15.8.2022 | Svátek má Hana


Diskuse k článku

EVROPA: Přerozdělování uprchlíků a lisabonský podvod

Evropská komise uveřejnila minulý týden na svých webových stránkách podrobnější informace o přerozdělování uprchlíků prostřednictvím tzv. „dočasného mechanismu pro přemísťování žadatelů o azyl“.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Vaňura 28.5.2015 22:34

Teď nezáleží na tom, kdo je vinen, ale jak proud "uprchlíků"

ZASTAVIT a jak se zbavit ilegálů, kteří už tady jsou. KAŽDÝ, kdo toto dokáže, musí mít naši podporu. Vše ostatní je vedlejší, primitivové z Afriky jsou dnes jasně to nejhoší ZLO!

J. Kanioková 28.5.2015 22:09

.....

Tisíce uprchlíků mění malebný turistický ostrov Kos k nepoznání

http://www.novinky.cz/cestovani/370753-tisice-uprchliku-meni-malebny-turisticky-ostrov-kos-k-nepoznani.html

Jen za posledních několik dní jich na ostrov dorazilo 1200. Zatímco na plážích se sluní turisté z celé Evropy s malými dětmi, jen několik metrů od nich si arabští imigranti založili kemp.

Turisté se prohánějí na kolech kolem migrantů ležících na lavičkách, na plotech je rozvěšené oblečení a odpadků je po ulicích zhruba tolik, jako po oslavě Silvestra na Václavském náměstí ve tři ráno.

„Je to odporné. Jezdili jsme sem skoro 10 let. Rádi jsme tu vždy jedli, pili a odpočívali. Ale atmosféra se tu změnila.

J. Sinnreich 28.5.2015 21:52

Re: Vyvážený a spravedlivý svět... a hloupé otázky...

Do USA se vali s podporou Obamy nepretrzite miliony uprchliku z Mexika, stredni a jiz. Ameriky. Nikdo presne nevi kolik milionu ilegalu uz v zemi je. Takze jakykoli priliv z Afriky (diky Atlantiku) jaksi neprichazi v uvahu. Jedinou vyhodou je, ze tito lide nejsou muslimove, ale prevazne verici katolici.

P. Sulc 28.5.2015 21:32

Re: A proč bychom měli Radu poslouchat?

Jenze Cesi, odedavna narod pripo$rany, si nic takoveho nedovoli. Vzdyt by se moho zarazit priliv penez z Unie, ktere se tak dobre cpou do vlastnich kapes. Takze politici to neudelaji, a pivni skauti budou dale sedet u piva, misto aby pred vladou ci parlamentem demonstrovali.

P. Sulc 28.5.2015 21:27

Re: Ted jdete odprosit Klause,

Marna slava, pani Baldova, jste proste to, cemu se bezne rika ''pitoma slepice''. A s  temito znacne rozsirenymi tvory nema smysl diskutovat. A jiste mate za to, ze Lisabonska smlouva byla v nejlepsim poradku a Klaus ji mel podepsat co nejrychleji a bez zdrzovani.

K. Pavlas 28.5.2015 21:17

Re: Evropa na uprchlíky doplácí... Ale kde hledat viníka?

Tu otázku si kladete Vy, potom já -- a kdo ještě??? V tom je ta hrůza nevyhnutelného konce. Našeho.

J. Jurax 28.5.2015 20:56

Re: Ted jdete odprosit Klause,

Syndrom BSE ... a pěkně rozvinutý, jak patrno ...

K. Janyška 28.5.2015 19:34

Stalin s tím začal. To on násilně přestěhovával národy.

Jeho následovníci v EU, také hloupí, a z toho zločinní, socialisté, v tom jen podle jeho vzoru pokračují... Dzp.

J. Jílek 28.5.2015 18:06

ještěže vás Svobodné máme a ty kvóty shodíte

jsme zachráněni před invazí uprchlíků, kteří se budou pídit po nějakých umístěnkách a počítají se v místech konfliktů už v milionech. To jsem si oddechl

B. Rybák 28.5.2015 17:54

Proč hned házet "flintu do žita"?

