19.2.2020 | Svátek má PatrikDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


EVROPA: O Turecku, Unii, ale hlavně o násŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 81, poslední: 7.12.2007 8:52, přehled diskusí

Turecko NE!:
Autor: Dědek Datum: 6.12.2007 14:22

;-(Turecko do Evropy zatím nepatří . Možná za deset nebo spíše dvacet let až bude Evropa infiltrována islamisty  přivezených jako levná pracovní síla a budou tu mít legální většinu pro zcela demokratické referendum.A pak sbohem Evropo a demokracie!

...kde je k dostani tureckej med?:
Autor: jara cimrman Datum: 5.12.2007 20:35

...jiz dlouho jsem nemel moznost ochutnat tureckej med, prosim o sdeleni kde je k dostani....dekuju

Re: ...kde je k dostani tureckej med?:
Autor: ceskej Honza Datum: 7.12.2007 8:52

Poradil bych Vám obrátit se na nejakou technickou knihovnu, kde bude jiste popsán vynález a zpusob výroby tureckého medu vynalezený nejvetsím vynálezcem vsech dob Jerry .Zimmermannem. ( cesky: Járou Cimrmanem). Mazná tam naleznete i odkaz na distributora.

Jinak turecký med se dá  zakoupit na vsech poutích v Nemecku od jara do podzimu u stánkú. V Cechách asi také?  Kde to ti komedianti jenom berou? 

Myslím, že nemusíme mít strach:
Autor: F. Čech Datum: 5.12.2007 14:57

Německo má s Turky dostatek zkušeností na to, aby pochopilo, že tito lidé jsou ochotni se evropským civilizačním normám přizpůsobují tím méně, čím je jich v Evropě více. To platí i o muslimských měnšinách z jiných států roztahujících se v dalších západoevropských státech a využívajících přitom našich svobod proti nám. To se musí projevit i při jejich hlasování o vstupu tohoto obrovského státu ze zcela odlišnou nesnášenlivou kulturou do Evropy. O Klausových a Zahradilových úmyslech mířících k rozbití EU přitom netřeba pochybovat.

Re: Myslím, že nemusíme mít strach:
Autor: Liberta Datum: 5.12.2007 17:39

To je zajímavý úhel pohledu a něco na tom je :-)

Re: Myslím, že nemusíme mít strach:
Autor: JanaH Datum: 5.12.2007 19:55

Přečtěte si prosím článek o Filipinách, jak se chovajÍ - se zbraní v rukách - muslimové , kterých je pět procent, k ostatním obyvatelům,  potom se přestanete divit.

pan zlomyslný:
Autor: Štváč Datum: 5.12.2007 14:18

Pokud chce Klaus Uzbekistán, Kazachstán a pod. do EU, je to z čiré zlomyslnosti. Jinak tento kariérista totiž nejedná a kdyby byl opravdu chytrej, tak to nedělá. Všichni si v EU o něm smýšlení udělají. Že je za kašpara a k smíchu bylo pro něj přijatelnější, než že je teď  znám, svou zlou, nenávistnou povahou.

Turecké dilemma:
Autor: Magor Milda Datum: 5.12.2007 12:56

v Evropě se za Turky považují příslušníci nábožensky fanatických církví, nejenom muslimové ale i jiné orientální sekty s agresivní ideologií. Tito občané Turecka se cítí omezováni tím, že nemohou volně pobíhat v kaftanech a burkách, proto emigrují za plnými hrnci v Evropě. Protože se jedná i z tureckého hlediska o analfabety, rozšiřují v Evropě množství spodiny, která žije na sociálních dávkách a z černého obchodu. Tím naráží ovšem i na odpor chudých Evropanů, kterým ujídá chlebíčka.

Důvodem odmítnutí té minulé evropské ústavy byl právě odpor Francouzů, připustit další import muslimů, je s nimi už v současné době řada problémů.

Západní část Turecka je ovšem někdejší Řecko, dnes už velmi evropsky působící, zde by nejspíše vše proběhlo jednodušeji, než třeba s Rumunskem. Jenomže když přijmout, tak všechno a zde je ta potíž. Příval těch asijských Turků se nedaří brzdit už teď. V Německu, třeba v Mnichově, vznikly už turecké čtvrti, kde se obchodníci ani nenamáhají něco psát v němčině. Podíl muslimských  školáků je v Mnichově už přes 20% a roste dále vysokou rychlostí. Stavby mešit vedou ke sporům, zda může být věž vyšší, než věž místního kostela, neboť Alláh je velký.

