17.5.2024 | Svátek má Aneta


Diskuse k článku

EVROPA: Patřím k Západu

Česká reakce na dění na Ukrajině věru není jednotná – stačí přečíst si články na Neviditelném psu nebo porovnávat komentáře v hlavních českých denících. Ostatně, sám jsem rovněž napsal několik článků na toto téma.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
I. Schlägel 15.3.2014 18:06

Re: jistě, pane Václavíku

Pan Šejna není vedle. Je to vůl. Původně jsem toto ohodnocení nechával pro jistého Heuzingera, či jak se ten bolševik jmenuje. No, Šejna je o řád lepší. Je to sečtělý vůl.

I. Schlägel 15.3.2014 18:09

Re: jistě, pane Václavíku

Obávám se, že argumentujete na úrovni, které pan Šejna nikdy nedokáže porozumět. Asi proto, že jste ta klasická česká nula dle jeho osvícené kategorizace zde diskutujících.

M. Mýval 15.3.2014 16:40

Re: ideologie ruského mužika

Jojo je to jako srovnávat Ples v Opeře a Hasičský bál v Kotěhůlkách. Jsem primitiv. Já fandím Kotěhůlkám. Tam je to opravdové. V Opeře jde o to, aby se co nejvíc mafiánů vyfotilo vedle nějaké celebrity, což potom Wolner nebo Kroupa vydávají jako důkaz propojení věrchnušky se zločinem. Prostě kdo na to nemá (několikatisícové vstupné) jako kdyby ani nebyl. Co se týče popcornu, buran si ho vezme i na Labutí jezero.

J. Svoboda 15.3.2014 15:50

Ideologie soudruha Šejny

Pane Šejno,velmi krásně jste zmatlal všechno dohromady.Vědět o Vás Putin,určitě by sdělil svým KGBákům,že musíte být jeho.Zdá se,že jste článek pana Drápala četl ve spánku.Proč asi ta dcera ruského mužika žije v Praze a ne v Moskvě?Víte,nebo Vás to programově nezajímá?Píšete,že vstupenka stála v přepočtu několik tisíc.Ví ta vaše chudinka původem z Moskvy,nebo víte Vy,kolik lidí v sále,tam bylo zadarmo,jsouce kamarády dobrých kamarádů?Vypadá to,že jste také záměrně "zapomněl" na to,že Vámi milovaný mužik Putin tancovačku Labutí jezero nenapsal a nenapsal ji ani nikdo z jeho rektálních kamošů,ani Medveděv.Záměrně patláte dohromady kulturní statky starého Ruska,uznávané celým kulturním světem a imperialistické choutky současných komunistických darebáků nejhrubšího zrna.Ruska Vám prý popisovala,jaký to byl zážitek.Co jí ale brání se tam vrátit?Viděl jsem mnoho Rusů v Praze,dohadovavších se,zda to krásné maso ve výloze masny je opravdu maso,nebo věrná atrapa?Viděl jsem i masny v Rusku,s prázdnými výlohami.Kultura východu určitě není pokleslá.Pokleslí jsou ti,kteří ji zneužívají a potom také Vy.Když jde někdo na balet jen proto,že chce dokázat,že přes vyskou cenu na to má,nemusí to být důkaz vzdělání a kulturnosti.

Co takhle dát si Putinův krvák s názvem"Obsazování a anexe Krymu"?Nutí Vás tady někdo usrkávat colu?Klidně si můžete tou povedenou dcerou ruského mužika nechávat dovážet pro svoji potřebu ruský kvas.Až půjdete na Babovřesky,pozorně si všimněte ostatních návštěvníků kina a nezapomeňte se podívat,na jejich počet.Je přece dobře pochopitelné,že lidé se také občas rádi podívají na nenáročný film jen tak pro zasmání.Kdyby na Troškovy filmy nikdo nechodil,asi by je pan Troška neměl za co natáčet.

To svinstvo (konzumace nápojů a kukuřice v kině),které tak neomaleně používáte pro kritiku naší kultury,se tady uhnízdilo částečně i díky mužikům a mužatkám,kteří se nám ubohost,tupost a lhostejnost snažili vštěpovat po celých čtyřicet let okupavce naší země rudým morem.

J. Schwarz 15.3.2014 20:06

Re: ideologie ruského mužika

A co teprve takový velitel Osvětimi- prý hrál překrásně na klavír! doufám, že vnímáte tu kulturu!

