21.4.2021 | Svátek má Alexandra


Diskuse k článku

EVROPA: Podpora bydlení

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
noragh 16.5.2007 16:39

z toho tedy plyne,

že mně z brusele zaplatěj nájem? A přispějou na kočičky? A na knížky? A..? A...?Nééé? Ale fuj....

doktor 16.5.2007 15:08

Vynikající úvaha,

až se nechce věřit, že autor je členem ODS. Se sociálním analfabetem Nečasem by se moc neshodli.

honza42 16.5.2007 13:20

Několik postřehů:

1) Pan poslanec se již tak dokonale adaptoval v cizojazyčným prostředím, že dát dohromady souvislou a smysluplnou větu v českém jazyce je nad jeho síly.

2) Pokud se pan poslanec zamýšlí, kam napřít síly Evr.parlamentu, tak radím: sportovní rybolov, procházky se psem, hra v kuželky apod. Proboha Vás prosím, nepracujte !  Každý Váš nápad postihuje nebohé evropany buď újmou finanční nebo podlamuje jejich duševní zdraví.

3) Když pošlete do Bruselu cokoliv ( příslušníka jakékoliv strany, kočku, ojetou pneumatiku) vždycky je to recyklováno na Eurokrata. Jeho hlavním posláním je "zajišťovat odpovídající podmínky a prostředky" pro sídla vzdálená tisíce kilometrů, kde nikdy nebyli. K tomu použijí výnosů z daní obyvatel, kteří tam žijí.

4) Pan poslanec se pokouší vybrat ze dvou špatných možností ( třetí a čtvrtý odstavec) tu správnou. Ta druhá mu vychází líp, protože bude rozhodovat o přidělování veřejných peněz, a to se vždy hodí.

5) Úvahu končí výhružkou:  "Teprve pak občané pocítí na vlastní kůži přínos Evropské unie. " Zřejmě tím chce upozornit občany na to, že míra debility evropské legislativy na ně se valící je jen legrace proti tomu co ještě přijde.

Klokan 16.5.2007 13:28

Re: Několik postřehů:

BINGO, není co dodat. R^

honzak 16.5.2007 19:11

Re: Několik postřehů:

velmi trtefně sepsáno. Pro míru eurodebilitu navrhuji logaritmickou stupnici. Lineární stupnice by nestačila.

Michal 16.5.2007 12:18

2.000 prázdných slov

Martin 16.5.2007 10:56

Kam kráčíš ODS?

Od doby co odešel z vedení ODS Václav Klaus to jde z kopce. Ještě v období "opoziční smlouvy" byli někteří politici schopni pokládat si otázku - co je státu do toho jak kdo bydlí? - proč brát peníze všem občanům a dávat je jen některým(těm co bydlí v panelových bytech a nebo nebydlí vůbec)? - teď, zdá se, už diskuse posunula od toho zda má stát právo vybírat daně a rozdělovat je "na podporu bydlení" - rozumějme dávat privilegovaným jednotlivcům na uspokojení jejich individuální potřeby - na diskusi, kdo má rozdělovat ukradené peníze? ODS se postupně stává standardní evropskou politickou stranou - stranou bez ideového ukotvení - stranou pragmatických politiků, kteří bez studu schrábnou od občanů co nejvíce daňových peněz, s velkou slávou je rozdělují a čekají na vděk - čekají až někdo řekne:"Ten Vlasák je dobrej - zajistil nám x milionů z EU na bydlení." Po zásluze se jim místo vděku dostává od občanů jen lakonického konstatování:"Politika je svinstvo." Nemusela by být.

honzak 16.5.2007 10:42

na podporu z brusele

se těším! Zkusím zažádat o dotaci na solární ohřev TUV pro naše družstvo. To bude počteníčko! Šestapadesát důvodů proč to nejde, třikrát na poštu pro doporučený dopis a závěrem odkaz na další období. Předtím zpracování mnohastránkového projektu se všemi peripetiemi, které žádost o eurodotaci vyžaduje. Jelikož trochu znám cvrkot v oboru, tak vím, že existují firmy, které za procenta z objemu dotace dokážou ty prachy z brusele vydojit. A kvůli těm firmám se to primárně dělá, že pane poslanče?

jirka.s. 16.5.2007 10:31

Kde leží hranice kompetencí a odpovědnosti Evropské unie?

No, to přesně nevím, ale podle mého názoru by ty hranice měly být hodně daleko za hranicemi naší republiky!

JAB 16.5.2007 9:46

zírám

Sepsané tak, aby tomu pokud možno nikdo nerozuměl. Neměl by si autor trochu počíst v Jiráskovi a jiných klasicích a pojmout jajk se vyjadřovat ? to k formě. Pokud jde o obsah, správně hodnotí jak Bonbon tak pan Pašek.

Ladislav 16.5.2007 12:03

Re: zírám

Seznamte se s tim jak v Hradci Kralove funguje mistni radnice kde pan Vlasak dlouhou dobu pusobil (predem dohodnuta vyberova rizeni, cachry, pikle jak v Benatske republice) a poznate ze mlzit a zatloukat je prirozenosti tohoto pana.

J.G. Pašek 16.5.2007 3:17

A´t se každý postará o svoje bydlení a nespoléhá se na EU šimly a obecní byty . . .

.

BOMBON 16.5.2007 0:44

no, az se bude ods pidit, proc ji klesaji preference...

meli by si jeji analytici precist tento clanek...:-/

zase jeden dement, co presne vi, na co pouzit moje penize, to bych se znecistil ;-(