Opatření přijatá podle Čl. 78, odst. 3 Smlouvy o fungování EU nemohou být v rozporu s jinými články unijního práva (např. s právem na svobodný pohyb azylantů). Docela určitě nemohou imigranty přidělit státům. které si vyjednaly výjimku z "listiny práv", mezi něž bychom měly patřit i my, protože V.K. svůj podpis Lisabonské smlouvy podmínil přijetím této výjimky (což se stalo součástí unijního práva!). Patrně nemohou narušit ani suverenitu států v EU, protože ty mají své zákony pro přijímání a vyhošťování imigrantů (jejichž neporušitelnost vyplývá spolu s možností prosadit další opatření proti nim např. z čl. 79 a téže smlouvy). Jaké sankce by asi mohla EU uložit za odmítnutí kvót těm státům, které shodou okolo nemají výjimku pro jejich přijetí? I ti největší zbabělci mezi nimi by se snad zmohly alespoň na požadavek závazného upřesnění té dočasnosti!

F. Vízek 28.5.2015 17:17

Z Iráku byla chyba odejít?

Mýlíte se.

Byla chyba tam intervenovat.

A lhát světu při zdůvodňování této agrese. 

Teď sklízíme plody, které byly zasety. A viník? Ten je daleko a zdá se, že v klidu... Zbraně byly vyzkoušeny, všechno klaplo podle očekávání...

Jenom ten mír se jaksi nedostavil, ale to je detail, že?

F. Vízek 28.5.2015 17:06

Re: Odtržení Kosova podporovaly

Ono to mírumilovné chování vedení kosovských Albánců spěje k soudu do Haagu.

Iluze si ale nedělejme: kdo je s námi, ten může všechno. 

Strávit a zdůvodnit se dá leccos.

F. Vízek 28.5.2015 17:02

Komické, pane Vaňuro...

Pořádek v Jemenu dělá svým bombardováním fést Saudská Arábie, nejbližší přítel USA...

Bez ohledu na to, jakým svobodám a jaké demokracii se v této arabské zemi občané těší, počínaje ženami... 

Jde-li o poslušného "kámoše", nic nám nevadí absence lidských práv.

Tak je to správné, že?

P. Vaňura 28.5.2015 17:01

Odtržení Kosova podporovaly

vlády, které se bály vlny kosovských uprchlíků. Snahou Srbů totiž bylo všechny Albánce z Kosova vyhnat a ani se tím netajili.

P. Vaňura 28.5.2015 16:58

Z předních míst je můžete vykroužkovat,

nebo volit jiné strany!

F. Vízek 28.5.2015 16:57

Vyvážený a spravedlivý svět... a hloupé otázky...

Jednomu je dovoleno všechno, je prostě „hodný“ za všech okolností, ať dělá bez práva cokoli, je-li to v JEHO zájmu.  Druhý je „bubák“, za všech okolností, na nějaké VLASTNÍ zájmy on nesmí ani pomyslet.  Taková „spravedlnost“ a vyváženost rovná se neúnosné ponižování. To nemůže skončit dobře. 

 

USA směly bez souhlasu Rady bezpečnosti bombardovat Srbsko a „zařídit“ odtržení Kosova? Kolik dobrého vybojovaly USA v Afghánistánu,  Iráku, Libyi? Jak přispívají k řešení Sýrie, Jemenu, Egypta? Umí vůbec "vyhrát mír"?  Kolik uprchlíků si nyní USA vezmou na starost?  

Vládci Saudské Arábie jsou nejlepšími přáteli USA – lidská práva jdou v jejich případě stranou? Jak mnoho občanů Krymu touží po návratu pod Kyjev?  Jak asi nyní hodnotí skutečnost, že je kdysi Nikita Chruščov použil jako „dárek“? Kdyby se Rusko rozhodlo obsadit celou Ukrajinu, nebylo by nakonec – samotnými  Ukrajinci kvůli kvalitě kyjevského vládnutí – pomalu už vítané?

