1.6.2024 | Svátek má Laura


Diskuse k článku

EVROPA: Pár slov o Evropské unii

Stále častěji se dnes debatuje na téma evropské integrace, evropských hodnot, i nad tím, do jaké míry dokáže Evropská unie plnit své poslání v současném světě.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Hruška 2.9.2020 9:59

Tak Luther a Komenský - představitelé které církve?

R. Langer 2.9.2020 12:05

No, které?

V. Církva 2.9.2020 22:48

Základ tedy Nový Zákon nerelativizuji. Je dostatečně jasný, a i tam se píše že je lidstvo nedokonalé. Křesťané se hádají ne proto, že jsou Křesťané ale protože jsou lidé. Nedává smysl aby někdo kdo čte a je vyzýván k lásce k bližnímu byl horší než jinak stejný člověk který takto vyzýván není.

A co máte na mysli těmi následovníky co se hádali? schizma s oddělením pravoslaví, reformaci? Řekl bych že na ty 2 tisíceletí to není takoví hrůza.

Co se týká těch pogromů. Pošlete odkazy. Já vím o tom co Karel 4 povolil v Norimberku. Ale Karel 4 byl světský vladař. Přes to všechno, církev jsou lidé, dělala přehmaty, ale neštěstí je že se zveličují, a neberou se z hlediska doby (kdy se lid0 mordovali mezi sebou všichni).

J. Jurax 2.9.2020 9:02

Ano!

Je třeba co nejrychleji vybudovat čtvrtou říši, že, pane Stirsky?

Vzdát se svobody a samostatnosti výměnou za moudrou a laskavou vládu Evropské komise, kteroužto tato imrvére furt na svých guberniích osvědčuje. Ryze eurodemokratickou vládu pochopitelně, stačí jen poslouchat a souhlasit jako třeba putovní cirkus. A za kvóty připrchlíků, neomarxismus, euro i s jeho dluhy a Green Dealem zadušený průmysl a energetiku, což spasí planetu. Wir schaffen das! Toť vlhké sny eurohujerů.

Heil EU!

P. Dvořák 2.9.2020 4:55

A teď vzhůru do práce v duchu institucí Evropské unie.

M. Krátký 2.9.2020 3:34

Naprostý souhlas !! Myslím si však, že EU není schopná se reformovat v tomto duchu. EU si svými nařízeními řeže vlastní větev, na které sedí - například vydala zákaz vývozu t.zv. pěti a víceosých CNC obráběcích strojů např. do Turecka a pod zemí - výsledkem je, že takové obráběcí stroje do Turecka dodají Japonci nebo Číňani a mnoho dalších výrobců !!!!!!

F. Žůrek 2.9.2020 3:46

Jde o to:

křesťanskou víru správně chápat

R. Langer 2.9.2020 9:50

Jo jo, všichni to myslí dobře, jenom lidi to nechápou. Kde že jsem, to už slyšel? :-P

V. Braun 2.9.2020 7:52

Odkaz na text toho zákazu mate? Asi ne co.

Petiose stroje jsou dnes běžné. Jediné s cim jsem se kdy setkal tak to byla potřeba souhlasu s vyvozem stroje schopného obrábění těžkých kusů s mikronovou přesností, protoze ty se používají i ve zbrojnim prumyslu.

M. Krátký 2.9.2020 9:08

avotomtoje milý pane i bez odkazu !!!!!!

R. Langer 2.9.2020 9:51

Takže jste to tentokrát dokonce pochopil! ;-D

F. Žůrek 2.9.2020 3:03

Reformy, anebo lépe řeřeno, ZMĚNY, se přece již v katolické církvi provádějí! Mám na mysli Vatikán a papeže - Svatého otce FRANTIŠKA.

Je o jediné: HÁJIT PRAVDU KRISTOVU!

Vycházet pouze z víry v Boha, Otce nás všech.

Pravda - to jsou pravidla - etika.

Etika je jediná a je rovněž křesťanská.

Víra, katolická, obecná, je lidská.

To již věděl Tomáš Garrigue Masaryk.

TGM byl takovým PRVNÍM zakladatelem důležité myšlenky: společné Evropy.

Především malé státy potřebují se

sjednotit.

Je to jednota víry a pravdy. Zdař Bůh! PS: TGM dával na první místo J. A. Komenského. VÝCHOVU v duchu víry a pravdy.

F. Žůrek 2.9.2020 3:36

Křesťanká víra je správná.

Toho si povšimlo mnoho lidí.

Třeba Blaise Pascal, Albert Einstein...

Vychází se v Bible, Písmo Svaté.

Starý zákon, Nový zákon.

A dnes máme dva papeže:

Františka a Benedikta XVI.

Copak to vše nestačí?

Zdař Bůh! a Dobrý den!

R. Langer 2.9.2020 5:31

To je nějaká ironie? 8-o

J. Jurax 2.9.2020 9:16

Nikoliv.

To je tzv. víra uhlířská ... ;-)

I. Mertl 2.9.2020 2:01

Bla, bla, kardinále.

R. Holub 2.9.2020 2:13

Reknete, prosim, v cem se kardinal mylil. Zajimalo by me to.

A. Pakosta 2.9.2020 7:37

Nelze říci, že by se kardinál mýlil. Já to vidím jako typický projev vysokého katolického hodnostáře - hodně slov, hladkých a ohebných vět, ale obsah celkem žádný, takže jej nikdo nemůže nařknout ani z omylu, natožpak snad nedejbože ze lži.

J. Jurax 2.9.2020 9:13

Ano. Asi tak ...

J. Urban 2.9.2020 3:26

argumenty by nebyl, blabe?

J. Kocián 2.9.2020 7:38

Chápu, že tento článek je nad vaše myšlení.

V. Braun 2.9.2020 0:46

"S touto výpovědí plně souhlasil i vídeňský kardinál, který zároveň dodal, že tak jako potřebuje reformu EU, potřebuje ji i katolická církev. Dodejme jen, že skutečné reformy se neuskutečňují pouze na papíře, ale především změnou smýšlení."

Docela by mne zajímalo, jaké konkrétní kroky k reformě katolické církve pan Duka navrhuje a prosazuje, zejména ty, které nejsou jen na papíře.

J. Jurax 2.9.2020 9:23

Ehm ... reformy církve jsou mi celkem egál; spíš bych rád zvěděl, jak si Jeho Eminence představuje reformu EU.