21.5.2022 | Svátek má Monika


Diskuse k článku

EVROPA: Podivná smrt Evropy

Evropa páchá sebevraždu. Lépe řečeno, její představitelé se rozhodli, že ji zavraždí. Otázka je, zda se s tím Evropané smíří. Když říkám, že Evropa umírá vlastní rukou, nemyslím tím regulativní zátěž Evropské komise ani nějakou újmu společnosti z případných nedostatků Úmluvy lidských práv a svobod, nýbrž civilizaci.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Z. Rychlý 13.12.2017 9:05

Ať tak, či onak,

tváří v tvář populační explozi se časem neubráníme. Ale nedělejme to skokem a revolučně - pěkně pomaloučku, konzervativně. Nevítejme, ale naopak brzděme ten příliv nekompatibilní cizoty. Vstup cizího do našich životů se dá přežít jen pokud se na změny dá pomalu zvyknout. Takhle vítacím skokem se to jen poseere. Vítači jsou sebevrazi, čert je vem, ale nedovolme vítačům, aby si nás přibírali ke své sebevraždě a brali si nás jako rukojmí. Ať ta dobračiska začnou u sebe a jedou si do Itále vyzvednou svého připrchlíka a živí ho sami, Kocábové jedni.

Jako republika si velmi pomůžeme, když činnost aktivních vítačů odhalíme jako činnost zločinnou.

S. Netzer 13.12.2017 9:05

Apostata

Douglas Murray dává taky výraz lidská práva do uvozovek, nebo je to dodatečný doplněk překladatele?

Z. Rychlý 13.12.2017 8:48

Re: A není o naopak?

moje řeč.

P. Klíma 13.12.2017 7:24

Ámen

Není co dodat.

P. Maleček 13.12.2017 7:08

Re: A není o naopak?

Žádné elitářské představy o volebním právu jen pro pár % elitní populace, ale volebního práva jen pro ty co víc do společné kasy -

daní dávají než berou.

Což by vyřadilo cca 30% nízkopříjmové snadno manipulovatelné populace, přes manipulaci s níž získavají moc ti největší populističtí grázlové.

A bez nich by se líp žilo i těmhle natvrdlým 30%.

P. Portwyn 13.12.2017 6:02

A není o naopak?

Vidíme elity, jak šlapou na plyn, aby sebedestrukce (západo)evropské civilizace postupovala co nejlépe, a "hloupý lid" je proti.

Přitom nejde jen o elity spojené s politiky socialistických stran. Politická korektnost je rozlezlá celým spektrem.

Pokud by se uskutečnily elitářské představy (omezení volebního práva na pár procent populace), máme tu neomezenou imigraci, evropskou federaci... formálně, de facto spíše evropskou oligarchii a národnostně indiferentní konzumenty/pracovníky.

Zatímco elitám přináší globalizace benefity, lid si začal uvědomovat její rizika.

P. Maleček 13.12.2017 5:01

Smrt Evropy ne, jen s ní spojené demokracie.

Evropa neumírá (tuplem ne její ruská třetina). To jen demokracie v západo-středu dojíždí na své sebedestrukční mechanismy.

Ona totiž ta demokracie, zvlášť když mají volební právo všichni plnoletí a dle papírů svéprávní, se totiž neumí vzepřít přízemním zájmům většiny a zájmům tuhle většinu, v zájmu své vlastní moci, manipulujících vykuků.

A ti vykukové se jmenují socialisté, dnes spřažení s globálbyznysem. Ve jménu prý blaha většiny, díky její hlouposti získají až absolutní moc, kterou využijí pro budování jimi řízeného povinně absolutního dobra. Což se projeví tím, že tu je volící většinu dostanou nejdřív do zmatků, pak existenčně-bezpečnostních problémů a nakonec v snaze zavřít jejich kritikům huby (tedy umlčet demokracii) do krvavé války.

Což aktuálně v západní Evropě a USA (tam to zoufle brzdí Trump) vrcholí. Demokracie zde dojíždí na své sebedestrukční mechanismy. A nervózní socialisté se snaží svou uvadající moc udržet ještě divočejším prosazováním svého absolutního dobra. Odtud všechny ty multikulti, genders, inkluozo či aktuálně Me Too ismy. A i v podobě zachraňování islámských prý nešťastníků.

Čímž lijí benzin do ohně, tedy urychlují další evropský válečný výbuch.

J. Vintr 13.12.2017 1:38

Až na první dvě věty

naprosto pitomé filozofování. Tady se jedná o něčí zlý záměr a občané Evropy v tom hrají pouze pasivní roli ovcí, které ztratily pud sebezáchovy. Lidé ve své většině věří politikům a masovým médiím, přestože politiky se stávají idioti i naprostí darebáci a masová média jsou jen nástrojem propagandy.