J. Lukavsky 16.3.2014 10:43

Re: Zapad oproti ruskemu Vychodu

" cim vice na vychod, tim primitivnejsi, zaostalejsi"

No jo ale co Japonsko, Čína? Někde se ten gradient musí zase překlopit.

L. Šarina 15.3.2014 10:30

Pořád jsme a budeme

žaludkem na západě a srdcem na východě alespoň posledních 20. let. Je na čase to změnit s jít tam kam nás to táhne na východ a bude ráj. No né?

J. Schwarz 15.3.2014 10:10

Tentokrát musím

s Danem Drápalem  stoprocentně souhlasit a zároveň se ptám, jakou asi mají o sobě představu ti, co "váhají" jestli se přiklonit k Rusku nebo k západu. Takový Gepardieu, ať exot nebo ne, je v Rusku skoro v pozici t.zv. "oligarchy", ne-li lepší. Může z Ruska kdykoliv odjet, jenom šetří peníze na daních a ve Francii mu nic za jeho chování nehrozí. To naši "přátelům Ruska" zdaleka nehrozí, zvlášť pokud se počítají mezi t.zv. "obyčejné lidi". S takovýma si totiž v Rusku každý úředník či poskok věrchušky vytře... Navíc Rusové dobře vědí, proč se bojí být občany nezávislých států neovládaných alespoň nepřímo Ruskem - inu protože podle sebe soudí druhé, oni sami jsou nacionalisty, kteří považují "nerusy" v Rusku za obyvatele druhé kategorie a myslí si že bez Putinovy ochrany to tak s nima dopadne taky. Náš "malý člověk" by v ruské sféře vlivu patřil  taky druhé kategorie. Nebyl by na tom sice  až tak blbě jako ve třetí říši, ale i tak by nebylo o co stát. Konečně, v Rusku panuje větší byrokracie než v Bruselu, úřednické nápady bývají blbější a obrana proti nim  obtížnější. A z ne tak dávné doby si pamatuju články o nějakém ruském mafiánovi, co se dokonce tady, v Česku choval jako doma. Koupil si jakýsi zámeček  a zkusil násilím vyštvat souseda, dlouholetého zahradníka, z jeho pozemku prostřednictvím najatých rabiátů a blokování veřejné komunikace k jeho podniku. Naše "orgány veřejné správy" si kvůli jeho prachům a dlouhým prstům netroufly zakročit a hrály vše do autu, i tady!!! V Rusku by byl "obyčejný člověk"  bez šance. Jaké postavení naši "přátelé Ruska" doufají mít v zemi patřící do ruské sféry vlivu? Doufají snad v podíly na ziscích z ruského plynu nebo jsou jenom blbí? Američani jsou jim moc agresivní, ale ruský stát je OK?

M. Mýval 15.3.2014 10:20

rusofobie

Ruský mafián? Prostě mafián. Chovají se stejně. Přijdou do cizí země a manýry si přivezou s sebou. Ať už je to Capone v Chicagu, Krejčíř v JAR, nebo Babiš v Česku. Tchoř v kurníku zůstane tchořem v kurníku. Doba kdy jsme od nás posílali lidi jako byl Toník Čermák už skončila. Došli.

M. Mýval 15.3.2014 9:37

souhlas

Zkuste kritizovat Zemana a jeho popelníčkové manýry. Shoříte jak Modřín. Zkuste snížit Babišovi dotace na bioplynky, skončíte jako Nečas. My nemáme právo kritizovat Putina, je to naše zrcadlo.

J. Schwarz 15.3.2014 10:11

Re: souhlas

Furt dopadnete líp než kritik ruské věrchušky v Rusku.Je to naše zrcadlo, ale smysl má snažit se to změnit a ne si libovat, že Babiš je furt zatím lepší než Putin!

M. Mýval 15.3.2014 10:22

furt zatím

Hitler byl taky furt zatím dobrej, dokud nedostal moc

J. Milfait 15.3.2014 13:38

Re: souhlas

jak víte, že bioplynky jsou v majetku pana ministra Babiše? Vás všechny štve, že je nezávislý na české věrchušce, které zatím než dojde k mimořádné události jí pěkně šlape na paty. Kde berete tu jistotu, že právě Babiš dostává dotace na bioplynky a z jakých zdrojů? Snad to bude tím, že tam snad může dovážet hov.. jak z jeho farem a možná i z dovozu. Mývale dejte si štamprdli a snad k tomu ještě i facku. Hlavně zdraví Vám přeje J.M.