Kolik Ukrajinců už odešlo ze své země – z té bídy - za hranice? Vždyť jenom v ČR je jich legálně přes 300 tisíc (!). A nelegálně?  Jak mnoho se jim líbí politika jejich Kyjeva? Dříve  Kučmy, Kravčuka,, Juščenka, Janukoviče, nyní  Porošenka, Jaceňuka?

P. Vaňura 28.5.2015 16:56

Kdo z politiků se postavil za Klause

když nechtěl podepsat Lisabonskou smlouvu? Kolik demonstrací proběhlo na jeho podporu? A teď nadáváte Klausovi, že u udělal to, k čemu jste ho všichni NUTILI!!!

Nepozoroval jsem, že by někdo z českých europoslanců, kteří podpořili kvóty, skončil na lucerně!

P. Vaňura 28.5.2015 16:52

Žádný soudný politik by do Česka

žádné "uprchlíky" nepustil, pokud bude vědět, že to zavání povstáním a lucernami!

P. Vaňura 28.5.2015 16:48

Viníci jsou ti, kteří jsou moc fajnoví

na to, aby lodě s ilegály poslali ke dnu, jak by se stalo v dobách, kdy nám nevládli levicoví degeneráti!

P. Vaňura 28.5.2015 16:47

Vy si vážně myslíte, že by někdo

dokázal jen tak přimět lidi, aby chodili na demonstrace, kde byly zastřeleny desítky lidí denně jen tak pro nic za nic? Skutečnou příčinou "Arabského jara" bylo veliké zdražení potravin, způsobené tím, že namísto potravin se v rámci "boje proti globálnímu oteplování" pěstují svinstva, která se nuceně přidávají do benzinu a nafty, ačkoliv ničí motory!

A co do totho pletete Jemen, tam se perou šíité a sunnité!

Z Iráku bylo chybou ODEJÍT a o to se přičinili vaši levicoví kamarádi!

F. Vízek 28.5.2015 16:35

Evropa na uprchlíky doplácí... Ale kde hledat viníka?

Kdo rozvrátil a zlikvidoval státní správu v Iráku, v Libyi, v Sýrii, v Jemenu, a málem i v Egyptě...?

Kolik lidí z těchto zemí prchalo do Evropy za vlády všech těch diktátorů - Saddáma, Kaddáfiho, Mubaraka...? Kdo je zásoboval zbraněmi drahně let a byl s nimi "kámoš", dokud byli poslušní?

Kdo měl a má zájem do těch zemí vyvážet na bodácích (!) svoji demokracii a svobodu... a pak se tvářit "já nic, já muzikant, myslel jsem to dobře"?

Tak stojí nejedna otázka!

P. Brodský 28.5.2015 15:27

To pí Netzer

POkud národovci označují národní státy slovem MY, pak na otázku kdo volí evropskou radu existuje jednoduchá odpověĎ. Radu nikdo nevolí, Rada to jste vy, národovci. Na jejím zasedání žerete obložené clebíčky také Vy, ovšem prostřednictvím svých zástupců, presidentů či šéfů vlád. A jejich prostřednictvím také hlasujete.

J. Kanioková 28.5.2015 15:20

A máme je na Letné..

https://www.youtube.com/watch?v=EExTf-arr04

P. Brodský 28.5.2015 15:19

Re: Paní Netzer, oni Ti analfabetní národovci

POkud tedy národovci označují národní státy slovem MY, pak na otázku kdo volí evropskou radu existuje jednoduchá odpověĎ. Radu nikdo nevolí, Rada to jste vy, národovci. Na jejím zasedání žerete obložené clebíčky také Vy, ovšem prostřednictvím svých zástupců, presidentů či šéfů vlád. A jejich prostřednictvím také hlasujete.

E. Erat 28.5.2015 15:05

Re: ....

