglického farmáře, který řekl " i kdyby se moje životní úroveň měla snížit o 20 % tak budu volit pro brexit, ta svoboda za to stojí". A to je i můj názor. Ono je právě smutné, že za těch přes 100 let československé-české státnosti jsme byli opravdu svobodní pouhých cca 33 let. A nevím proč si něco tajně myslíte, nemusíte se bát to říci. A jestli jste volil ANO vstupu do EU a vecpal se tam, tak si to tak neberte. Bohužel jste tam zavlekl i naší rodinu, jo to je podobné jako když naši dědci volili KSČ v roce 48 a zavlekli další generace pod kuratelu SSSR. A pak už nepřipustili svobodné volby. Referendum je demokratická záležitost, že se ho strany v tomto případě bojí a nejen v ČR je nabíledni. Je to riziko, že by to dopadlo jako v UK. A strašení komunismem ?? jo komouši zase strašili kapitalismem. V UK určitě komunismus v dohledné době nenastane.

B. Hančl 10.7.2021 18:02

Zaplať Pán Bůh, číst ty vaše bláboly to bolí.

R. Doubravský 10.7.2021 18:03

Máte pravdu, ale všichni nejsou takoví a vzdávat se to nemá.

J. Vlček 10.7.2021 19:14

Pane Netopile, za takovou slušnou společnost, která dělá vše pro totální zničení evropské civilizace a jejího způsobu života, tedy pěkný dík.

Do takové společnosti opravdu nepatříme. Zatím jsme si totiž většinově zachovali zdravý rozum, až na vyjímky, mezi něž evidentně patříte i vy. [>-]

P. Milan 10.7.2021 12:30

Jako vtip dobrý, ale měl by u toho být smajlík.

J. Jurax 10.7.2021 13:30

... a nejvyšší mírou osobních svobod a lidských práv, pravíte.

No, ono jak pro koho a když už, tak jen zatím. Svobody je třeba ve jménu obecného blaha uvážlivě korigovat; a co je to obecné blaho rozhodují nevolení komisaři a bruselští pitrysové.

A pro samá práva se zapomíná na povinnosti.

M. Ih 10.7.2021 23:37

Trochu mimo, že? Na základě čeho se můžeme my, jako svobodný stát, rozhodnout dnes o členství v EU? Zařídí vám to Okamura? EU v dnešní podobě je skutečný hnus, já si ji při referendu o vstupu takhle nepředstavoval. Vy ano? Až orgány EU pochopí některé zrůdnosti, jako je trojí stěhovací obydlí a vyhozené stamiliony euro, nic nepřinášející imigranti, kteří pracovat nechtějí a nemají nejmenší zájem se asimilovat, jen se jako vyžírkové nechat vykrmovat a někteří i vraždí lidi, až EU pochopí zhoubnost všech "dotací" firmám na vyrovnání úrovně států (!) a vybrané peníze bude chudším zemím dávat VÝLUČNĚ na státní investice a to bez ovlivnňování rozhodnutí o jejich směřování v členských zemích, pak možná. Ale hlavně: jedním ze základních dokumentů EU by měla být pevně deklarovaná možnost referenda v jednotlivých členských státech, které by mohlo rozhodnout o konci členství dané země. Žádné handrkování jako s UK. A mnoho dalších věcí, které tady už nemá smysl jmenovat. Pak by EU byla opravdu svobodnou organizací s jasnými a jednoduchými pravidly a taky žádná dojná kráva pro nikým nevolené úředníky. Do té doby ne!

V. Pavelka 11.7.2021 10:54

Bobo na Ju tube , uvádí Bruselský propad v Ekonomice za posledních Deset let ! Je to debakl ! Zeptejte se Sedláčka !EUEU;-(

I. Pávek 10.7.2021 11:24

Je dobře že hlasoval proti. Má taky co za sebou napravovat.

P. Molík 10.7.2021 11:18

EU se stala úhlavním nepřítelem Evropanů. Bohužel i v Evropském parlamentu převládají nepřátelé evropské civilizace s jejími židovsko-křesťanskými kořeny.

M. Mařák 10.7.2021 11:25

Vy máte kořeny kdesi v jakési orientální náplavě odkudsi z blízkovýchodní pouště?

Já tedy rozhodně ne.

