27.4.2024 | Svátek má Jaroslav


Diskuse k článku

EVROPA: Pravidla obrany

Tak dlouho se Evropa štítila amerického zákona Patriot Act, až se ocitla v situaci, kdy sama zvažuje zákon na obranu před terorismem. To tvrzení je samozřejmě přepjaté, ba karikující.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
K. Janyška 19.1.2015 11:31

Může, ale zbytečně.

Vlastenectví je dáno přirozeností, ne zákonem... Dzp.

P. Vaňura 19.1.2015 10:39

Já bych tady něco připoměl

ač je to už více, než 100 let. Jedná se o "povstání boxerů" v Číně, spojené s masakry Evropanů a čínských křesťanů. Všechny evropské země, jejichž velvyslanectví byla tehdy napadena, ocitla se v obklíčení a společně se bránila, podnikly pro jejich záchranu společné vojenské vítězné tažení. Dovedly se sjednotit a společně zvítězit.

I když to celé uspělo také proto, že se více čínských hodnostářů odmítlo na tom nesmyslu, jdoucím proti všem mezinárodním zvyklostem, podílet. Vládnoucí císařovna vdova naproti tomu projevovala oportunismus a snahu spojit se s tím, kdo se jí momentálně zdál silnější.

My, euroatlantická civilizace jako CELEK, nemáme nic společného s islámem. S ostatními civilzacemi máme pak přátelské nebo alespoň korektní vytahy.

V. Novák 19.1.2015 9:31

Copa o to - ale ono se patriotů nedostává i v ČR.

Stačí se podívat na libovolnou diskuzi pod libovolný článek o případném povinném vojenském výcviku...

R. Langer 19.1.2015 10:30

Re: Copa o to - ale ono se patriotů nedostává i v ČR.

Hm, a myslíte, že povinný vojenský výcvik z někoho udělá patriota? U nás? :-P

P. Vaňura 19.1.2015 10:44

Ne, ale patriot nebude proto

povinnému vojenskému výcviku. A v případě války bude zemi bránit dobrovolně.

Británie dokonce za WW1 dokázala až do r. 1916 budovat armádu na dobrovolnickém základě, podobně to za americké občanské války (1861-1865) vydrželo až do r. 1863. Vyhlášení branné povinnosti Lincolnem r. 1863 vedlo však v New Yorku k velkým bouřím.

V. Novák 19.1.2015 12:06

Re: Ne, ale patriot nebude proto

Tu Británii bych nezdůrazňoval - jednak bojovala "na polích flanderských", dvojak tam dobrovolníci z Kitchenerovy armády byli opravdový kanónenfutr, nebo jak říkají ještě trefněji Rusové "pušečnoje mjaso". Některé pluky měly 90% ztráty během jednoho dne - a protože byli vojáci zařazováni podle místa bydliště, vylidnily ("vymužily"?) se tím celé oblasti, kde po válce zbyly vdovy, kluci a starci.

Ovšem to vše, protože úroveň výcviku byla mizerná a vojáky posílali proti kulometům oficři, "jejichž válkou" byla ta Krymská, v lepším případě Búrská...

J. Jurax 19.1.2015 22:12

Re: Ne, ale patriot nebude proto

Tady nejde o úroveň výcviku atd., ale o skutečnost, že až do roku 1916 si armáda vystačila s náborem dobrovolníků - ač se bojovalo na kontinentu a Velká Británie samotná nebyla ohrožena (vzducholodě a na sklonku války pár těžkých bombardérů nelze vážně počítat).

V. Novák 19.1.2015 12:08

Re: Copa o to - ale ono se patriotů nedostává i v ČR.

Patriota nevyrobí nic. Ale zmíněné reakce předvádějí, jaké procento patriotů v republice máme.

Nic moc...

A. Alda 19.1.2015 8:25

EU znemožňuje jednotlivým státům vlastní obranu.

Před muslimským nebezpečím se musí každý stát bránit jinak, podle vlastních podmínek (a podle omezení daných vlastní historií). Sjednocování EU je tomu na překážku. Proto by bylo naopak vhodné EU rozpustit.

Ostatně, co vlastně mají jednotlivé státy EU společného?

J. Boleslav 19.1.2015 14:07

Re: EU znemožňuje jednotlivým státům vlastní obranu.

Mj. blbý příživnický establishment a byrokracii v Bruseli.

J. Jurax 19.1.2015 22:18

Re: EU znemožňuje jednotlivým státům vlastní obranu.

Přesně - jinak se musí bránit země, kde se již muslimové přemnožili (Francie, Německo, Velká Británie třeba) a jinak my, kteří zatím máme musulmanů málo.

U nás má například smysl nepovolit usazování se muslimů v ČR, neskýtat jim občanství, což třeba ve Francii už smysl nemá - já vím, dnes by to odporovalo všelikým zákonům našim i unijním, ale když dojde na lámání chleba, své zákony si můžeme změnit a na diktát brusele se vykašlat.

P. Sulc 19.1.2015 0:50

Jenze Amerika je celkem jednotna,

homogenni zeme i narod. A to se o Evrope rici neda. Na pr. Cesi nechteji a snad ani nebudou muslimy prijimat, nektere jine zeme se ale moho pretrhnout, aby ty slimaky braly. Asi bude nutno miti mnohem vice tech teroristickych utoku a vrazd. V antickem Rime se v dobe nebezpeci republika zmenila na diktaturu, asi totez potrebuje Evropa. Uzvanene parlamenty , plne pravdolaskovcu a levicaku tu Evropu nezachrani.

P. Vaňura 19.1.2015 10:48

Nevěřím, že obyvatelé jakékoliv

evropské země dodnes nadšeně přijímají muslimy. Neumí se ale vzepřít zrádcovskému establishmentu a z části jsou oblbnuti politicko-korektními bláboly!

J. Boleslav 19.1.2015 14:05

Re: Nevěřím, že obyvatelé jakékoliv

Přesně tak.