Re: Turecké dilemma:
Autor: JanaH Datum: 5.12.2007 14:03

Jábych jen prosila a prosila všechny rozumné lidi, aby byli proti turecké invazi do EU. Stačí se podívat nato, co se děje ve Francii. A bylo by jen  a jen hůř.

K diskuzi:
Autor: Jura Jurax Datum: 5.12.2007 12:48

Původní článek pana Zieleniece vyslovil štěpnou myšlenku, že prezident Klaus je natolik protiEUropský, že je schopen podporovat i přijetí Turecka do EU v naději, že Turecko EU rozkotá.

Což je myšlenka poněkud pitomá a právem jest s ní nesouhlasit.

Ovšem stejně jest nesouhlasit s myšlenkou, že Turecko by mělo být v EU. Argumentů pro nepřijetí Turecka do EU bylo již sneseno tolik, že jest zbytečno je opakovat. A ty argumenty byly a jsou vesměs závažné a hodné pozornosti. Nebylo by moudré - ve světle potíží, jaké má Německo, Francie, Itálie, Holandsko s islámskými menšinami ne  jen první, ale druhé i třetí generace - si na podobné potíže zadělávat umožněním nekontrolované migrace vyznavačů nám nepřátelského náboženství do zemí dosud nepostižených. Nehledě na to, že uplatnění demokratických norem obvyklých v EU by v Turecku mělo ten následek, že armáda jako jediná síla schopná prosadit sekulární charakter Turecka o tuto možnost přijde, jsouc podřízena voleným politikům. A ti jsou, jak nyní patrno, vesměs islamisté - větší či menší, ale isalmisté. A najde-li se nějaký ajatolláh, budeme mít problém.

Ono totiž společný evropský způsob života je jediným skutečným jednotícím elementem EU - rozdíl mezi originálním Portugalcem, Řekem, Norem a Francouzem je podstatně menší než mezi těmito a Turkem, Syřanem, Albáncem - právě kvůli tomu islámu. Tím originálním myslim jedince nikoliv přistěhovalého do EU ze Sahelu nebo z Afghánistánu či Indonésie a zachovávajícího v podstatě své zvyky a svůj způsob života (případně rozšířený o příjem sociálních dávek) diametrálně od našeho odlišný a obtížně s naším slučitelný. A ten evropský způsob života by měl býti po mém soudu chráněn - ať verozvěstové multikulti a salónní itelektuálové piští něco o rasismu a xenofobii.

A mimochodem - když se uvažuje o Turecku do EU, tak předtím by už dávno měl být v EU třeba Izrael - pokud by o to ovšem stál.

Re: K diskuzi:
Autor: Magor Milda Datum: 5.12.2007 12:59

Pokud jde o stanovisko Václava Klause k EU, je zajímavé, že se plně shoduje se stanoviskem Scientology Church, sekty, která má zhruba 200 tisíc členů na celém světě. Doufám, že je to shoda čistě náhodná...

Re: Re: K diskuzi:
Autor: Jura Jurax Datum: 5.12.2007 13:37

No, soudíte, že pakliže stanoviskem Scientology Church by bylo, že voda vře při tlaku 760 mm Hg při 100 stupních Celsia a že Ludolfovo číslo na dvě desetinná místa koštuje 3,14, že by Václav Klaus měl s tímto názorem hluboce nesouhlasit?

Re: Re: Re: K diskuzi:
Autor: Magor Milda Datum: 5.12.2007 13:56

Kéž by se náš vztah a realita EU daly tak exaktně popsat, jako fyzikální nebo matematické vztahy! Bohužel se jedná o fenomén politický, tudíž i želatina je proti tomu pevná látka. EU se mění neustále, poměry sil také nejsou stálé. Je to jako v hospodské rvačce- buď jsem muzikant, nebo příznivec některé partaje. Rozhodnout se však musím, nebo odejdu s modrým okem.

Re: Re: Re: K diskuzi:
Autor: Anděla Datum: 5.12.2007 15:18

No, v jiných oborech se takto skutečně chová.

čím více, tím lépe:
Autor: ivoš Datum: 5.12.2007 14:49

Souhlas, pokud jde o Turecko, všeho moc škodí, rozdíl kultur je přílišný.