Můj kamarád prodával ještě za Centrotexu látky v Africe.Jezdil přímo mezi ty kmeny,klany apod.Některé Afričanky mají rády to "obalení" z několika metrů látky, a tak to byl pro socialistický Centrotex docela kšeft.V roce 1990 v Centrotexu skončil,zdravý jako řípa,bylo mu cca 32 let.V roce 2001 se mu na krku udělal obrovský vřed ve velikosti ragbyového míče.Prošel si vší možnou lekařskou kontrolou,vřed mu byl odoperován,ovšem bez zjištění diagnózy vzniku a příčin.Za dva roky umřel,při pitvě se zjistilo,že se mu tam dostal nějáký červ-prvok,čert ví co to bylo,který tam těch cca 10 let přežíval,ovšem horší bylo,že se nějak krví,slinami-nikdo neví jak dostal i do těla jeho syna-cca 8 letého.Ten byl již zachráněn,protože doktoři po pitvě  již věděli o co jde a co je třeba vyříznout atd.- berte to s rezervou,to je amatérské vyjádření situace od jeho manželky a moje.Prostě je to jiný svět,i naši vojáci v Mali říkají,že jejich kolegové místní vojáci ničím netrpí,když je nejhůř tak seberou nějákou rostlinu a poradí si.A naši vojáci jsou na lecích, a jsou rádi když to přežijí. Můžete správně namítnout,že to může přivézt i turista,to je pravda. Ale, proč si to riziko tahat domů, a v relativně velkém počtu.

P. Brodský 28.5.2015 15:01

Paní Netzer, oni Ti analfabetní národovci

opravdu nevědí, že rada, která má poslední slovo, je tvořena právě těmi suverenními národními státy, které oni tak milují a které jsou úhlavními nepřáteli osobních svobod.

A. Alda 28.5.2015 14:54

S Evropským svazem jak s jedovatým plazem!

Evropský svaz začíná být podstatně větším diktátorem než SSSR. Tolik pokynů a příkazů z Moskvy nikdy nechodilo. Moskva nám nikdy nediktovala, kolik smíme mít hektarů vinic a kolik cukrové řepy. Nikdy nám nemluvila do složení marmelády ani do periody výměny vodoměrů. A nikdy nám nepřikazovala lít sajrajt do benzínu. Daňovou politiku nám taky neřídila.

P. Brodský 28.5.2015 14:50

Autor zapomněl zdůraznit,

že ta evropská rada, která všechno rozhoduje, je tvořena právě těmi suverenními státy, která tak milují všichni národovci, navzdory tomu, že právě neomezená státní suverenita je ůhlavním nepřítelem svobody jednotlivců.

S. Netzer 28.5.2015 14:42

Re: ....

V Česku to asi nebude jiné než v Německu, kde každý uprchlík projde povinným vyšetřením na hepatitis, úplavici, TBC, a HIV. Přímo na místě v Itálii nebo Řecku na svrab a ebolu. Přitom je více než pravděpodobné, že by jedinec nakažený ebolou ty štrapáce exodu vůbec nepřežil.

J. Kanioková 28.5.2015 13:57

Re: Holt... EU = RVHP II. ... diktátorskolstivý systém..

Islámská invaze Evropy - http://galliawatch.blogspot.dk/2015/05/the-islamic-invasion-of-europe.html

Islámský stát (IS) zprávy - fotografie a video z jejich převzetí moci v Palmyře v Sýrii - http://www.barenakedislam.com/2015/05/24/islamic-state-isis-releases-beheadings-photos-and-video-of-their-takeover-over-of-palmyra-in-syria/

Muslimské děti se procházejí a radují s hlavami obětí, zatímco dospělí je chválí - http://pamelageller.com/2015/05/66744.html/

Prečo je islam problém? Komentár článku - http://jdem.cz/bsb7v3

Konec Izolace: Británie žádá, Putina o pomoc při Blízkém východě - http://jdem.cz/bscc34