M. Mýval 15.3.2014 14:42

Re: souhlas

Je pravda, že Babiš vlastní jen několik bioplynek. U těch je v pohodě, tam už z nás poplatky vydře. Pro méně inteligentní, např. JM: je to OZE na faktuře od Čezu. Problém má jeho firma na výstavbu bioplynek, která neměla v loňském roce žádnou zakázku. Pokud chcete vědět jakým stylem Babiš hospodaří, zalistujte v paměti a nalistujte Unipetrol. Dovolte mi jeden dotaz: Váš názor vychází z Vašeho IQ, nebo koho chleba jíte?

M. Šejna 15.3.2014 9:24

stěhování nohama

to jste, pane autore, šlápl kouzlem nechtěného do hodně velkého lejna. Pokud totiž budeme životní podmínky v různých zemích hodnotit podle "stěhování nohama", pak do Česka se "nohama nastěhovalo" doposud sice 33 tisíc Rusů ale k tomu 110 tisíc Ukrajinců. Jinými slovy podle stěhování nohama je na Ukrajině v porovnání s Ruskem nejspíš velká bída.

Ovšem nejvíce komické je to, že většina Rusů, co se přesunuli z Ruska do EU, jsou boháči, kteří do EU nejedou pobírat sociální dávky, ale využívat v Rusku nabyté bohatství, o které by v Rusku mohli poté, až začně ruská policie pracovat pořádně, přijít.

Osobně mám podobné zkušenosti s Rusy a Ukrajinci v Česku. Tam, kde mám svůj dům, sousedím s několika ruskými rodinami. Většina jezdí v bmw, audi nebo mercedesech. Opodál pak pracují na stavbách nových domů Ukrajinci, co tam každí den přijedou s igelitkou, ve které mají svačinu.

P. Lenc 15.3.2014 9:50

Re: stěhování nohama

Vy máte vůbec zajímavé zkušenosti.Vedle vás bydlí Rusové v Mercedesech, já znám pár rusů, jedni bydlí kousek ode mně, co jsou obyčejní "bouchači" kteří makají jak ukrajinci, pravda, oproti ukrajincům mají české občansví,  ale oproti ukrajincům, kteří se do své země rádi vracejí, tak tito rusové do své země nechtějí ani na dovolenou a radši rodičům zaplatí návštěvu k nám.Holt asi žijete někde jinde, já jenom na obyčejné vesnici.

M. Šejna 15.3.2014 10:29

pane Lenci

sdělte mi, ve které obyčejné vesnici bydlíte. Asi je to unikát. Já bydlím kousek od Prahy v novém satelitu. Jezdím nakupovat do hypermarketu v Průhonicích, kde za pokladnami nesedí Rusky, ale Ukrajinky a Slovenky. 

Ale pořád jste mi nevysvětlil tu skutečnost, že v Česku žije jen 33 tisíc Rusů, ale přes 100 tisíc Ukrajinců. Ukrajinců žije v Česku víc, než Slováků. A velice rád bych, kdybyste mi doporučil nějakého Rusa, co by mi vykopal studnu na zahradě. Zatím se mi hlásí jen samí Ukrajinci nebo cikáni. Když v té vaší obyčejné vesnici máte tolik Rusáků s lopatama, tak byste mi určitě alespoň jednoho dohodil, že?

M. Mýval 15.3.2014 14:49

úplně mimo

Ukrajinci makaj, Rusáci kasírujou. Takže když si na studnu zjednáte vyžraného Rusáka, makat přijde hubenej Ukrajinec. Cikáni na vykopání studny? Nemáte tam měděné potrubí?

M. Malovec 15.3.2014 9:51

Re: stěhování nohama

A proč asi sem ty Nové Rusáky pouštíme. Že by to bylo korupcí?

M. Šejna 15.3.2014 10:32

Re: stěhování nohama

A proč se pouštíme ty Ukrajince? A to v mnohem vyšším počtu než Rusáky.

P. Boublíková 15.3.2014 10:06

Re: stěhování nohama

Na Ukrajině ve srovnání s Ruskem není "nejspíš", ale skutečně dost velká bída - v Rusku je cca 4 x vyšší životní úroveň. Nakonec tomu odpovídá i ten poměr přistěhovalců do ČR, který uvádíte :-) (ale to je asi jen náhoda)

J. Kanioková 15.3.2014 16:59

Je, jenže -

HDP tvoří většinou průmysl, a ten má Ukrajina hlavně na východě. Ovšem většinou je to těžký průmysl, který všude zažívá velkou krizi, tak jako Ostravsko. Poptávka po uhlí i cena klesá, ocel podobně.