J. Jurax 10.7.2021 13:48

Ehm ... z textu - cituji - "EU se stala úhlavním nepřítelem Evropanů. Bohužel i v Evropském parlamentu převládají nepřátelé evropské civilizace s jejími židovsko-křesťanskými kořeny" - konec citátů - lze po mém soudu opravdu stěží soudit na kořeny autora kdesi v jakési orientální náplavě odkudsi z blízkovýchodní pouště. A jeho tvrzení není tak úplně nepravdivé.

I když - odkud vlastně přišli do Evropy Keltové, respektive ti, z nichž Keltové posléze splynutím několika kultur vznikli? :-)

M. Mařák 10.7.2021 14:12

Nevím jak Vy, ale já žádné židovsko-křesťanské kořeny v sobě necítím a k té cizorodé náplavě z blízkovýchodní pouště se nehlásím. Kořeny z antického Řecka ano, to jistě, ale od těch třech biblických cizorodých myšlenkových proudů bratrstva abrahámovců (mojžíšovci, ježíšisté, mohamedáni) jsem na tisíce kilometrů daleko na severu u tradičních evropských Bohů.

J. Jurax 10.7.2021 14:22

No, ale já se spíš ptal na tok Vašich myšlenek, jenž vyústil ve formulaci domněnky či názoru, že pan Molík má kořeny kdesi v jakési orientální náplavě odkudsi z blízkovýchodní pouště.

M. Mařák 10.7.2021 14:41

Pokud se staví do role obhájce evropské civilizace a je černochem odněkud z Etiopie, nebo tak něco, tak jsem se samozřejmě spletl a má poznámka ztrácí smysl.

J. Jurax 10.7.2021 16:51

Uhejbáte ... ;-D ... na ten tok myšlének jsem zvědav ...;-D

M. Mařák 10.7.2021 20:45

Nerozumím Vám, podle mne jsem to vysvětlil přesně a věcně.

M. Mařák 10.7.2021 20:47

Podle mne prostě evropská civilizace nemá kořeny v té orientální myšlenkové náplavě, s tím se může ztotožňovat jen někdo, kdo takové kořeny má. No a to já rozhodně nejsem.

R. Polášek 10.7.2021 11:07

Řekl bych, že mnohem podstatnější než aby stát kontroloval vliv neziskovek na sexuální výchovu ve školách je kontrola státu nad neziskovkami přinášejícími do škol zelenou ekologistickou indoktrinaci.

Vytváří totiž nekritické zastánce zeleného ničení naší ekonomiky, opomíjení a ignoranci technických věcí a přírodních zákonitostí v energetice i v jiných průmyslových odvětvích a představu, že jediná správná metoda, jak tyto ekologistické cíle prosazovat je násilí proti současnému systému.

A ve neposlední řadě přináší strašením klimatickými změnami řadě děcek a mladým lidem deprese. Které se mohou snadno stát horší a sebevraždy z nich častější než kvůli znejasnění jejich sexuální identity.

J. Jurax 10.7.2021 14:28

Jistě.

Ovšem zákon omezující vliv zelených magorů na děti a mládež si žádný stát EU dosud netroufl ani formulovat, natož vydat. Takže se z brusele proti takovému zákonu žádný poděšený kvikot neozývá.

J. Anděl 10.7.2021 11:01

Ano.

J. Ziegler 10.7.2021 11:01

Děkuji Sašovi Vondrovi za perfektní článek.R^

R. John 10.7.2021 10:50

Chytrý kluci a holky.... ti vědí, jak se dostat na záchodky druhého pohlaví.... a europoslanec z toho udělá "studii" o konci civilizace .... ňouma....... asi si nehrál coby dítko na "doktora"... chudák.... :-))))

Z. Lapil 10.7.2021 11:09

Ale zatím je nikdo neučil, že je to správné, neřku-li žádoucí. Tedy očumovat holky, když se mejou.

J. Lambert 10.7.2021 11:26

Nerad se uchyluji k silnym vyrazum, ale v reakci na Vas prispevek, pane Johne, mne napada jedine oznaceni: uplny blb!

R. Toman 10.7.2021 12:16

Tak hlavně pedofilní bukvice to mají zcela jednoduché. Pamatuji se velmi dobře jak to probíhalo v Podolí, když jsme tam chodili jako kluci. A nejen na toaletách, ve sprchách, sauně. Nechutná prasata, která nám ukazovala ztopořené údy, masturbovala a činila nabídky, i finanční když tam zrovna nebyl nějaký normální chlap. Číhali a trávili tam takto celý den, vstupné na celý den bylo pětka, takže si to užívali velmi lacino.