Jen nevím, zda někdo, kdo nechce Unii rozkotat, a kdo to s Unií (a s naším členstvím v ní) myslí alespoň trochu vážně, by mohl prohlásit následující, až neuvěřitelná slova:

Jste pro rozšíření EU o Turecko, Ukrajinu či dokonce Rusko?

O rozšíření nemůže být diskutováno, aniž by současně nebyla řešena problematika prohloubení. Já jsem proti jakémukoliv prohloubení a pro co největší rozšíření: Turecko, Maroko, Ukrajina, Kazachstán - čím více, tím lépe.

(Rozhovor VK pro německý FAZ, 15.3.2005).

Re: K diskuzi:
Autor: Anděla Datum: 5.12.2007 15:17

A nějakou jinou myšlenku, proč Klaus prosazuje to Turecko byste neměl?

Juro,:
Autor: Fafa Datum: 5.12.2007 17:47

zajimavy pohled. Podle nej ale dojdete k zaveru, ktery Vas asi osobne prekvapi. EU je v podstate krestansky klub a prirozene hranice EU se nejspis kryji s historickymi hranicemi zapadniho krestanstvi, at uz katolickeho nebo protestantskeho.

A pokud bychom meli uvazovat o prijeti novych clenu, tak to je snad v dobe globalisace lepsi uvazovat o prijeti Noveho Zelandu a Chile.  

Re: Juro,:
Autor: Liberta Datum: 5.12.2007 18:40

Ano, právě v tomhle má Jura pravdu. Nazval(a) jste to přesně - "křesťanský klub" (i s těmi židovskými výjimkami a silnou ateistickou skupinou). To je pravá příčina odlišnosti Evropy od Turecka.

Autorovi:
Autor: Kubeš Datum: 5.12.2007 12:13

R^

Soudruh komisař za makaróny Frattini:
Autor: Petr H Datum: 5.12.2007 12:05

prosazuje,aby do Evropy migrovalo 30 miliónů a více bimboušků z Afriky,aby měl kdo dělat liným a neplodným Europanům na důchody.Nebylo by při této přiležitosti raději přizvat vyspělé a na nerostné bohatství bohaté Turecko se svým Cařihradem,Izmirem... než hordy negramotných poloopic z Afriky?

Re: Soudruh komisař za makaróny Frattini:
Autor: Jura Jurax Datum: 5.12.2007 13:40

No, ty negramotné poloopice dokážou přežít v podmínkách, které by hrdého a gramotného bílého muže - třeba Petra H. - do roka spolehlivě zahubily. Takže kdo je či není poloopice dost záleží na úhlu pohledu. ;-)

A negramotný turecký zemědělec hluboce věřící v Alláha je plně srovnatelný se stejně negramotným pastevcem ze Sahelu; oba nám, jsouce implantováni do Evropy, na důchody moc nevydělají - spíš primárně zatíží náš sociální systém a sekundárně svou nepřizpůsobivostí zadělají na problémy - ledaže by to přizpůsobení bylo striktně vyžadováno, kontrolováno a nesplnění této podmínky bylo důvodem k okamžité deportaci domů; tohle ovšem není možné díky posvátné krávě lidských práv.

Juro,:
Autor: Fafa Datum: 5.12.2007 17:51

treba v Rhodesii bili muzi prezivali docela dobre a s nimi docela solidne zili i cerni muzi. V naprosto stejnych prirodnich podminkach po vyhnani bilych muzu zavladl hladomor. ;-)

Re: Re: Soudruh komisař za makaróny Frattini:
Autor: Hrad Datum: 5.12.2007 21:11

Posvátná kráva lidských práv zlikvidovala SSSR - Helsinky "Třetí koš". Když biologický odpad fantazíruje nad negramotnými poloopicemi, měl by se podívat do zrcadla. Tam by uviděl, že to co mu obaluje lebku, lidé nosí na zadnici.         

Re: Soudruh komisař za makaróny Frattini:
Autor: Jura Jurax Datum: 5.12.2007 13:44

Ostatně z hlediska vzdělaného Číňana jsme všichni my, kdož známe toliko 26 znaků latinky (bez diakritiky ovšem) nesporně negramotní barbaři - on zná různých znaků nějakou tu desítku tisíc. :-D

Re: Soudruh komisař za makaróny Frattini:
Autor: Liberta Datum: 5.12.2007 18:46

Import kohokoliv kamkoliv je špatná politika. Podporovat imigraci z kulturně diametrálně odlišných končin (Afrika, Asie) jen proto, abychom prvoplánově překlenuli náznak ekonomických potíží, je krátkozraké.