E. Heusinger 15.3.2014 8:08

Pane autore,

zjistěte si proč ta TV v SPB zanikla.

J. Jukl 15.3.2014 6:56

Argumentace nesedí

Ad hlasování nohama: to vypovídá čistě o materiálních věcech a životní úrovni, která je jistě na západě větší. Nechtěl jste ale v tomto článku asi mluvit o ekonomice, ale o duchovních a politických věcech, že?

Ad zkuste protestovat: Zkuste ve Francii protestovat proti sňatkům homosexuálů.

Ad vraždy novinářů: Na západě se to děje taky. Dobře si pamatuju, jak při americkém přepadení Iráku jeden novinář který tvrdil, že "důkazy" o zbraních hromadného ničení jsou smyšlené, byl nalezen v Anglii mrtvý v lese. Oficiální verze byla sebevražda. Nevím, na pohádky moc nevěřím. Ale i kdyby, tak skutečnost, že tlak, který na něj byl prokazatelně vyvíjen, jej dovedl k sebevraždě, není lepší.

Argumentovat proti Rusku čímkoli z období komunismu je stejně hloupé, jako argumentovat proti západu čímkoli z období nacismu.

J. Lukavsky 16.3.2014 10:54

Re: Argumentace nesedí

"při americkém přepadení Iráku jeden novinář který tvrdil, že "důkazy" o

zbraních hromadného ničení jsou smyšlené, byl nalezen v Anglii mrtvý v

lese. Oficiální verze byla sebevražda."

No vidíte a nakonec se ZHN čili chemie se našla, dokonce o tom vyšel článek. Prý už byla dosti prošlá, ale byla. A uran nedávno i Iráku vyvezli do Kanady na palivo do atomek. Čili není šprochu.... Novináře mi je líto, ale pochybuji, že by někomu stál za to platit "čističe". Novináři většinou píšou kraviny a jen osoba mdlého rozumu to bere vážně.

J.L.

P. Boublíková 15.3.2014 6:54

Prázdné plky

Primitivní, leč silní barbaři z východu se vydali dobývat přešlechtěný a tím pádem zesláblý, zdegenerovaný západ. Není to v dějinách poprvé. Můžete naši civilizaci dovedenou téměř k dokonalosti (vezmeme-li jako měřítko cenu a ochranu lidského života) chválit seč vám síly stačí, je to platné asi tak jako mrtvýmu zimník.

J. Kanioková 15.3.2014 20:33

:))))))))

.

J. Kanioková 15.3.2014 20:34

:)))))))))))))))))

.

J. Kanioková 15.3.2014 20:35

Omluva, blbne to

.

J. Vyhnalík 15.3.2014 3:51

Chybná logika

Rusko je jiné a pro našince nepřívětivé, jenže to je konstatování faktu, ne řešení problému. Náš systém nelze do Ruska jednoduše nakopírovat přes nějaký kopírák. Představte si na Putinově místě van Rompuye. Jak dlouho by tam vydržel? Hodinu? Nebo ještě méně?

Rusko nezměníme ani povýšeneckým kádrováním a mentorováním. Názorně to předváděla naše média před olympiádou, kdy nenechala na organizátorech nit suchou. Během olympiády se nota změnila, protože olympiáda byla připravena opravdu perfektně a sportovci si ji organizaci pochvalovali.

Není problém v Rusku najít desítky a stovky případů, porušování demokratických svobod, tak, jak je chápe západ, ale ještě jsem neslyšel, že by někdo přišel s receptem, jak z Ruska přes noc udělat něco mezi Německem a Francií.

Ostrakizací Putinovo Rusko nezměníme. Naopak je třeba hledat cesty ke spolupráci. Nedělat z Ruska problém, ale naopak ho přizvat k řešení problému. To ovšem předpokládá i poctivou snahu pochopit to, jak Rusko funguje a jaká pravidla jsou tam nezbytná. Pokud bychom místo Putina nějakým zázrakem dosadily toho van Rumpoye, velmi rychle bychom měli z Ruska kotel krve a nenávisti. Jakoby nám jeden neschopný Janukovyč nestačil!