26.5.2022 | Svátek má Filip


Diskuse k článku

EVROPA: Podivná smrt Evropy

Evropa páchá sebevraždu. Lépe řečeno, její představitelé se rozhodli, že ji zavraždí. Otázka je, zda se s tím Evropané smíří. Když říkám, že Evropa umírá vlastní rukou, nemyslím tím regulativní zátěž Evropské komise ani nějakou újmu společnosti z případných nedostatků Úmluvy lidských práv a svobod, nýbrž civilizaci.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
A. Nový 13.12.2017 13:28

Re: Vynikající reflexe současného stavu.

Takže když porovnáme údaje, práci si našli jen dva z deseti migrantů

a 90 procent uprchlíků opouští firmu, která je vzala do učení, během půl roku, tak je evidentní, že to bude nejspíš ještě horší.

V kterýchsi německých novinách jsem v minulém roce četl, že stavební firma vzala do učení na řidiče náklaďáků a bagrů 82 připrchlíků. Byla z toho velká sláva. Po několika týdnech tam zbyl jeden a toho zaměstnali jako kdesi v kanceláři.

A. Nový 13.12.2017 13:18

Re: Vynikající reflexe současného stavu.

V Německu nyní pobývá kolem 1,6 milionu uprchlíků z neevropských zemí.Práci si v Německu našli jen dva z deseti migrantů. "Utíkají" z kvalifikačních kurzů i odborných praxí

"90 procent uprchlíků opouští firmu, která je vzala do učení, během půl roku," uvádí list Süddeutsche Zeitung s odvoláním na nedávný sněm Řemeslnické komory Mnichova a Horního Bavorska. Představa, že migranti pomohou vyřešit palčivý nedostatek některých profesí na trhu práce, se ukázala jako lichá.

Uprchlíci, kteří přišli do Německa během roku 2015 − kdy migrační krize vrcholila −, jich koncem roku 2016 bylo bez práce 87 procent. Německo výdá navíc na sociální dávky 20 až 25 miliard eur ročně, což je značná suma," podotýká Gabriel Felbermayr z mnichovského ústavu IFO.

M. Krátký 13.12.2017 12:10

Re: Vynikající reflexe současného stavu.

Asimilace u těchto násilníků je zcela vyloučana i vyloučená - stačí se podívat do skupiny čtvrté až šesté generace Turků žijících dlouhá léta trvale v Evropě - jak fanaticky i freneticky jásají nad současnými prohlášeními tureckého prezidenta Erdogana. A to je ještě slabý čajíček proti muslimům netureckého původu trvale a čerstvě okupujících "západní" Evropu. Islám do Evropy nepatří !!!

P. Zinga 13.12.2017 11:57

Kulturní obohacení.

K 24.11.2017 zahájil generální státní zástupce celkem 1119 šetření teroristických trestních činů. Z toho bylo zařazeno 959 do islámského terorismu (včetně 254 s vazbou na Islámský stát). Dále jsou zaznamenány 2 případy mezinárodního levicového terorismu a 6 případů pravicového terorismu. Mezinárodní islámský terorismus zvlášť do dotáhl na číslo 159.

Kultura násilí, kterou jsme se domnívali vymýtit, je opět v EVROPĚ...

V. Student 13.12.2017 11:41

Re: Vynikající reflexe současného stavu.

Tento názor bohužel nesdílejí současní evropští lídři:-(((

P. Han 13.12.2017 11:36

Re: Apostata

Myslím anglický originál. Tušil jsem, že to na vás bude moc.

http://1url.cz/DtXzj

J. Schwarz 13.12.2017 11:27

Re: A není o naopak?

Ale co s těmi, kteří sice nominálně do "společné kasy" přispívají, ale ve skutečnosti jí mocně pouštějí žilou? Myslím všelijaké neziskovkáře žijící z grantů, učitele a studenty "humanitních studií" - třeba toho tak potřebného "genderu", všelijakých úředníků, poraděnků a pisálků...