Dosud žádná země EU nezvládla elegantní řešení dilematu zda být liberální a tolerantní k prosazování kulturních tradic imigrantů v cílové zemi (která ty tradice má úplně jiné) nebo zda přitvrdit a za cenu "nedemokratické" politiky si zachovat pořádek a  vlastní kulturní integritu.

Re: Soudruh komisař za makaróny Frattini:
Autor: Kazan Datum: 5.12.2007 23:17

Tak pane PETRe H  -   s tim tureckym nerostnym bohatstvim bych to nepřeháněl. Trochu rozbytého antického mramoru a jinak srab a neštovice. Leso hospodářství je skoro nulove, respektive nějaký ten ojedinělý strom bývá  ohrazen pletivem  a jinak více jen křoví a bodláčí. Proč si myslíte,  že tam jsou kilometrové fronty na povolení odjezdu ze země směrem na západ. Jako islámci vyvražďovali křesťanské Arménce a dodnes se nechtějí za to omluvit. Dokud se nepředělají na křesťany, ci nezřeknou islámu, tak je v Evropě nechci ani vidět. Nakonec je to stát v Asii a ten kousek co patří do Evropy asi stejně kdysi ukradli.

Pane Petříku,:
Autor: Jan F. Datum: 5.12.2007 9:53

Vy snad za chvíli i začnete podporovat ten... ...jak Vy tomu jen s panem prezidentem říkáte? ...jo, "multikulturalismus". Herdek, chlape, vy jdete do sebe!;-)

Racionální důvod pro odmítání Turecka?:
Autor: Saša Datum: 5.12.2007 9:46

Čím se liší Turecko? To je dost kardinální otázka, protože jejím obsahem je ve skutečnosti otázka jiná: Co vlastně máme my, dosavadní členové EU, společného?

Kdo dokáže najít něco skutečně společného pro všechny státy a všechny národy do EU zapojené, ten tím možná najde i to, čím se liší Turecko, pakliže se ovšem liší.

Já jsem nedokázal najít nic, co by bylo společné skutečně všem v EU, a přitom z toho bylo Turecko vyloučeno. Vážně nic.

Nelze se opírat o pocity a emoce, je třeba předložit hodnověrná fakta: čím se liší Turecko od toho, co mají všichni ostatní společné?

Re: Racionální důvod pro odmítání Turecka?:
Autor: petr Datum: 5.12.2007 10:37

Napadají mě dvě věci:1. 90% populace jsou muslimové 2. 90% území ve v Asii (za číslo neručím, možná je to víc).

Článek pana Petříka obsahuje věcné chyby: S Tureckem se nejedná 40 let, ale rozhovory o přijetí začaly v říjnu 2005.  Je fakt, že Turci v roce 1987 podali přihlášku, ale to EU k ničemu nezavazuje - přihlášku podalo třeba i Maroko. Rozhovory vůbec nejsou v poloze vše nebo nic - stále častěji zaznívá myšlenka jakéhosi privilegovaného partnerství. Ať se to panu Petříkovi líbí nebo ne, EU je politickou unií. Turecko a EU uzavřeli s Tureckem v roce 1995 celní unii, na tomto základě by se to dalo stavět.

 

Re: Racionální důvod pro odmítání Turecka?:
Autor: kpt Datum: 5.12.2007 10:37

nenašel jste, protože jste nehledal. Turecko okupuje již přes 30 let sever Kypru, ignorujíce rezoluce OSN, hrozí Řecku válkou, rozšíří-li své mořské hranice na 12 mil, neboť zrovna Turecko patří k několika málo zemím, co nepodepsaly příslušnou mezinárodní úmluvu. Neustále narušují řecký vzdušný prostor pod záminkou, že jde o sporné území, které oni neuznávají. To, že zlikvidovali obstrukcemi kvetoucí a prosperující řeckou menšinu v Istanbulu, škoda připomínat. To, že je urážkou turectví, jak docela nedávno vymysleli jeho představitelé, pokud někdo mluví o genocidě Arménů, taky atd. atd. Tahle všechna fakta neznáte, nebo je hodnotíte jinak?