J. Schwarz 13.12.2017 11:18

Re: Ať tak, či onak,

To je pitomost. Stačí se vykašlat na t.zv. humanismus a "všelidskost" a pak bude množivost cizích pronárodů jejich neštěstím a ne výhodou. Proč bychom se neměli ubránit? Vždyť jediné, co nám v účinné obraně zavazí je jakási "potřeba pomáhat" i za cenu vlastního sebezničení. A Evropa je spíš přelidněná, než bychom reálně potřebovali další lidi. Co by se stalo, kdyby třeba v Česku žily jen 3 miliony lidí jako po třicetileté válce? Jenom bychom přes sebe nepackali a vzájemně si nelezli na nervy, tedy jen samé výhody.

S. Netzer 13.12.2017 11:14

Re: Apostata

V českém překladu určitě, "inteligente".

J. Schwarz 13.12.2017 11:12

Re: Evropská civilizace

Protože dnešní křesťan je pouhým poskokem Prorokovým, "svatým otcem" počínaje a blázny, co se "zaručili" za iráčany co zdrhli z ČR za lepším do rajchu konče.

J. Schwarz 13.12.2017 11:09

Re: Vynikající reflexe současného stavu.

V tom případě je ovšem totální idiocií pouštět cizince sem, protože neasimilovaní cizinci jen zmenšují území kde platí naše pravidla a zabírají je pro sebe. To není ze strany cizinců imigrace, ale invaze a té je třeba se bránit.

P. Vaňura 13.12.2017 11:09

Především bych u homosexuála očekával, že bude

NAPROSTO ODMÍTAT ISLÁM, už z pouhého pudu sebezáchovy. Vím ale, že mnohým homosexuálům úplně chybí a nedokáží si domyslet důsledky imigrace muslimů.

P. Vaňura 13.12.2017 11:05

Bohužel, spíš to vypadá na Vaši variantu

Ale záleží na nás. Především NEVOLIT nikoho z multi kulti a nebát se volit "neonacisty."

V. Student 13.12.2017 10:56

Re: Smrt rudozelené sebrance, nechť zhyne sluníčkářský

Není to náhodou jinak?

...my chcem Evropu, v níž nesmí křesťan zaclánět, v níž nesmí křesťan zaclánět.

Evropu si vezmeme, náš půlměsíc nad hlavami vlaje, nese on pomsty hrom muslimů hněv. Nevěřící z Evropy vyženeme, protože mají na rukou krev, protože mají na rukou krev (zpívá se v turbanu a s nožem v ruce)

V. Student 13.12.2017 10:49

Vynikající reflexe současného stavu.

Děkuji. Mám nicméně jednu připomínku - článek sice zmiňuje nebezpeční pramenící z nezvládnutí změn, nicméně leitmotivem je zde předpoklad asimilace cizinců, o ten má jít. Podaří se asimilovat cizince, tedy "pohltit" je do své kultury, nebo ne? Na konci článku je zmínka, že v provinilé atd. Evropě se to zdařit nemůže.

Problém je v tom, že multikulturní filozofie na asimilaci netrvá. Znakem multikulturality je následující postoj - ať si cizinci nechají své oblečení, svůj jazyk, své zvyky s halal porážkami a právem šaría. Protože nemáme žádné právo nutit je, aby se chovali jako my.

Čili my se pořád zabýváme otázkou asimilace, zda se zdaří či ne, zatímco "pokrokoví" politici, vedení neziskovkami, takové myšlení považují za důkaz naší omezenosti.

My jsme možná omezení, ale oni, kteří tady prosazují změny, jaké tu ještě nebyly, a pevně věří to bude k užitku, aniž by však své tvrzení mohli podložit výsledy, jsou hodně naivní. I když to je otázka, protože vědomě bagatelizují situace, vzbuzující oprávněné obavy. Tak se naivkové nechovají. Tak se chovají fanatici. Nebo, a to je snad ještě horší, hochštapleři - tedy podvodníci...

P. Han 13.12.2017 10:49

Re: Apostata

Není těžké ho najít. A ty uvozovky tam jsou. Patrně to nezávisí na sexuální orientaci, jak se domýšlíte, ale na inteligenci pisatele. Což už je na vás trochu moc.

P. Lenc 13.12.2017 10:31

Bohužel,

ta vize je příliš pravdivá.Jediná možnost je naprostá negace jakýchkoliv ústupků rudozelené sebrance která musí vycházet z občanské většiny.Ale to je ten problém.Ta většina se má zatím ještě stále dobře a je díky tomu pohodlná a přicházející realita bude pro většinu hodně tvrdá.A Tuskův výkřik je, aspoň zatím, výkřikem do levičácké tmy.

S. Netzer 13.12.2017 10:26

Re: Apostata

Hledala jsem ten úvod na netu, ale nenašla jsem ho. Škoda.

A. Alda 13.12.2017 10:13

Právo na pohlavní styk s osobami stejného pohlaví

není lidským právem a neuvádí ho jako lidské právo vůbec žádná ústava nejen v Evropě, ale ani jinde na planetě.

Uvozovkami se žádný výraz neznevažuje, ale právě uvozuje.

P. Rudolf 13.12.2017 10:02

Re: Apostata

Tady je dobře vidět, jak taková zdánlivá maličkost může mít dost zásadní význam. A přečtu-li si, že "přeložil a zkrátil" A.Tomský, tak mi okamžitě začne výrazně blikat červené světlo.

P. Vaňura 13.12.2017 9:52

Lidé u nás politikům nevěří, ale nemohou najít Vůdce, za

kterým by se mohli sjednotit. Rusové mají alespoň toho Putina!

P. Vaňura 13.12.2017 9:48

Takzvaná "lidská práva" je nutné ZRUŠIT a navrítit se

k historickémuj pojmu "občanská práva."

Tak to fungovalo už v antice. Práva měl pouze občan, cizinec měl taková práva, jaké mu dávala smlouva s jeho domovskou obcí.

P. Vaňura 13.12.2017 9:45

Smrt rudozelené sebrance, nechť zhyne sluníčkářský

svět, my zpátky chcem starou Evropu, v níž nesmí migrant zaclánět , v níž nesmí migrant zaclánět.

Evropu si vezmem zpět, náš prapor nad hlavami vlaje, nese on pomsty hrom lidu hněv, Evropě vrátí zpěv, islám z Evropy vyženeme, protože má na rukou krev, protože má na rukou krev. (zpívá se na melodii komunistického pochodu).

S. Netzer 13.12.2017 9:38

Re: Uvozovky jsou nezbytné,

Já jsem to myslela trochu jinak.

Právě u homosexuála by jeden neočekával, že bude výraz lidská práva znevažovat uvozovkami.

M. Valenta 13.12.2017 9:30

Evropská civilizace

už dávno ztratila spojení se svou historií a kulturou. Pro tento stav je např. příznačné, že ti největší "brojíři" proti migraci, když na to přijde, nenechají na křesťanství nit suchou.

A. Alda 13.12.2017 9:28

Nesouhlasím s Vámi, ale souhlasím s Portwynem.

Demokracie by si poradila, kdyby nebyla deformavaná a omezovaná tzv. elitami a vrstvou boháčů (t.j. rádoby budoucí aristokracií). Už ve starém Řecku například objevili velmi účinný nástroj na obranu demokracie: střepinový soud (ostrakismus).

M. Valenta 13.12.2017 9:23

Re: Smrt Evropy ne, jen s ní spojené demokracie.

Ruská třetina umírá také, na vodku a nízkou porodnost.

A. Alda 13.12.2017 9:22

Uvozovky jsou nezbytné,

uvádí-li se tento termín ve vztahu k vícero státům. U nás má pojem lidská práva jiný obsah než v Německu a v Německu má jiný obsah než v Británii a v Británii má jiný obsah než ve Španělsku... Nejde o universální pojem a proto je-li v knize užíván jako universální pojem, musí být graficky odlišen (uvozovkován či kursivován), aby se poukázalo na jeho neostré hranice.

Jaký obsah má pojem lidská práva u nás, to naleznete v ústavním zákonu č. 23/1991 Sb.

A. Alda 13.12.2017 9:16

To se týká Západní Evropy.

My jsme na tom jinak. My stále ještě máme šanci. Spustíme-li znovu železnou oponu, můžeme se zachránit. Západní Evropa je ovšem ztracená. Zda vzniknou v budoucnu podmínky pro rekonquistu, třeba za 100 nebo 200 let, to je nejisté. Ale my svou bárku od toho potápějícího se Titaniku musíme co nejrychleji odpoutat a odplavit se do bezpečné vzdálenosti před vírem, který jeho potopení způsobí.

M. Malovec 13.12.2017 9:06

Smutné čtení,

depresívní.